Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, NiKoSmile είπε

Πάντως το χειρότερο σενάριο είναι τα 12Κ, για να τρομοκρατηθούν και να πουλήσουν όλοι οι μικροί επενδυτές. το αναφέρω γιατί μετά αναμένεται να φτάσει στα 200K. Ακούγεται τρελό σενάριο, αλλά αυτοί που είναι πίσω από τα ψηφιακά νομίσματα έχουν καταστρώσει τις στρατηγικές τους. Θα πιεστεί η αγορά, και πολλά cryptos θα εξαϋλωθούν. Ο κύκλος όμως έχει επιταχυνθεί, και μπορεί να έχουμε την απογείωση 200Κ σε 10 - 12 μήνες.

Την πτώση την καθορίζουν τα μεγάλα πορτοφόλια, αυτά ξεφορτώνουν, οι μικροί ακολουθούν αλλά πολύ χαμηλότερα από τα μεγάλα πορτοφόλια,  τώρα πως εσύ συμπεράνεις ότι αυτοί που ξεφορτώνουν το κάνουν για να διώξουν τους μικρούς είναι να απορεί κανείς …… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα μάγκες, ακολουθεί χαζή ερώτηση, όποιος θέλει να βοηθήσει καλοδεχούμενος.

Ήθελα, λοιπόν, να συμμετέχω στα airdrops στο coinmarkercup. Έκανα τα καθέκαστα βήματα έως που φτάνω σε ένα πεδίο που έλεγε να γράψω την διεύθυνση ethereum wallet μου. Εγώ από τα ελάχιστα που ξέρω, μπήκα στον λογαριασμό μου στην binance, από deposit κτλ, ethereum και μου έβγαλε την διεύθυνση. Έτσι και έβαλα αυτήν.

Η ερώτηση ωστόσο είναι, σε περίπτωση που κερδίσω ορισμένα τέτοια coins, αυτά θα εμφανιστούν στο wallet της Binance μου ή πρέπει να δημιουργήσω binance smart chain wallet ή κάτι τελείως διαφορετικό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον θελήσει να βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, costas1973 είπε

Την πτώση την καθορίζουν τα μεγάλα πορτοφόλια, αυτά ξεφορτώνουν, οι μικροί ακολουθούν αλλά πολύ χαμηλότερα από τα μεγάλα πορτοφόλια,  τώρα πως εσύ συμπεράνεις ότι αυτοί που ξεφορτώνουν το κάνουν για να διώξουν τους μικρούς είναι να απορεί κανείς …… 

Ένας είναι ο κανόνας, όταν μια φάλαινα κερδίζει χιλιάδες μικροπενδυτές όχι μόνο χάνουν αλλά και καταστρέφονται οικονομικά. Πολλά πορτοφόλια άδειασαν αυτή την περίοδο, πάρα πολλοί που έπαιξαν με μόχλευση κλαίνε με μαύρο δάκρυ. Μπαίνει μετά η φάλαινα και αγοράζει περισσότερα και φθηνότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, RedYonko είπε

Το πλεονέκτημα το holder είναι ότι μετά από καιρό βλέπει αυτές τις αγχωτικές, για την περιόδό τους, σελίδες και γελάει. 😏

δε βλέπω να σου πω ιδιαίτερα άγχη....περισσότερο χαβαλέ και κλαίμε γελώντας παρεϊστικα περνώντας την ώρα μας παρά πραγματικές στεναχώριες και φόβο...τουλάχιστον η πλειοψηφία με αυτά που γράφουμε έτσι το αντιλαμβάνομαι.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, greekfragma είπε

και μετά τα δράματα και κλάματα πάμε στο φεγγάρι απόψε! ❤️  😂

 

To The Moon Bitcoin GIF by eToro

Το GPS μου δείχνει ότι υπάρχουν και εναλλακτικές διαδρομές για το φεγγάρι! 

@Giorgos_00 1. η τιμή πώλησης θα είναι όσο τον δυνατόν πιο κοντά στο limit order, δηλαδή στα 0.95, 2. Μεταξύ 2-4% είσαι ΟΚ εκτός και αν συμβαίνουν ακραίες καταστάσεις. 

u04kjyvifc451.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panospeter είπε

αυτό πάντως που μέσα σε 6 ώρες πάει πάνω κάτω 4k με ξεπερνάει.

 

αυτό είναι ακριβώς το bitcoin που όλοι αγαπάμε :D 

εμένα μου αρέσει που ο ceo του poolin ενός από τα μεγαλύτερα κινέζικά pool ανακοίνωσε ότι αγόρασε 1100 bitcoin με φωτογραφία που φοράει μπλούζα  Ι Love Taiwan :D 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
14 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Μου ηρθε επιτέλους η κάρτα της Binance. Σήμερα θα γίνει η πρώτη αγορά και θα ενημερώσω πως πήγε .

Άμα δεν πέσει σήμερα δεν μας βλέπω καλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι στην αρχή του τέταρτου κύκλου, χθες είχε το μεγαλύτερο volume του Ιουνίου, δε θα με παραξενέψει αν φτάσει μέχρι τα 38-40K πριν την πτώση.

Επεξ/σία από NiKoSmile
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...