Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια μια ερωτηση μηπως ξερει κανεις να βοηθησει..

Περιμενω να ερθει το PS5 και να περασω τα save-παιχνιδια κλπ απο το ps4 σε αυτο..

Μετα θελω να πουλησω σε εναν φιλο το PS4..Ολα τα παιχνιδια τα εχω digital..Πως μπορω να του τα αφησω μεσα να παιζει χωρις ομως να επηρρεαζει τον δικο μου λογαριασμο??

Ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω και αν οντως γινεται..Ευχαριστω για τον χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manos_21_ είπε

Παιδια μια ερωτηση μηπως ξερει κανεις να βοηθησει..

Περιμενω να ερθει το PS5 και να περασω τα save-παιχνιδια κλπ απο το ps4 σε αυτο..

Μετα θελω να πουλησω σε εναν φιλο το PS4..Ολα τα παιχνιδια τα εχω digital..Πως μπορω να του τα αφησω μεσα να παιζει χωρις ομως να επηρρεαζει τον δικο μου λογαριασμο??

Ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω και αν οντως γινεται..Ευχαριστω για τον χρονο σας

Δεν γίνεται, διότι τα ψηφιακά παιχνίδια δένονται με τον λογαριασμό σου.

Ο φίλος σου θα πρέπει να παίζει από τον δικό του ότι έχει.

Εκτός αν κάνεις gameshare όταν έχετε και οι δύο τις κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, manos_21_ είπε

Παιδια μια ερωτηση μηπως ξερει κανεις να βοηθησει..

Περιμενω να ερθει το PS5 και να περασω τα save-παιχνιδια κλπ απο το ps4 σε αυτο..

Μετα θελω να πουλησω σε εναν φιλο το PS4..Ολα τα παιχνιδια τα εχω digital..Πως μπορω να του τα αφησω μεσα να παιζει χωρις ομως να επηρρεαζει τον δικο μου λογαριασμο??

Ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω και αν οντως γινεται..Ευχαριστω για τον χρονο σας

Νομιζω θα μπορει να παιξει αν αφησεις τον λογαριασμο σου στο ps4 as primary απλα θα πρεπει να τον αφησεις offline και να μην συνδεθει στο ιντερνετ ωστε να μην επηρεασει τον λογαριασμο σου να το πω και ετσι.Τουλαχιστον ετσι ξερω οτι γινοταν δεν ξερω αν αλλαξε..Απο εκει και περα μπλεκεις με gamesharing οπως προτινε ο φιλος απο πανω αν δεν θες ο φιλος σου να μην εχει καθολου προσβαση στο λογαριασμο σου.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mikele13- είπε

Δεν γίνεται, διότι τα ψηφιακά παιχνίδια δένονται με τον λογαριασμό σου.

Ο φίλος σου θα πρέπει να παίζει από τον δικό του ότι έχει.

Εκτός αν κάνεις gameshare όταν έχετε και οι δύο τις κονσόλες.

 

3 ώρες πριν, icenex είπε

Νομιζω θα μπορει να παιξει αν αφησεις τον λογαριασμο σου στο ps4 as primary απλα θα πρεπει να τον αφησεις offline και να μην συνδεθει στο ιντερνετ ωστε να μην επηρεασει τον λογαριασμο σου να το πω και ετσι.Τουλαχιστον ετσι ξερω οτι γινοταν δεν ξερω αν αλλαξε..Απο εκει και περα μπλεκεις με gamesharing οπως προτινε ο φιλος απο πανω αν δεν θες ο φιλος σου να μην εχει καθολου προσβαση στο λογαριασμο σου.

Σας ευχαριστω πολυ παιδια..Θα τον ρωτησω αν θα μπαινει στο ιντερνετ γτ νομιζω περισσοτερο οφλαιν παιζει..Αλλιως αν ειναι να παιζει ονλαιν δεν γινεται..Γιατι εγω παιζω μονο multiplayers παιχνιδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, sal123 είπε

Είχαμε κάτι νεότερο γι αυτό; ισχύει; διορθώθηκε με άλλο update?? 

Δεν γνωρίζω, το πιθανότερο είναι να υπάρχουν πιθανότητες να γίνει η στραβή.Εγώ πάντως πρίν το update τα έκανα όλα back up, έκανα το update και όλα OK.

Αν πάει στραβά, μπορεί ακόμα και να χρειαστεί άνοιγμα η κονσόλα και επισκευή, αυτό αν είναι να τύχει δεν μπορείς να το αποφύγεις.Υπάρχουν σχετικά βίντεο, το έπαθε 1 μέλος του forum.

Επίσης δεν νομίζω να υπάρχουν στοιχεία που να αναφέρουν αν αυτό συμβαίνει σε συγκεκριμένες εκδόσεις κονσολών και για ποιούς λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μπορει να με βοηθησει καποιος??

Για να πουλησω το PS4 αδειο οπως το πηρα τι πρεπει να κανω??Κατι ειδα για deactivation του λογαριασμου μου κ μετα φορματ,αλλα 1ον εχω συνδεσει ηδη τον λογαριασμο μου με το PS5 και 2ον ειδα να γραφουν οτι μπορεις να το κανεις ανα 6μηνες,,οποτε δεν με παιρνει για λαθος..ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, manos_21_ είπε

Παιδια μπορει να με βοηθησει καποιος??

Για να πουλησω το PS4 αδειο οπως το πηρα τι πρεπει να κανω??Κατι ειδα για deactivation του λογαριασμου μου κ μετα φορματ,αλλα 1ον εχω συνδεσει ηδη τον λογαριασμο μου με το PS5 και 2ον ειδα να γραφουν οτι μπορεις να το κανεις ανα 6μηνες,,οποτε δεν με παιρνει για λαθος..ευχαριστω

Απενεργοποιεις το activate as primary αν είναι ηδη, και initialize system και είσαι κομπλέ.

Μην αγχώνεσαι περαιτέρω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρε παιδιά μια ερώτηση. Από το browser στο pc στο ps store είχε μια καρδούλα (τα αγαπημένα μου) που έβαζα ποια παιχνίδια θέλω στο μέλλον και έβλεπα ποια τα έβαζαν σε προσφορά και τα τσίμπαγα! Τώρα που έχει γίνει αναβάθμιση δεν την βλέπω πουθενα. Την κατάργησαν την επιλογή αυτή;

Επεξ/σία από Leon Scott Kennedy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Βρε παιδιά μια ερώτηση. Από το browser στο pc στο ps store είχε μια καρδούλα (τα αγαπημένα μου) που έβαζα ποια παιχνίδια θέλω στο μέλλον και έβλεπα ποια τα έβαζαν σε προσφορά και τα τσίμπαγα! Τώρα που έχει γίνει αναβάθμιση δεν την βλέπω πουθενα. Την κατάργησαν την επιλογή αυτή;

Λογικά το wishlist ψάχνεις.

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις τι γραμμη χρειαζεται το ps4 για share play? βασικα να δω ενα φιλου μου να παιζει ηθελα αλλά με 24αρα γραμμη δε ξερω αν επαρκει το upload. Γνωρίζει κάνεις?

Εγω εχω 50αρα γραμμη, αλλα νομίζω οτι παιζει ρολο η δικη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα με το 8.01 update; Δεν έχω δει κάτι.

https://mp1st.com/news/ps4-update-8-01-rolled-out-causing-issues-for-some-gamers

Αν και το βίντεο αναφέρεται για το 8.0 και όχι το 8.01, εμένα μου έβγαλε το 8.01.

https://m.youtube.com/watch?v=GpNWLBWoiJc

ΥΓ:

Μπήκα στο email του PS4 και έχω κανονικά πρόσβαση, είχα να μπω 2-3 χρόνια, υπάρχει και εκεί επιλογή για 2 step verification.

Επιτέλους ενεργοποίησα πάλι το 2 step verification μέσω sms στο κινητό, παλιά είχε bug και δεν γινόταν, μου έβγαζε ειδοποίηση πως το email χρησιμοποιείται απο κάποια άλλη υπηρεσία, ενώ δεν το είχα καταχωρήσει πουθενά, ίσως επειδή είχα κάνει τον λογαριασμό μου linked με την εφαρμογή του Spotify στο PS4, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Εκανα και sign out από όλες τις συσκευές για ασφάλεια.Εχουν προσθέσει και 2ο τρόπο στο 2 step μέσω της εφαρμογής PS με barcode, δεν ασχολήθηκα.

Μετά ενεργοποίησα το 2 step verification στο email όπου τουλάχιστον είχα 2ο email για ανάκτηση έως τώρα.

Θα μου πείτε οτι ίσως είμαι υπερβολικός.Ομως μου παραβίασαν email η τουλάχιστον προσπάθησαν, το οποίο το είχα καταχωρήσει μόνο στο Paypal και δεν γινόταν να το ανακτήσω.Οπότε στο Paypal καταχώρησα ως 2ο το Gmail, αλλά δεν το έκανε επιβεβαίωση για να μπορώ να σβήσω το παλιό και να κάνω κύριο το Gmail, μετά απο μερικές ημέρες ξεκόλλησε και το έκανα.Αγχώθηκα γιατί στο Paypal έχω την κάρτα μισθοδοσίας.

Επίσης περί Plus:

Πάλι κλασσικά μέσω update, το auto renewal ήταν αυτόματα ενεργοποιημένο και το απενεργοποίησα γιατί αν έχει λήξει η συνδρομή Plus ( Δύσκολο γιατί ανανεώνω πρίν λήξει) και έβαζα τα στοιχεία της κάρτας για να αγοράσω κάποιο παιχνίδι θα χρέωνε αυτόματα την κάρτα, ίσως και μέσω Paypal.Πάντα μέσω Paypal αγοράζω, αλλά έχει τύχει να μην γίνεται μέσω Paypal λόγω bug της Sony και επειδή ήθελα παιχνίδι που έληγε η προσφορά, το αγόρασα μέσω κάρτας και κατευθείαν έσβησα τα στοιχεία. (Delete billing information).

Οπότε το νού σας...

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...