Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, sndev είπε

εχει πολλα παιχνιδια ρε συ,  για μενα οταν παρεις το  ps5 κ βαλε το plus που δίνει το collection να ασχοληθείς με αυτά τα οποια στη πλειονότητα είναι 8/10+ 

  • God of War
  • Bloodborne
  • Monster Hunter World
  • Final Fantasy XV
  • Fallout 4
  • Mortal Kombat X
  • Uncharted 4: A Thief's End
  • Ratchet and Clank
  • Days Gone
  • Until Dawn
  • Detroit: Become Human
  • Battlefield 1
  • Infamous Second Son
  • Batman: Arkham Knight
  • The Last Guardian
  • The Last of Us Remastered
  • Persona 5
  • Resident Evil 7: Biohazard

κ οχι δε παίζει καμία παπατζα τόσο πέφτουν μετα απο καιρο ειδικά αν τα εχει δώσει ηδη δωρεάν στο plus

δες επιπλέον για extra k Αυτό 

 

15 ώρες πριν, stevenfins είπε

@PSMenidi7 αν θες κοίτα και εδώ https://www.pushsquare.com/guides/best-ps4-games

Έχει και ανά είδος.

Παλικαροι ευχαριστω πολυ για την καθοδηγηση, θα ξεκινησω με uncharted γιατι το εχω λατρεψει λεμε απο τα καλυτερα παιχνιδια και δεν εχω παιξει το τελευταιο γιατι δεν αξιωθηκα να παρω πλευ 4. Κανενα καλο με αυτοκινητα εχουμε? Αυτο το Drivesclub τι λεει? Βλεπω χαμηλες βαθμολογιες αλλα εμενα μου αρεσουν παιχνιδια σαν τα παλια need for speed, μεχρι το rivals, και λεει μοιαζει με αυτο. Και παλι ευχαριστω

 

Υγ, ρε παιδια αυτο που κανετε μπλε το ονομα και μιλατε σε αυτον πως γινετε? Οπως εκανε ο stevenfins

Επεξ/σία από PSMenidi7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 21/10/2020 στις 11:53 ΜΜ, klainmaingr είπε

Διάβαζα ξανα και ξανά για τον θόρυβο που κάνει το pro, είχα και το slim που ήταν κάπως φασαριόζικο αλλα τέτοιο πράγμα δε το περίμενα.

Έχω καλομάθει απο το Xbox One X το οποίο είναι απόλυτα αθόρυβο και τώρα που έμπλεξα με ένα ps4pro εν αναμονή του 5 πραγματικά έχω βγέι απο τα ρούχα μου (η κονσόλα είναι πεντακάθαρη). 

Ρε παιδιά πώς την βγάλατε μια γενιά με αυτό το αεροπλάνο μέσα στο σπίτι; Απίστευτα distracting απο το παιχνίδι (αναγκάζομαι να βάζω headset δυνατά για να μην τον ακούω) και ακούγεται σε όλο το σπίτι. Πραγματικά απίστευτο πως επετράπηκε να βγεί τέτοιο πράγμα απο το product design και απίστευτο πως δε τα στέλνανε πίσω σωρηδόν.. Είχα βάλει preorder για το 5 αλλα μετά απο αυτό το αίσχος θα περιμένω σίγουρα reviews θορύβου πριν παραλάβω.

Having said that, τι παιχνιδάρα το Spiderman... Κάνει τις τουρμπίνες worth it.

Αν διάβαζες Insomnia θα είχες μάθει ότι οι μηχανικοί (ανεξαρτήτως εταιρείας) δεν κάνουν ποτέ λάθη και τεσταρουν εξονυχιστικά μια κονσόλα πριν την βγάλουν στην αγορά. Οπότε αποκλείεται να τους ξεφύγει κάτι. 🙄

Αυτά και άλλα ωραία έχουμε διαβάσει. Εγώ που έχω από τις πρώτες παρτίδες απλό PS4 ειναι ότι χειρότερο έχει περάσει από τα χέρια μου όσον αφορά τον θόρυβο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Αν διάβαζες Insomnia θα είχες μάθει ότι οι μηχανικοί (ανεξαρτήτως εταιρείας) δεν κάνουν ποτέ λάθη και τεσταρουν εξονυχιστικά μια κονσόλα πριν την βγάλουν στην αγορά. Οπότε αποκλείεται να τους ξεφύγει κάτι. 🙄

Αυτά και άλλα ωραία έχουμε διαβάσει. Εγώ που έχω από τις πρώτες παρτίδες απλό PS4 ειναι ότι χειρότερο έχει περάσει από τα χέρια μου όσον αφορά τον θόρυβο. 

Δεν εχει ειπωθει κατι τετοιο.

Εχει ειπωθει πως οι μηχανικοι αυτων των εταιρειων, σιγουρα ξερουν καλυτερα απο τον καθε BrazHlia στο forum και πως, οτι προβληματα προεκυψαν στις κονσολες δεν τα ειχε προβλεψει ο καθε Brazhlias, βλεποντας απλα ενα teardown της κονσολας.

Φυσικα εχουν γινει και μεγαλες πατατες, τις οποιες τις εχουμε δει με τα ματια μας εκ του αποτελεσματος και δεν μπορουμε, ουτε εχουμε λογο, να κανουμε πως δεν τις ειδαμε.

Αυτα, δεν ειναι flame post, ελπιζω να μην το παρεις προσωπικα, καλημερα και καλη εβδομαδα. :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιωπηρο patch λογικα προετοιμασιας για το πσ5, βελτιωνει τους χρονους φορτωσης συγκεκριμενων ps4 first party παιχνιδιων, μεταξυ των οποιων τα Tlou Remastered, God of και Until Dawn..

https://www.eurogamer.net/articles/2020-10-25-ps4-loading-times-are-improved-as-patches-all-but-remove-loading-times-in-first-party-games

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/10/2020 στις 1:14 ΜΜ, Cygnus είπε

Φίλε σε νιώθω όσο δεν πάει. Έχω και τις δύο κονσόλες και το PS4 Pro δεν παλεύεται από θόρυβο και χαλάει την εμπειρία παιχνιδιού. Ειδικά σε Death Stranding, Last of Us 2 δεν σταματάει ποτέ. Είναι καθαρά ο λόγος που το Cyberpunk θα το πάρω στο Xbox.

Τι να πω, η τελευταια εκδοση του PS4 Pro που εχω παρει στο μικρο (CUH-7216B) ειναι αθορυβη... δεν ξερω αν το ζοριζει ή οχι, πιο πολυ GT Sport & NFS Payback παιζει, αντε και κανενα Uncharted 4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, PSMenidi7 είπε

Παλικαροι ευχαριστω πολυ για την καθοδηγηση, θα ξεκινησω με uncharted γιατι το εχω λατρεψει λεμε απο τα καλυτερα παιχνιδια και δεν εχω παιξει το τελευταιο γιατι δεν αξιωθηκα να παρω πλευ 4. Κανενα καλο με αυτοκινητα εχουμε? Αυτο το Drivesclub τι λεει? Βλεπω χαμηλες βαθμολογιες αλλα εμενα μου αρεσουν παιχνιδια σαν τα παλια need for speed, μεχρι το rivals, και λεει μοιαζει με αυτο. Και παλι ευχαριστω

Υγ, ρε παιδια αυτο που κανετε μπλε το ονομα και μιλατε σε αυτον πως γινετε? Οπως εκανε ο stevenfins

Οταν θέλεις να αναφερθείς σε κάποιον, γράφεις πρώτα το @ και κολλητά το όνομά του, αυτόματα το σύστημα ψάχνει, το επιλέγεις και γίνεται μπλέ.

 

Δηλαδή έτσι @PSMenidi7

Οταν όμως θέλεις να απαντήσεις σε κάποιον, το σωστό είναι να κάνεις παράθεση στο post του για να του έρχεται ειδοποίηση και να σου απαντάει.Για να απαντήσεις σε παραπάνω απο 1 μέλος, πατάς στο κάθε post το + δίπλα στην παράθεση και απαντάς μετά στο τέλος ( πολλαπλή παράθεση) ξεχωριστά απο κάτω σε κάθε post (το πιο συνηθισμένο) η στο τέλος όλων των post 1 απάντηση.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AntiCambeR είπε

Οταν θέλεις να αναφερθείς σε κάποιον, γράφεις πρώτα το @ και κολλητά το όνομά του, αυτόματα το σύστημα ψάχνει, το επιλέγεις και γίνεται μπλέ.

Δηλαδή έτσι @PSMenidi7

Οταν όμως θέλεις να απαντήσεις σε κάποιον, το σωστό είναι να κάνεις παράθεση στο post του για να του έρχεται ειδοποίηση και να σου απαντάει.Για να απαντήσεις σε πάνω απο 1 μέλη, πατάς στο κάθε post το + δίπλα στην παράθεση και απαντάς μετά στο τέλος ξεχωριστά απο κάτω σε κάθε post (το πιο συνηθισμένο) η στο τέλος όλων των post 1 απάντηση.

Ευχαριστώ παλικαρε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Δεν με χάλασε, ήθελα να παίξω το Hollow Knight κάποια στιγμή.

https://twitter.com/PlayStationEU/status/1321475016261832704

Ετοιμάσου να απολαύσεις ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της γενιάς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Ετοιμάσου να απολαύσεις ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της γενιάς. 

Μακάρι να υπήρχε στο ps vita, θα το είχα παίξει ήδη. Θα δοκιμάσω και το remote play και βλέπουμε, αν και θέλει καλό timing σε κάποια πράγματα απ' ότι έμαθα οπότε χλωμό το βλέπω να είναι καλό έτσι.

Δυστυχώς ούτε switch έχω που επίσης θα ήταν μια σίγουρη αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Μακάρι να υπήρχε στο ps vita, θα το είχα παίξει ήδη. Θα δοκιμάσω και το remote play και βλέπουμε, αν και θέλει καλό timing σε κάποια πράγματα απ' ότι έμαθα οπότε χλωμό το βλέπω να είναι καλό έτσι.

Δυστυχώς ούτε switch έχω που επίσης θα ήταν μια σίγουρη αγορά.

Καλύτερα μην το δοκιμάσεις με remote play. Θα σου αφήσει κακές εντυπώσεις το παιχνίδι. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορείτε σας παρακαλώ πολύ να μου θυμίσετε μέχρι πόσες φορές μπορώ να κάνω primary στο λογαριασμό μου μια κονσόλα ps4??

Υπάρχει περιορισμός στις πόσες φορές ή μπορώ να κάνω όσες κονσόλες θέλω(Μια κάθε φορά) primary στον ίδιο λογαριασμό?

Και όλα αυτά δηλαδή την απενεργοποίηση από primary σε μια κονσόλα και ενεργοποίηση της σε μια άλλη κονσόλα πρέπει να τα κάνω υποχρεωτικά από τις  κονσόλες ή μπορώ και από το pc?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...