Προς το περιεχόμενο

Κόντι και πρόσθετα


Doubt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, enterhere είπε

Με ενημερωμένους τους a4kscrapers και κάνοντας reauthorize στον λογαριασμό του Real debrid, δείχνει κάποιες φορές να κολλάει. Δεν είπαμε ότι πέθανε ή οτι δεν ενημερώνεται.

Επίσης στον λογαριασμό μου στo Trakt όταν βάζω καινούριες ταινίες - σειρές στην συλλογή μου, δεν τις ανανεώνει πάντα και πρέπει να κάνω συγχρονισμό από την αρχή.

Το seren είναι από τα αγαπημένα μου addon, αλλά κάποια στραβά που έχει πρέπει να τα λέμε.

Είπε κάποιος ότι δεν πρέπει να λέγονται τα στραβά? Όταν δεν γίνεται αυτό δεν γίνονται και οι κατάλληλες διορθώσεις. Άλλο αυτό και άλλο να τα ισοπεδώνουμε όλα λέγοντας "το seren ψόφησε". Καταλαβαίνεις ότι το σχόλιο μου δεν πήγαινε σε σένα αλλά στον slk200gr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξαφνικά στο έξοδος αλλά και στο χέρι δεν μου εμφανίζει ποια ταινίες που βγάζει απλά μία τέλεια ξέρει κανείς που να οφείλεται αυτό?

20190714_214106.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, slk200gr είπε

Ξαφνικά στο έξοδος αλλά και στο χέρι δεν μου εμφανίζει ποια ταινίες που βγάζει απλά μία τέλεια ξέρει κανείς που να οφείλεται αυτό?

20190714_214106.jpg

Το... "Προβληθέντα" πάνω-πάνω το είδες;;; Το έχεις να σου δείχνει μόνο αυτά που έχεις προβάλει! 🙄

Πάνε τον κέρσορα αριστερά για να εμφανιστεί η μπάρα με τις επιλογές και πάτα στο "Προβληθέντα" για να αλλάξει σε "Όλα τα βίντεο"

spacer.png

Επεξ/σία από micos000
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, micos000 είπε

Το... "Προβληθέντα" πάνω-πάνω το είδες;;; Το έχεις να σου δείχνει μόνο αυτά που έχεις προβάλει! 🙄

Πάνε τον κέρσορα αριστερά για να εμφανιστεί η μπάρα με τις επιλογές και πάτα στο "Προβληθέντα" για να αλλάξει σε "Όλα τα βίντεο"

spacer.png

Ευχαριστώ πολύ αυτό ήταν 😀😀😀

10 ώρες πριν, jim_p είπε

Ποιο εινια "το χερι" και ποια εκδοση του exodus εχεις?

Serren ήθελα να γραψω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Σήμερα έχω πάλι το ίδιο θέμα με το ότι δε μου παίζει τα λινκς (Seren + Venom). Μου εμφανίζει πάρα πολλά, αλλά δεν παίζει κανένα. Τα προσπερνάει και στο τέλος μου λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα. Και όλα σχεδόν Real Derbid. 

Δεν ξέρω τι παίζει. Να θέλει κάτι πάλι αναβάθμιση; Αλλά τα έχω στο auto. Λογικά θα έπρεπε να το κάνει μόνο του αν χρειαζόταν κάποιο addon ή άλλο στοιχείο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, broxopios είπε

Καλημέρα.

Σήμερα έχω πάλι το ίδιο θέμα με το ότι δε μου παίζει τα λινκς (Seren + Venom). Μου εμφανίζει πάρα πολλά, αλλά δεν παίζει κανένα. Τα προσπερνάει και στο τέλος μου λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα. Και όλα σχεδόν Real Derbid. 

Δεν ξέρω τι παίζει. Να θέλει κάτι πάλι αναβάθμιση; Αλλά τα έχω στο auto. Λογικά θα έπρεπε να το κάνει μόνο του αν χρειαζόταν κάποιο addon ή άλλο στοιχείο. 

Φαίνεται να έχει κάποιο θέμα σήμερα το Real debrid με τα torrent links. Κάνε reauthorize τον λογαριασμό σου στα πρόσθετα resolveurl και seren, Εκκαθάριση μνήμης λειτουργιών στις ρυθμίσεις του resolveURL, και δοκίμασε με μη-torrent πηγές.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)


Στο ρυθμίσεις - αναπαραγωγή - επεξεργασία υπάρχουν 3 κρίσιμες, νευραλγικές θα έλεγα, παράμετροι οι οποίες καθορίζουν και τη συμπεριφορά του μηχανήματος. Από την ομαλή κύλιση του player μέχρι σπασίματα, παγώματα ακόμα και κρασάρισμα!


Δυστυχώς δεν υπάρχουν στη γλώσσα μας κάποιες οδηγίες. Επίσης δεν είναι ίδιες για όλα τα tv box. To βλέπω από δύο δικά μου, το m8s pro και το m8s w.

Είχα σκαμπανεβάσματα στην ταχύτητα ροής (πχ εκεί που πάνε περπατώντας, επιταχύνουν ξαφνικά και αμέσως παγώνουν στιγμιαία και πάλι ομαλοποιούνται κοκ. Περπατάνε, τρέχουνε, στέκονται στο ίδιο πλάνο! Δεν έχει σημασία εάν η σκηνή δείχνει ένα ζευγαράκι να πηγαίνει στο παγκάκι για πασατέμπο ή έναν εκτελεστή να ετοιμάζεται να εκτελέσει έναν πολιτικό. Περπατάει-τρέχει-παγώνει διαδοχικά). Σκέφτηκα προς στιγμή να ξεκολλήσω το pitch control από ένα παλιό deck που έχω και να το φυτέψω στο tv box προκειμένου να ομαλοποιηθεί η ταχύτητα του player. Αλλά θυμήθηκα τα όσα -ξενόγλωσσα- είχα διαβάσει και πήγα απ ευθείας στις άνω ρυθμίσεις.


Αν κάποιος γνωρίζει τι ακριβώς κάνουν τα:

Να επιτρέπεται επιτάχυνση υλικού - MediaCodec (επιφάνεια)
Να επιτρέπεται επιτάχυνση υλικού - MediaCodec
Ενεργοποίηση HQ Scalers για προσαρμογή ανάλυσης

και ποιά η ιδανική επιλογή για μηχανάκια με

CPU Amlogic tetracore S905W up to 2.0Ghz
GPU Mali-450 penta-core, up to 750MHz+(DVFS)
RAM 2G DDRIII

Cpu 1.5GHz,Octa Core s912
GPU ARM Mali-T820MP3
RAM 3G RAM DDR4
 

Νομίζω πως με επιλεγμένα αυτά τα πλαίσια, ο έλεγχος δίνεται στην κάρτα γραφικών ενώ με σβηστά αναλαμβάνει εξ ολοκλήρου η cpu. Ή το αντίστροφο; Αλλά σε ποιές περιπτώσεις δίνουμε την "εξουσία" και πού; Και γιατί έχει δύο mediacodec για να μας δυσκολεύει με περισσότερες (4) δυνατές επιλογές;

Και τόχω πειράξει τόσες φορές που ξέχασα και τις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Βοηθάτε.

 

c25a9f2f03dbf7c9b21eb29866f1b17d.jpg

Επεξ/σία από kostas1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/7/2019 στις 5:24 ΜΜ, kostas1966 είπε


Στο ρυθμίσεις - αναπαραγωγή - επεξεργασία υπάρχουν 3 κρίσιμες, νευραλγικές θα έλεγα, παράμετροι οι οποίες καθορίζουν και τη συμπεριφορά του μηχανήματος. Από την ομαλή κύλιση του player μέχρι σπασίματα, παγώματα ακόμα και κρασάρισμα!


Δυστυχώς δεν υπάρχουν στη γλώσσα μας κάποιες οδηγίες. Επίσης δεν είναι ίδιες για όλα τα tv box. To βλέπω από δύο δικά μου, το m8s pro και το m8s w.

Είχα σκαμπανεβάσματα στην ταχύτητα ροής (πχ εκεί που πάνε περπατώντας, επιταχύνουν ξαφνικά και αμέσως παγώνουν στιγμιαία και πάλι ομαλοποιούνται κοκ. Περπατάνε, τρέχουνε, στέκονται στο ίδιο πλάνο! Δεν έχει σημασία εάν η σκηνή δείχνει ένα ζευγαράκι να πηγαίνει στο παγκάκι για πασατέμπο ή έναν εκτελεστή να ετοιμάζεται να εκτελέσει έναν πολιτικό. Περπατάει-τρέχει-παγώνει διαδοχικά). Σκέφτηκα προς στιγμή να ξεκολλήσω το pitch control από ένα παλιό deck που έχω και να το φυτέψω στο tv box προκειμένου να ομαλοποιηθεί η ταχύτητα του player. Αλλά θυμήθηκα τα όσα -ξενόγλωσσα- είχα διαβάσει και πήγα απ ευθείας στις άνω ρυθμίσεις.


Αν κάποιος γνωρίζει τι ακριβώς κάνουν τα:

Να επιτρέπεται επιτάχυνση υλικού - MediaCodec (επιφάνεια)
Να επιτρέπεται επιτάχυνση υλικού - MediaCodec
Ενεργοποίηση HQ Scalers για προσαρμογή ανάλυσης

και ποιά η ιδανική επιλογή για μηχανάκια με

CPU Amlogic tetracore S905W up to 2.0Ghz
GPU Mali-450 penta-core, up to 750MHz+(DVFS)
RAM 2G DDRIII

Cpu 1.5GHz,Octa Core s912
GPU ARM Mali-T820MP3
RAM 3G RAM DDR4
 

Νομίζω πως με επιλεγμένα αυτά τα πλαίσια, ο έλεγχος δίνεται στην κάρτα γραφικών ενώ με σβηστά αναλαμβάνει εξ ολοκλήρου η cpu. Ή το αντίστροφο; Αλλά σε ποιές περιπτώσεις δίνουμε την "εξουσία" και πού; Και γιατί έχει δύο mediacodec για να μας δυσκολεύει με περισσότερες (4) δυνατές επιλογές;

Και τόχω πειράξει τόσες φορές που ξέχασα και τις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Βοηθάτε.

c25a9f2f03dbf7c9b21eb29866f1b17d.jpg

Όταν κάνεις εγκατάσταση του Kodi και όχι καμιά μεταφορά του από άλλο σύστημα, το Kodi είναι καταπληκτικό στην αυτοδιάγνωση του συστήματος πάνω στο οποίο τρέχει και βάζει αυτόματα τις καλύτερες ρυθμίσεις. Στο raspberry pi που το έχω έπαιζε video ακόμα και από youtube καλύτερα από οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα. Σε σύστημα NUC αναγνώρισε την Intel soc gpu και έκανε επιτάχυνση υλικού για αυτήν αυτόματα.

************************************************************

Όσοι έχουν το Kodi για να βλέπουν ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο είχα αναφέρει ως μακράν την καλύτερη ιστοσελίδα γι' αυτόν τον λόγο το subreddit soccerstreams. To έχουν κλείσει εδώ και μήνες και οι δημιουργοί του έχουν κάνει ξεχωριστή ιστοσελίδα. Όποιος θέλει ας ψάξει για soccerstreams ας βάλει και μια τελεία και μετά net, όλο και κάτι θα βρει πρώτο-πρώτο!

Επεξ/σία από Krusty
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Krusty είπε

Όσοι έχουν το Kodi για να βλέπουν ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο είχα αναφέρει ως μακράν την καλύτερη ιστοσελίδα γι' αυτόν τον λόγο το subreddit soccerstreams. To έχουν κλείσει εδώ και μήνες και οι δημιουργοί του έχουν κάνει ξεχωριστή ιστοσελίδα. Όποιος θέλει ας ψάξει για soccerstreams ας βάλει και μια τελεία και μετά net, όλο και κάτι θα βρει πρώτο-πρώτο!

Υπάρχει κάποιο πρόσθετο γι'αυτό? αλλιώς πως μπορείς να δεις μέσω Kodi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δεις acestreams στο kodi θες το plexus, το οποιο θα βρεις στο repo του tvaddons. Το πως θα βαλεις τα τεραστια url των acestream λινκ στο plexus ειναι αλλη ιστορια. Οταν το soccerstreams ηταν στο reddit, υπηρχε το sparkle (plugin.video.sparkle) που τραβουσε αυτοματα τα url απο το reddit του και τα εστελνε στο plexus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jim_p είπε

Για να δεις acestreams στο kodi θες το plexus, το οποιο θα βρεις στο repo του tvaddons. Το πως θα βαλεις τα τεραστια url των acestream λινκ στο plexus ειναι αλλη ιστορια. Οταν το soccerstreams ηταν στο reddit, υπηρχε το sparkle (plugin.video.sparkle) που τραβουσε αυτοματα τα url απο το reddit του και τα εστελνε στο plexus.

Ναι, είμαι ανήμερος. Απλά όπως γράφτηκε το παραπάνω σχόλιο σκέφτηκα μήπως δημιουργήθηκε κάποιο πρόσθετο για τη συγκεκριμένη σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...