Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Blacktan είπε

Εκανα μια δοκιμη να δωσω το matic στο binance LITE αλλα η μονη επιλογη που μου δινει ειναι να το μετατρεψω σε AUD .

Any idea ?

 

Να πας στο κανονικό και όχι το lite. Μπορείς να το κάνεις και € και έχει και άλλες επιλογές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Vsrs7 είπε

Άρα το binance είναι καλό σε σχέση με αυτά που λες. Σωστά;

 

3 ώρες πριν, john_shadow είπε

μέσα από daedalus σε όποιο pool και να μπεις που έχει την δυνατότητα να παράγει blocks, το apy θα είναι 5%.

η binance δίνει πάντα καλύτερα ποσοστά γιατί παίρνει τα κρυπτο σου και τα δανείζει από δω και από κει, με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται...

όπως λεει και ο φίλος στο daedalus τα coins einai δικά σου. Στο Binance σου υπόσχονται ότι αν κάποια στιγμή ζητήσεις τα coins σου θα σου τα δώσουν. Οπότε αναλόγως τις ανάγκες σου αποφασίζεις τι σου κάνει καλύτερα. Πχ αν το μόνο που σε νοιάζει είναι το πιο καλό APY το cardano blockchain δεν είναι αυτό που ψάχνεις και μένεις binance. Αν σε απασχολεί ότι τα coins του τα έχει ένας Κινέζος που το μαγαζί του κανείς δεν ξέρει που έχει έδρα και σε αυτήν την ανόμαλη περίοδο δεν ξέρει πως θα αντιδράσει σε μια πτώση χειρότερη από αυτή που ζήσαμε λίγες μέρες πριν τότε κατεβάζεις το daedalus η ακόμη καλύτερα το συνδέεις με cold storage wallet.

 

Και εγώ χρησιμοποιώ κατά κόρον τα binance earn προγράμματα αλλά ξέρω ότι οσο κάθονται εκεί τα coins μου δανείζονται με άλλους να τα παίξουν με leverage(το λέει στους όρους)

Επεξ/σία από tcktcktck
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, tcktcktck είπε

 

όπως λεει και ο φίλος στο daedalus τα coins einai δικά σου. Στο Binance σου υπόσχονται ότι αν κάποια στιγμή ζητήσεις τα coins σου θα σου τα δώσουν. Οπότε αναλόγως τις ανάγκες σου αποφασίζεις τι σου κάνει καλύτερα. Πχ αν το μόνο που σε νοιάζει είναι το πιο καλό APY το cardano blockchain δεν είναι αυτό που ψάχνεις και μένεις binance. Αν σε απασχολεί ότι τα coins του τα έχει ένας Κινέζος που το μαγαζί του κανείς δεν ξέρει που έχει έδρα και σε αυτήν την ανόμαλη περίοδο δεν ξέρει πως θα αντιδράσει σε μια πτώση χειρότερη από αυτή που ζήσαμε λίγες μέρες πριν τότε κατεβάζεις το daedalus η ακόμη καλύτερα το συνδέεις με cold storage wallet.

 

Και εγώ χρησιμοποιώ κατά κόρον τα binance earn προγράμματα αλλά ξέρω ότι οσο κάθονται εκεί τα coins μου δανείζονται με άλλους να τα παίξουν με leverage(το λέει στους όρους)

Ε όχι και "ένας Κινέζος με μια αγνώστου τοποθεσίας μαγαζί" το μεγαλύτερο ανταλλακτήριο globally... 

OUR FUNDS ARE SAFU AFTERALL

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Martini είπε

To optimism που λένε για το ETH είναι coin ή κάποια λειτουργία του?

Είναι ένα project σε 2ο layer(scaling) του ethereum. 

Όπου 2nd layer σκέψου το σαν ένα framework που κάθεται on top του eth network όπως το ξέρεις, με σκοπό κυρίως να αυξήσει το throughput του, με ότι αυτό συνεπάγεται πχ μείωση στα fee. Αυτό το πετυχαίνουν με το να πραγματοποιούν transaction εκτός του main eth blockchain σε πρώτο χρόνο.

Πιο συγκεκριμένα το optimism είναι ένα τέτοιο side chain τύπου rollup.

Token αντίστοιχο δεν θα υπάρχει όταν με το καλό ξεκινήσει. (εκτός και αν έχουν αλλάξει τα πράγματα αλλά πιστεύω θα το είχαμε μάθει)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimitris_sky είπε

Παιδιά, πείτε οι πιο έμπειροι. Δεν βλέπετε να μπαίνει σε άνοδο τώρα; 

Δεν είμαι έμπειρος. Είναι σε άνοδο αλλά δεν λέει κάτι. Μπορεί σε λίγη ώρα πάλι να είναι σε κάθοδο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dimitris_sky είπε

Παιδιά, πείτε οι πιο έμπειροι. Δεν βλέπετε να μπαίνει σε άνοδο τώρα; 

Ναι μπήκε σε άνοδο! Σε κάθοδο τώρα! Ανοδ..Κάθοδο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ooaris είπε

Ναι μπήκε σε άνοδο! Σε κάθοδο τώρα! Ανοδ..Κάθοδο!

 Δεν εννοούσα αυτό που κατάλαβες. 

Φαίνεται το κανάλι να κάνει ένα γύρισμα 12-3 το μεσημέρι. Έτσι το διάστημα από τότε μέχρι τώρα δεν είναι ξεκάθαρο αν ανήκει στη μέχρι τώρα κάθοδο, ή είναι αναστροφή. 

Μιλάμε για 12+ ώρες. Αιώνας είναι για bitcoin.

Μην είστε μερικοί τόσο εύκολοι να κοροϊδέψετε/ μαλώσετε. Και πριν της Πόπης γινόταν. Πρώτη φορά γράφω στο insomnia. Αν είναι να μην ξαναγράψω να τρώγεστε μόνοι σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, dimitris_sky είπε

Παιδιά, πείτε οι πιο έμπειροι. Δεν βλέπετε να μπαίνει σε άνοδο τώρα; 

Περίμενε να δοκιμάσει για τα καλά τα 30Κ.

Fake tops είναι αυτά που κάνει τις τελευταίες 24 ώρες.

Αμολάει λίγο στα 40 και ξανασφίγγει κάτω από 38.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kokoviosR είπε

Για revolut υπαρχει καποιος τροπος για δωρεαν καρτα;

Δεν εχω κανει εγγραφη ακομα

sub free ειναι η μπλε κάρτα τους. Απλώς πληρώνεις την έκδοση και την αποστολή 7 ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, dimitris_sky είπε

Παιδιά, πείτε οι πιο έμπειροι. Δεν βλέπετε να μπαίνει σε άνοδο τώρα; 

Εκει ξεκινησε η αντιδραση και οσονουπω μαλλον θα δουμε τη συνεχεια...

21 λεπτά πριν, ooaris είπε

sub free ειναι η μπλε κάρτα τους. Απλώς πληρώνεις την έκδοση και την αποστολή 7 ευρω.

Η αποστολη υπαρχει περιπτωση να γινει δωρεαν;

Ισχυουν κατι affiliate απο διαφημιστες/ενημερωτες που ισχυριζονται δωρεαν αποστολη καρτας ή ειναι ψευτικα;

edit: Δεν λεει για δωρεαν αποστολη,αλλα για δωρεαν καρτα ,την οποια παιρνεις ετσι κι αλλιως...

Το γραφω μηπως βοηθησω καποιον.

Επεξ/σία από kokoviosR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Carrion είπε

Είναι ένα project σε 2ο layer(scaling) του ethereum. 

Όπου 2nd layer σκέψου το σαν ένα framework που κάθεται on top του eth network όπως το ξέρεις, με σκοπό κυρίως να αυξήσει το throughput του, με ότι αυτό συνεπάγεται πχ μείωση στα fee. Αυτό το πετυχαίνουν με το να πραγματοποιούν transaction εκτός του main eth blockchain σε πρώτο χρόνο.

Πιο συγκεκριμένα το optimism είναι ένα τέτοιο side chain τύπου rollup.

Το ίδιο περίπου δε κάνει το Matic ?? ( Αν δε κάνω λάθος).. Σκεφτόμουν οταν βγει το optimism μη πέσει πολύ το Matic μετά.. εσείς τι λέτε? Η όποιος έχει matic 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...