Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, ThanosR92 είπε

Εν το μεταξύ αν το έχετε καταλάβει μιλάμε πλέον για ξεκάθαρο τζόγο. 

Στις ανόδους δε φαίνεται, αλλά στις πτώσεις ο πόνος στα γραφόμενα του καθένα από εμάς βγάζει μάτια. 

Εδω το παλικάρι ποιο πάνω λέει ότι είχε φτάσει στα 20k και τώρα είναι στα 2-4κ. Ο απόλυτος τζόγος. 

Και ναι, τζόγος και "απληστία" του τύπου έλα μωρέ θα πάμε ποιο πάνω κάνουν πολλούς να χάνουν λεφτά, κακά τα ψέματα. 

Οποίος έχει πιάσει το νόημα και μπαίνει μόνο με λεφτά που δεν του λείπουν η έχει διαθέσιμα για αυτό τον σκοπό είναι ο απόλυτος μάγκας. 

Καλό κουράγιο παιδιά. 

Είναι τζόγος αν πας για τα πάρα πολλά high risk high reward (pancake swap κτλπ ), Αν αυτά τα λεφτά ήταν σε μπιτκοιν το πολύ πολύ να ήταν στα μισά . Αλλά και στα μισά να ήταν πάλι δικό του λάθος θα είναι ,γιατί δεν διάβασε, δεν έμαθε, δεν το είχε βιώσει ακόμα μια φορά ώστε να βγει νωρίτερα. Οι μετοχές και τα κρύπτο δίνουν κάποια σημάδια. Τζόγος είναι να πας στην ρουλέτα, αυτά είναι επένδυση και όπως κάθε τι έχει και ρίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Χτες μόνο αγόρασε 410 BTC και από τότε έχει πέσει το BTC, συνεπώς δεν έχει καμία απολύτως δύναμη. Το συμπέρασμα δηλαδή είναι ότι οι φάλαινες έχουν πολλά περισσότερα.

Αυτοί που τον παρακολουθούν λένε ότι έχει χάσει χρήματα. Αγοράζει BTC και μετά πέφτει, δεν έχει βγάλει κέρδος ακόμα.

Δε νομίζω ότι αγόρασε τώρα για να πουλήσει και να πάρει τρις δολάρια σε ένα μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντωμεταξυ οπως συνηθως συμβαινει σε τετοια crashes εχει παρει τον ανηφορο το dominance. Παθαινουν και μαθαινουν . Διωχνουν δηλαδη ολη τη σαβουρα απτο portfolio ενδεχομενως και σε καθεστως πανικου και γυρνανε στα πιο σιγουρα.

Και πιθανως εισρεουν και νεα κεφαλαια στο dip, οπως φυσικα παιζει και μεγαλυτερο selloff στα alts, χωρις επανεπενδυση πουθενα. Ολα αυτα μαζι σιγα σιγα πανε το dom πανω. 

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Εντωμεταξυ οπως συνηθως συμβαινει σε τετοια crashes εχει παρει τον ανηφορο το dominance. Παθαινουν και μαθαινουν . Και πιθανως εισρεουν και νεα κεφαλαια στο dip.

Λογικά τα κεφάλαια από τα alts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Για πια νέα κεφάλαια λέτε, αφού το market cap έχει μειωθεί σε όλα. Ρευστοποιούν οι φάλαινες! 

Αν δεν έμπαιναν νέα κεφάλαια όλα θα έφταναν στο μηδέν. Πούλησαν σε μια τιμή υψηλή και τώρα  σιγά σιγά με στρατηγική αγοράζουν φθηνότερα περισσότερα.

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NiKoSmile είπε

Αν δεν έμπαιναν νέα κεφάλαια όλα θα έφταναν στο μηδέν. Πούλησαν σε μια τιμή υψηλή και τώρα  σιγά σιγά με στρατηγική αγοράζουν φθηνότερα περισσότερα.

Ή ότι σταμάτησαν να πουλάνε οι κατέχοντες. Δεν είναι απαραίτητο ότι μπήκαν νέα κεφαλαία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Ή ότι σταμάτησαν να πουλάνε οι κατέχοντες. Δεν είναι απαραίτητο ότι μπήκαν νέα κεφαλαία. 

Αυτοί είμαστε εμείς 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν έκανα τίποτα γιατί είχα μπει σε καλύτερες τιμές στην πτώση που έκανε τοτε στα 28k αλλά για μια στιγμή μπήκα στον πειρασμό να πουλήσω ότι ήμουν σε πράσινο και να πάρω τα λιγοστα κερδη ευτυχώς κρατήθηκα γιατί αν κρίνω τις τιμές που παίζουν πολλά από αυτά θα τα πούλαγα κοντα στο πάτο η τουλάχιστον τον σημερινό πάτο πχ harmony στα 16+σεντ κ μετά άρχισε πάλι τον ανήφορο κ πήγε 19+. Hodl στο χαλαρό μάγκες άσε που το πορτοφόλι μου είναι περισσότερο btc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζει η revolut σε visa από Πειραιώς μήνυμα ότι δεν γίνονται δέκτες οι ελληνικές κάρτες. 

Το έχει κάνει και πιο παλιά αλλά διορθώθηκε μόνο του. 

Σήμερα το κάνει από το πρωί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τόσο χαμηλό τζίρο και ρευστότητα μπορεί άνετα κάποιος με τα btc του Ελ Σαλβαδόρ να μανιπιουλαρει την αγορά. Το πιο πιθανό είναι ότι θέλει να συνεχίσει να αγοράζει. Επίσης τέτοιες αγορές δεν μπαίνουν order book για αυτό και δεν φαίνονται άμεσα στην τιμή. Αν ρίξει ξαφνικά στο order book 400 btc θα το καταλάβουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Buy the deep λενε το θεμα ειναι που ειναι το πραγματικο deep? Ευτυχως προλαβα πουλησα και ειχα μονο 6 κατοσταρικα μεσα τα οποια εγιναν 350 τα 300 απο αυτα btc και τα αλλα διαφορα alt. Μηδεν ευρω δικα μου εδω και πολλους μηνες απλα παιζω με τα κερδη. Αλλα σκεφτομαι να ριξω αν παει στα 25k κανα 2 χιλιαρικα αλλα για την ωρα δεν βλεπω φως δειχνει αρκετα γερο crash ισως στα επιπεδα του 2017.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι "deep" αλλά "dip"

 

Spoiler

71DGKjYnTHL.jpg

 

14 λεπτά πριν, Arkin είπε

Buy the deep λενε το θεμα ειναι που ειναι το πραγματικο deep? Ευτυχως προλαβα πουλησα και ειχα μονο 6 κατοσταρικα μεσα τα οποια εγιναν 350 τα 300 απο αυτα btc και τα αλλα διαφορα alt. Μηδεν ευρω δικα μου εδω και πολλους μηνες απλα παιζω με τα κερδη. Αλλα σκεφτομαι να ριξω αν παει στα 25k κανα 2 χιλιαρικα αλλα για την ωρα δεν βλεπω φως δειχνει αρκετα γερο crash ισως στα επιπεδα του 2017.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανεις θέμα με Revolut στη Binance το τελευταίο 2ωρο;Ενώ μου την έχει σαν τρόπο πληρωμής,μόλις μπαίνω στο Lite να αγορασω μπαμ μπαμ,μου λέει να βάλω νέα κάρτα.

Οταν την βάζω,μου λέει ότι υπάρχει ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...