Προς το περιεχόμενο

iOS 12 με έμφαση στη σταθερότητα αλλά και με λειτουργία ελεγχόμενης χρήσης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
10 ώρες πριν, Heybro είπε

Διαφημίσεις φεύγουν με κάποιο τρόπο στο ios 11?

Γίνεται να έχεις δωρεάν YouTube στο background ή να παιζει με κλειστή οθόνη? 

Γίνεται να έχεις στη μισή οθόνη YouTube η mxplayer και στην άλλη όποια εφαρμογή στην κυριολεξία θέλεις? 

Γίνεται να κάνεις share ότι θέλεις όπου αλλού θέλεις? 

Γίνεται να αυτόματο ποίησης τα πάντα? Πχ έρχομαι σπίτι αυτόματα κλείνουν δεδομένα συνδέεται στο WiFi. Όταν φεύγω κλείνει το WiFi αυτόματα ανοίγουν δεδομένα. Γενικά αυτοματισμοί στα πάντα που στην καθημερινότητα σου λύνουν τα χέρια. 

Μπορώ να γράψω αλλά 100 πράγματα που κάνω με το Android και το ios ούτε στον ύπνο του. 

Δωρεάν YouTube στο Background ούτε στο Android γινεται τυπικα. Επειδή εσύ εχεις modded εφαρμογές, οι οποίες ειναι παράνομες δεν θα το παρουσιάσεις σαν πλεονεκτημα του Android. 

Share γινεται. Με 2 tap ανεβαζεις οτι θες στο cloud αν ειναι μεγαλα αρχεια ή τα στέλνεις με email

Workflow, IFTTT, Drafts κτλ. Μια χαρά αυτοματοποίηση εχει το iOS

 

9 ώρες πριν, alexakos89 είπε

αψογα δουλευει αν το σπασεις χασεις εγγυηση περασεις 10 διαφορετικες ρομ που δεν ξερεις τι εχουν μεσα.

παλι καλα που ξερεις πραγματα και παει μπροστα η χωρα

 

Δεν έχεις ιδεα απο Android έτσι; Είχα/εχω δεκαδες συσκευές Αndroid. Με μερικές εξαιρεσεις (οπως Samsung λογω Knox) δεν χανεις την νεγγυηση. Επιπλεον τα τελευταία χρονια custom roms βαζω μονο οταν η εταιρεία εχει σταματήσει τα update. 

 

9 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Τι μαύρο τι καφέ/γκρι. Dark mode και τα 2. Και δεν μιλάμε για υο 11 μιλάμε για το 18. Τα xposed είναι tweak. Σαν να μου λες jailbreak. 

Το titanium τι να το κάνω. ; Αφού παίρνει αυτόματα backup τα πάντα. Τώρα να το σβήσω όλο σε 20 λεπτά θα είναι όπως το άφησα χωρίς να βάλω κάτι έξτρα από προγραμμα η να πατήσω κάποιο κουμπί. Αυτοματισμός. 

 

To Xposed δεν ειναι σαν το Jailbreak. Τυπικά το Jailbreak είναι παράνομο. Το Xposed δεν ειναι. Παράνομα ειναι μονο τα modules που σου επιτρεπουν να εχεις δωρεαν υπηρεσίες που ειναι επι πληρωμή (πχ background youtube)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 216
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, BorrowedTime είπε

Δωρεάν YouTube στο Background ούτε στο Android γινεται τυπικα. Επειδή εσύ εχεις modded εφαρμογές, οι οποίες ειναι παράνομες δεν θα το παρουσιάσεις σαν πλεονεκτημα του Android. 

Share γινεται. Με 2 tap ανεβαζεις οτι θες στο cloud αν ειναι μεγαλα αρχεια ή τα στέλνεις με email

Workflow, IFTTT, Drafts κτλ. Μια χαρά αυτοματοποίηση εχει το iOS

Δεν έχεις ιδεα απο Android έτσι; Είχα/εχω δεκαδες συσκευές Αndroid. Με μερικές εξαιρεσεις (οπως Samsung λογω Knox) δεν χανεις την νεγγυηση. Επιπλεον τα τελευταία χρονια custom roms βαζω μονο οταν η εταιρεία εχει σταματήσει τα update. 

To Xposed δεν ειναι σαν το Jailbreak. Τυπικά το Jailbreak είναι παράνομο. Το Xposed δεν ειναι. Παράνομα ειναι μονο τα modules που σου επιτρεπουν να εχεις δωρεαν υπηρεσίες που ειναι επι πληρωμή (πχ background youtube)

Το ρουταρισμα και πέρασμα ρομ είναι παράνομο και χάνεις εγγύηση. Εκτός από κάτι κινεζικές συσκευές. 

Το xposed για να δουλέψει σωστά και ολα τα modules θέλει ροοτ.

Όταν περνούσα εγω omega roms, resurrection, και  dual boot windows 6.5 με Android εσυ θα έπαιζες με με κανένα νοκια Symbian. 

Καποια στιγμή καταντάει κουραστικό να περνάς πράγματα και να πειράζεις και θέλεις κάτι να δουλεύει our of the box.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Heybro είπε

Πως θα σε κάνει να πάρεις το νέο μοντέλο των 1200 ευρώ? Marketing κόλπα του μετρ της Apple είναι αυτά χρόνια τώρα. 

Για αυτό θα έπρεπε να ακολουθήσει τα marketing κόλπα της Samsung aka καθόλου updates ή ψεύτικα updates...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουφ καλα που εφυγα απο την οικογενεια της apple,παντως αν γυρνουσα σημερα θα ηταν μονο για τα τα emoji 😅τα αλλα ετσι και αλλιως μια απ τα ιδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Heybro είπε

Απαράδεκτο update χωρίς να προσφέρει πραγματικά απολύτως τίποτα. Έκαναν την πατάτα με το ios 11 που έκανε όλα τα iPhone να σέρνονται και σου λένε κάτσε να το ξανά ελαφρύνουμε για να πούμε ότι κάναμε κάτι και να χαρεί ο καημένος πελάτης. R&D από τα lidl με λίγα λόγια το ios στην έκδοση 12 θα κάνει λίγο περισσότερα πράγματα από ότι το Android στην 2.3. Για τέτοια απόσταση μιλάμε. Το μεν dumbphone το δε smartphone. 

Heybro/king έχει καταντήσει κουραστικό να λες τα ίδια πράγματα σε κάθε θέμα που αφορά την Apple ή και σε άσχετο ακόμα. Γνωρίζουμε την άποψη σου για τα iPhone και ξέρουμε ότι μας θεωρείς πρόβατα και χαζούς επειδή δεν έχουμε το υπέρτατο android. Και βρήκες να πεις τα ίδια και τα ίδια για χιλιοστή φορά, όταν σε αυτό το iOS  έχουμε σημαντικές βελτιώσεις, όπως βελτίωση της σταθερότητας μετά από το οντως απαράδεκτο iOS 11, ομαδοποίηση των ειδοποιήσεων ανα εφαρμογή όπως στο Android που τόσο καιρό κράζατε την Apple ότι δεν έχει κλπ. Ουσιαστικές βελτιώσεις λοιπόν και όχι ανουσιες οπως θες να πείσεις ολους μας... 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η επανάσταση στα κινητά αδιαμφισβήτητα ήρθε με το iPhone. Ήταν πραγματικά χρόνια μπροστά από ότι κυκλοφορούσε μέχρι τότε. Το πρώτο μου κινητό της apple ήταν το iPhone 3gs και ενθουσιάστηκα. Παρείχε κάτι το οποίο όσοι δεν το έζησαν δεν μπορούν να το κατανοήσουν ευκολα με λόγια. Πρέπει να γυρίσουμε τον χρόνο πίσω και να συγκρίνουμε μπακατελες symbian με το iOS του τότε. Για μένα το καλύτερο κινητό σε σχέση με τον ανταγωνισμό που έβγαλε ποτέ η apple. 

Πείθοντας με ολοκληρωτικά, έχοντας δει τι μου προσέφερε στο παρελθόν το iPhone, δεν υπήρχε λόγος για πειραματισμούς απόκτησης αλλού κινητού, πλην αυτό της apple. Έτσι λοιπόν συνέχισα με το 4, αργότερα 4s και κάπου στο ενδιάμεσο κατάλαβα πως όλες οι άλλες εταιρίες άρχισαν να εξελίσσονται και το iPhone να μένει στάσιμο. Και όχι μόνο στάσιμο αλλά να προκαλεί στο κινητό μου αυτό το οποίο με έκανε να το λατρέψω. Να κολλάει όλο και περισσότερο μετά από κάθε μεγάλο update. Αγανακτησα. 

Έκατσα κάτω τα ζυγισα και άρχισα να αισθάνομαι πλέον αδικημένος. Αποφάσισα να την κάνω για Android. Αποδείχθηκε πολύ κακη επιλογή όχι γιατί ήταν Android αλλά γιατί έκανα το λάθος να μην αγοράσω κινητό με stock Android (τότε Nexus). Πήρα το oppo που σαν κινητό έσκιζε σαν λειτουργικό όμως σε έσκιζε. 

Μετανοιωμένος σαν κερατάς και χωρίς καθαρή σκέψη γυρνάω πάλι στο iPhone. Ακολουθούν 5s και 6s. Μείωση χρονισμού CPU γιατί έτσι γουστάρουμε, update στο update το κινητό χάνει την λειτουργικότητα του και άλλα υποκειμενικά προβλήματα που με έκαναν να χωρίσω οριστικά με την apple μέχρι να με πείσει για το αντίθετο στο μέλλον. Ποιος ξερει, μπορεί. Αν και αμφιβάλλω 

Μην κολλάτε με κινητά και μάρκες λες και είναι η ομάδα σας. Όλα τα λειτουργικά έχουν προβλήματα. Αν κάποιος είναι στο οικοσύστημα της apple καλα κάνει και παίρνει iPhone. Αν κάποιος είναι στο οικοσύστημα της Google/PC και υποστηρίζει iPhone με νύχια και με δόντια απλά έχει μάθει να τρώει με τα πόδια. Δύσκολα παραδέχεσαι και δύσκολα αλλάζεις συνήθειες. 

Επεξ/σία από bohemis09
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Zus said:

Είπαν τέτοιο πράγμα; 😮

ναι. το δειξανε κιολας!

https://www.macrumors.com/2018/06/04/apple-says-third-party-nav-apps-coming-to-carplay/

Επεξ/σία από Snollygoster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, BorrowedTime είπε

Σταματηστε να λετε αυτη την ανοησια. Δεν ειναι το ιδιο να εχεις 3 συσκευες με ιδιο hardware που τις ελεγχεις εξ΄ολοκληρου και να εχεις 500 χιλιάδες συσκευς με διαφορετικό hardware 500 skin και κυριως να ΜΗΝ ΕΛΕΓΧΕΙΣ ΕΣΥ τα update. Και 10 ευρω να εκαναν τα iPhone πάλι θα επαιρναν περισσοτερα updates. Δεν εχει σχεση η τιμη

 

Δεν ισχύει αυτό. Αν ίσχυε, τότε γιατί π.χ. η Samsung στις ναυαρχίδες που βάζει δικό της επεξεργαστή (Exynos) γιατί εκεί είναι το πρόβλημα με τους driver, δεν δίνει τόσα πολλά update;

Και αν το πάμε και σε επίπεδο core OS, τα Windows τρέχουν σε απείρως μεγαλύτερη γκάμα hardware και αναβαθμίζονται άνετα στην πλειονότητα των περιπτώσεων.

Υ.Γ. Σόρρυ αν αναφέρθηκαν και πιο πριν αυτά, δεν έκατσα να διαβάσω 6 σελίδες. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, greekfox1 είπε

Heybro/king έχει καταντήσει κουραστικό να λες τα ίδια πράγματα σε κάθε θέμα που αφορά την Apple ή και σε άσχετο ακόμα. Γνωρίζουμε την άποψη σου για τα iPhone και ξέρουμε ότι μας θεωρείς πρόβατα και χαζούς επειδή δεν έχουμε το υπέρτατο android. Και βρήκες να πεις τα ίδια και τα ίδια για χιλιοστή φορά, όταν σε αυτό το iOS  έχουμε σημαντικές βελτιώσεις, όπως βελτίωση της σταθερότητας μετά από το οντως απαράδεκτο iOS 11, ομαδοποίηση των ειδοποιήσεων ανα εφαρμογή όπως στο Android που τόσο καιρό κράζατε την Apple ότι δεν έχει κλπ. Ουσιαστικές βελτιώσεις λοιπόν και όχι ανουσιες οπως θες να πείσεις ολους μας... 

Εγώ θα τα λέω και όποιος θέλει να μάθει 5 πράγματα ας μάθει. Ναι το ios 12 θα φέρει σταθερότητα μιας και το 11 ήταν σάπιο και έκανε τα περισσότερα κινητά να σέρνονται. Beta testers με λίγα λόγια. Το ios είναι φυλακή δεν έχει να κάνει με την Apple που είναι εταιρεία αρμεγματος αλλά ούτε το ios δεν πάω καθόλου. Τα forum για αυτό είναι ο καθένας γράφει τις απόψεις του ο καθένας ας κρίνει τι είναι σωστό και τι όχι. 

 

Όπως δέχομαι τις απόψεις των φάνς της Apple που και πέτρα να βγάλει θα την πάρουν έτσι θα δέχεσαι και εσύ τις απόψεις που είναι ενάντια της Apple και του ios. Δημοκρατία έτσι δεν νομίζω να έκρινα κανέναν όπως έκανες στο ποστ σου. 

Επεξ/σία από Heybro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, alexakos89 είπε

Το ρουταρισμα και πέρασμα ρομ είναι παράνομο και χάνεις εγγύηση. Εκτός από κάτι κινεζικές συσκευές. 

Το xposed για να δουλέψει σωστά και ολα τα modules θέλει ροοτ.

Όταν περνούσα εγω omega roms, resurrection, και  dual boot windows 6.5 με Android εσυ θα έπαιζες με με κανένα νοκια Symbian. 

Καποια στιγμή καταντάει κουραστικό να περνάς πράγματα και να πειράζεις και θέλεις κάτι να δουλεύει our of the box.

 

επειδή έχεις και εμπειρία όπως λες , το περνάω rom δεν σημαίνει (έστω πλεον) απαραίτητα ότι το κάνω γιατί δεν δουλεύει κάτι 

μπορεί απλά για το απλό και ξεκάθαρο "ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ" και το επίσης απλό και ξεκάθαρο (που απλά δεν μπορείς να κάνεις αλλού) "γιατί θέλω πράγματα που δεν υπάρχουν από τον κατασκευαστή" .... τι να κάνουμε , το "δουλεύει Out of the box" είναι σχετικό και το nokia 3310 δούλευε αλλά αν ήξερες ότι μπορείς να προσθέσεις πράγματα γιατί να μη το κάνεις ;

επειδή συμβιβάζεσαι ή περιμένεις το θαύμα (να μπει κάτι με update) δε σημαίνει ότι όλα είναι καλά 

 

 

π.χ. σε xposed έβαζα gravitybox Μόνο και μόνο για να προσαρμόσω ,σε tasker, την εναλλαγή 2g/4g ανάλογα με το που είμαι .....

υπάρχει αυτό ; όχι

είναι "συγκεκριμένο"; ναι

αν δεν υπήρχε tasker θα έκλαιγα ; όχι , θα συμβιβαζόμουν (όπως κάνεις) , και θα έλεγα όλα οκ , αλλά αφού μπορώ γιατί να μη το κάνω ;;

 

και επαναλαμβάνω , το ifttt ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ tasker , μη βάζετε στο ίδιο τσουβάλι όλες τις εφαρμογές με το που βλέπετε το "αυτοματοποίηση" 

 

 

 

Επεξ/σία από kodorevi8ulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, anergos13 είπε

Πρωτότυπα πράγματα...

όπως στο Android,

Σε απόλυτη αρμονία με τη Google και το Android P,

εμφάνιση μιας φωτογραφίας η οποία έχει επεξεργαστεί από την εφαρμογή για καλύτερα χρώματα, ή η εμφάνιση μιας φωτογραφίας πριν ένα χρόνο ακριβώς. 

 

Δεν μας ενδιαφέρει το Android. ΚΑΘΟΛΟΥ. Φύγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, kodorevi8ulis said:

επειδή έχεις και εμπειρία όπως λες , το περνάω rom δεν σημαίνει (έστω πλεον) απαραίτητα ότι το κάνω γιατί δεν δουλεύει κάτι 

μπορεί απλά για το απλό και ξεκάθαρο "ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ" και το επίσης απλό και ξεκάθαρο (που απλά δεν μπορείς να κάνεις αλλού) "γιατί θέλω πράγματα που δεν υπάρχουν από τον κατασκευαστή" .... τι να κάνουμε , το "δουλεύει Out of the box" είναι σχετικό και το nokia 3310 δούλευε αλλά αν ήξερες ότι μπορείς να προσθέσεις πράγματα γιατί να μη το κάνεις ;

επειδή συμβιβάζεσαι ή περιμένεις το θαύμα (να μπει κάτι με update) δε σημαίνει ότι όλα είναι καλά 

Το κάθε κινητό δεν είναι για όλους. Εμένα πχ πλέον δεν με ενδιαφέρει ούτε να αλλάξω ρομ ούτε να προσθέσω κάποιο tweak module η κάτι. 

Μου αρέσει που το iPhone με καλύπτει με τις εφαρμογές του , την ταχύτητα του , την κάμερα του, την ασφάλεια του.

Τοσα ποστ κάνετε επίθεση στο κινητό τι μπορεί να κάνει και τι όχι. Πλέον τα κάνει όλα και το απέδειξα σε κάθε ποστ ξεχωριστά. 

Μπορω να πω για τα Android ότι δεν γράφουν 4κ 60φπς πάω από 5 λεπτά. Γιατί δεν αντέχει ο επεξεργαστής σας. Όπως ότι σας έχει επιλογή να κάνετε επανεκκίνηση για καλύτερη λειτουργία του κινητού. Όπως ότι αν το χάσεις ο κάθε ένας έχει πρόσβαση στα αρχεία σου η σου σπάει το κινητό και το κάνει δικό του.

οπως ότι για να σκαναρεις έγγραφα θες application, όπως ότι θες ραμ παραπάνω από 4gb πια για να δουλέψει ωραία και καλά. 

Οπως ότι το play store μπάζει από παντού και σας κάνουν miming και σας κλέβουν προσωπικές πληροφορίες. Υπάρχουν και αλλά ένα κατεβατό.  

...

Επεξ/σία από billdanos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexakos89 είπε

Το κάθε κινητό δεν είναι για όλους. Εμένα πχ πλέον δεν με ενδιαφέρει ούτε να αλλάξω ρομ ούτε να προσθέσω κάποιο tweak module η κάτι. 

Μου αρέσει που το iPhone με καλύπτει με τις εφαρμογές του , την ταχύτητα του , την κάμερα του, την ασφάλεια του.

Τοσα ποστ κάνετε επίθεση στο κινητό τι μπορεί να κάνει και τι όχι. Πλέον τα κάνει όλα και το απέδειξα σε κάθε ποστ ξεχωριστά. 

Μπορω να πω για τα Android ότι δεν γράφουν 4κ 60φπς πάω από 5 λεπτά. Γιατί δεν αντέχει ο επεξεργαστής σας. Όπως ότι σας έχει επιλογή να κάνετε επανεκκίνηση για καλύτερη λειτουργία του κινητού. Όπως ότι αν το χάσεις ο κάθε ένας έχει πρόσβαση στα αρχεία σου η σου σπάει το κινητό και το κάνει δικό του.

οπως ότι για να σκαναρεις έγγραφα θες application, όπως ότι θες ραμ παραπάνω από 4gb πια για να δουλέψει ωραία και καλά. 

Οπως ότι το play store μπάζει από παντού και σας κάνουν miming και σας κλέβουν προσωπικές πληροφορίες. Υπάρχουν και αλλά ένα κατεβατό.  

 

δεν απέδειξες τίποτα , απλά , εξ αρχής , απάντησες σε τρολό μήνυμα

επίσης απάντησες με "πανέξυπνο" τρόπο στυλ "επαγγελματική συσκευή" και λοιπά

μπορείς να πεις ότι θες αλλά προφανώς , το γενικό και αόριστο "για τα android" δεν κατάλαβες ότι δεν πιάνει, κάθε εκδοχή (με βάση τι προσθέτει/αφαιρεί ο κάθε κατασκευαστής) είναι διαφορετική 

 

ο ένας (σε κάποιες εκδοχές) θέλει application , ο άλλος θέλει ολόκληρο Update του λειτουργικού για να προστεθεί ένα κουμπί στην εφαρμογή ρολόι ..........

 

και 14121 ραμ να θέλουν οι συσκευές , τουλάχιστον δεν χρεώνονται με χιλιάρικα ... να υποθέσω εσύ είσαι ακόμα από αυτούς που λέγαν "Δεν θέλει ram το ios" Και βλέπαν τον browser να κάνει πάρτυ 

 

επίσης ναι , φοβόμαστε να κυκλοφορήσουμε με το κινητό , δεχόμαστε επιθέσεις από παντού 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, kodorevi8ulis είπε

επειδή έχεις και εμπειρία όπως λες , το περνάω rom δεν σημαίνει (έστω πλεον) απαραίτητα ότι το κάνω γιατί δεν δουλεύει κάτι 

μπορεί απλά για το απλό και ξεκάθαρο "ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ" και το επίσης απλό και ξεκάθαρο (που απλά δεν μπορείς να κάνεις αλλού) "γιατί θέλω πράγματα που δεν υπάρχουν από τον κατασκευαστή" .... τι να κάνουμε , το "δουλεύει Out of the box" είναι σχετικό και το nokia 3310 δούλευε αλλά αν ήξερες ότι μπορείς να προσθέσεις πράγματα γιατί να μη το κάνεις ;

επειδή συμβιβάζεσαι ή περιμένεις το θαύμα (να μπει κάτι με update) δε σημαίνει ότι όλα είναι καλά 

π.χ. σε xposed έβαζα gravitybox Μόνο και μόνο για να προσαρμόσω ,σε tasker, την εναλλαγή 2g/4g ανάλογα με το που είμαι .....

υπάρχει αυτό ; όχι

είναι "συγκεκριμένο"; ναι

αν δεν υπήρχε tasker θα έκλαιγα ; όχι , θα συμβιβαζόμουν (όπως κάνεις) , και θα έλεγα όλα οκ , αλλά αφού μπορώ γιατί να μη το κάνω ;;

και επαναλαμβάνω , το ifttt ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ tasker , μη βάζετε στο ίδιο τσουβάλι όλες τις εφαρμογές με το που βλέπετε το "αυτοματοποίηση" 

Android έχω. Επίσης έχω να ασχοληθώ με root,rom και λοιπές μπουρδιτσες αρκετό καιρό για τον απλούστατο λόγο ότι βαριέμαι.

Επίσης ωραία τα καλουδια ΟΤΑΝ δουλεύουν, για παράδειγμα στο Nova launcher αγορασμενο το action του double tap δεν δουλεύει πάντα, θα προτιμούσα να μην υπήρχε απ το να με κρεμάει φορά παρά φορά.

Επίσημα η Samsung δεν θα μου δώσει την 8 και ούτε θα κάτσω να σπαταλήσω ένα δευτερόλεπτο στο να ψάξω Rom, προτιμώ πλέον λιγότερα features που δουλεύουν 10 στις 10 φορές και υποστήριξη της συσκευής μου μ ενα κλικ και ΟΤΑ.

Εσύ παιδεψου αφού σ αρέσει να αλλάζει απο 2g σε 4g ανάλογα με τη θεαματικότητα που έχει το Power of Love αν σοθ είναι σημαντικό, άσε τον άλλο που δεν μπορεί να το κάνει να πιστεύει ότι δεν του χρειάζεται

 

Επεξ/σία από gnsX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...