Προς το περιεχόμενο

Κόντι και πρόσθετα


Doubt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ότι ζέχνει malware από παντού, με σχεδόν μηδενικό έλεγχο του τι ακριβώς κατεβαίνει και εγκαθίσταται από τον κάθε "addon provider", απασχολεί κανέναν ή μπα;

Επεξ/σία από Occultist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

43 λεπτά πριν, Occultist είπε

Το ότι ζέχνει malware από παντού, με σχεδόν μηδενικό έλεγχο του τι ακριβώς κατεβαίνει και εγκαθίσταται από τον κάθε "addon provider", απασχολεί κανέναν ή μπα;

Εννοείται και μου έχει συμβεί κιόλας, αλλά τα υπέρ είναι τόσα πολλά.

Το καλύτερο είναι λίγα πρόσθετα, ώστε να τα κρατάς ενημερωμένα εύκολα και να παρακολουθείς τις εξελίξεις εξίσου εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν καποιος φοβαται για malware, τοτε δεν βαζει builds, δεν βαζει απο χωματερες τυπου kodil κλπ που μαζευουν οτι αρχαιολογια υπαρχει (πχ sportsdevil, covenant κλπ) και το πλασαρουν για δικο τους, δεν ακολουθει howto απο καραφλους τυπους στο youtube και απο δηθεν ψαγμενες kodi-addons-exclusive σελιδες και τελος φροντιζει να ενημερωνεται συχνα.

Long story short, αν κανει τα οσα προτεινονται στο reddit του addons4kodi δεν εχει να ανησυχει για τιποτα.

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα.εχω μια τηκεοραση samsung smart tv 4k μπλα μπλα.ξερετε.μπορω σε αυτην τηκεοραση να περασω το kodi;σαν εφαρμογη και να δουλευει απο κει;και αν οχι πως μπορω να το κανω να δουκευει kodi χωρις android tv box;με κανα στικακι;και πως το στηνω στο στικακι το kodi ωστε οταν το συνδεω να παιζει απο κει.ολα αυτα βεβαια με την προυποθεση πως γινονται παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, noobogadgetakias είπε

εχω μια τηκεοραση samsung smart tv 4k μπλα μπλα.ξερετε.μπορω σε αυτην τηκεοραση να περασω το kodi;σαν εφαρμογη και να δουλευει απο κει;

Όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, noobogadgetakias είπε

Παιδια καλημερα.εχω μια τηκεοραση samsung smart tv 4k μπλα μπλα.ξερετε.μπορω σε αυτην τηκεοραση να περασω το kodi;σαν εφαρμογη και να δουλευει απο κει;και αν οχι πως μπορω να το κανω να δουκευει kodi χωρις android tv box;με κανα στικακι;και πως το στηνω στο στικακι το kodi ωστε οταν το συνδεω να παιζει απο κει.ολα αυτα βεβαια με την προυποθεση πως γινονται παντα.

Χωρίς TV box δεν μπορείς να κάνεις τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, noobogadgetakias είπε

Παιδια καλημερα.εχω μια τηκεοραση samsung smart tv 4k μπλα μπλα.ξερετε.μπορω σε αυτην τηκεοραση να περασω το kodi;σαν εφαρμογη και να δουλευει απο κει;

Αυτό δεν γίνεται. Μόνο αν η τηλεόραση ήταν android tv ή με linux.

34 λεπτά πριν, noobogadgetakias είπε

και αν οχι πως μπορω να το κανω να δουκευει kodi χωρις android tv box;με κανα στικακι;και πως το στηνω στο στικακι το kodi ωστε οταν το συνδεω να παιζει απο κει.ολα αυτα βεβαια με την προυποθεση πως γινονται παντα.

Βασικά, σε απλό στικάκι δε γίνεται γιατί η samsung αφενός δεν τρέχει κάποιο λειτουργικό το οποίο να υποστηρίζεται από το kodi και αφετέρου, το λειτουργικό της είναι κλειστό. Αν ήταν ανοιχτό ίσως να βρισκόταν κάποιος να κάνει port το kodi ή άλλες εφαρμογές σε αυτήν.

Η μόνη λύση εκτός από tvbox είναι να πάρεις ένα amazon fire tv stick (το απλό ή το 4k)  και να περάσεις σε αυτό το kodi. Δεν είναι βέβαια usb stick αλλά μπαίνει πίσω στην hdmi και δε φαίνεται (αν αυτό είναι που σε απασχολεί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γμτ την πάτησα. Έκανα update από v17 στην τελευταία και έχασα τον ήχο. Σε fire TV 1st gen... 

Η λύση είναι να απενεργοποιηθεί το Dolby digital plus από το μενού του fire tv (όχι του kodi). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/9/2019 στις 11:48 ΠΜ, Doubt είπε

Βασικα αυτη ειναι η ανακοινωση
https://kodi.tv/article/kodi-leia-184-release

Ενα λινκ για κατεβασμα δεν λεει κατι

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/9/2019 στις 10:23 ΜΜ, papars είπε

Γμτ την πάτησα. Έκανα update από v17 στην τελευταία και έχασα τον ήχο. Σε fire TV 1st gen... 

Η λύση είναι να απενεργοποιηθεί το Dolby digital plus από το μενού του fire tv (όχι του kodi). 

Δηλαδή φταίει οτι έκανες update ?

Αν έκανες εγκατάσταση απο την αρχή?

Στις 17/8/2019 στις 10:23 ΜΜ, Doubt είπε

Εγώ έχω elementum & 🍿 και είμαι μια χαρά.

Ευχαριστώ, αυτο δουλεύω αν χρειαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...