Προς το περιεχόμενο

Κόντι και πρόσθετα


Doubt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ares wizard is not working on my Kodi. I have update My code version 18 to 18.3 Leia and installed ares wizard from here ( https://kodibee.com/top-best-kodi-18-2-addons/ ) i think its problem with my 18.3 leia version what should i do now? Due to this my Kodi is buffering now please help me i have to watch chernobyl on kodi. Thanks in advance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, micos000 είπε

Ξέρω πως περνάνε source από zip. Αυτό όμως δεν κατεβαίνει σε zip αλλά ένα αρχείο xml και ένα sqldata (τα δύο τελευταία στο παρακάτω screen).

spacer.png

Δοκίμασα να το κάνω zip αλλά το kodi δεν το αναγνώρισε.

EDIT:

OK με το exodus redux. Έστεισα τελικά kodi σε ένα pc και το έβαλα, ενεργοποίησα του greek providers και παίζει μια χαρά.

Thanx jim_p.

Το link που γράφει 4 files πατάς και σου κατεβάζει το gkobu.zip. που φαίνεται στο screenshot. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμαστικά απεγκατέστησα το atlas repo και το ξαναεγκατέστησα μέσω grecotm, χωρίς πρόβλημα.

:huh:

 

2 ώρες πριν, jim_p είπε

Ναι εχει, απλα ειναι στις ρυθμισεις του openscrapers. Αυτους τους 5 εχει ομως.

screenshot000.png

Από περιέργεια το δοκίμασα στο δικό μου exodus redux, αλλά αποτελέσματα στην αναζήτηση δεν κατάφερα να δω.

6 λεπτά πριν, zananiro είπε

Το link που γράφει 4 files πατάς και σου κατεβάζει το gkobu.zip. που φαίνεται στο screenshot. 

Μόλις το δοκίμασα κι αυτό και δεν προχωράει η εγκατάσταση. Μήπως είναι μόνο για Android?

Σε windows 10 x64 δοκιμάζω εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Doubt είπε

Μόλις το δοκίμασα κι αυτό και δεν προχωράει η εγκατάσταση. Μήπως είναι μόνο για Android?

Σε windows 10 x64 δοκιμάζω εγώ.

Να σου πω την αλήθεια μόνο σε Android το έχω εγκαταστήσει, αλλά δεν βλέπω το λόγο να μην δουλεύει και σε Windows. 

Edit: μόλις είδα ότι το αρχείο zip που υπάρχει στο λινκ για το Gkobu repository, είναι διαφορετικό από αυτό που είχα κατεβάσει εγώ πριν λίγο καιρό. Για όποιον ενδιαφέρεται για το atlas και το gkobu repository εδω 

https://mega.nz/#F!uQRFQCTC!59B-y1vZcbeEXiqJM_x1nw

Επεξ/σία από zananiro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jim_p είπε

Πρεπει να επεστρεψε το grecotm, εδω
https://grecotm.club/repo/

Yeeah! :)

 

4 ώρες πριν, zananiro είπε

Να σου πω την αλήθεια μόνο σε Android το έχω εγκαταστήσει, αλλά δεν βλέπω το λόγο να μην δουλεύει και σε Windows. 

Edit: μόλις είδα ότι το αρχείο zip που υπάρχει στο λινκ για το Gkobu repository, είναι διαφορετικό από αυτό που είχα κατεβάσει εγώ πριν λίγο καιρό. Για όποιον ενδιαφέρεται για το atlas και το gkobu repository εδω  

Κι εμένα δε μου δούλεψε από το archive, είναι εντελώς διαφορετικό το xml. Ανανέωσε όμως και το atlas γιατί έχεις παλιά έκδοση ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, micos000 είπε

Yeeah! :)

Κι εμένα δε μου δούλεψε από το archive, είναι εντελώς διαφορετικό το xml. Ανανέωσε όμως και το atlas γιατί έχεις παλιά έκδοση ;)

Δεν σου δούλεψε ούτε αυτό που ανέβασα? Γιατί μόλις το δοκίμασα και γίνεται εγκατάσταση χωρίς πρόβλημα. Ναι, το zip του atlas είναι παλιά έκδοση, αλλά αν εγκαταστήσεις τα repos κάνει update στην πιο πρόσφατη έκδοση. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το δοκίμασα αλλά λογικά θα δουλέψει γιατί το xml είναι όπως και τα xml από τα άλλα repos. Θα το δω αύριο αλλά αφού λες ότι δουλεύει, τότε δουλεύει.

EDIT:

ΟΚ με τα atlas και το gkobu repos και μπήκε κανονικά το atlas. Thanx zananiro και jim_p.

Πάντως το repo του grecotm μέσα από το kodi συνεχίζει να μην ανοίγει. Ίσως να άλλαξαν τίποτα για να τα στήνεις μέσα από τον wizard τους.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχετε seren, έχετε θέμα στο να βρίσκει πηγές? Παρότι το έχω κανονικά με RD, προσπερνάει τις πηγές και στο τέλος λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, broxopios είπε

Όσοι έχετε seren, έχετε θέμα στο να βρίσκει πηγές? Παρότι το έχω κανονικά με RD, προσπερνάει τις πηγές και στο τέλος λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες. 

Ναι ψόφησε το γράφω και πιο πάνω ότι είχα και εγώ πρόβλημα και ο φίλος σου ο jim_p με συμβούλευσε για το exodus που το έβαλα και ησύχασα μία χαρά τέλεια δουλεύει, διάβασε λίγα ποστ πιο πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, broxopios είπε

Όσοι έχετε seren, έχετε θέμα στο να βρίσκει πηγές? Παρότι το έχω κανονικά με RD, προσπερνάει τις πηγές και στο τέλος λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες. 

Κάποιες φορές έχει παράξενη συμπεριφορά. Δείχνει σαν να "κολλάει" και να μην βρίσκει πηγές. Αν βγεις από το προσθετο και ξαναμπεις, ξεκολλάει και βρίσκει πηγές. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, broxopios είπε

Όσοι έχετε seren, έχετε θέμα στο να βρίσκει πηγές? Παρότι το έχω κανονικά με RD, προσπερνάει τις πηγές και στο τέλος λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες. 

Μοα χαρά βρίσκει πηγές. Έχεις ενημερώσει του a4kscrapers? η τελευταία έκδοση είναι η 1.8.1. Επίσης ξανακανε authorize τον λογαριασμό του real debrid σου στο seren μήπως έχει φάει κόλλημα. 

3 ώρες πριν, slk200gr είπε

Ναι ψόφησε το γράφω και πιο πάνω ότι είχα και εγώ πρόβλημα και ο φίλος σου ο jim_p με συμβούλευσε για το exodus που το έβαλα και ησύχασα μία χαρά τέλεια δουλεύει, διάβασε λίγα ποστ πιο πάνω

Άμα ήταν έτσι τα ψόφια τύφλα να χουν τα ζωντανά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, kandilak είπε

Μοα χαρά βρίσκει πηγές. Έχεις ενημερώσει του a4kscrapers? η τελευταία έκδοση είναι η 1.8.1. 

Μάλλον αυτό θα ήταν το θέμα γιατί τώρα που μπήκα, μου έβγαλε μήνυμα ότι έγινε update το a4kscrapers και δουλεύουν κανονικά οι πηγές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με ενημερωμένους τους a4kscrapers και κάνοντας reauthorize στον λογαριασμό του Real debrid, δείχνει κάποιες φορές να κολλάει. Δεν είπαμε ότι πέθανε ή οτι δεν ενημερώνεται.

Επίσης στον λογαριασμό μου στo Trakt όταν βάζω καινούριες ταινίες - σειρές στην συλλογή μου, δεν τις ανανεώνει πάντα και πρέπει να κάνω συγχρονισμό από την αρχή.

Το seren είναι από τα αγαπημένα μου addon, αλλά κάποια στραβά που έχει πρέπει να τα λέμε.

Επεξ/σία από enterhere
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...