Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, cosstal είπε

Συγνώμη απλά διάβασα κάτι και μου προκαλεί το ενδιαφέρον. Επειδή πολλές φορές τώρα τελευταία μετά από μία συζήτηση γύρω από τα κρυπτονομίσματα η τιμή τους πέφτει. Και επειδή έχω ένα κεφάλαιο μικρό για αρχή και δεν θέλω να φάω τα μούτρα μου. Για μικρή χασουρα δεν θα το κλάψω αλλά για ασφάλεια θα ήταν καλύτερο εφόσον είναι να συμβεί μία τόσο σοβαρή συζήτηση να πάω σε κάποιο stable coin;

Ούτος ώστε να επωφεληθώ από μία ενδεχόμενη πτώση; Και το λέω αυτό γιατί κάθε φορά που μπλέκονται τραπεζικά ιδρύματα για τα κρυπτονομίσματα μετά έχουμε πτώση... Και εδώ λέει jpmorgan Goldman Sachs morgan Stanley διευθυντάδες από τράπεζες δεν ξέρω.. θα ήθελα λίγο την γνώμη σας.

Ευχαριστώ

 

https://www.encrypto.gr/2021/05/26/ceos-usa-banks-stin-epitropi-gia-sizitish/

 

Να εισαι προετοιμασμενος να τα χασεις σχεδόν ολα η να μείνεις μεσα για πολυ καιρο με σκοπο να κερδίσεις αργοτερα. Δεν υπαρχει στο λεξιλόγιο μας "δεν θέλω να φαω τα μουτρα μου" ολοι εμεις τα έχουμε φαει πολλες φορες, έτσι μονο μαθαινεις! Ποτε μα ποτε δεν βαζεις χρηματα που θα σου λείψουν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Υπομονή θέλει και στόχους. Μπορεί να υπάρξουν ευκαιρίες σύντομα

BZInwVVp.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάτι πληροφορίες που κυκλοφορούν δεξιά και αριστερά σε διάφορα forums ότι την Παρασκευή λίγουν πολλά future contacts για το bitcoin στα 50k και τα μεγάλα πορτοφόλια θα προσπαθήσουν να φτάσουν την τιμή αυτή, έστω και για λίγο, έχετε διαβάσει κάτι σχετικό απο κάποια έμπιστη πηγή? 

@greekfragma αν πιστέυεις σε ένα νόμισμα δεν είναι ποτέ αργά να μπεις. Βέβαια για το Matic περίμενε λίγο γιατί είναι κοντά στο ath, δεδομένης και της περιόδου αβεβαιότητας. Λογικά θα κάνει consolidation, όπως κάνει κάθε φορά το συγκεκριμένο νόμισμα μετά και πριν απο μια άνοδο, οπότε μπορείς τότε να μπείς συντηρητικά.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το αντίθετο θέλουν να κάνουν έχω καταλάβει την Παρασκευή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cosstal είπε

Συγνώμη απλά διάβασα κάτι και μου προκαλεί το ενδιαφέρον. Επειδή πολλές φορές τώρα τελευταία μετά από μία συζήτηση γύρω από τα κρυπτονομίσματα η τιμή τους πέφτει. Και επειδή έχω ένα κεφάλαιο μικρό για αρχή και δεν θέλω να φάω τα μούτρα μου. Για μικρή χασουρα δεν θα το κλάψω αλλά για ασφάλεια θα ήταν καλύτερο εφόσον είναι να συμβεί μία τόσο σοβαρή συζήτηση να πάω σε κάποιο stable coin;

Ούτος ώστε να επωφεληθώ από μία ενδεχόμενη πτώση; Και το λέω αυτό γιατί κάθε φορά που μπλέκονται τραπεζικά ιδρύματα για τα κρυπτονομίσματα μετά έχουμε πτώση... Και εδώ λέει jpmorgan Goldman Sachs morgan Stanley διευθυντάδες από τράπεζες δεν ξέρω.. θα ήθελα λίγο την γνώμη σας.

Ευχαριστώ

 

https://www.encrypto.gr/2021/05/26/ceos-usa-banks-stin-epitropi-gia-sizitish/

 

τότε γιατί να ασχοληθείς με όλα αυτά και αν δεν υπάρχει ρίσκο γιατί να κερδίσεις χρήματα και τέλος πάντων εδώ μιλάμε για κρυπτονομίσματα και για το μέλλον τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, zananiro είπε

Παιδιά κάτι πληροφορίες που κυκλοφορούν δεξιά και αριστερά σε διάφορα forums ότι την Παρασκευή λίγουν πολλά future contacts για το bitcoin στα 50k και τα μεγάλα πορτοφόλια θα προσπαθήσουν να φτάσουν την τιμή αυτή, έστω και για λίγο, έχετε διαβάσει κάτι σχετικό απο κάποια έμπιστη πηγή? 

εγώ αυτό που άκουσα απο τον george (coinsrus) αναλύοντας τις λήξεις συμβολαίων 28/5 είναι οτι το pain price (εκει δηλαδή που χάνουν περισσότερο και οι high και οι low) ειναι στα 50, άρα αν όντως οι "φάλαινες" θέλουν να κανουν ξανά liquidate μικρότερα ψαράκια θα το οδηγήσουν εκεί... η αντίστοιχη πρόβλεψη τέλη Απριλίου δεν βγήκε ακριβώς αλλά ήταν αρκετά κοντα.

Βέβαια, με τόσο κόσμο με το χέρι στη σκαδάλη για να ξαναμπεί, ίσως αυτό το μινι ραλυ για να παει 50 να κρατήσει παραπάνω... ή να μην γίνει και καθόλου....

όπως είπαμε, το μόνο σίγουρο: ή θα ανέβει, ή θα μείνει εκει που είναι, εκτός και αν κατέβει #thamastrelanei

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, snet είπε

τότε γιατί να ασχοληθείς με όλα αυτά και αν δεν υπάρχει ρίσκο γιατί να κερδίσεις χρήματα και τέλος πάντων εδώ μιλάμε για κρυπτονομίσματα και για το μέλλον τους

Ναι γνωρίζω ότι υπάρχει ρίσκο, μια γνώμη ήθελα γιατί είστε πιο εξοικειωμένοι από μένα από ότι είδα. Μου αρέσει αυτό που κάνω.
Εντάξει οποιος θέλει βοηθάει με την γνώμη του αν υπάρχει διάθεση ευχαριστώ πολύ πάντως και το σχόλιο μου αναφέρω και ρωτάω και για τώρα και για το μέλλον της τράπεζες και διάφορα ιδρύματα που μπορούν να επιδράσουν αρνητικά στην τιμή. Να είσαι καλά

Επεξ/σία από cosstal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cosstal είπε

Συγνώμη απλά διάβασα κάτι και μου προκαλεί το ενδιαφέρον. Επειδή πολλές φορές τώρα τελευταία μετά από μία συζήτηση γύρω από τα κρυπτονομίσματα η τιμή τους πέφτει. Και επειδή έχω ένα κεφάλαιο μικρό για αρχή και δεν θέλω να φάω τα μούτρα μου. Για μικρή χασουρα δεν θα το κλάψω αλλά για ασφάλεια θα ήταν καλύτερο εφόσον είναι να συμβεί μία τόσο σοβαρή συζήτηση να πάω σε κάποιο stable coin;

Ούτος ώστε να επωφεληθώ από μία ενδεχόμενη πτώση; Και το λέω αυτό γιατί κάθε φορά που μπλέκονται τραπεζικά ιδρύματα για τα κρυπτονομίσματα μετά έχουμε πτώση... Και εδώ λέει jpmorgan Goldman Sachs morgan Stanley διευθυντάδες από τράπεζες δεν ξέρω.. θα ήθελα λίγο την γνώμη σας.

Ευχαριστώ

 

https://www.encrypto.gr/2021/05/26/ceos-usa-banks-stin-epitropi-gia-sizitish/

 

Οταν λες μικρο κεφαλαιο αν επιτρεπεις ποσο εννοεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Blacktan είπε

Οταν λες μικρο κεφαλαιο αν επιτρεπεις ποσο εννοεις ?

Φυσικά! Είναι ένα ποσό κάτω από 1k και ουσιαστικά το ξεκίνησα με 50usd και μετά έβαλα μερικά χρήματα ακόμα στο διάστημα 1 χρόνου άλλοτε έχασα και άλλοτε κέρδισα αλλά ουσιαστικά τώρα είναι εκεί συνολικά.

Επεξ/σία από cosstal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το paypal αφήνει τα withdraw από το wallet του. Δλδ μπορείς πλέον να αγοράζεις από εκεί ψηφιακά νομίσματα και να τα παίρνεις μετά στο wallet σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...