Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, mikele13- είπε

Το ίδιο και σε μένα σε άσχετα σημεία και σε διαφορετικά παιχνίδια πάντα...

Λύση δεν έχει βρεθεί παρότι το σφάλμα υπάρχει από τις αρχές της κονσόλας...

Μα καλά, δεν μπορούν να βγάλουν 1 patch για να το διορθώσουν;Οντως δεν υπάρχει λύση ακόμα και με intialization απο ότι κατάλαβα.

Το συνέχισα και έβγαλα το chapter 1, δεν το έκανε ξανά.Στα frames είναι λίγο κουραστικό, δεν παίζει σταθερά στα 30 fps, κάνει σκαμπανεβάσματα, μάλλον 25-30.

Εχω αρκετά παιχνίδια, σε 2-3 που έχει βγάλει σφάλμα έχει διορθωθεί.

Σε ποιά άλλα παιχνίδια έχεις το ίδιο πρόβλημα;Εχεις κάνει intialization;Εχεις βάλει τον δίσκο σε PC να τον τσεκάρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Μα καλά, δεν μπορούν να βγάλουν 1 patch για να το διορθώσουν;Οντως δεν υπάρχει λύση ακόμα και με intialization απο ότι κατάλαβα.

Το συνέχισα και έβγαλα το chapter 1, δεν το έκανε ξανά.Στα frames είναι λίγο κουραστικό, δεν παίζει σταθερά στα 30 fps, κάνει σκαμπανεβάσματα, μάλλον 25-30.

Εχω αρκετά παιχνίδια, σε 2-3 που έχει βγάλει σφάλμα έχει διορθωθεί.

Σε ποιά άλλα παιχνίδια έχεις το ίδιο πρόβλημα;Εχεις κάνει intialization;Εχεις βάλει τον δίσκο σε PC να τον τσεκάρεις;

Εγώ παίζω συνήθως online και μου το βγάζει την ώρα που παίζω, έτσι στο άσχετο.

Στο c chassis που είχα αλλά και στο Pro που πήρα πρόσφατα το ίδιο πράγμα που σημαίνει ότι δεν είναι θέμα κονσόλας/hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο forum. Δεν ξέρω αν είναι το σωστό θέμα για να το αναφέρω.

Πρόσφατα patchara το παλιό μου Ps4 (phat από τα πρώτα πρώτα μοντέλα αν θυμάμαι σωστά) για να παίξω το Bloodborne randomizer patch που βγήκε και εμφανίστηκε ένα παλιό πρόβλημα που είχα.

Στην δική μου οθόνη που είναι 32αρα και σε μια παλιά Sony 40αρα full hd, όταν βάζω τέρμα ανάλυση εμφανίζει πάρα πολλές κόκκινες τελείες στην οθόνη (και ναι έχω δοκιμάσει τουλάχιστον 4 διαφορετικά HDMI). Αυτό που με παραξένεψε πολύ είναι ότι για να παίξει στην 55αρα (full hd) οθόνη του αδερφού μου έπρεπε να μπω στο safety mode και να το βάλω max 1080i. Αν το έβαζα 1080p δεν έβγαζε καθόλου signal.

Υγ. Το χρησιμοποίησα με capture card (razer ripsaw) και η εικόνα που περνάει και στο pc αλλά και στην τηλεόραση με τέρμα ανάλυση δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Μήπως γνωρίζει κάποιος για ποιο λόγο γίνεται αυτό και αν μπορεί να φτιαχτεί;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση μάγκες. 

 

Προσπαθώ να συνδέσω στο usb στικακι με ταινίες να βλέπει ο μικρός, το συνδέω αλλά τίποτα. 

Θέλει να κάνεις κάτι συγκεκριμένο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Μια ερώτηση μάγκες. 

Προσπαθώ να συνδέσω στο usb στικακι με ταινίες να βλέπει ο μικρός, το συνδέω αλλά τίποτα. 

Θέλει να κάνεις κάτι συγκεκριμένο; 

Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, αλλά έχεις δοκιμάσει να κάνεις αυτό; Είδα και άλλα 2-3 ίδια βίντεο και χρησιμοποιούν την ίδια μέθοδο. Το μόνο που δεν γνωρίζω είναι αν μπορείς να δεις βίντεο με υπότιτλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Chrisgs είπε

Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, αλλά έχεις δοκιμάσει να κάνεις αυτό; Είδα και άλλα 2-3 ίδια βίντεο και χρησιμοποιούν την ίδια μέθοδο. Το μόνο που δεν γνωρίζω είναι αν μπορείς να δεις βίντεο με υπότιτλους. 

Μεταγλωτισμενα στα ελληνικά θα βάλουμε, μικρά είναι και τα δύο. 8-5...

Δεν ξέρω αγγλικά φίλε, δεν κατάλαβα τι λέει στο βίντεο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση σε περίπτωση που υπάρχει κάποια μορφή να με σώσει...έκανα game share το last of us  μπας και καταφέρω να το τελειώσω και δεν μου αναγνωρίζει τα saves.. στο game data τα  saves είναι εκεί τα βλέπω αλλά το παιχνίδι αρνείται να τα δει...όποτε το ανοίγω μου λέει μόνο new game...προηγούμενος το έπαιζα από δισκάκι που καταστράφηκε...Με πιάνει λίγο παράνοια στην σκέψη ότι πρέπει να ξανακάνω 36 ώρες παιχνιδιού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, friedman21 είπε

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση σε περίπτωση που υπάρχει κάποια μορφή να με σώσει...έκανα game share το last of us  μπας και καταφέρω να το τελειώσω και δεν μου αναγνωρίζει τα saves.. στο game data τα  saves είναι εκεί τα βλέπω αλλά το παιχνίδι αρνείται να τα δει...όποτε το ανοίγω μου λέει μόνο new game...προηγούμενος το έπαιζα από δισκάκι που καταστράφηκε...Με πιάνει λίγο παράνοια στην σκέψη ότι πρέπει να ξανακάνω 36 ώρες παιχνιδιού

Το πήρες σε digital;

Εάν έχεις ps+ δοκίμασε να το περάσεις στο cloud και να δοκιμάσεις να το κατεβάσεις ξανά. Αν θυμάμαι καλά τα δισκακια με τα ψηφιακά έχουν διαφορετικά save και δεν βλέπουν το ένα το άλλο, όπως επίσης θέλουν πάλι εγκατάσταση το game (π.χ το είχες σε δισκάκι, αν το αγοράσεις ψηφιακό δεν θα μπορείς να το τρέξεις, πρέπει να σβήσεις το ένα και να το κατεβάσεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά συνδέεται πληκτρολογιο και ποντικι με ps4; Είχα την εντύπωση πως όχι, αλλά βρήκα αυτό:

 

https://www.electroholic.gr/el/product/GAMHOR00011?gclid=CjwKCAjw_Y_8BRBiEiwA5MCBJgJ0agvjFDjG5l35musktfeyuvcT8Mq6cTsQ8HbYzxcd_3qZEEPnhRoCM_cQAvD_BwE

Επεξ/σία από Brazhlias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη με παίρνεις και τις μετρητοίς αλλά νομίζω ότι μπορείς να συνδέσεις μερικά πληκτρολόγια ποντίκια στη κονσόλα. Παρόλα αυτά το αν θα τα υποστηρίζει εξαρτάται από τον κάθε dev παιχνιδιού και ίσως σε περιπτώσεις να είναι banable. Αν κάνω λάθος να με διορθώσει κάποιος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Brazhlias είπε

Παιδιά συνδέεται πληκτρολογιο και ποντικι με ps4; Είχα την εντύπωση πως όχι, αλλά βρήκα αυτό:

https://www.electroholic.gr/el/product/GAMHOR00011?gclid=CjwKCAjw_Y_8BRBiEiwA5MCBJgJ0agvjFDjG5l35musktfeyuvcT8Mq6cTsQ8HbYzxcd_3qZEEPnhRoCM_cQAvD_BwE

Μπορείς ναι. Δεν το υποστηρίζουν βέβαια όλα τα παιχνίδια, αλλά ορισμένα ναι. Χαρακτηριστικά στο call of duty modern warfare υποστηρίζεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Brazhlias είπε

Παιδιά συνδέεται πληκτρολογιο και ποντικι με ps4; Είχα την εντύπωση πως όχι, αλλά βρήκα αυτό:

https://www.electroholic.gr/el/product/GAMHOR00011?gclid=CjwKCAjw_Y_8BRBiEiwA5MCBJgJ0agvjFDjG5l35musktfeyuvcT8Mq6cTsQ8HbYzxcd_3qZEEPnhRoCM_cQAvD_BwE

Αυτό νομίζω το βλέπει σαν χειριστήριο το μηχάνημα οπότε υποστηρίζεται από όλα τα παιχνίδια. Αν πας και κοτσάρεις ένα κοινό pc πληκτρολόγιο ισχύει το γεγονός ότι το παιχνίδι θα πρέπει να το υποστηρίζει.

Τέλος υπάρχει κι αυτό

https://www.skroutz.gr/s/23077132/Spirit-of-Gamer-Cross-Game-Adapter-PS3-PS4-Switch-XBOX-One.html

http://www.spiritofgamer.com/Download/CROSSGAME_MANUAL.pdf

Στην ουσία συνδέεις ένα χειριστήριο πάνω του, μαζί με Keyboard/mouse και όλα μαζί στην κονσόλα.

Θεωρώ πως το pad το βάζει για να "ξεγελάσει" την κονσόλα ότι έχει συνδεθεί χειριστήριο κι έτσι τα παιχνίδια να δεχθούν πληκτολόγιο/ποντίκι.

Στο manual θα δεις ότι έχει standar ποια κουμπιά είναι τι, δεν ξέρω αν αλλάζει αλλά ίσως αν δεν μπορείς να κάνεις remapping να μην αξίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Owen είπε

Καλησπέρα ! Γνωρίζει κάποιος ποτε έχει ξανά προσφορές της Sony για συνδρομή 1 έτους στο PlayStation plus?

Ίσως black Friday (τέλη Νοέμβρη)

 

|

 

System update 8.00

https://blog.playstation.com/2020/10/14/ps4-system-software-update-8-00-launching-today/

Επεξ/σία από stevenfins
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Owen είπε

Καλησπέρα ! Γνωρίζει κάποιος ποτε έχει ξανά προσφορές της Sony για συνδρομή 1 έτους στο PlayStation plus?

Εγώ μόλις έσκασα κοντά 60 φίλε μου μόνο και μόνο για να παίξω λίγο ghost of tsushima coop και για κάποια games από το ps+ collection όταν με το καλό μου έρθει το ps5 τον Νοέμβρη...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...