Προς το περιεχόμενο

Ανταλλακτήρια ψηφιακών νομισμάτων


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, imr είπε

Ψαχνω σε ποιο ανταλακτηριο θα βαλω κανα λεφτο να παρω σιγα σιγα τιποτα. (και ελεγα να παρω την πρηγουμενη βδομαδα, παλι καλα :p)

Το κρακεν με εκανε verification κανονικα και αμεσα. 

Δοκιμασα και coinbase στο οποιο δεν μου παιρνουν την βεβαιωση για διευθηνση με τιποτα, τι χαρτι ειχατε στειλει?

 

Τι απο τα 2 θα προτεινατε? Το coinbase με βολευει που εχει 2step authentication απο το κινητο, ενω το kraken απο οτι ειδα μονο με google authenticator

 

κάθε εμπόδιο για καλό μια χαρά είναι το κρακεν κάτσε εκεί

 

βάλε 2FA με aegis app στο κινητό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, snet είπε

κάθε εμπόδιο για καλό μια χαρά είναι το κρακεν κάτσε εκεί

 

βάλε 2FA με aegis app στο κινητό

Thanks,

 

To συγκεκριμενο aegis app η κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε όλους,

Ενημερώθηκα από εθνική σήμερα ότι έχουν κλειδώσει οι πληρωμές από κάρτες εθνικής τράπεζας προς Binance.

Λογικα εχουν κλειδωσει και την μεταφορα χρηματων  από Binance προς εθνική ??

Τα ιδια διαβαζω και για Revolut εχει δοκιμασει κανεις??

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από 1.3power
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 24/5/2021 στις 1:24 ΜΜ, 1.3power είπε

Καλησπερα σε όλους,

Ενημερώθηκα από εθνική σήμερα ότι έχουν κλειδώσει οι πληρωμές από κάρτες εθνικής τράπεζας προς Binance.

Λογικα εχουν κλειδωσει και την μεταφορα χρηματων  από Binance προς εθνική ??

Τα ιδια διαβαζω και για Revolut εχει δοκιμασει κανεις??

Ευχαριστώ.

Τελικά κατάφερες να κάνεις μεταφορά χρημάτων μεταξύ Εθνικής και Binance ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vigor10 είπε

Τελικά κατάφερες να κάνεις μεταφορά χρημάτων μεταξύ Εθνικής και Binance ?

1 Μεταφορά κατάφερα και κλείδωσε η Χρεωστική μου. Σε κλήση  που έκανα να δω τι συμβαινει με ενημέρωσαν ότι δεν επιτρέπονται πλέον οι πληρωμές προς ανταλλακτήρια crypto.Τα κατάφερα με revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vigor10 είπε

Αυτές οι ελληνικές τράπεζες ρε παιδί μου.... Γνωρίζεις αν το ίδιο συμβαίνει και στις άλλες ;

Νομίζω η εθνική είναι η μοναδική Ελληνική τράπεζα  αυτή τη στιγμή μη την συγκεκριμένη πολιτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, καλησπέρα !

Τα φώτα σας !

Κατέβασα binance στο κινητό. 

Έφθασα μέχρι το verification όπου έχει ένα μοτίβο στο οποίο βάζεις την φάτσα σου. Εκεί παρόλο που περίμενα με την φάτσα στην κάμερα 1' και περισσότερο δεν είδα να μου δίνει κάποιο κουμπί να πατήσω για ολοκληρωση της διαδικασίας. Επανέλαβα την διαδικασία αλλά και πάλι τα ίδια.

Μήπως πρέπει να περιμένω ειδοποίηση μέσω mail για την ταυτοποίηση της ταυτότητας ή κατέγραψαν το πρόσωπο και απλά περιμένω να μου στείλουν μήνυμα ότι ολοκληρώθηκε η διαδικασία ;

Πολύ κακοστημενη η διαδικασία και στο site τους απλά βρήκα οδηγίες κυρίως από υπολογιστη κι όχι για το app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον δεν την ολοκληρωσες, σου ζηταει να γυρισεις λιγο δεξια-αριστερα αν θυμάμαι και μετα σου βγάζει κάποιο μήνυμα οκ, αλλα αυτα εγω τα εκανα σε λαπτοπ, δεν μπορεις δοκιμασεις με λαπτοπ? ίσως κάτι δεν δουλευει στο app στο κινητό σου

εμένα πάντως μου φάνηκε πολύ γρήγορη και καλοστημένη η διαδικασία, και γενικά οι ρυθμίσεις ασφαλείας που έχει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vigor10 είπε

Παιδιά, καλησπέρα !

Τα φώτα σας !

Κατέβασα binance στο κινητό. 

Έφθασα μέχρι το verification όπου έχει ένα μοτίβο στο οποίο βάζεις την φάτσα σου. Εκεί παρόλο που περίμενα με την φάτσα στην κάμερα 1' και περισσότερο δεν είδα να μου δίνει κάποιο κουμπί να πατήσω για ολοκληρωση της διαδικασίας. Επανέλαβα την διαδικασία αλλά και πάλι τα ίδια.

Μήπως πρέπει να περιμένω ειδοποίηση μέσω mail για την ταυτοποίηση της ταυτότητας ή κατέγραψαν το πρόσωπο και απλά περιμένω να μου στείλουν μήνυμα ότι ολοκληρώθηκε η διαδικασία ;

Πολύ κακοστημενη η διαδικασία και στο site τους απλά βρήκα οδηγίες κυρίως από υπολογιστη κι όχι για το app.

Όπως λέει ο φίλος πιο πάνω, δοκιμάσε το από desktop/laptop. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή παιδιά , ας πούμε ότι κερδίζουμε ένα σεβαστό ποσό π.χ. 10000ευρώ.

Ποια πρέπει να είναι η επόμενη κίνησή μας;

Να στείλουμε τα χρήματα σε ελληνική τράπεζα (εκτός Εθνικής) με κίνδυνο να ερωτηθούμε για την προέλευση τους;

Να τα στείλουμε στη Revolut; Υπάρχει περίπτωση η Revolut να κλειδώσει τον λογαριασμό μας και να τρέχουμε;

Κάποια άλλη λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, mathewgx είπε

Δηλαδή παιδιά , ας πούμε ότι κερδίζουμε ένα σεβαστό ποσό π.χ. 10000ευρώ.

Ποια πρέπει να είναι η επόμενη κίνησή μας;

Να στείλουμε τα χρήματα σε ελληνική τράπεζα (εκτός Εθνικής) με κίνδυνο να ερωτηθούμε για την προέλευση τους;

Να τα στείλουμε στη Revolut; Υπάρχει περίπτωση η Revolut να κλειδώσει τον λογαριασμό μας και να τρέχουμε;

Κάποια άλλη λύση;

Θα ελεγα να τα κανεις bitcoin η εστω eth (αν τα εχεις σε αλλα coins) και να τα τραβηξεις σε offline wallets.

Κατα καιρους, και οταν ειναι υπερτιμημενα, να στελνεις μικρα ποσα (500-1000 ευρω) στην τραπεζα σου μεσω καποιου ανταλλακτηριου, revolut η αλλου μεσαζοντα.

Υπαρχουν και ΑΤΜ στην Ελλαδα (Αττικη σιγουρα) στα οποια μπορεις να πουλησεις και σου ζηταν κινητο και καποια βασικα στοιχεια, αλλα σιγουρα οχι οσα ζητανε τα ανταλλακτηρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...