Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, skiabox είπε

Μου έλεγε προγραμματιστής ότι είχε τρομερό πρόβλημα να δουλέψει σε κάποιο από τα 140 πληροφοριακά projects που τρέχει η Εθνική, μιας και είναι σκληρό βαθύ κράτος (σε νοοτροπία τουλάχιστον, δεν ξέρω την τρέχουσα μετοχική σύνθεση) με τα πάντα να σταματάνε στις 14:30 και άπαντες απλά να περιμένουν να περάσει η ώρα.

Δυστυχώς είναι οι μεγαλύτεροι ερασιτέχνες…θα υποστηρίξει ανέπαφες πληρωμές πρώτα η συνεταιριστικη τράπεζα άνω ραχουλας και μετά η ετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, mostradamos είπε

Εγώ πάντως όλα μου τα εμβάσματα στο Kraken από Εθνική τα έχω στείλει. Τρέχα γύρευε.

Κατάφερες να στείλεις μετά τον Απρίλιο του 21? Τότε αν θυμάμαι καλά άρχισε το κράξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, tcktcktck είπε

Κατάφερες να στείλεις μετά τον Απρίλιο του 21? Τότε αν θυμάμαι καλά άρχισε το κράξιμο

Έστειλα ένα έμβασμα τον Μάιο και ένα τέλος Ιουνίου. Πίστευα ότι θα φάω άκυρο, παρόλα αυτά ολοκληρώθηκαν οι συναλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα στην παρέα, παρακολουθώ καιρό τις συζητήσεις του thread αλλά και του φόρουμ, χωρίς να συμμετέχω ενεργά μέχρι τώρα. 

Βρίσκω αρκετά χρήσιμες πολλές πληροφορίες και αποψεις που διαβάζω εδώ (εκτός από τα σημεία όπου γίνεται προσωπική η αντιπαράθεση:)).

Για τη μεταφορά χρημάτων σε ανταλλακτηρια, εγώ προσωπικά βρίσκω χρήσιμο και το eToro (ναι έχει μεγάλο spread κλπ, έχει συζητηθεί και εδώ μέσα) απλά ήταν το μονο από τα γνωστά που ειχα βρει εγώ, που δέχεται μεταφορά χρημάτων μέσω paypal.

Πχ από το καλοκαίρι, εμβάσματα μου από εθνική προς Binance κόπηκαν, αλλά μέσω PayPal μπορώ να μεταφέρω χωρίς πρόβλημα (μέχρι στιγμής τουλάχιστον) στο eToro. Απλά το αναφέρω και αυτό, ως μία εύκολη εναλλακτική λυση (τουλάχιστον για σχετικά long positions και όχι day trading κλπ).

Επεξ/σία από Nonserviam13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα που αναφέρεται για την εθνική ξεπερνάτε με revolut, N26 και άλλες τράπεζες του εξωτερικού. Αδυνατώ να πιστεύω άτομα που ασχολούνται με cryptos δεν έχουν έστω και έναν λογαριασμό στο εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαν, υποθέτω εξαρτάται πως ορίζουμε το ασχολούνται. Κάποιος μπορεί να ασχολείται για 5-10 χρόνια, κάποιος για 2-3, καποιος για λίγους μήνες. Επίσης κάποιος να είναι miner, κάποιος day trader και κάποιος απλά να ήθελε να βάλει λίγα λεφτά κάπου και απλά να παρακολουθεί μια στο τόσο τις τιμές.

Ένας γνωστός άνοιξε κάπου λογαριασμό να μπει και δεν μπορούσε να κοιμηθεί λέει το βράδυ γιατί του ζήτησαν στοιχεία KYC...Oκ δεν τον λες αυτόν ότι ασχολείται, απλά υπάρχει ένα μεγάλο range ενασχόλησης τελικά ,,,,:)  :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, kanesaxo είπε

Δυστυχώς είναι οι μεγαλύτεροι ερασιτέχνες…θα υποστηρίξει ανέπαφες πληρωμές πρώτα η συνεταιριστικη τράπεζα άνω ραχουλας και μετά η ετε!

Ερασιτέχνες ή επαγγελματίες τεμπέληδες;ΛΟΛ

Το πρώτο έχει και μια τυχαιότητα μέσα στην οποία δεν πιστεύω.

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από εμένα. Ήθελα να ρωτήσω αν βγάλω κάρτα binance δεν μπορώ να κάνω κατάθεση ευρώ σε atm στο mymarket όπως κάνω και ανάληψη; Κι αν υπάρχει διάθεση θα ήθελα να ρωτήσω, αν ήθελε να βάλει κάποιος χρήματα σε ένα progect κατά προτίμηση κάτω από 100 millions market cap και να τα ξεχάσει για να τα βρουν τα παιδιά του και ίσως να τους φτιάξει τη ζωή που θα προτείνατε; Σας ευχαριστώ πολύ όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/11/2021 στις 3:59 ΜΜ, skiabox είπε

Μου έλεγε προγραμματιστής ότι είχε τρομερό πρόβλημα να δουλέψει σε κάποιο από τα 140 πληροφοριακά projects που τρέχει η Εθνική, μιας και είναι σκληρό βαθύ κράτος (σε νοοτροπία τουλάχιστον, δεν ξέρω την τρέχουσα μετοχική σύνθεση) με τα πάντα να σταματάνε στις 14:30 και άπαντες απλά να περιμένουν να περάσει η ώρα.

Χαρδούβελης πρόεδρος της Εθνικής. Μόνο αυτό τα λέει όλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Χαρδούβελης πρόεδρος της Εθνικής. Μόνο αυτό τα λέει όλα 

Μάλλον έχει μπερδέψει τη λάσπη με την κανονική ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gekamp είπε

Καλησπέρα κι από εμένα. Ήθελα να ρωτήσω αν βγάλω κάρτα binance δεν μπορώ να κάνω κατάθεση ευρώ σε atm στο mymarket όπως κάνω και ανάληψη; Κι αν υπάρχει διάθεση θα ήθελα να ρωτήσω, αν ήθελε να βάλει κάποιος χρήματα σε ένα progect κατά προτίμηση κάτω από 100 millions market cap και να τα ξεχάσει για να τα βρουν τα παιδιά του και ίσως να τους φτιάξει τη ζωή που θα προτείνατε; Σας ευχαριστώ πολύ όλους

η καρτα είναι προπληρωμένη όπως η revolut (μαλιστα ειναι και αυτή στη Λιθουανία), αρα δεν μπορείς να προσθέτεις χρήματα απο ΑΤΜ.

Έχει δοθεί ήδη μια παρόμοια απαντηση, είτε φτιάχνεις wallet και μεσω φίλου που έχει πρόσβαση αγοράζεις καποιο νόμισμα (το αγοράζει αυτός στο ανταλακτήριο του και στο στέλνει στο πορτοφολι σου) είτε κανεις ενα λογαριασμό σε ενα απο τα μεγάλα ανταλακτήρια, κάνεις την αγορά μονος σου και τα μεταφέρεις στο πορτοφόλι, και κρατάς και αντίγραφο της αγοράς στο αρχείο σου για να είναι traceable αν χρειαστεί με το επερχόμενο regulation.

Για προταση τόσο long term project θα αφήσω πιό έμπειρους απο εμένα να απαντήσουν...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόβλεψη, αυτή και η επόμενη βδομάδα θα είναι κόκκινες στόχος 56.5 Κ usd
Σε πόσους φαίνεται απίθανο ; 

το στηρίζω στον Ιούνιο του 2019

Επεξ/σία από InsWat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...