Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το fortnite δε χρειάζεται να έχεις ps plus. 

Άπαξ και χρησιμοποιήσεις ένα mail δε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις πάλι για άλλο account. Απλά φτιάξε ένα νέο μέιλ. 

Οριστικά λογαριασμός δε διαγράφεται ποτέ. Είναι σα το fb, απλά μένει αδρανής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Alastro192 το Pro θα του ειναι αχρηστο. Ειπε πως δεν υπαρχει περιπτωση να αναβαθμισει την TV του τωρα στα κοντα. για να εκμεταλευτεις το Pro πρεπει να χεις 4Κ τηλεοραση. σωστα;

 

 

Επεξ/σία από Obiwan88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Edel είπε

Για το fortnite δε χρειάζεται να έχεις ps plus. 

Άπαξ και χρησιμοποιήσεις ένα mail δε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις πάλι για άλλο account. Απλά φτιάξε ένα νέο μέιλ. 

Οριστικά λογαριασμός δε διαγράφεται ποτέ. Είναι σα το fb, απλά μένει αδρανής. 

Τότε θα φτιάξω νεο mail σε ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Obiwan88 είπε

@Alastro192 το Pro θα του ειναι αχρηστο. Ειπε πως δεν υπαρχει περιπτωση να αναβαθμισει την TV του τωρα στα κοντα. για να εκμεταλευτεις το Pro πρεπει να χεις 4Κ τηλεοραση. σωστα;

Οχι,διοτι το Pro προσφερει supersampling για 1080p οθονες

Αν θεωρει οτι αξιζει την διαφορα στα χρηματα,ας το παρει. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 32 ίντσες TV το super-sampling δεν κάνει ουσιαστική διαφορά αλλά το PRO έχει το πλεονέκτημα του ανώτεροι frame rate στους περισσότερους τίτλους αλλά λίγοι είναι αυτοί που πιάνουν 60ντάρι σταθερό χωρίς πολλαπλα frame rate variations. Αν το παλλικάρι αρκεστεί στα ''must'' play  αποκλειστικά games του PS 4 δεν αξίζει κατ' εμέ η μετάβαση στο PRO από την στιγμή που η απόδοσή τους είναι σχεδόν άψογη στο base PS 4. Υπάρχουν όμως κάτι The Surge, η σειρά Tomb Raider, τα re-imagined Resident Evils, το Knack 2 έπειτα από patch και μερικά ακόμη που παίζουν σε διπλάσιο frame rate από το απλό χωρίς να χάνουν frames. Τότε ναι αξίζει και σε απλή 1080p τηλεόραση το PS 4 PRO.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, επειδή δεν γνωρίζω και δεν ειμαι κάτοχος PS4. Έχει ο ανηψιός μου PS4, μπορώ να του αγοράσω από κάποιο site παιχνίδια digital όπως κάνω εγω για το xbox από cdkeys, eneba και άλλα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας και συγνώμη ισως για τις χαζες ερωτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά κάπου διάβασα για συνδρομή ps plus αυτές τις μέρες στα 40-42 ευρώ κ μπήκα στο ps plus και μ έγραφε 55 +.    Αν αγοράσω για ένα μήνα συνδρομή κ αγοράσω το pro που το δίνει 6-8 ευρώ αν έχεις συνδρομή μετά το μήνα θα συνεχίσω να το έχω η είναι όπως τα δωρεάν παιχνίδια που δεν γίνεται να τα παιξεις αν σταματήσει ο μήνας της συνδρομής ;; ευχαριστώ 😊 

 

 

Σε σκρουτζ κ μεγάλα καταστήματα  το έχει 42 ευρώ 

Επεξ/σία από Tresorikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, SKRUTZ είπε

Καλησπέρα, επειδή δεν γνωρίζω και δεν ειμαι κάτοχος PS4. Έχει ο ανηψιός μου PS4, μπορώ να του αγοράσω από κάποιο site παιχνίδια digital όπως κάνω εγω για το xbox από cdkeys, eneba και άλλα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας και συγνώμη ισως για τις χαζες ερωτήσεις.

Δυστυχώς στα γνωστά κλειδαδικα θα βρεις μόνο συνδρομές η και ελάχιστα παιχνίδια για άλλες χώρες εκτός Ελλάδας (πχ.μονο Αγγλία η μόνο Γαλλία)

Την ποικιλία που έχει το Xbox δεν την έχει το ps4.

3 ώρες πριν, Tresorikos είπε

Καλημέρα παιδιά κάπου διάβασα για συνδρομή ps plus αυτές τις μέρες στα 40-42 ευρώ κ μπήκα στο ps plus και μ έγραφε 55 +.    Αν αγοράσω για ένα μήνα συνδρομή κ αγοράσω το pro που το δίνει 6-8 ευρώ αν έχεις συνδρομή μετά το μήνα θα συνεχίσω να το έχω η είναι όπως τα δωρεάν παιχνίδια που δεν γίνεται να τα παιξεις αν σταματήσει ο μήνας της συνδρομής ;; ευχαριστώ 😊 

Σε σκρουτζ κ μεγάλα καταστήματα  το έχει 42 ευρώ 

Το έχεις μόνιμα στην συλλογή σου το παιχνίδι και οσο έχεις ενεργή συνδρομή παίζεις.

Όταν λήξει,θα στο έχει κλειδωμένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Το έχεις μόνιμα στην συλλογή σου το παιχνίδι και οσο έχεις ενεργή συνδρομή παίζεις.

Όταν λήξει,θα στο έχει κλειδωμένο.

Αυτό ισχύει και σε games που αγοράζεις με την έκπτωση του ps+; Ο φίλος δεν αναφέρει τα ps+ games που δίνουν δωρεάν κάθε μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mikele13- είπε

Δυστυχώς στα γνωστά κλειδαδικα θα βρεις μόνο συνδρομές η και ελάχιστα παιχνίδια για άλλες χώρες εκτός Ελλάδας (πχ.μονο Αγγλία η μόνο Γαλλία)

Την ποικιλία που έχει το Xbox δεν την έχει το ps4.

Το έχεις μόνιμα στην συλλογή σου το παιχνίδι και οσο έχεις ενεργή συνδρομή παίζεις.

Όταν λήξει,θα στο έχει κλειδωμένο.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Αυτό ισχύει και σε games που αγοράζεις με την έκπτωση του ps+; Ο φίλος δεν αναφέρει τα ps+ games που δίνουν δωρεάν κάθε μήνα.

Ναι ισχύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Αυτό ισχύει και σε games που αγοράζεις με την έκπτωση του ps+; Ο φίλος δεν αναφέρει τα ps+ games που δίνουν δωρεάν κάθε μήνα.

Τα games που αγοράζεις με έκπτωση νομίζω τα έχεις κανονικά και να λήξει η συνδρομή του plus ,απ' ότι θυμάμαι δλδ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...