Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
6 minutes ago, Fulgore said:

Ολες οι Ιαπωνικες multiplatform εταιρειες ειναι ετσι.Και μαλιστα ειναι επιλογη τους καθαρα αυτο που κανουν με τα νεα IP οπως εχουν δηλωσει.

Επισης ειναι και ατυχοι γιατι δυστηχως αν και βγαζουν καλα παιχνιδια,δεν εχουν το καταλληλο budget για να τα στηριξουν.

Η σειρα bayonetta πχ εχει πουλησει πολυ λιγοτερο απο οσο της αξιζει ή το προσφατο Astral chain. Παιχνιδια που αν και εχουν πολυ καλες κριτικες,δεν πουλανε αναλογα.

Αλλα απο την αλλη λογικο ειναι οταν βλεπεις καθε χρονο να πουλανε μονο τα Call of duty και Fifa/minecraft.

Γενικα πολυ μεγαλη κουβεντα αυτο περι συγκεκριμενων εταιρειων που δεν ειναι για το παρον θεμα.

Θυμάμαι υπέροχη κλάψα από twins owners τότε που το Bayonetta 2 είχε ανακοινωθεί ως Wii U exclusive, όταν το πρώτο είχε πουλήσει τσόφλια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, Malthador είπε

Θυμάμαι υπέροχη κλάψα από twins owners τότε που το Bayonetta 2 είχε ανακοινωθεί ως Wii U exclusive, όταν το πρώτο είχε πουλήσει τσόφλια. 

Εγώ περίμενα καρτερικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Malthador είπε

Θυμάμαι υπέροχη κλάψα από twins owners τότε που το Bayonetta 2 είχε ανακοινωθεί ως Wii U exclusive, όταν το πρώτο είχε πουλήσει τσόφλια. 

Και στο Wii U τσοφλια πουλησε(οπως και στο Switch σε σχεση με αλλα exclusives),οπως τσοφλια θα πουλησει το Astral Chain.

Στο δε Switch,το bayonetta 2 πουλαει χειροτερα και απο indie παιχνιδια http://www.vgchartz.com/game/220237/bayonetta-2/?region=All,και μιλαμε για παιχνιδι με 92/100 στο metacritic :D

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Και στο Wii U τσοφλια πουλησε(οπως και στο Switch σε σχεση με αλλα exclusives),οπως τσοφλια θα πουλησει το Astral Chain.

Στο δε Switch,το bayonetta πουλαει χειροτερα και απο indie παιχνιδια http://www.vgchartz.com/game/220237/bayonetta-2/?region=All

ειναι βεβαια και port παλιου τίτλου. μπορει να μη το ειδαν πολλοι στο Wii U αλλα πολυς κοσμος δε αγοραζει remasters με τοσα νεα παιχνιδια να βγαινουν καθε μερα. Δεν εξηγείται αλλιως πως ειναι δυνατον να πουλησε περισσότερο στο Wii U αντι του Switch οταν το πιθανο αγοραστικο κοινο ειναι πολυ πολυ μεγαλυτερο.

Παντως, το συγκεκριμένο το εχω δει παρα πολλες φορές στο top 10 του digital store στο switch οποτε νομιζω πουλαει αρκετα καλα για remaster. Αλλα προφανως ποτε δε θα πουλήσει οσο τα main games της Nintendo (Mario, Kart, Pokemon, Smash, Zelda). ειδικα το hack n slash brawler genre εχει χάσει την μεγάλη φήμη που είχε επι PS2. ακομα δινει διαμάντια αλλά και η μοδα της καθε εποχής καθοδηγεί πολλά πορτοφόλια δυστυχώς (αλλιώς θα βλέπαμε αλλα 100 point and click απο την Lucas Arts!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να ρωτησω το εξης καθως δεν εχω ασχοληθει ποτε με το κομματι του online στο PS4.

θελω να αγορασω κατι παιχνιδια απο το ps store που ειδα (μικρα παιχνιδακια των 4-5-6€)

για να μπορεσω να τα αγορασω θα πρεπει να αγορασω καποια prepaid card;; 

επειδη εχω μπερδευτει με κατι καρτες ps plus που βλεπω σε μαγαζια..

επισης αφου αγορασω και βαλω την καρτα στο λογαριασμο μου και αγορασω το παιχνιδι που θελω να κατεβει,για να το παιξω θα πρεπει να εχω συνδρομη στο ps plus και ιντερνετ;;

ή θα το εχω στο σκληρο δισκο και οποτε θελω το παιζω χωρις συνδρομη και τα σχετικα;;

καθε βοηθεια δεκτη γιατι δεν εχω ξανασχοληθει οποτε μην κανω καμια πατατα 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μία ακόμα ερώτηση σχετικά με τα 2 ps4 που έχω...

Έχω κάνει (επιτελους) και 2ο λογαριασμό.

Ο πρωτος πχ GREG1 έχει και το plus

Ο 2ος πχ GREG2 δεν εχει τπτ

Όπως είδα στο ps4 που ειναι primary παίζω τα πάντα και από τους 2 λογαριασμούς. Αν θελω να παιξω στο άλλο λογικά κάνω εκείνο primary. Σωστά; Ή αυτό ισχύει μόνο αν θέλω να παίξω με τον λογαριασμό που δεν έχει plus;

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

19 λεπτά πριν, GREGOR78 είπε

θα ηθελα να ρωτησω το εξης καθως δεν εχω ασχοληθει ποτε με το κομματι του online στο PS4.

θελω να αγορασω κατι παιχνιδια απο το ps store που ειδα (μικρα παιχνιδακια των 4-5-6€)

για να μπορεσω να τα αγορασω θα πρεπει να αγορασω καποια prepaid card;; 

Ή πιστωτική κάρτα. Η prepaid συμφέρει και είναι πιο ασφαλής (δεν δίνεις αρ.πιστωτικής κλπ). Αν πάρεις πχ από maxplay.gr τις δίνει και με έκπτωση.

επειδη εχω μπερδευτει με κατι καρτες ps plus που βλεπω σε μαγαζια..

επισης αφου αγορασω και βαλω την καρτα στο λογαριασμο μου και αγορασω το παιχνιδι που θελω να κατεβει,για να το παιξω θα πρεπει να εχω συνδρομη στο ps plus και ιντερνετ;;

ΟΧΙ

ή θα το εχω στο σκληρο δισκο και οποτε θελω το παιζω χωρις συνδρομη και τα σχετικα;;

Σωστα. Θα το εχεις στο HDD

καθε βοηθεια δεκτη γιατι δεν εχω ξανασχοληθει οποτε μην κανω καμια πατατα 

ευχαριστω

To maxplay, που έχω πάρει αρκετές φορές δινει 18,5€ την κάρτα των 20€ και 45€ την κάρτα των 50€.

https://www.maxplay.gr/?page_id=81

Ουσιαστικά κάθε κάρτα είναι ένας κωδικός που τον περνάς στο λογαριασμό σου στο redeem codes

Επεξ/σία από gregdel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση σύντροφοι!

Να ενεργοποιήσω το BOOST MODE στο PS4 PRO;

(έχω αγοράσει κάποια παλιότερα games,θα δώ διαφορά;)

Επίσης υπάρχει περίπτωση να δω κρασαρίσματα σε νεότερα ή παλιότερα games;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζή ερώτηση χιλιοαπαντημένη λογικά: Αν αγοράσω παιχνίδια σε US account που στην Ελλάδα έχουν ελληνική μεταγλώττιση και υπότιτλους τι γίνεται; Θα τα ακούω/διαβάζω στα ελληνικά;

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, angelponiros είπε

Χαζή ερώτηση χιλιοαπαντημένη λογικά: Αν αγοράσω παιχνίδια σε US account που στην Ελλάδα έχουν ελληνική μεταγλώττιση και υπότιτλους τι γίνεται; Θα τα ακούω/διαβάζω στα ελληνικά;

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

οχι, μονο αν τα παρεις απο το Ελληνικό account θα εχεις Ελληνικά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει προσέξει κάνεις πρόβλημα με την αναμονή λειτουργίας του ps4; 

Το αφήνω συχνά σε αναμονή και είναι το 2ο που μου βγάζει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, να λειτουργεί ο ήχος αλλά να μην δίνει εικόνα αφού το ανοίξω . 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/12/2019 στις 5:39 ΜΜ, Papanikolis είπε

Καλησπέρα, έχει κανείς να προτείνει κανένα αξιόλογο headset για το ps4 pro? γύρο στα 50 ευρω..

Cloud 2 HyperX

@Lecter D οχι ποτε και το αφηνω παντα σε αναμονη, περιεργο προβλημα αυτο. Μετα απο restart δουλευει κανονικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...