Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην ασχολείστε με τα νέα κρύπτο υψηλού ρίσκου.

Διαβάστε πρώτα το white paper, σιγουρευτείτε ότι έχει κάποια χρησιμότητα στην κοινωνία και μετά αποφασίστε αν θα επενδύσετε.

Υπάρχουν κεφάλαια που δημιουργούν καινούργιο νόμισμα,  τρέχουν bot ώστε να του ανεβάζουν την τιμή με μεθοδικές αγορές και διαφήμιση και μετά το ρευστοποιούν και τους μένει το κέρδος, δηλαδή ότι επένδυσε ο απλός κόσμος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, trelaras22 είπε

Για vet τί γνώμη έχετε; Αξίζει το hype του;

Μετά το cardano ειναι εκείνο που βλέπω περισσότερο μπροστά μου τώρα τελευταία!! 

αρκετός κόσμος το παρακολουθεί με ενδιαφέρον. και γω και αρκετά ακόμα παιδιά εδώ στο θρεντ.

επίσης και το polygon matic. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει δοκιμάσει κανείς arbitrage trading σε κρυπτονομίσματα;

Έχω ρίξει αρκετό διάβασμα τελευταία σε αυτό, αλλά δεν βρήκα κάποιο forum ή site που να το προτείνει.

Επίσης, το να στήσεις κάποιο Bot να το κάνει επι πληρωμή δεν μου φαίνεται και τόσο απλό + συν ότι χρειάζεσαι τρελό κεφάλαιο για να πιάσει κάποιο αξιόλογη απόδοση

Επεξ/σία από Fan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, Fan είπε

Έχει δοκιμάσει κανείς arbitrage trading σε κρυπτονομίσματα;

Έχω ρίξει αρκετό διάβασμα τελευταία σε αυτό, αλλά δεν βρήκα κάποιο forum ή site που να το προτείνει.

Επίσης, το να στήσεις κάποιο Bot να το κάνει επι πληρωμή δεν μου φαίνεται και τόσο απλό + συν ότι χρειάζεσαι τρελό κεφάλαιο για να πιάσει κάποιο αξιόλογη απόδοση

Απο ότι έχω καταλάβει τα bots είναι μέσα στη συνταγή αποτυχίας σαν τα no stop loss , τα μεγάλα αρχικά κεφάλαια  και τονno risk management.

Τα bots δουλεύουν σχετικά οκ στην άνοδο αλλά στη πτώση θα φάνε τα μούτρα τούς. Τα μόνο που έχω καταλάβει να παίζουν οκ είναι αυτά που έχουν oι institutional αλλά δεν θα τα πάρουμε πότε στα χέρια μας , όπως και self coded με κάποιο scalping strategy με καλο win rate που πρέπει να το φτιάξεις μόνος σου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
17 λεπτά πριν, ooaris είπε

Εγώ λέω θα ψάχνουμε κανά 300αρι μύρια το σκ

Δις μην είναι πάλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πείτε μου λίγο. Γιατι δεν ξέρω αν το έχω καταλάβει σωστά. 

Τώρα είναι καλή στιγμή να μπούμε περιμένοντας την άνοδο Π.χ σε BTC, ADA, MATIC η πολύ απλά η χειρότερη μιας και όλο πέφτει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, ThanosR92 είπε

Ρε παιδιά πείτε μου λίγο. Γιατι δεν ξέρω αν το έχω καταλάβει σωστά. 

Τώρα είναι καλή στιγμή να μπούμε περιμένοντας την άνοδο Π.χ σε BTC, ADA, MATIC η πολύ απλά η χειρότερη μιας και όλο πέφτει? 

Άμα ξέραμε στο ινσομνια θα ειμασταν; 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ThanosR92 είπε

Ρε παιδιά πείτε μου λίγο. Γιατι δεν ξέρω αν το έχω καταλάβει σωστά. 

Τώρα είναι καλή στιγμή να μπούμε περιμένοντας την άνοδο Π.χ σε BTC, ADA, MATIC η πολύ απλά η χειρότερη μιας και όλο πέφτει? 

Μπορείς να μπαίνεις σταδιακά (όχι all in), γιατί κανείς δεν ξέρει που θα κάτσει η χαμηλότερη τιμή.

Αν πχ έχεις 100 ευρώ, βάλε 25 τώρα που είναι στα 36Κ, άλλα 25 άμα πάει 37, άλλα 25 αμα πάει 35, κ.ο.κ.

Επίσης συνήθως τα ΣΚ η τιμή πέφτει περισσότερο λόγω ρευστοποιήσεων, οπότε κράτα ένα ποσό για να αγοράσεις Κυριακή βράδυ.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ερώτηση ,

Είναι ο Χ που ασχολείται μερικά χρόνια με το trading , πιθανότατα να έχει και ανάλογες σπουδές , έχει φτιάξει τα εργαλεία του έχει το portfolio του κτλπ.

Και είναι και Ψ που επειδή είναι μόδα τα crypto αυτό το 🌙 άνοιξε ένα account στο Binance έδωσε και ότι είχε και ένιωσε trader. Άρχισε λοιπόν να πατάει στην τύχη κουμπάκια πράσινα και κόκκινα.

Ποιος πιστεύετε ότι θα βγει κερδισμένος και ποιος χαμένος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...