Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

μπορεί να ειναι θεμα οτι το PSN ειναι ολιγον βαρκα γυαλο.

δεν εχει και τους καλύτερους servers, ειδικα για Ελλάδα, οπότε θα υπάρχουν αυξομειώσεις.

Δεν υπάρχει περίπτωση να εχει κάποιο πρόβλημα το ps4? Σε ολες τις συσκευές εχω 50 παντα χωρις ποτε κανενα πρόβλημα!! Μηπως εχει θέμα η lan του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, Papanikolis είπε

Δεν υπάρχει περίπτωση να εχει κάποιο πρόβλημα το ps4? Σε ολες τις συσκευές εχω 50 παντα χωρις ποτε κανενα πρόβλημα!! Μηπως εχει θέμα η lan του?

δοκιμασε να κανεις reset ολα τα στοιχεία της συνδεσης κ να το ξαναβάλεις. Αλλα γενικα το PSN ειναι προβληματικο για πολυ κοσμο

100αρα γραμμη εχω κ έχω φορές που πεφτει στο μισο. και ζω UK, οταν ημουν Ελλαδα θυμάμαι ηταν χειροτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/12/2019 στις 9:24 ΜΜ, non-serviam είπε

Πάμε πάλι γιατί τα γράφεις κάργα μπερδεμένα. Με λεπτομέρειες ποιος τι που.

 

Στις 3/12/2019 στις 9:34 ΜΜ, gregdel είπε

Ok βάζω ερμηνεία!

1/ Πηρα το PS4 Pro. Έχω slim με 2ΤΒ δίσκο. Θελω να μεταφέρω τα πάντα στο pro αλλα μεταφέροντας και τον δίσκο από το slim. Επειδή δεν μπορώ απλά να αλλάξω δίσκο θα κάνω backup το slim σε εξωτερικό, θα βάλω τον δισκο του slim στο pro και θα κάνω restore. Είναι οκ αυτή η διαδικασία; 

2/ Έχω 2 500ρηδες δίσκους εκτός. Ψαχνω να βρω του slim ποιος ειναι ο original. Toshiba ή seagate ή ότι να΄ναι. Το partition του toshiba ειναι αυτό που έβαλα παραπάνω. Ο seagate είναι unformatted. 

3/ Αν ολα πανε καλά και δουλέψει το pro πρεπει να κανω primary την κονσολα;

4/ Αν τελικά κρατήσω και το slim μπορώ να κάνω share το account μου για οικιακή χρήση; Να έχω 2 PS4 στο σπίτι δηλαδή με ίδιο account. Πως γίνεται αυτό; Είδα help της sony και κάποια βίντεο αλλά ψιλοέχω μπερδευτεί

 

1. Σωστα

2. μολις κανεις την διαδικασια επαναφορας στο pro βγαλε τον 2tb Και κοτσαρε τον στο πισι...αν δεις εικονα παρομοια του toshiba τοτε ειναι ο toshiba..αν δεν δεις κατι τοτε ειναι ο seagate...εγω τεινω στο seagat γιατι λογικα το Pc δεν θα μπορει να δει το σκληρο του ps4 λογο encryption/file system κλπ.

3. Αναλογα πως θα διαχειριστεις το gameshare

4. Αν θες να παιζεις ταυτοχρονα και στα 2 πρεπει να κανει gameshare ...αν θα παιζεις μια το ενα μια το αλλο...απλα βαζεις και στα δυο το account σου...σε οποιο ειναι primary εκει θα μπορέσεις να εχει και αλλα πραγματα..πχ remote download / share play/ remote play με vita η κινητο κλπ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

GG 


Eίμαι απο εκείνους που βρήκε το Vanquish απίστευτα υπερεκτιμημένο παιχνίδι (το είχα πάρει στο PS3), και ναι, έχω δεί και βίντεο με Τζαπωνέζους να S-rank-άρουν τις έξτρα αποστολές.
Πολύ μικρό σε διάρκεια και ο λιγοστός αριθμός εξτρα αποστολών δεν βοηθάνε πολύ στο replay value κατα την άποψή μου, παρόλα αυτά, ενα remaster στα 60fps χωρίς τη θολούρα και jaggies* του αυθεντικού θα το αγόραζα (ιδίως αμα είναι κανα' 20ρικο οπως στο Steam)

* παιχνίδι που τα χρειάζεται πραγματικά τα 60fps και την πιο καθαρή ποιότητα εικόνας (το OG ήταν...οχι καλό σ'αυτούς τους τομείς)

ΥΓ: άλλο πράμα λέμε...

 

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

GG 

Και δεν το εχω παιξει αυτο το παιχνιδι!!!!

5 ώρες πριν, Papanikolis είπε

Δεν υπάρχει περίπτωση να εχει κάποιο πρόβλημα το ps4? Σε ολες τις συσκευές εχω 50 παντα χωρις ποτε κανενα πρόβλημα!! Μηπως εχει θέμα η lan του?

Οχι

Εγω εχω 100αρα.Και το ανωτερο που εχω δει ειναι το  80  σαν  μετρηση.Αλλες φορες πεφτει και εκει κοντα στα 50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Και δεν το εχω παιξει αυτο το παιχνιδι!!!!

Οχι

Εγω εχω 100αρα.Και το ανωτερο που εχω δει ειναι το  80  σαν  μετρηση.Αλλες φορες πεφτει και εκει κοντα στα 50


Spartan, οι μετρήσεις στο PS4 ειναι ενδεικτικές και απο την εμπειρία μου εντελώς λάθος, 100άρα fiber και εγώ - PC και PS4 συνδεδεμένα με ethernet, σε μετρήσεις το PC δείχνει 100Mbps download, το PS4 φτάνει - για κάποιο λόγο - 60-70-80Mbps, ολα αυτά απο speedtest.net, τον μετρητή του PS4 κτλπ.
Παρόλα αυτά, οταν κατεβάζω, κατεβάζω με FULL ταχύτητα (11.9 ΜΒ/s).
Προσωπικά ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα με τις ταχύτητες κατεβάσματος απο το PSN ακόμα και οταν ειχα 30άρα VDSL, πάντα κατέβαζα με full ταχύτητα ;)

ίσως ο φίλος βοηθηθεί με το να αλλάξει το MTU του 

 

Επεξ/σία από red1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, red1 είπε


Spartan, οι μετρήσεις στο PS4 ειναι ενδεικτικές και απο την εμπειρία μου εντελώς λάθος, 100άρα fiber και εγώ - PC και PS4 συνδεδεμένα με ethernet, σε μετρήσεις το PC δείχνει 100Mbps download, το PS4 φτάνει - για κάποιο λόγο - 60-70-80Mbps, ολα αυτά απο speedtest.net, τον μετρητή του PS4 κτλπ.
Παρόλα αυτά, οταν κατεβάζω, κατεβάζω με FULL ταχύτητα (11.9 ΜΒ/s).
Προσωπικά ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα με τις ταχύτητες κατεβάσματος απο το PSN ακόμα και οταν ειχα 30άρα VDSL, πάντα κατέβαζα με full ταχύτητα ;)

ίσως ο φίλος βοηθηθεί με το να αλλάξει το MTU του 

Τι πρεπει να κανω δηλαδη; Τι να αλλαξω κ τι ρυθμίσεις; Συγνωμη απλα δεν εχω ιδεα, εχω να ασχοληθώ τουλάχιστον 12 χρονια με κονσολα..

Επεξ/σία από Papanikolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, red1 είπε


Eίμαι απο εκείνους που βρήκε το Vanquish απίστευτα υπερεκτιμημένο παιχνίδι (το είχα πάρει στο PS3), 

Για μενα ειναι το καλυτερο 3rd person shooter που επαιξα στη προηγουμενη γεννια. Απιστευτο βαθος και πολυ δυσκολο. Μπορει να μην σε τραβαει το ειδος αλλα το vanquish πραγματικα θελει skills

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Για μενα ειναι το καλυτερο 3rd person shooter που επαιξα στη προηγουμενη γεννια. Απιστευτο βαθος και πολυ δυσκολο. Μπορει να μην σε τραβαει το ειδος αλλα το vanquish πραγματικα θελει skills

N, δεν είπα οτι δεν έχει βάθος (έχει και παραέχει για TPS) ή είναι κακό, απλά οτι το βρήκα υπερεκτιμημένο ;)
Βέβαια, για να είμαι ειλικρινής, είχα μεγάλες προσδοκίες απο το παιχνίδι (fan της Platinum) αλλά το 60άρι που κόστιζε οταν το είχα πάρει σε συνάρτηση με την μικρή διάρκειά του και replay value είχαν ως αποτέλεσμα...

Tίτλος όπου ενα sequel θα μπορούσε να λύσει άνετα τα λιγοστά προβλήματα του OG (μαζί με το the order 1886) - μεγαλύτερη σε διάρκεια καμπάνια και ενα co-op άκι μεταξύ άλλων θα βοηθούσε πολύ - ξέχασα, και τον σκύλο-ρομπότ που εμφανίζεται σε κάποια concept artwork :D

28 λεπτά πριν, Papanikolis είπε

Τι πρεπει να κανω δηλαδη; Τι να αλλαξω κ τι ρυθμίσεις; Συγνωμη απλα δεν εχω ιδεα, εχω να ασχοληθώ τουλάχιστον 12 χρονια με κονσολα..

Το link το διάβασες φίλε ?
Βρες το MTU σου (google) και μετά αφαίρεσε 27.
Στη συνέχεια θα πας στις ιντερνετ-ικές ρυθμίσεις του ps4 και θα αλλάξεις το MTU χειροκίνητα 

Επεξ/σία από red1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spartan29gr είπε

Και δεν το εχω παιξει αυτο το παιχνιδι!!!!

Spoiler

 

Στο pc παντως το βρισκεις με ενα 5ευρω το παιχνιδι :P

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-vanquish-cd-key-compare-prices/

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ison είπε

1. Σωστα

2. μολις κανεις την διαδικασια επαναφορας στο pro βγαλε τον 2tb Και κοτσαρε τον στο πισι...αν δεις εικονα παρομοια του toshiba τοτε ειναι ο toshiba..αν δεν δεις κατι τοτε ειναι ο seagate...εγω τεινω στο seagat γιατι λογικα το Pc δεν θα μπορει να δει το σκληρο του ps4 λογο encryption/file system κλπ.

3. Αναλογα πως θα διαχειριστεις το gameshare

4. Αν θες να παιζεις ταυτοχρονα και στα 2 πρεπει να κανει gameshare ...αν θα παιζεις μια το ενα μια το αλλο...απλα βαζεις και στα δυο το account σου...σε οποιο ειναι primary εκει θα μπορέσεις να εχει και αλλα πραγματα..πχ remote download / share play/ remote play με vita η κινητο κλπ

Τώρα που το είδα γραμμένο το έκαψα. Πολύ σωστά. ΠΡΕΠΕΙ να παίζει encryption, αλλιώς η κονσόλα θα είχε σπάσει από την πρώτη μέρα. 😅
Πάντως αν δεν είναι ο Τοσιμπας έχω την περιέργεια ποιο άλλο σύστημα έφτιαξε τέτοια διαμόρφωση στο δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, red1 είπε

N, δεν είπα οτι δεν έχει βάθος (έχει και παραέχει για TPS) ή είναι κακό, απλά οτι το βρήκα υπερεκτιμημένο ;)
Βέβαια, για να είμαι ειλικρινής, είχα μεγάλες προσδοκίες απο το παιχνίδι (fan της Platinum) αλλά το 60άρι που κόστιζε οταν το είχα πάρει σε συνάρτηση με την μικρή διάρκειά του και replay value είχαν ως αποτέλεσμα...

Tίτλος όπου ενα sequel θα μπορούσε να λύσει άνετα τα λιγοστά προβλήματα του OG (μαζί με το the order 1886) - μεγαλύτερη σε διάρκεια καμπάνια και ενα co-op άκι μεταξύ άλλων θα βοηθούσε πολύ - ξέχασα, και τον σκύλο-ρομπότ που εμφανίζεται σε κάποια concept artwork :D

K εγω το ειχα παρει τοτε day1 απο zavvi καθως δεν το βρισκες Ελλαδα, 40-50 δεν θυμαμαι αλλα δεν το μετανιωσα. Βασικα ηταν το μοναδικο μου πλατ στο ps3 μαζι με το demons souls. Γενικα ειμαι πολυ πορωμενος με τετοια Γιαπωνεζικα παιχνιδια που απαιτουν τρελο grind για εξασκηση. 

Παντως θα συμφωνησω ενα σεκουελ ειναι οτι πρεπει, οπως και το the order

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...