Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Διάβαζα ξανα και ξανά για τον θόρυβο που κάνει το pro, είχα και το slim που ήταν κάπως φασαριόζικο αλλα τέτοιο πράγμα δε το περίμενα.

Έχω καλομάθει απο το Xbox One X το οποίο είναι απόλυτα αθόρυβο και τώρα που έμπλεξα με ένα ps4pro εν αναμονή του 5 πραγματικά έχω βγέι απο τα ρούχα μου (η κονσόλα είναι πεντακάθαρη). 

Ρε παιδιά πώς την βγάλατε μια γενιά με αυτό το αεροπλάνο μέσα στο σπίτι; Απίστευτα distracting απο το παιχνίδι (αναγκάζομαι να βάζω headset δυνατά για να μην τον ακούω) και ακούγεται σε όλο το σπίτι. Πραγματικά απίστευτο πως επετράπηκε να βγεί τέτοιο πράγμα απο το product design και απίστευτο πως δε τα στέλνανε πίσω σωρηδόν.. Είχα βάλει preorder για το 5 αλλα μετά απο αυτό το αίσχος θα περιμένω σίγουρα reviews θορύβου πριν παραλάβω.

Having said that, τι παιχνιδάρα το Spiderman... Κάνει τις τουρμπίνες worth it.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Ρε παιδιά πώς την βγάλατε μια γενιά με αυτό το αεροπλάνο μέσα στο σπίτι

Ακουγοντας τις παιχνιδαρες που παιξαμε και οχι τον θορυβο που εχετε κολλησει μερικοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις παιχνιδάρες τις έπαιζα και εγώ στο slim. Είναι πολύ λογική και εύλογη η ερώτηση μου και δε ξέρω γιατί πρέπει να αρπάζεσαι λες και σου έθιξα το σπίτι.
Κανείς δεν αμφιβάλει οτι η sony είχε top games σε αυτή τη γενιά. Αλλα αυτό δεν κάνει ανεκτό αυτό το πανηγύρι. Ο θόρυβος του pro είναι απλά απαράδεκτος και κοιτάω να παίξω 2-3 exclusives που δεν είχα προλάβει ακόμα να παίξω σε αυτή τη γενιά και να το δώσω δρόμο.
Καλά τα παιχνίδια, αλλα η κατασκευή της κονσόλας είναι κάκιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Είναι πολύ λογική και εύλογη η ερώτηση μου και δε ξέρω γιατί πρέπει να αρπάζεσαι λες και σου έθιξα το σπίτι.

Εχεις δικιο, ζητω συγγνωμη για τον τροπο μου. Οταν ομως ενα θεμα εχει 1000αναλυθει αναρωτιεμαι καθε επομενη φορα που το διαβαζω, γιατι το συζηταμε παλι...Αφου η απαντηση ειναι ακριβως αυτη που ξερουμε ολοι και γραφεις και εσυ...

11 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Καλά τα παιχνίδια, αλλα η κατασκευή της κονσόλας είναι κάκιστη.

Εκει θα επρεπε να τελειωνει η συζητηση και για αυτο αρπαζομαι (ας πουμε) καθε φορα που το βλεπω...Ειδικα οταν γραφεις και για το xbox και το θεμα παει κατευθειαν για VS...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα πρόβλημα. Όλοι ξεφεύγουμε. Η αλήθεια είναι οτι δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με το pro και μόνο απο memes έβλεπα να λένε τι και πώς. Και τώρα που το βλέπω δια ζώσης (τελευταία έκδοση μάλιστα μάλιστα - η υποτίθεται αθόρυβη) κάπου έπρεπε να ventάρω και γω ο κακόμοιρος. Αλήθεια με έκανε να σκεφτώ πολύ παραπάνω το αν τους εμπιστεύομαι για launch ps5.

Γενικά θεωρώ οτι καλό είναι να γίνεται συζήτηση και να πέφτει και κράξιμο (αν όχι και μαύρισμα) ώστε να μην επαναπαύονται οτι όλα καλά με τις τουρμπίνες.

Γράφω για το xbox γιατί τυχαίνει να τις βλέπω και να τις ακούω δίπλα δίπλα αυτή τη στιγμή και είναι μέρα με τη νύχτα και σε θόρυβο αλλα και σε design (σχεδόν μισό μέγεθος). Anw, πάει αυτό.
Πίσω στα ακουστικά και το spiderman.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, klainmaingr είπε

. Αλήθεια με έκανε να σκεφτώ πολύ παραπάνω το αν τους εμπιστεύομαι για launch ps5.

Οποιος παιρνει στο launch το εχουμε πει...Ρισκαρει. 

 

2 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

να πέφτει και κράξιμο (αν όχι και μαύρισμα)

μαζι σου στο κραξιμο απλα μην μονοπωλει το ενδιαφερον τελικα. Το μαυρισμα ειναι δυσκολο λογω του οτι κανουν καλα τοσα πραγματα που εχουν σημασια που τελικα ο θορυβος ειναι μια μικρη ξενερα.

 

3 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Πίσω στα ακουστικά και το spiderman.

Πολυ καλο, το ευχαριστηθηκα οταν ειχε βγει. Στο ps5 θα ειναι τουμπανο λογικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Reflection Of Mine

 

Πρέπει να ναι πολύ παιχνιδάρα με υψηλά production values και σίγουρα θα δοθεί δώρο κάποια στιγμή στο ps+

 

😛

Επεξ/σία από chill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Διάβαζα ξανα και ξανά για τον θόρυβο που κάνει το pro, είχα και το slim που ήταν κάπως φασαριόζικο αλλα τέτοιο πράγμα δε το περίμενα.

Έχω καλομάθει απο το Xbox One X το οποίο είναι απόλυτα αθόρυβο και τώρα που έμπλεξα με ένα ps4pro εν αναμονή του 5 πραγματικά έχω βγέι απο τα ρούχα μου (η κονσόλα είναι πεντακάθαρη). 

Ρε παιδιά πώς την βγάλατε μια γενιά με αυτό το αεροπλάνο μέσα στο σπίτι; Απίστευτα distracting απο το παιχνίδι (αναγκάζομαι να βάζω headset δυνατά για να μην τον ακούω) και ακούγεται σε όλο το σπίτι. Πραγματικά απίστευτο πως επετράπηκε να βγεί τέτοιο πράγμα απο το product design και απίστευτο πως δε τα στέλνανε πίσω σωρηδόν.. Είχα βάλει preorder για το 5 αλλα μετά απο αυτό το αίσχος θα περιμένω σίγουρα reviews θορύβου πριν παραλάβω.

Having said that, τι παιχνιδάρα το Spiderman... Κάνει τις τουρμπίνες worth it.

Φίλε σε νιώθω όσο δεν πάει. Έχω και τις δύο κονσόλες και το PS4 Pro δεν παλεύεται από θόρυβο και χαλάει την εμπειρία παιχνιδιού. Ειδικά σε Death Stranding, Last of Us 2 δεν σταματάει ποτέ. Είναι καθαρά ο λόγος που το Cyberpunk θα το πάρω στο Xbox.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετω τους παλικαρους. Στα γρηγορα να πω πως εχασα τελειως την προηγουμενη γενια και ειμαι ετοιμος να παρω πλευ 5.

Θα ηθελα να μου πειτε το τοπ-10 παιχιδιων του πλευ 4 γιατι διαβαζω πως θα πεζουν στο 5. Επισης θα ηθελα να μου πειτε καμια συμβουλη γιατι βλεπω πως σκοτωνουν τα πλευ 4 παιχνιδια στις αγγελιες εδω, μηπως παιζει καμια παπατζα? 5 και 10 εουρω για ΑΑΑΑ τιτλους ειναι χωμα. 

Ποδοσφαιρακια ειμαι καλυμενος, για action, racing, platformers ψαχνω. Αμα εχετε και κανα σαιτ να τα λεει αναλυτικα τοσο το καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχει πολλα παιχνιδια ρε συ,  για μενα οταν παρεις το  ps5 κ βαλε το plus που δίνει το collection να ασχοληθείς με αυτά τα οποια στη πλειονότητα είναι 8/10+ 

  • God of War
  • Bloodborne
  • Monster Hunter World
  • Final Fantasy XV
  • Fallout 4
  • Mortal Kombat X
  • Uncharted 4: A Thief's End
  • Ratchet and Clank
  • Days Gone
  • Until Dawn
  • Detroit: Become Human
  • Battlefield 1
  • Infamous Second Son
  • Batman: Arkham Knight
  • The Last Guardian
  • The Last of Us Remastered
  • Persona 5
  • Resident Evil 7: Biohazard

κ οχι δε παίζει καμία παπατζα τόσο πέφτουν μετα απο καιρο ειδικά αν τα εχει δώσει ηδη δωρεάν στο plus

δες επιπλέον για extra k Αυτό 

 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβηκε το νέο store για web browsers, φυσικά το έκαναν ακόμα χειρότερο απ ότι ήταν..

Όταν πάω να αγοράσω κάποιο παιχνίδι μου βγάζει πως δεν μπορώ να το αγοράσω επειδή "You're viewing a storefront different from your home country/region. To make purchases, return to the en-GB storefront."

Ο δικός μου λογαριασμός όμως ήταν Ελληνικός και φυσικά βλέπω το Ελληνικό store, γιατί τώρα μου ζητάει να συνδεθώ σε Αγλλία;; Σας το κάνει κι εσάς; Μήπως είναι γενικότερο το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aggelos87 είπε

Ανέβηκε το νέο store για web browsers, φυσικά το έκαναν ακόμα χειρότερο απ ότι ήταν..

Όταν πάω να αγοράσω κάποιο παιχνίδι μου βγάζει πως δεν μπορώ να το αγοράσω επειδή "You're viewing a storefront different from your home country/region. To make purchases, return to the en-GB storefront."

Ο δικός μου λογαριασμός όμως ήταν Ελληνικός και φυσικά βλέπω το Ελληνικό store, γιατί τώρα μου ζητάει να συνδεθώ σε Αγλλία;; Σας το κάνει κι εσάς; Μήπως είναι γενικότερο το προβλημα

στο καρτ μου τα βαζει κανονικα. το store  μου φαινεται πολυ wip ....εχουν αφαιρεσει ολα τα screenshots, τρειλερ και το βασικοτερο δεν εχει καμια επιλογη για shortαρισμα...είναι πιο γρηγορο, αλλά και απο αποψη ανάλυσης δεν δειχνει καλό. Πρέπει να κάνω πολυ zoom out για να βλέπω μεγάλο μέρος σε καθε σελιδα...Ισως σε κινητα δείχνει καλυτερο, δεν το δοκιμασα, αλλα απο το browser του pc ειναι χαλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...