Προς το περιεχόμενο

iOS 12 με έμφαση στη σταθερότητα αλλά και με λειτουργία ελεγχόμενης χρήσης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Heybro είπε

Φανταζομαι εχεις και black youtube ετσι? Μαυρο οχι το γκρι που εχει.

Screenshot_20180605-011520.png

Για το adblock σε official app αν οντως κοβει απο παντου στην κυριολεξια δεν το γνωριζα και μπραβο που υπαρχει εφοσον κανει οτι και το adaway στο android. Για την εμφανιση εκει που εχει ασπρο εχει φωτογραφιες απο messenger και το ασπρισα. 

https://ibb.co/nvb1iT

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 216
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Μαύρο όχι γκρι το έγραψα. Τέλος πάντων αυτά που έγραψα τα έχω από το 2011 στο Android. Ποτε ακριβώς τα έβαλε το ios? Δεν μιλάω καν για titanium backup xposed magisk. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Heybro είπε

Μαύρο όχι γκρι το έγραψα. Τέλος πάντων αυτά που έγραψα τα έχω από το 2011 στο Android. Ποτε ακριβώς τα έβαλε το ios? Δεν μιλάω καν για titanium backup xposed magisk. 

Τι μαύρο τι καφέ/γκρι. Dark mode και τα 2. Και δεν μιλάμε για υο 11 μιλάμε για το 18. Τα xposed είναι tweak. Σαν να μου λες jailbreak. 

Το titanium τι να το κάνω. ; Αφού παίρνει αυτόματα backup τα πάντα. Τώρα να το σβήσω όλο σε 20 λεπτά θα είναι όπως το άφησα χωρίς να βάλω κάτι έξτρα από προγραμμα η να πατήσω κάποιο κουμπί. Αυτοματισμός. 

Επεξ/σία από alexakos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Τι μαύρο τι καφέ/γκρι. Dark mode και τα 2. Και δεν μιλάμε για υο 11 μιλάμε για το 18. Τα xposed είναι tweak. Σαν να μου λες jailbreak. 

Το titanium τι να το κάνω. ; Αφού παίρνει αυτόματα backup τα πάντα. Τώρα να το σβήσω όλο σε 20 λεπτά θα είναι όπως το άφησα χωρίς να βάλω κάτι έξτρα από προγραμμα η να πατήσω κάποιο κουμπί. Αυτοματισμός. 

Μία φορά στα 3 χρόνια θα χρειαστείς το cloud backup όμως όπως το titanium εγώ. Automate it Tasker δουλεύω καθημερινά 4 χρόνια κοντά. Αυτό είναι αυτοματισμός. Τότε αν θυμάμαι ήθελες αρκετές κινήσεις ακόμα και για να κλείσεις ανοίξεις δεδομένα ή να κλειδώσεις το rotation κτλ. Dark mode σημαίνει μαύρο θέμα. Ούτε γκρι ούτε καφέ αλλά μαύρο στην amoled δείχνει υπέροχα. Το ios παλεύονταν με jailbreak το Cydia ήταν ευλογία για το ios. Από όταν κόπηκε δεν αντέχετε ειδικά για κάποιον που έχει μάθει σε open source. Ένας που το 2007 πήρε ios και ξέρει μόνο αυτό μέχρι σήμερα θα του φαίνεται οκ. Και ένας στη φυλακή μετά από 10 χρόνια όλα φυσιολογικά θα του φαίνονται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Heybro είπε

Διαφημίσεις φεύγουν με κάποιο τρόπο στο ios 11?

 

 

Η ερώτηση του 1 εκατομμυρίου από χρήστη Android...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γράφω ποτέ αλλά.. Ούτε τα βασικά το από πάνω παλικάρι.. Καιρό είχα να δω κάποιον με τόσες λίγες γνώσεις για το Android... Κολλητέ 2018 έχουμε.. Ο εγκέφαλος σου πρέπει να είναι κάπου στο 2012 λογικά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexakos89 είπε

Μιλάς για το "file manager" που απλά συνδυάζει όλα τις υπηρεσίες cloud storage μπορεί να έχεις. 

Ακόμα και το ίδιο το άρθρο που ανέβασες το λέει " ..is not the same you will find on Android" 

iPhone έχω, αλλά αυτός ο file manager είναι επινόηση της Apple..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jimmy08 είπε

Μιλάς για το "file manager" που απλά συνδυάζει όλα τις υπηρεσίες cloud storage μπορεί να έχεις. 

Ακόμα και το ίδιο το άρθρο που ανέβασες το λέει " ..is not the same you will find on Android" 

iPhone έχω, αλλά αυτός ο file manager είναι επινόηση της Apple..

File manager απο τα lidl είναι. Πραγματικό file manager είχαμε απο εποχές Symbian με 7650 6600 και p800 και στη συνέχεια Android meego Maemo. Πραγματικα έξυπνα λειτουργικά δυστυχώς τα 2 τελευταία τα έφαγε η κυρία Microsoft για να βγάλει τα ακόμα χειρότερο από ios Windows Phone. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, alexakos89 είπε

δεν ξερω δεν χρησιμοποιω ταινιες στο κινητο μου βγαινουν τα ματια.

Οσα δεν φτανει η αλεπου........!

6 ώρες πριν, sils είπε

Εξωτερική μνημη

Εγω που παρακολουθω πολλες σειρες κ ταξιδευω συχνα πίστεψέ με χρειαζομαι πολυ μνήμη συν οτι εχω 70 γιηα μουσικη

6 ώρες πριν, alexakos89 είπε

drag and drop εχει.εχει file manager

Μάλλον δεν ξερεις τι ειναι ο file manager

6 ώρες πριν, alexakos89 είπε

εμενα πχ μου αρεσει χωρις πληκτρο.και απο τι βλεπεις ολα τα κινητα πανε να γινουν οθονη.οποτε αστοχο.

Σου αρεσει που σε πολλες εφαρμογες δεν μπορεις να πας ενα βημα πισω και πρεπει να βγεις κ να ξαναμπεις????

Τα κινητα θα γινουνμια οθονη αλλα το back θα υπαρζει παντα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sils είπε

Οσα δεν φτανει η αλεπου........!

Εγω που παρακολουθω πολλες σειρες κ ταξιδευω συχνα πίστεψέ με χρειαζομαι πολυ μνήμη συν οτι εχω 70 γιηα μουσικη

Μάλλον δεν ξερεις τι ειναι ο file manager

Σου αρεσει που σε πολλες εφαρμογες δεν μπορεις να πας ενα βημα πισω και πρεπει να βγεις κ να ξαναμπεις????

Τα κινητα θα γινουνμια οθονη αλλα το back θα υπαρζει παντα

Είπα βάλε φλας otg όταν ταξιδεύεις αλλά δεν ξέρεις τι είναι. 

Πίσω πάει το κινητό έχει κουμπί πάνω στο λειτουργικό.

αν έχεις 70gb μουσική σε ένα κινητό είσαι άξιος της μοίρας σου φίλε μου. Ζήτημα να ακούς και 100 τραγούδια από όλα αυτά.

παρ εκδοση των 256gb.μια χαρα καλυμενος για ταινιες μουσικη φωτο και αρχεια.

αλλα περί ορέξεως  

Edit παίζει κανονικά υπότιτλους σε srt αρχείο από το μν default player. Εσείς βάλετε κανένα mx να δείτε προκοπή 

7 ώρες πριν, Jimmy08 είπε

Μιλάς για το "file manager" που απλά συνδυάζει όλα τις υπηρεσίες cloud storage μπορεί να έχεις. 

Ακόμα και το ίδιο το άρθρο που ανέβασες το λέει " ..is not the same you will find on Android" 

iPhone έχω, αλλά αυτός ο file manager είναι επινόηση της Apple..

Εννοείται πως δεν είναι ίδιο. Γιατί δεν θέλει η Apple να είναι ίδιο. Γιατί δεν θέλει να πειραζει ο κάθε ένας το λειτουργικό της και γιατί έτσι είναι ασφαλές και δεν μπάζει από παντού με ένα adb. 

Κανείς φακέλους σβήνεις γραφεις περνάς ταινίες μουσική φωτογραφίες. Τι άλλο θες δηλαδή  να κάνει ; 

Επεξ/σία από alexakos89
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Είπα βάλε φλας otg όταν ταξιδεύεις αλλά δεν ξέρεις τι είναι. 

Πίσω πάει το κινητό έχει κουμπί πάνω στο λειτουργικό.

αν έχεις 70gb μουσική σε ένα κινητό είσαι άξιος της μοίρας σου φίλε μου. Ζήτημα να ακούς και 100 τραγούδια από όλα αυτά.

αλλα περί ορέξεως  

Edit παίζει κανονικά υπότιτλους σε srt αρχείο από το μν default player. Εσείς βάλετε κανένα mx να δείτε προκοπή 

Εννοείται πως δεν είναι ίδιο. Γιατί δεν θέλει η Apple να είναι ίδιο. Γιατί δεν θέλει να πειραζει ο κάθε ένας το λειτουργικό της και γιατί έτσι είναι ασφαλές και δεν μπάζει από παντού με ένα adb. 

Κανείς φακέλους σβήνεις γραφεις περνάς ταινίες μουσική φωτογραφίες. Τι άλλο θες δηλαδή  να κάνει ; 

Προσωπικά θα ήθελα να μην χρειάζεται να έχω iTunes στο pc για να διαχειριστώ τις συσκευές μου. Είναι μεγάλο PITA μερικές φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, deceit είπε

Προσωπικά θα ήθελα να μην χρειάζεται να έχω iTunes στο pc για να διαχειριστώ τις συσκευές μου. Είναι μεγάλο PITA μερικές φορές.

Και εγω θα το ήθελα.αλλα με βολεύει και όλας που δεν χρειάζεται να το συνδέσω με υπολογιστή για να δω φωτό,μουσική και το κάνει με WiFi αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε μας ρε Appel (καλά το έγραψα). Που μετά το ios 10 και ειδικά στο 11 το iPad mini 4 μου κολλάει σαν τη μύγα μες στο γάλα. Ευτυχώς με το τελευταίο update κάπως έφτιαξε αλλά ποτέ δεν έγινε όπως παλιά. Τι να τις κάνω τις διαδοχικές αναβαθμίσεις όταν η μία μετά την άλλη μου βαραίνουν το ταμπλέτ και μου χαλάνε την όλη εμπειρία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, hayatevo9 είπε

Άσε μας ρε Appel (καλά το έγραψα). Που μετά το ios 10 και ειδικά στο 11 το iPad mini 4 μου κολλάει σαν τη μύγα μες στο γάλα. Ευτυχώς με το τελευταίο update κάπως έφτιαξε αλλά ποτέ δεν έγινε όπως παλιά. Τι να τις κάνω τις διαδοχικές αναβαθμίσεις όταν η μία μετά την άλλη μου βαραίνουν το ταμπλέτ και μου χαλάνε την όλη εμπειρία; 

Πως θα σε κάνει να πάρεις το νέο μοντέλο των 1200 ευρώ? Marketing κόλπα του μετρ της Apple είναι αυτά χρόνια τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...