Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, MySql είπε

που κολλαει αυτο?

μια προσωπικη εκτίμηση  εκανα εαν διαφωνεις σεβαστο

Πώς να διαφωνησει κανεις με την προβλεψη "αν δεν ανεβει, θα πεσει" που εγραψες;

Τα γυρω γυρω ειναι που μου αρεσαν , με τις προφητειες, τους γκουρου, τα 20 Δεκεμβρη και τον παντοδυναμο Plan B :P

Κατα τ'αλλα σε καθε διορθωση, εχουμε συνηθισει να εμφανιζεται και καποιος να προειδοποιει για καταστροφες, crash, φαλαινες, καρχαριες, αρκουδες κλπ.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, BackFromHell είπε

Πώς να διαφωνησει κανεις με την προβλεψη "αν δεν ανεβει, θα πεσει" που εγραψες;

Τα γυρω γυρω ειναι που μου αρεσαν , με τις προφητειες, τους γκουρου και τον παντοδυναμο Plan B :P

αυτο καταλαβες? ειπα ξεκαθαρα στο οτι δινω περισσοτερες πιθανοτητες το ATH αυτου του κυκλου να ηταν στις 10/11  

εαν ελεγα οτι ειμαι σιγουρος γιαυτο τοτε θα ημουν παλαβος

Οσο αναφορα τον plan b οτι γνωμη και να εχει κανεις γιαυτον ειναι ο ανθρωπος με το μεγαλυτερο Κύρος στην κοινότητα οσο αναφορα τις προβλεψεις για το μελλον του btc.
 

Εαν πιστευεις πως οι influencer των κρυπτο δεν παιζουν ρολο στην διαμορφωση της τιμης ειναι σεβαστο αλλα διαφωνω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, MySql είπε

Οσο αναφορα τον plan b οτι γνωμη και να εχει κανεις γιαυτον ειναι ο ανθρωπος με το μεγαλυτερο Κύρος στην κοινότητα οσο αναφορα τις προβλεψεις για το μελλον του btc.

Κάτι τέτοιο πχ; (προχθεσινό)

hqdefault.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, MySql είπε

αυτο καταλαβες? ειπα ξεκαθαρα στο οτι δινω περισσοτερες πιθανοτητες το ATH αυτου του κυκλου να ηταν στις 10/11  

εαν ελεγα οτι ειμαι σιγουρος γιαυτο τοτε θα ημουν παλαβος

Οσο αναφορα τον plan b οτι γνωμη και να εχει κανεις γιαυτον ειναι ο ανθρωπος με το μεγαλυτερο Κύρος στην κοινότητα οσο αναφορα τις προβλεψεις για το μελλον του btc.
 

Εαν πιστευεις πως οι influencer των κρυπτο δεν παιζουν ρολο στην διαμορφωση της τιμης ειναι σεβαστο αλλα διαφωνω

 

Διαφωνω με αυτους που αμα δουν 24ωρη διορθωση μετα απο πολυβδομαδο ραλλυ προβλεπουν πτωσεις bear markets κλπ. Αν δεν μπορειτε να διαχειριστειτε το συναισθημα σας, η αγορα των κρυπτο ειναι επικινδυνη για εσας.

Διοτι κατα τ'αλλα δεν εδωσες καποιο στοιχειο (τεχνικο, blockchain κλπ) που να δικαιολογει την πτωση στην οποια δινεις πιθανοτητες. Θεωρω λοιπον οτι το συναισθημα ειναι αυτο απο το οποιο πηγαζουν οσα γραφεις. Κι αν αυριο τα δεις 5% πανω, θα εχεις ηδη ξεχασει το bear market κλπ, οπως κανουν και ολοι οσοι παρελαυνουν απο δω καθε τοσο και πιπιλανε το bear market σε καθε διορθωση.

Τεχνικα το btc ως τα 52k θα παραμενει bullish καθως αυτο ειναι το προηγουμενο swing high. Αν σπασει το 52ρι support προς τα κατω, να ξανασυζητησουμε για bear trend (και οχι bear market). Blockchainικά και βαση newsfeed αυτη τη στιγμη που μιλαμε , δεν υπαρχει κατι να δειχνει σοβαρη καθοδο και τα περι 20 Δεκεμβριου και συνενοημενων ημερων απο τους γκουρου, καταλαβαινεις οτι δε γινεται να εχουν βαση σε μια σοβαρη συζητηση. Στην τελικη αν χυθουν ολα κατω, ειναι ευκαιρια να ανοιξετε και καμια θεση της προκοπης οσοι δε το κανατε μετα το Μαιο και χασατε τα 28αρια του btc και τα 1600ρια του ETH.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Doubt είπε

Κάτι τέτοιο πχ; (προχθεσινό)

hqdefault.jpg

εαν θελεις δωσε μου ενα λινκ γιατι δεν υπαρχει πουθενα στο twitter του Plan b τετοια δηλωση ισα ισα που προχθες ελεγε "$98K Nov and $135K Dec prediction still in play"

18 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Διαφωνω με αυτους που αμα δουν 24ωρη διορθωση μετα απο πολυβδομαδο ραλλυ προβλεπουν πτωσεις bear markets κλπ. Αν δεν μπορειτε να διαχειριστειτε το συναισθημα σας, η αγορα των κρυπτο ειναι επικινδυνη για εσας.

Διοτι κατα τ'αλλα δεν εδωσες καποιο στοιχειο (τεχνικο, blockchain κλπ) που να δικαιολογει την πτωση στην οποια δινεις πιθανοτητες. Θεωρω λοιπον οτι το συναισθημα ειναι αυτο απο το οποιο πηγαζουν οσα γραφεις. Κι αν αυριο τα δεις 5% πανω, θα εχεις ηδη ξεχασει το bear market κλπ, οπως κανουν και ολοι οσοι παρελαυνουν απο δω καθε τοσο και πιπιλανε το bear market σε καθε διορθωση.

Τεχνικα το btc ως τα 52k θα παραμενει bullish καθως αυτο ειναι το προηγουμενο swing high. Αν σπασει το 52ρι support προς τα κατω, να ξανασυζητησουμε για bear trend (και οχι bear market). Blockchainικά και βαση newsfeed αυτη τη στιγμη που μιλαμε , δεν υπαρχει κατι να δειχνει σοβαρη καθοδο και τα περι 20 Δεκεμβριου και συνενοημενων ημερων απο τους γκουρου, καταλαβαινεις οτι δε γινεται να εχουν βαση σε μια σοβαρη συζητηση. Στην τελικη αν χυθουν ολα κατω, ειναι ευκαιρια να ανοιξετε και καμια θεση της προκοπης οσοι δε το κανατε μετα το Μαιο και χασατε τα 28αρια του btc και τα 1600ρια του ETH.

δεν ανηκω σε αυτη την κατηγορια και δεν καταλαβαινω τον λογο που επεσες να με φας... μια γνωμη σε καφενειακο επιιπεδο ειπα.

εαν αυριο βγω και τα γυρισω τουμπα τοτε να μου το πεις και θα παραδεχτω οτι εκανα λαθος εκτιμηση κανενα προβλημα

η τεχνικη αναλυση ειναι μια φωτογραφια της στιγμης για να δεις ποια κινηση εχει τις περισσοτερες πιθανοτητες να βγει τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο

δεν συγκρινεται με την δυναμη που εχουν στην μαζα οι προβλεψεις που δινουν ανθρωποι που την επηρεαζουν σημαντικα

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, MySql είπε

εαν θελεις δωσε μου γιατι δεν υπαρχει πουθενα στο twitter του Plan b ισα ισα που προχθες ελεγε "$98K Nov and $135K Dec prediction still in play"

Spoiler

 

Τέλος πάντων, λίγο με ενδιαφέρει, όπως και οι υπόλοιποι "γκουρού".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, MySql είπε

εαν θελεις δωσε μου ενα λινκ γιατι δεν υπαρχει πουθενα στο twitter του Plan b τετοια δηλωση ισα ισα που προχθες ελεγε "$98K Nov and $135K Dec prediction still in play"

δεν ανηκω σε αυτη την κατηγορια και δεν καταλαβαινω τον λογο που επεσες να με φας... μια γνωμη σε καφενειακο επιιπεδο ειπα.

εαν αυριο βγω και τα γυρισω τουμπα τοτε να μου το πεις και θα παραδεχτω οτι εκανα λαθος εκτιμηση κανενα προβλημα

η τεχνικη αναλυση ειναι μια φωτογραφια της στιγμης για να δεις ποια κινηση εχει τις περισσοτερες πιθανοτητες να βγει

δεν συγκρινεται με την δυναμη που εχει στην μαζα οι προβλεψεις που δινουν ανθρωποι που την επηρεαζουν σημαντικα

Δεν επεσα να σε φαω, απλα στο αρχικο σου ποστ ο τροπος που περιεγραψες την αγορα παραπεμπει σε 666.

Δεν ειμαι φαν της τεχνικης αναλυσης, το εχω πει πολλες φορες, αλλα το uptrend η το downtrend καθοριζονται τεχνικα απο συγκεκριμενες παραμετρους. Αρα, απο τεχνικης αποψης οσο παραμενει πανω απο το προηγουμενο swing high (52k) εχουμε καθαρο-πεντακαθρο τεχνικο uptrend.

Δε σου κανει η τεχνικη αναλυση; Παμε στα blockchain metrics. Τι αρνητικο υπαρχει σε αυτα που προδικαζει την πτωση;

Δε σου κανουν ουτε αυτα; Παμε στο newsfeed . Ποια ειναι τα αρνητικα νεα γυρω απο την αγορα αυτη την περιοδο;

Δε σου κανουν ουτε τα νεα; Ε οκ, δεν μου κανει να επικαλεισαι εναν influencer απεναντι σε ολα τα παραπανω, επειδη το panic συναισθημα σου αυτη τη στιγμη ταυτιζεται με οσα λεει αυτος (που προφανως με αυτο παιζουν οι influencers). Δικαιωμα μου κι εμενα.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BackFromHell είπε

Δεν επεσα να σε φαω, απλα στο αρχικο σου ποστ ο τροπος που περιεγραψες την αγορα παραπεμπει σε 666.

Δεν ειμαι φαν της τεχνικης αναλυσης, το εχω πει πολλες φορες, αλλα το uptrend η το downtrend καθοριζονται τεχνικα απο συγκεκριμενες παραμετρους. Αρα, απο τεχνικης αποψης οσο παραμενει πανω απο το προηγουμενο swing high εχουμε καθαρο-πεντακαθρο τεχνικο uptrend.

Δε σου κανει η τεχνικη αναλυση; Παμε στα blockchain metrics. Τι αρνητικο υπαρχει σε αυτα που προδικαζει την πτωση;

Δε σου κανουν ουτε αυτα; Παμε στο newsfeed . Ποια ειναι τα αρνητικα νεα γυρω απο την αγορα αυτη την περιοδο;

Δε σου κανουν ουτε τα νεα; Ε οκ, δεν μου κανει να επικαλεισαι εναν influencer απεναντι σε ολα τα παραπανω. Δικαιωμα μου κι εμενα.

μα εχεις τοση ωρα που κανεις κριτικη στο υφος μου και οχι στην ουσια αυτων που λεω

τωρα που κρινεις τα επιχειρήματα μου να σου απαντησω σε ενα ενα

1.  το uptrend ή το downtrend εχει να κανει και με το timeframe  που το βλεπεις που σε μικρα timeframe μπορεις να το πεις και neutral αυτη την στιγμη

2. υπαρχει το υψηλο leverage

3. στο newsfeed αρνητικο υπαρχει το νεο regulation απο Ηπα και κινα μερια

4. influencer δεν ειναι ενας αλλα ειναι τουλαχιστον οι τοπ 5 που λενε το ιδιο

 

στο ειπα 100 φορες οτι ειναι σεβαστη η αποψη σου ουτε το υφος σου εκρινα ουτε τιποτα
 

bytheway ο χρονος θα δειξει ποιος εχει δικιο μακαρι να εχεις εσυ υπερ μας θα ειναι δεν ειμαι σορτακιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, MySql είπε

μα εχεις τοση ωρα που κανεις κριτικη στο υφος μου και οχι στην ουσια αυτων που λεω

τωρα που κρινεις τα επιχειρήματα μου να σου απαντησω σε ενα ενα

1.  το uptrend ή το downtrend εχει να κανει και με το timeframe  που το βλεπεις που σε μικρα timeframe μπορεις να το πεις και neutral αυτη την στιγμη

2. υπαρχει το υψηλο leverage

3. στο newsfeed αρνητικο υπαρχει το νεο regulation απο Ηπα και κινα μερια

4. influencer δεν ειναι ενας αλλα ειναι τουλαχιστον οι τοπ 5 που λενε το ιδιο

 

στο ειπα 100 φορες οτι ειναι σεβαστη η αποψη σου ουτε το υφος σου εκρινα ουτε τιποτα
 

bytheway ο χρονος θα δειξει ποιος εχει δικιο μακαρι να εχεις εσυ υπερ μας θα ειναι δεν ειμαι σορτακιας

1. Εσυ ομως δεν μιλησες για μικρα timeframes. Μιλησες για bear market (ητοι χρονια), αρα θα ανοιξει το timeframe προς τα πισω για να κρινουμε αν υπαρχει downtrend η uptrend. Δε μπορει να χρησιμοποιεις timeframe Σαββατοκυριακοδευτερας για να πεις οτι ξεκιναει bear market για τα επομενα χρονια.

2. Και; Γιναν ηδη liquidate σημερα αυτα κι αυτος ειναι λογος που ειχες τετοια πτωση. Πανε αυτα ηδη.

3. Ποια Κινα; :D Θα ξαναbanαρει τα κρυπτο και θα πεσουμε; Για regulations απο ΗΠΑ το FUD παιζει χρονια. Δεν ειναι σημερινο για να σε βαλει τωρα στο bear market.

4. Eνταξει οκ αμα το λενε 5 clowns που γλεντανε το συναισθημα του λαουτζικου για τα clicks (και μερικες φορες οχι μονο για αυτα), αρχιζει το bear market. Να σου βρω εγω αλλους 15 που λενε για 200k μεχρι τελος του ετους, να στησουμε μια clown fiesta και να δουμε τι λενε οι περισσοτεροι clowns,?

Δεν ειναι θεμα υφους κλπ. Ειναι θεμα πως εισαι ξεκαθαρα συναισθηματικα επηρεασμενος απο πτωση μιας μερας. Αν δεν ησουν, θα καταλαβαινες οτι οταν εισαι σε ραλλυ εδω και 2-3 μηνες, ειναι απολυτα φυσιολογικο και -κυριως- υγιες να εχεις μερες με διορθωσεις μεγαλυτερες απο τη σημερινη. Bear market με το πρωτο 6% κατω επειδη στο ειπαν μερικοι infuencers, δεν ειναι επιχειρημα να σταθει καπου. Ουτε το αλλο με την 20η Δεκεμβρη που ειναι παγκοσμια ημερα των ιντερνετ γκουρου και θα μας παρουν τα λεφτα μας, ειναι επιχειρημα να σταθει εδω περα. Κι οποιος σου εβαλε τετοιο πραγμα στο κεφαλι, ειναι μεγαλος γελωτοποιος, οσους followers κι αν εχει.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Έβαλε η Binance 9% APY στο USDT για 90 days.

διορθωσε με εαν κανω λαθος οποτε στις 90 ημερες θα παρουμε πισω 2,25%?

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...