Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, taskor74 είπε

Δηλαδή σοφε γέροντα (φιλικά παντα😊) περιμένουμε εκπτώσεις ή να σταθεροποιηθει προς τα επάνω? Ευχαριστώ! 

Τι να πω. Άγνωστο. Προς το παρών την έκανα από την Binance για τα μπούτια της ftx. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Τι να πω. Άγνωστο. Προς το παρών την έκανα από την Binance για τα μπούτια της ftx. 

Θέλω και εγώ μανάρι μου να φύγω από pionex .. λες να σας έρθω? Υποστηρίζει 3commas ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι σε καμιά περίπτωση πλήρες το FTX, αλλά δεν λέει κανείς πως πρέπει να είναι σώνει και καλά το μοναδικό.

Παίξε σε 2 ταμπλό και 3 κι όσα θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, laserjesus είπε

Θέλω και εγώ μανάρι μου να φύγω από pionex .. λες να σας έρθω? Υποστηρίζει 3commas ?

Ναι υποστηρίζει. Διάβαζα στο reddit μάλιστα ότι το api του ftx ειναι καλύτερο. Βασικά έγραφαν ότι το 3commas ενημερώνεται πιο γρήγορα. 

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Δεν είναι σε καμιά περίπτωση πλήρες το FTX, αλλά δεν λέει κανείς πως πρέπει να είναι σώνει και καλά το μοναδικό.

Παίξε σε 2 ταμπλό και 3 κι όσα θέλεις.

Εννοείται αυτό. Αλλά εγώ παίζω μόνο με btc και λίγο eth οπότε τα πολύ χαμηλά fees με δελεασαν. Ούτε καν fee στο withdraw δεν έχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Εννοείται αυτό. Αλλά εγώ παίζω μόνο με btc και λίγο eth οπότε τα πολύ χαμηλά fees με δελεασαν. Ούτε καν fee στο withdraw δεν έχει. 

Για την περίπτωση σου είναι τέλειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Ναι υποστηρίζει. Διάβαζα στο reddit μάλιστα ότι το api του ftx ειναι καλύτερο. Βασικά έγραφαν ότι το 3commas ενημερώνεται πιο γρήγορα. 

Yolo 🩳 that ponzi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Panos18 είπε

Αυτός υποστηρίζει αυτό...

Screenshot_2021-08-10-12-23-33-706_com.twitter.android.jpg

Εχει φαγωθει αυτος οτι το bitcoin παει για πατο. Οταν ανεβαινει γραφει οτι ειναι bulltrap, οταν ειναι σταθερο λεει ετοιμαστειτε για dump/crash, κι οταν πεφτει λεει ετοιμαστειτε για dead cat bounce.

Πριν κανα μηνα ελεγε οτι αν τωρα το καλοκαιρι δεν ξεπερασει το btc τις $64κ τοτε του χρονου θα πεσει στις $7k. Δε ξερω ποσο σοβαρα γινεται να παρει κανεις καποιον που δινει τετοιου ειδους χρησμους 🤡

Aν δεν απατωμαι ειναι επισης αυτος που κατα καιρους βγαζει fake FUDs για να ριξει το bitcoin κι εχει κατηγορηθει επανειλημενως για manipulation , πχ να μια απο τις πιο ενδεικτικες και προσφατες "παραστασεις" που ειχε δωσει 🤡

image.png.d1f6c8c528cf87990763e2a5b38ea4ba.png

Εν τελει, αυτος και η παρεα του πρεπει ναναι εκεινοι που μας χαρισαν 10% πανω σε 10 λεπτα πριν κανα 2βδομαδο με το shorts squeeze.

 

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Panos18 είπε

Ωχ κατάλαβα όποτε να μην τον λαμβάνουμε και πολύ σοβαρά οκ..

Παντα να λαμβανεις υποψιν καποιον που εχει επιροη στην αγορα. Κι αυτος ειναι ενα απο αυτα τα twitter accounts που ασκουν επιροη και ενιοτε manipulation.

Αυτο δε σημαινει οτι αυτα που γραφει ειναι απαραιτητως εγκυρα ή σοβαρα. Καθε αλλο.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BackFromHell είπε

ασκουν επιροη και ενιοτε manipulation.

Το manipulation γίνεται από τους ελάχιστους που έχουνε παρά μα πάρα πολλά λεφτά. Τέτοια accounts παίρνουν ένα ψίχουλο απλά γιατί ο σκοπός πάντα είναι να τα παίρνουν από τους retailer's.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, laserjesus είπε

Το manipulation γίνεται από τους ελάχιστους που έχουνε παρά μα πάρα πολλά λεφτά. Τέτοια accounts παίρνουν ένα ψίχουλο απλά γιατί ο σκοπός πάντα είναι να τα παίρνουν από τους retailer's.

Αυτος παντως επανειλημενως εκανε manipulation με απολυτη επιτυχια. Πχ το ποστ που εβαλα πριν καθως και η απαντηση του εταιρου χειραγωγου Musk ηταν απο τις βασικες αιτιες της εναρξης του crash.

Δεν ξερω αν βγαζει κι απο που βγαζει, ξερω ομως οτι ασκει επιροη το συγκεκριμενο account. Οχι μονο σε retailers. Και ξερω οτι συχνα πυκνα διασπειρει παπατζιλικια σαν το παραπανω, που δημιουργουν trend,

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o cryptowhale είναι γνωστός scammer. Απατεώνας που έχει φάει και χρήματα από κόσμο. Φυσικά όπως όλοι οι scammer έτσι και αυτός έχει ένα μίσος όχι τόσο για το Bitcoin όσο για τον κόσμο γύρω από το Bitcoin που ως συνήθως αποκαλύπτουν τις απάτες τους

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Αυτος παντως επανειλημενως εκανε manipulation με απολυτη επιτυχια. Πχ το ποστ που εβαλα πριν καθως και η απαντηση του εταιρου χειραγωγου Musk ηταν απο τις βασικες αιτιες της εναρξης του crash.

Δεν ξερω αν βγαζει κι απο που βγαζει, ξερω ομως οτι ασκει επιροη το συγκεκριμενο account. Οχι μονο σε retailers. Και ξερω οτι συχνα πυκνα διασπειρει παπατζιλικια σαν το παραπανω, που δημιουργουν trend,

Γάργαρα όμως το manipulation από άλλον γνωστό ψεύτη Twitter που τελειώνει σε chain και το ψέμα για την αμαζον. Μόνο και μόνο για να βοηθήσει τα exchanges να κάνουν liquidate τα retail shorts.

Μην κολλάτε σε μια μεριά γιατί χάνετε τα μισά profits

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, laserjesus είπε

Γάργαρα όμως το manipulation από άλλον γνωστό ψεύτη Twitter που τελειώνει σε chain και το ψέμα για την αμαζον. Μόνο και μόνο για να βοηθήσει τα exchanges να κάνουν liquidate τα retail shorts.

Μην κολλάτε σε μια μεριά γιατί χάνετε τα μισά profits

Δημοσιευτηκε ενας ισχυρισμος απο ενα αποδεδειγμενα αναξιοπιστο account, το εγραψα , εξηγησα τους λογους , προσθεσα οτι πρεπει να δινουμε σημασια στα accounts που ασκουν επιροη ακομα κι αν ειναι αναξιοπιστα και παμε παρακατω. Τα υπολοιπα περι μεριας, γαργαρας, αμαζον κλπ, δικα σου συμπερασματα, για λογους που δεν καταλαβα, αλλα μπορω μαλλον να φανταστω. Δεν γινεται ομως καθε φορα που μιλαμε για αναξιοπιστια να αναφερουμε κι ολους τους αναξιοπιστους του κυβερνοχωρου. Ετυχε τωρα να ποσταριστει αυτος.

Επισης , δε θα προετρεπα ποτε κανεναν να κοιταει long/short , αν ειναι να το κανει για day trading. Θεωρω οτι και οι δυο μεριες, δλδ το μη αυτοματοποιημενο day trading ειναι αγνος, αγνοτατος τζογος για το 99% των retailers. Απο την αλλη, κανενα θεμα δεν εχω με οποιον το κανει, ισα ισα, καλα κερδη του ευχομαι. Το δικο μου προφιλ ειναι τελειως διαφορετικο απλα.

 

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...