Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, costas1973 είπε

Την πτώση την καθορίζουν τα μεγάλα πορτοφόλια, αυτά ξεφορτώνουν, οι μικροί ακολουθούν αλλά πολύ χαμηλότερα από τα μεγάλα πορτοφόλια,  τώρα πως εσύ συμπεράνεις ότι αυτοί που ξεφορτώνουν το κάνουν για να διώξουν τους μικρούς είναι να απορεί κανείς …… 

Η πτώση ήταν απο τους miners και ακολούθησαν οι υπόλοιποι. Οι κινέζοι φεύγουν απο την κίνα και πάνε αμερικοί. Χρειάζονται το ρευστό για να ξεκινήσουν. Αυτοί που πουλάνε με χασούρα είναι οι μικροί. Μεγάλος θα πουλήσει ΜΟΝΟ αν έχει σορτάρει και εχει βαλει εντολές αγοράς χαμηλότερα για να αγοράσει την ποσότητα του * χ. Οι πλούσιοι δε θέλουν άλλους μεσα στο λόμπι τους. Νομίζεις γουστάρουν πιτσιρικάδες και κομπιουτεράδες να αποκτήσουν ξαφνικά εκατομμύρια? Θα διώξουν όσους πιο πολλούς μπορούν για να γίνει το btc το asset τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Μου ηρθε επιτέλους η κάρτα της Binance. Σήμερα θα γίνει η πρώτη αγορά και θα ενημερώσω πως πήγε .

Εγώ αγόρασα και όλα καλά 😛 αν πάρεις και 1 ΒΝΒ κάνει cashback 2% σε ΒΝΒ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και αναφέρθηκε το BNB.

Αν θέλω να πληρώνω τα fees σε BNB στo Binance πρέπει να έχω και στο wallet BNB ή θα κάνει μόνο του μετατροπές από fiat σε BNB με την ισοτιμία εκείνης της χρονικής στιγμής;;

Επεξ/σία από zafevolution
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, zafevolution είπε

Μιας και αναφέρθηκε το BNB.

Αν θέλω να πληρώνω τα fees σε BNB στo Binance πρέπει να έχω και στο wallet BNB ή θα κάνει μόνο του μετατροπές από fiat σε BNB με την ισοτιμία εκείνης της χρονικής στιγμής;;

Θα πρέπει να έχεις διαθέσιμο εκείνη τη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Martini είπε

Εγώ αγόρασα και όλα καλά 😛 αν πάρεις και 1 ΒΝΒ κάνει cashback 2% σε ΒΝΒ

το θεμα ειναι πως σου τρωει bnb και στο trade οποτε πρεπει να αγοραζεις συνεχεια για να εχεις 1που σου δινει 2% cashback

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Έχουν κάποιο λόγο που έχτισαν το τείχος του Βερολίνου ακριβώς στα 34κ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mcstefan7 είπε

Έχω την εντύπωση οτι το μεγάλο μπαμ (προς τα πάνω) θα γίνει απο το Ethereum μέσα στον Ιούλιο.

Τι σε κάνει να έχεις αυτή την εντύπωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, Vsrs7 είπε

Τι σε κάνει να έχεις αυτή την εντύπωση;

Το 1559 , trader είναι :):)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, omitziz είπε

Έχουν κάποιο λόγο που έχτισαν το τείχος του Βερολίνου ακριβώς στα 34κ ?

Ναι για να μαζεψουν το χαρτι οταν το ρίξουν στα 20Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, omitziz είπε

Το 1559 , trader είναι :):)

Συν οτι βλέπω οτι τα μεγάλα πορτοφόλια αρχίζουν και μαζεύουν eth. Το θέμα είναι buy the rumors, sell the news ή θα κρατήσει και μετά?? Ελπίζω τουλ τώρα στο dip να μπήκατε ETH και όχι ada/matic/dot και τα λοιπά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mcstefan7 είπε

Συν οτι βλέπω οτι τα μεγάλα πορτοφόλια αρχίζουν και μαζεύουν eth. Το θέμα είναι buy the rumors, sell the news ή θα κρατήσει και μετά?? Ελπίζω τουλ τώρα στο dip να μπήκατε ETH και όχι ada/matic/dot και τα λοιπά.

Μην αγοραζετε την παγιδα, υπαρχει και ποιο κατω συντομα..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, mcstefan7 είπε

Συν οτι βλέπω οτι τα μεγάλα πορτοφόλια αρχίζουν και μαζεύουν eth. Το θέμα είναι buy the rumors, sell the news ή θα κρατήσει και μετά?? Ελπίζω τουλ τώρα στο dip να μπήκατε ETH και όχι ada/matic/dot και τα λοιπά.

Μα μόνο eth έχουμε και tether.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Μην αγοραζετε την παγιδα, υπαρχει και ποιο κατω συντομα..........

Αν θες να αγοράσει πιο κάτω μπες σε μια χρονοκάψουλα και γύρισε 10 χρόνια πίσω. Όταν θες να κάνεις μια επένδυση δε σε νοιάζει ο πάτος. Βρίσκεις μια τιμή που θεωρείς εσύ ως δίκαιη τιμή για το κάθε νόμισμα. Κάθε φορά που πάει κάτω απο αυτήν αγοράζεις. Δεν πρέπει να σε νοιάζει τόσο η τιμή αλλα οι θέσεις που θα έχεις μετα απο Χ χρόνια. Η δίκαιη τιμή είναι υποκειμενική, για μένα μπορεί να ειναι τα 30κ για σένα τα 20κ για τον άλλον τα 50 ευρώ. 

Το πρόβλημα είναι οτι πολλοί νομίζουν θα γίνουν εκατομμυριουχοι σε ενα μήνα και τα χάνουν όλα. Πρέπει σε όλα να υπάρχουν μέτρο. Αν πάς και δανείζεσαι για να τα ρίξεις στα κρύπτο θα τα χάσεις όλα. Πρέπει να φτιάχνεις πλάνο αναλόγως με τις δυνατότητες σου. Πχ κάθε μήνα θα κρατάει στην άκρη 100/50/20/10 ευρώ για επενδύσεις. Κάθε φορά που η τιμή κάποιου asset (μετοχή/κρυπτο/μέταλλα) είναι κάτω απο την δική σου δίκαιη τιμή αγοράζεις, αλλιώς περιμένεις.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...