Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναφορικα παντως με το update 8.01 εγω καλου κακου εκανα ενα backup τα saves μου και σημερα που ανοιξα την κονσολα μετα απο καιρο εκανα το update χωρις κανενα θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, icenex είπε

Αναφορικα παντως με το update 8.01 εγω καλου κακου εκανα ενα backup τα saves μου και σημερα που ανοιξα την κονσολα μετα απο καιρο εκανα το update χωρις κανενα θεμα..

Και γω έκανα την ενημέρωση χωρίς θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/11/2020 στις 7:34 ΜΜ, xavier είπε

ξερει κανεις τι γραμμη χρειαζεται το ps4 για share play? βασικα να δω ενα φιλου μου να παιζει ηθελα αλλά με 24αρα γραμμη δε ξερω αν επαρκει το upload. Γνωρίζει κάνεις?

Εγω εχω 50αρα γραμμη, αλλα νομίζω οτι παιζει ρολο η δικη του.

Όταν είχα 24αρα γραμμή είχα δοκιμάσει να κάνω κάτι ανάλογο με έναν φίλο. Δεν καταφέραμε να έχουμε σταθερή εικόνα καθώς και εκείνος έχει 24αρα

Επίσης, σκέφτομαι τώρα που όλοι πουλάνε τα ps4 τους για να πάρουν το 5 μήπως αγοράσω να έχω ένα δεύτερο. Θα το έχω σε άλλο χώρο για να μην μεταφέρω συνέχεια το δικό μου. Αυτό που δεν έχω καταλάβει αν μπορώ να το κάνω, είναι να έχω τον λογαριασμό μου και στα δυο . Αυτό που θέλω δηλαδή είναι να έχω τα trophies ,digital games και saves. Για τα saves αρκεί το plus, για τα άλλα τι κάνω ακριβώς? Κάτι βίντεο που είδα μου φάνηκαν ύποπτα εύκολα (τύπου παραλείπουν βήματα). Αυτό που λένε δηλαδή είναι να κάνω primary και τις δυο κονσόλες, και θα παίξει. Πάντως όταν θα είναι ανοιχτή η μια κονσόλα, η άλλη θα είναι κλειστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ερώτηση...Είμαι από τους τυχερούς που παρελαβα το Ps5. Θελω να στείλω το Ps4 pro δώρο στον αδερφό μου στην Ολλανδία , αλλά το μεγαλύτερο κομμάτι της συλλογής μου είναι digital.Θα έχει πρόβλημα στο downloading παιχνιδιών λόγω της αλλαγής χώρας (από το δικο μου λογαριασμό);

 

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/11/2020 στις 2:47 ΜΜ, Leon Scott Kennedy είπε

Βρε παιδιά μια ερώτηση. Από το browser στο pc στο ps store είχε μια καρδούλα (τα αγαπημένα μου) που έβαζα ποια παιχνίδια θέλω στο μέλλον και έβλεπα ποια τα έβαζαν σε προσφορά και τα τσίμπαγα! Τώρα που έχει γίνει αναβάθμιση δεν την βλέπω πουθενα. Την κατάργησαν την επιλογή αυτή;

 

Στις 21/11/2020 στις 2:57 ΜΜ, Grim Ripper είπε

Λογικά το wishlist ψάχνεις.

Δεν ξέρει κανείς βρε παιδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Skandalf είπε

Παίδες ερώτηση...Είμαι από τους τυχερούς που παρελαβα το Ps5. Θελω να στείλω το Ps4 pro δώρο στον αδερφό μου στην Ολλανδία , αλλά το μεγαλύτερο κομμάτι της συλλογής μου είναι digital.Θα έχει πρόβλημα στο downloading παιχνιδιών λόγω της αλλαγής χώρας (από το δικο μου λογαριασμό);

Ευχαριστώ πολύ

Οχι κανενα προβλημα δεν εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Skandalf είπε

Παίδες ερώτηση...Είμαι από τους τυχερούς που παρελαβα το Ps5. Θελω να στείλω το Ps4 pro δώρο στον αδερφό μου στην Ολλανδία , αλλά το μεγαλύτερο κομμάτι της συλλογής μου είναι digital.Θα έχει πρόβλημα στο downloading παιχνιδιών λόγω της αλλαγής χώρας (από το δικο μου λογαριασμό);

Ευχαριστώ πολύ

Προσωπικα μενω Ελλαδα και εχω Αμερικανικο λογαριασμο, δεν εχω αντιμετωπισει ποτε καποιο προβλημα. Αρα ο αδερφος σου πιστευω θα ειναι κομπλε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Δεν ξέρει κανείς βρε παιδιά;

Με την αναβάθμιση που πήρε το store πριν λίγες εβδομάδες χάθηκαν τα wishlist.  Τώρα υπάρχουν μόνο στο store του ps5. Φαντάζομαι με κάποιες ενημερώσεις στο μέλλον θα επιστρέψουν πάλι.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stevenfins είπε

Με την αναβάθμιση που πήρε το store πριν λίγες εβδομάδες χάθηκαν τα wishlist.  Τώρα υπάρχουν μόνο στο store του ps5. Φαντάζομαι με κάποιες ενημερώσεις στο μέλλον θα επιστρέψουν πάλι.

Κρίμα, αυτό που σκεφτόμουν έγινε...:( Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ερώτηση:

Έχω ps4 slim, παίζω τον τελευταίο καιρό Hollow Knight και είχε τρελά drop frames. Έκανα rebuild το database και βοήθησε αρκετά αλλά ακόμα κάνει κάποιες φορές.

Φίλος μου έχει το ps4 1TB  και δεν είδα να έχει εκεί θέμα. Επίσης δεν έχω παρατηρήσει σε άλλα παιχνίδια αυτό το πρόβλημα. Πρόσφατα είχα δοκιμάσει το Vampyr και αν εξαιρέσεις κάποιες περιπτώσεις, δεν είχε θέμα.

Υπάρχει περίπτωση να φταίει η τηλεόραση που είναι 4Κ; Αν και θυμάμαι πχ Uncharted που είχε και HDR να μην έχω θέμα.

Τι έχετε να προτείνετε;

Bonus: Αξίζει αν βρω κανένα SSD σε προσφορά να τον βάλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, tsakitsan95 είπε

Φετος τι γινεται με τις εκπτωσεις της Sony σε κονσολες?? Με βλεπω να αγοραζω το series S εντελη.

Περιμενεις εκπτωση για το ps4 ή το ps5; Γιατι για το 5 δεν υπαρχει περιπτωση.

Στο 4 οσο και να πεσει, ξερω'γω, αξιζει; Εκτος αν φτασει 200 γιουρο, με δωρο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Brazhlias είπε

Περιμενεις εκπτωση για το ps4 ή το ps5; Γιατι για το 5 δεν υπαρχει περιπτωση.

Στο 4 οσο και να πεσει, ξερω'γω, αξιζει; Εκτος αν φτασει 200 γιουρο, με δωρο παιχνιδι.

Για το 4 περιμενα, μιας και δε το ειχα και ηθελα να εχω κατι να παιζω τωρα Χριστουγεννα με την αδεια. Τελικα πηρα το Series S και καποια στιγμη στο μελλον θα τσιμπησω και το PS5...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας ... ξέρει κανείς που μπορώ να αγοράσω ps card αμερικάνικη ώστε να αγοράσω κάποια παιχνίδια από το us store καθώς οι προσφορές εκεί είναι πιο καλές? Παρακαλώ πείτε μου έγκυρα σάιτ που να τα έχετε δοκιμάσει χωρίς προβλήματα και τρόπο πληρωμής. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...