Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, fernw_thn_souvla είπε

Αρχικά θές κάτι με σφιχτή τζούρα όπως ο nautilus ή πιο αεράτο;

Η τζούρα είναι τέλεια σφιχτή όπως το στριφτό. Το θέμα είναι η απόδοση γεύσης και ο ζεστός ατμός. Δεν μου αρέσουν οι πνευμονικοι θέλω mtl και βόλεψε που έχει 5 διαφορετικές επιλογές αέρα σκέψου στην 1.2 το δουλεύω.Αν μπορέσω να έχω και τα 3 θα γίνει πραγματική απόλαυση. Το να δώσω χρήματα δεν με ενοχλεί αν αποδώσουν φυσικά. Όσο για το χρόνο που πρέπει να σπαταλήσω, (υπέροχη η παρομοίωση με το στριφτό, τι μου θύμησες) τώρα με την καραντίνα έχω μπόλικο 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, SOCRATIS1000 είπε

Κανω 5 χρονια ηλεκτρονικο με νικοτινη.Το τελευταιο 2 μηνο εχω ενα μπουκωμα στα λαιμα μου,απο μυτη μεχρι κατω.Υπαρχει περιπτωση να τα ξεραινει το ηλεκτρονικο?Πηγα σε παθολογο πνευμονολογο δεν βρηκαν τιποτα ,μονο οτι εχω μεγαλες αμυγδαλες,εγω ομως πιστευω οτι μαλλον με ξεραινει ο ηλεκτρονικο,υπαρχει καποιος αλλος?

Να πω οτι στον πνευμονολογο γιατι εκανα ολες τις εξετασεις ,τα πνευμονια μου ειναι στο 99% σαν 18χρονου [ειμαι 28] ,πανω απο το οριο και κανω 5 χρονια ηλεκτρονικο.Μου ειπε με τσιγαρο θα ειχαμε βρει σιγουρα κατι,το αναφερω για παιδια που θελουν να ξεκινησουν ,πλεον οντως το θεωρω ακακο τελειως το ηλεκτρονικο 

Επειδη ειμαι και γω του ντουμανιου,παντα εχω ενα ποτηρι νερο διπλα μου..Βεβαια εκτος αυτου είναι και κάποια αρώματα που για λογο που δεν μπορω να καταλαβω στεγνώνουν το στόμα μου περισσότερο,κυρίως κρέμες και μπισκότ

11 ώρες πριν, frsmr7 είπε

Η τζούρα είναι τέλεια σφιχτή όπως το στριφτό. Το θέμα είναι η απόδοση γεύσης και ο ζεστός ατμός. Δεν μου αρέσουν οι πνευμονικοι θέλω mtl και βόλεψε που έχει 5 διαφορετικές επιλογές αέρα σκέψου στην 1.2 το δουλεύω.Αν μπορέσω να έχω και τα 3 θα γίνει πραγματική απόλαυση. Το να δώσω χρήματα δεν με ενοχλεί αν αποδώσουν φυσικά. Όσο για το χρόνο που πρέπει να σπαταλήσω, (υπέροχη η παρομοίωση με το στριφτό, τι μου θύμησες) τώρα με την καραντίνα έχω μπόλικο 😂😂😂

Απο περιέργεια τι γευση κανεις?Γιατί κάποια shake and vape και αγώματα χρειάζονται μικρότερη αραίωση για να δουλέψουν σωστά σε mtl..Επίσης οι επισκευάσιμοι έχουν μεγαλύτερη μανούρα απο το να μάθεις να στρίβεις,γιατι εκτός απο τη διαδικασία ,είναι μέχρι να βρείς ποιο σύρμα δουλεύει για σένα για να σου δώσει τη γευση που θες,τη διάρκεια μπαταρίας που θές,και αν και φτιάχνω αντιστάσεις εδω και 3 χρόνια πάλι έχει τύχει να κάνω λάθος..Επίσης να ξέρεις οτι το τρυπάκι του μπαίνω στον επισκευάσιμο στις περισσότερες περιπτώσεις καταλήγει και σε μεγλύτερο κόστος,γιατι ειναι ελάχιστοι αυτοί που δεν μπαίνουν σε shopping spree :P

Επεξ/σία από Karamol3golas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Karamol3golas είπε

Απο περιέργεια τι γευση κανεις?

Κάνω το sweet tobacco της liqua (shortfill ) και έχω και άλλα. Όλα καπνικά και γλυκά. Πέρα από αυτό που είναι το βασικό μου μου άρεσε πολύ και της royal seven το ultra smooth. Αλλά χωρίς πλάκα αν ήταν ποτό το sweet tobacco θα το έπινα όλη μέρα (πως είναι άλλοι, όλη μέρα με coca cola και redbull) έτσι ακριβώς.

 

38 λεπτά πριν, Karamol3golas είπε

γιατι εκτός απο τη διαδικασία ,είναι μέχρι να βρείς ποιο σύρμα δουλεύει για σένα για να σου δώσει τη γευση που θες

Γιατί τώρα τι νομίζεις ότι κάνω; πετάω λεφτά σε αντιστάσεις απλά είναι εργοστασιακές

 

40 λεπτά πριν, Karamol3golas είπε

Επίσης να ξέρεις οτι το τρυπάκι του μπαίνω στον επισκευάσιμο στις περισσότερες περιπτώσεις καταλήγει και σε μεγλύτερο κόστος,γιατι ειναι ελάχιστοι αυτοί που δεν μπαίνουν σε shopping spree :P

Αν το αποτέλεσμα είναι το μέγιστο επιθυμητό το κόστος νομίζω δεν απασχολεί και τόσο. Τουλάχιστον εμένα. Ποιο μπορεί να είναι το extra κόστος μηνιαία; 10-20 ευρώ (παίζοντας με σύρματα);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2020 στις 7:42 ΜΜ, frsmr7 είπε

εγώ όσα έχω πάρει γράφουν όλα. κανε έναν κόπο και πάρε στο μαγαζί που τα αγόρασες άλλα μου κάνει εντύπωση που δεν λένε ημερομηνία λήξης. Από περιέργεια είναι έτοιμα ή shake & vape?

κ ετοιμα κ shake and vape .... απο a.... ego

Τα προηγουμενα που ειχα ελεγαν ημερομηνια ληξης,τα τελευταια οχι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2020 στις 9:01 ΠΜ, pigos23 είπε

Παιδια να ρωτησω κατι

Πως καταλαβαινω πλεον ποτε ληγει ενα υγρο

Πηρα πεντε υγρα αυτη τη φορα κ αναφερουν ολα μονο παρτιδα παραγωγης

Δίνεται κατά προτίμηση κατανάλωση εντός 2 ετών από την ημερομηνία παραγωγής σε όλα τα υγρά της ελληνικής αγοράς. 

Σε φυσιολογικές συνθήκες, κανονική θερμοκρασία δωματίου και αποφυγή απευθείας έκθεσης στον ήλιο για μεγάλο χρονικό διάστημα, δεν λήγουν κανονικά ούτε στα 2 χρόνια αλλά αρκετά πιο μετά. Τα υλικά που χρησιμοποιούνται (VG, PG και αρώματα) έχουν αντοχή τουλάχιστον 2 χρόνια, και σε καλές συνθήκες μπορούν να συντηρηθούν για πολύ περισσότερο. Η παρουσία νικοτίνης αυξάνει την αντοχή ακόμα περισσότερο. Δεν θα είναι όμως ίδια η απόδοση της γεύσης και η δύναμη της νικοτίνης μετά από τέτοιο διάστημα (κυρίως λόγο οξείδωσης). Οι κακές συνθήκες συντήρησης μπορούν να κάνουν ένα υγρό αναπλήρωσης να χαλάσει πριν τα 2 χρόνια. Εάν σου δώσει κάποιο κατάστημα υγρό με ημερομηνία παραγωγής παλαιότερη των 2 χρόνων, επέστρεψέ το πίσω και πάρε κάποιο πιο φρέσκο. 

Προσωπική άποψη τώρα, δεν έχω ακούσει ποτέ κάποιον να έχει πάθει κάτι από ληγμένο υγρό, έχω και εγώ ατμίσει υγρό 3ετίας που είχε συντηρηθεί σε καλές συνθήκες και ήταν μια χαρά. Ο άτυπος κανόνας είναι ότι κάνεις μία μικρή δοκιμή στο χέρι και αν δεν έχει πάει κάτι στραβά στη γεύση του υγρού το ατμίζεις. Δεν θα δοκίμαζα για κανένα λόγο υγρό που έχει μείνει στον ήλιο ή στο ντουλαπάκι αυτοκινήτου το καλοκαίρι. Αν σου έχει μείνει ένα υγρό στο δικό σου συρτάρι 2 χρόνια, λογικά δεν σου άρεσε τότε και δεν θα σου αρέσει ούτε τώρα. Αν έχει μείνει στο ράφι του καταστήματος το υγρό 2 χρόνια ή είναι σε σημείο που το βλέπει ήλιος τότε δεν θα το αγόραζα, κάποιος λόγος υπάρχει που δεν το πούλησε τόσο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα σημερα κ εκανα ερωτηση σχετικα με την ημερομηνια ληξης

Εχουν κανει καλη ψαγμενια...

Μπενεις στο site τους βαζεις αριθμο παρτιδας κ σου βγαζει πληρη ελεγχο απο Δημοκριτο του υγρου που αγορασες κ σε μορφη pdf ποτε εγινε η παραγωγη του κ.α

Πολυ καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pigos23 είπε

Πολυ καλο

Σχετικό αυτό γιατί όταν πας στο μαγαζί να ψωνίσεις δεν θα κάθεσαι να βλέπεις παρτίδες ένα- ένα μπουκαλάκι. Μπορούσε να αναγράφει ημερομηνίες και να είχε και αυτό για περισσότερες πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχω για mod box  το pico x

Και του βάζω ένα galaxies και είναι σούπερ

Το θέμα είναι ότι έχω και ένα siren που είναι 24 mm και δεν μπαίνει στο pico.

Ψάχνω λοιπόν ένα φτηνό mod που να παίρνει 24ρηδες ατμοποιητες, κατα προτιμηση με μια μπαταρία. 

Τι επιλογες εχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα cube με ενα hastur κουμπωμενο απανω και μ εχει μπει ιδεα να μεταβω σε dripper. Η αληθεια ειναι πως η μονη δοκιμη που εχω κανει απο dripper ειναι στα μαγαζια που δοκιμαζεις γευσεις! Γενικα σε dripper και squonk πανε πακετο? Η παλευεται να γεμιζεις απο πανω? Εχω ενα παλιο vaporesso 200w να βολευτω στην αρχη αλλα αν το squonk ειναι must τοτε να παω κατευθειαν προς τα κει. Οπως καταλαβαινετε θα θελα καμμια προτασουλα σε mod και dripper. 100 ευρω εχω συνολικο budget οποτε πραξτε αναλογως! :)

Στις 19/5/2020 στις 3:23 ΜΜ, tornado είπε

Καλησπέρα έχω για mod box  το pico x

Και του βάζω ένα galaxies και είναι σούπερ

Το θέμα είναι ότι έχω και ένα siren που είναι 24 mm και δεν μπαίνει στο pico.

Ψάχνω λοιπόν ένα φτηνό mod που να παίρνει 24ρηδες ατμοποιητες, κατα προτιμηση με μια μπαταρία. 

Τι επιλογες εχω?

Το cube παντως με την ενσωματωμενη που εχω παρολο που στην αρχη το φοβηθηκα μου βγηκε πολυ καλη αγορα. Αν παιζεις σε χαμηλα watt οπως εγω με τον hastur αντεχει μερα για πλακα μην σου πω και διημερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν πάνε πακέτο, δεν είναι καθόλου απαραίτητο το squonk mod.

Το στάξιμο από πάνω μια συνήθεια είναι, για μένα είναι πολύ πιο εύκολο και βολικό από το να γεμίζω κάθε τρεις και λίγο τον ατμοποιητή,

ούτε καταλαβαίνω ότι το κάνω πλέον, αυτόματα γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πειτε καμμια ιδεα για Rda. Ελεγα για dead rabbit v2 αλλα μετα ειδα οτι υπαρχουν πολλες επιλογες. Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να χει γευση οσο το δυματον περισσοτερη και smooth τζουρα. Καταναλωση κλπ αδιαφορο. Να με κρατησει οσο το δυνατο πιο ευκολα μακρυα απο τσιγαρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, hid3 είπε

Για πειτε καμμια ιδεα για Rda. Ελεγα για dead rabbit v2 αλλα μετα ειδα οτι υπαρχουν πολλες επιλογες. Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να χει γευση οσο το δυματον περισσοτερη και smooth τζουρα. Καταναλωση κλπ αδιαφορο. Να με κρατησει οσο το δυνατο πιο ευκολα μακρυα απο τσιγαρο. 

cosmonaut v2?

Goon?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, hid3 είπε

Goon εννοεις ενα που λεει goon 25?   Και εναν elder dragon τσεκαρω. 

Εχει και 25mm και 22mm.Elder dragon ειναι μονή αντισταση.Η αλήθεια είναι ότι στον goon δεν έχω δοκιμάσει ποτέ μονή αντίσταση και δε ξέρω πως αποδίδει.Στον cosmonaut 2 μου παίζω μονή και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...