Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 ώρες πριν, ekkli είπε

Ξέρετε αν υπάρχει πουθενά falcon king, ο πρώτος, ο καλός, για πούλημα;

Νομίζω οτι κάπου έχω έναν σε κάποιο συρτάρι.

Αν σε ενδιαφέρει μεταχειρισμένος πες μου να το κοιτάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια ειχα 2 panasonic 3400 18650 εδω και 4 χρονια σχεδον και ολα καλα αλλα πλεον αρχισαν να τα παιζουν και τωρα σκεφτομαι να παρω 2 καινουριες 21700. Και σκεφτομαι για αυτες  ή αυτες. Τωρα διαβασα και για κατι molicell που γραφει ενα παιδι σε αλλη συζητηση και δεν ξερω τι να παρω. Οι δικες σας απόψεις? Ευχαριστω πολυ για την οποια βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, tzivas34 είπε

Καλησπερα παιδια ειχα 2 panasonic 3400 18650 εδω και 4 χρονια σχεδον και ολα καλα αλλα πλεον αρχισαν να τα παιζουν και τωρα σκεφτομαι να παρω 2 καινουριες 21700. Και σκεφτομαι για αυτες  ή αυτες. Τωρα διαβασα και για κατι molicell που γραφει ενα παιδι σε αλλη συζητηση και δεν ξερω τι να παρω. Οι δικες σας απόψεις? Ευχαριστω πολυ για την οποια βοηθεια

Sony VTC6A 21700

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, tzivas34 είπε

Καλησπερα παιδια ειχα 2 panasonic 3400 18650 εδω και 4 χρονια σχεδον και ολα καλα αλλα πλεον αρχισαν να τα παιζουν και τωρα σκεφτομαι να παρω 2 καινουριες 21700. Και σκεφτομαι για αυτες  ή αυτες. Τωρα διαβασα και για κατι molicell που γραφει ενα παιδι σε αλλη συζητηση και δεν ξερω τι να παρω. Οι δικες σας απόψεις? Ευχαριστω πολυ για την οποια βοηθεια

4 χρόνια είχες το ίδιο ζεύγος μπαταριών;
Και δεν είχε πέσει η απόδοση τους;

Εγώ στους 6 με 9 μήνες τις αλλάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ekkli είπε

4 χρόνια είχες το ίδιο ζεύγος μπαταριών;
Και δεν είχε πέσει η απόδοση τους;

Εγώ στους 6 με 9 μήνες τις αλλάζω.

οχι οι συγκεκριμενες ειχαν βγει σκυλια και τα 3 πρωτα χρονια το πηγαινα πιπιλα το τελευταιο χρονο καπως χαλαρωσα και η μια βλεπω ενω ειναι στο 80% και ρουφαω ρουφαω κοντευω να σκασω για να νιωσω τζουρα η αλλη απλως τελειωνει πιο γρηγορα απο μεχρι πριν ενα χρονο.Παραγγειλα τελικα τις molicel που διαβασα και απο εξωτερικα φορουμ της θεωρουν πιο κορυφη απο ολες και απο samsung και sony και ελπιζω να εχω λιγοτερες πιθανοτητες απο τις αλλες 2 να πεσω σε "μαιμου" και να μν χρειαζεται να τις ταιζω μπανανες 😁😁

Επεξ/σία από tzivas34
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/12/2021 στις 11:10 ΜΜ, tzivas34 είπε

Καλησπερα παιδια ειχα 2 panasonic 3400 18650 εδω και 4 χρονια σχεδον και ολα καλα αλλα πλεον αρχισαν να τα παιζουν και τωρα σκεφτομαι να παρω 2 καινουριες 21700. Και σκεφτομαι για αυτες  ή αυτες. Τωρα διαβασα και για κατι molicell που γραφει ενα παιδι σε αλλη συζητηση και δεν ξερω τι να παρω. Οι δικες σας απόψεις? Ευχαριστω πολυ για την οποια βοηθεια

Μέχρι για πόσα watt είναι κατάλληλες;Απο ότι έχω ακούσει, όσες είναι 18650 3400 mAh είναι μόνο για χαμηλά watt.Σε κατάστημα που ρώτησα πχ για Samsung 18650 3400 mAh  αυτό είπε.

Εχω πάρει 2 LG HG2 18650 που υποτίθεται πως είναι 3.000 mAh, αλλά είναι κάπου 2500-2700 mAh, το ίδιο λένε και όσοι τις έχουν, όπως το ίδιο και για τις Sony 18650 VTC.Τις έχω τσεκάρει σε φορτιστή της Nitecore που τις φορτίζω.

Εγώ χρησιμοποιώ αντίσταση 0.8Ω στα 16 watt, οπότε ίσως να μου κάνουν οι Panasonic.

Sony, LG κλπ δεν είναι γνήσιες, απλά κολλάνε πάνω ετικέτα με το λογότυπο της κάθε εταιρίας, λογικά με κάποιο αντίστοιχο κόστος προς τις εταιρείες.

Πχ άλλος λέει πως είναι πραγματικά mAh 3200 και άλλος 2700 mAh.Πόσα amper αποφόρτισης έχουν;Διάβασα πως είναι χαμηλά σε 1 αξιολόγηση.Πχ οι LG είναι στα 20 Amber.Αυτές είναι;

https://www.skroutz.gr/s/4707480/Panasonic-NCR18650B-Επαναφορτιζόμενη-Μπαταρία-18650-Li-ion-3400mAh-3-7V-1τμχ.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Sony, LG κλπ δεν είναι γνήσιες, απλά κολλάνε πάνω ετικέτα με το λογότυπο της κάθε εταιρίας, λογικά με κάποιο αντίστοιχο κόστος προς τις εταιρείες.

Εταιριες οπως efest κλπ ειναι rebranded,οι lg,sony,samsung κλπ ειναι γνησιες..Οσον αφορα τα mah και τα amp αποφορτισης,μπορείτε να δείτε τα review του mooch,εδω και χρονια τεσταρει μπαταριες,συνηθως οι πραγματικοι αριθμοι σε μεγαλες εταιριες ειναι πολυ κοντα σε αυτες που δινουν..

 

18 ώρες πριν, tzivas34 είπε

Παραγγειλα τελικα τις molicel

Τωρα οσον αφορα τις molicel,αν εννοουμε τις γκρι 21700 τις εχω δουλεψει σε μηχανικα μοντ σε αντιστασεις τυπου 0.13Ω ,και δεν ειχα κανενα θεμα(εννοω για 1 μπαρατια οχι 2,δεν προτεινεται να τις πιεζουμε τοσο πολυ,δεν αναιρει το γεγονος οτι ειναι επικινδυνο,απλα δινω ενα σημειο αναφορας για τα amp που μπορει να δωσει) ..Οπως και να εχει,αν δεν ειχες θεμα με τις 2 panasonic που εβγαζαν 5 ampere η καθε μια,νομίζω όποιο ζευγαρι 21700 και να επαιρνες δεν θα είχε θέμα,αλλα ναι εγω θα τις ξαναεμπιστευομουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/12/2021 στις 10:38 ΠΜ, AntiCambeR είπε

Μέχρι για πόσα watt είναι κατάλληλες;Απο ότι έχω ακούσει, όσες είναι 18650 3400 mAh είναι μόνο για χαμηλά watt.Σε κατάστημα που ρώτησα πχ για Samsung 18650 3400 mAh  αυτό είπε.

 

κοιτα εγω παλιοτερα εκανα 0.8 και μετα 1 ohm με 0.8 επαιζα απο 15 ως 17 και με 1 που κανω τωρα παιζω απο 20-25. Και με εβγαλαν αυτες οι panasonic σχεδον 4 χρονια πριν αρχιζουν να κανουν νουμερα τα 2.5 χρονια πηγαινα πιπιλα πολλες ωρες τη μερα και μετα πιο light απλα επειδη το μοντακι μου παιρνει και 21700 εκτος απο 18650 προτιμησα τις 21700 για να γλιτωσω χρονο στο να βαζω βγαζω τη "καποτα" καθε φορα και για μεγαλυτερη διαρκεια χρονου πριν αλλαζω τη μια με την αλλη για φορτιση γιατι παντα κουβαλαω μια φορτισμενη μαζι μου περα απο αυτη που φοραει το μοντακι για να μν ξεμενω ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα παίδες που λέτε ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο της πλάκας (geekvape wenax sc classic), για να κάνω χωρίς   νικοτείνη, έτσι για τις γεύσεις,   Μου αρέσει πολύ για να είμαι ειλικρινής, σε κανένα καφέ, σπίτι που αράζω έχει την πλάκα του. Να σημειώσω οτι δεν καπνίζω. 

Παίρνω κάτι βανίλιες κάτι μέντες κάτι τέτοια ωραία, έτοιμα, δε θέλω να πολυασχολληθώ, αλλα μου καίει τις αντιστάσεις το άτιμο. Θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις στους γνώστες:

1: Μόλις τελειώσει το υγρό, στη μία τζούρα που θα έρθει ξερή καίγεται η αντίσταση κατευθείαν, τί στο καλό τόσο εύκολα καίγονται, πρέπει να έχω συνεχώς το νου μου να μην ξεμείνει ποτέ απο υγρό; Έχω κάτι αντιστάσεις 0,6 ohm, είχε και των 1,2, αλλα δε μου άρεσε το αποτέλεσμα. 

2: Αμα θέλω να πάω σε κάτι ποιό της προκοπής, αλλα για τέτοια φάση, μόνο για τη γεύση, αλλα και να μη πολύ μπλεχτώ με ξεχωριστά κομμάτια, ατμοποιητές, επισκευάσιμους κι ιστορίες, πραγματικά δεν θα ήθελα ν ασχολληθώ ακόμη, να πάρω ένα έτοιμο kit, να είναι τίμιο, να είναι ίσως και σωστότερο με τις αντιστάσεις, αυτό μου έσπασε τα νεύρα, άλλαξα 2 και πάω στην 3η, τί θα μπορούσα να κοιτάξω; 

Ευχαριστώ πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, trelaras22 είπε

Πήρα παίδες που λέτε ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο της πλάκας (geekvape wenax sc classic), για να κάνω χωρίς   νικοτείνη, έτσι για τις γεύσεις,   Μου αρέσει πολύ για να είμαι ειλικρινής, σε κανένα καφέ, σπίτι που αράζω έχει την πλάκα του. Να σημειώσω οτι δεν καπνίζω. 

Παίρνω κάτι βανίλιες κάτι μέντες κάτι τέτοια ωραία, έτοιμα, δε θέλω να πολυασχολληθώ, αλλα μου καίει τις αντιστάσεις το άτιμο. Θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις στους γνώστες:

1: Μόλις τελειώσει το υγρό, στη μία τζούρα που θα έρθει ξερή καίγεται η αντίσταση κατευθείαν, τί στο καλό τόσο εύκολα καίγονται, πρέπει να έχω συνεχώς το νου μου να μην ξεμείνει ποτέ απο υγρό; Έχω κάτι αντιστάσεις 0,6 ohm, είχε και των 1,2, αλλα δε μου άρεσε το αποτέλεσμα. 

2: Αμα θέλω να πάω σε κάτι ποιό της προκοπής, αλλα για τέτοια φάση, μόνο για τη γεύση, αλλα και να μη πολύ μπλεχτώ με ξεχωριστά κομμάτια, ατμοποιητές, επισκευάσιμους κι ιστορίες, πραγματικά δεν θα ήθελα ν ασχολληθώ ακόμη, να πάρω ένα έτοιμο kit, να είναι τίμιο, να είναι ίσως και σωστότερο με τις αντιστάσεις, αυτό μου έσπασε τα νεύρα, άλλαξα 2 και πάω στην 3η, τί θα μπορούσα να κοιτάξω; 

Ευχαριστώ πολυ!

Βασικός κανόνας, ότι συσκευή και να έχουμε, δεν αφήνουμε το υγρό να κατέβει κάτω από την μέση του tank.
Πόσω μάλλον να φτάνει να στεγνώνει η αντίσταση. Πολύ λογικό που σου καίγεται.
Ξεκίνα να κάνεις αυτό και θα είναι καλύτερα.

Για kit ας απαντήσει κάποιος άλλος, δεν ξέρω ποια είναι τώρα τα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα ήθελα εναν γευσατο μτλ ατμοποιητη.(δεν κανω πολυ καπνικα υγρα κυριως φρουτώδη κτλ.Αγαπημενα μου πχ hijacker & hi3)

Ειχα hastur,galaxies,brunhilde και τωρα εχω ripley.(δεν τα χω βρει ακομα καλα μαζι του,το παλεύω )

Εχετε καμία πρόταση για κανέναν γευσατο ή να κοιταξω να ζητήσω κανέναν απο hastur ,galaxies ή brunhilde πισω;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/12/2021 στις 9:38 ΜΜ, trelaras22 είπε

Πήρα παίδες που λέτε ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο της πλάκας (geekvape wenax sc classic), για να κάνω χωρίς   νικοτείνη, έτσι για τις γεύσεις,   Μου αρέσει πολύ για να είμαι ειλικρινής, σε κανένα καφέ, σπίτι που αράζω έχει την πλάκα του. Να σημειώσω οτι δεν καπνίζω. 

Παίρνω κάτι βανίλιες κάτι μέντες κάτι τέτοια ωραία, έτοιμα, δε θέλω να πολυασχολληθώ, αλλα μου καίει τις αντιστάσεις το άτιμο. Θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις στους γνώστες:

1: Μόλις τελειώσει το υγρό, στη μία τζούρα που θα έρθει ξερή καίγεται η αντίσταση κατευθείαν, τί στο καλό τόσο εύκολα καίγονται, πρέπει να έχω συνεχώς το νου μου να μην ξεμείνει ποτέ απο υγρό; Έχω κάτι αντιστάσεις 0,6 ohm, είχε και των 1,2, αλλα δε μου άρεσε το αποτέλεσμα. 

2: Αμα θέλω να πάω σε κάτι ποιό της προκοπής, αλλα για τέτοια φάση, μόνο για τη γεύση, αλλα και να μη πολύ μπλεχτώ με ξεχωριστά κομμάτια, ατμοποιητές, επισκευάσιμους κι ιστορίες, πραγματικά δεν θα ήθελα ν ασχολληθώ ακόμη, να πάρω ένα έτοιμο kit, να είναι τίμιο, να είναι ίσως και σωστότερο με τις αντιστάσεις, αυτό μου έσπασε τα νεύρα, άλλαξα 2 και πάω στην 3η, τί θα μπορούσα να κοιτάξω; 

Ευχαριστώ πολυ!

Καλησπέρα,χρόνια πολλά .

Μην αφήνεις το δοχείο να αδειάσει τελείως από υγρό και μην τραβάς ποτέ τζούρα χωρίς (με ελάχιστο) υγρό.επισης καλό θα ήταν κάθε καινουργια αντίσταση να την ποτίζεις λίγο κ αφού τραβήξουν τα βαμβάκια τότε να ξεκινήσεις να ατμιζεις.

Τώρα για κιτ,ανάλογα τι θέλεις και τι ποσό διαθέτεις.

Μπορείς πχ να κινηθείς σε κάτι τέτοιο https://www.skroutz.gr/s/24057205/Geek-Vape-Aegis-Max-x-Zeus-Kit-Black-Tungsten-Box-Mod-5ml.html?from=catspan αν θες πνευμονικό ατμόποιητη.

Εγώ πχ που είμαι της τσιγαρισιας τζουράς θα έπαιρνα Nautilus(είτε τον 3 είτε τον gt) μαζί με ένα vapor storm puma baby για modaki.

Διαφορετικες τζουρες το ένα με το άλλο,στα λεφτά περίπου τα ίδια ,αρκετά πιο "διακριτικό" το 2ο κ αγκαλιάζει καλύτερα το χέρι .

Μόλις είδα ότι θες ένα ενιαίο ηλεκτρονικό τσιγάρο.δεν έχω χρησιμοποιήσει,αλλά φαντάζομαι ότι δεν θα δεις διαφορά σε σχέση με αυτό που ήδη έχεις.αλλα μην σε τρομάζει το να πάρεις ξεχωριστό ατμόποιητη με μοντακι.βαζεις μπαταρία στο μοντ,βάζεις αντίσταση στον ατμόποιητη,βιδωνεις τον ατμόποιητη πάνω στο μοντ ,βάζεις υγρό κ έφυγες 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από 7psyx0s
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, 7psyx0s είπε

Καλησπέρα,χρόνια πολλά .

Μην αφήνεις το δοχείο να αδειάσει τελείως από υγρό και μην τραβάς ποτέ τζούρα χωρίς (με ελάχιστο) υγρό.επισης καλό θα ήταν κάθε καινουργια αντίσταση να την ποτίζεις λίγο κ αφού τραβήξουν τα βαμβάκια τότε να ξεκινήσεις να ατμιζεις.

Τώρα για κιτ,ανάλογα τι θέλεις και τι ποσό διαθέτεις.

Μπορείς πχ να κινηθείς σε κάτι τέτοιο https://www.skroutz.gr/s/24057205/Geek-Vape-Aegis-Max-x-Zeus-Kit-Black-Tungsten-Box-Mod-5ml.html?from=catspan αν θες πνευμονικό ατμόποιητη.

Εγώ πχ που είμαι της τσιγαρισιας τζουράς θα έπαιρνα Nautilus(είτε τον 3 είτε τον gt) μαζί με ένα vapor storm puma baby για modaki.

Διαφορετικες τζουρες το ένα με το άλλο,στα λεφτά περίπου τα ίδια ,αρκετά πιο "διακριτικό" το 2ο κ αγκαλιάζει καλύτερα το χέρι .

Μόλις είδα ότι θες ένα ενιαίο ηλεκτρονικό τσιγάρο.δεν έχω χρησιμοποιήσει,αλλά φαντάζομαι ότι δεν θα δεις διαφορά σε σχέση με αυτό που ήδη έχεις.αλλα μην σε τρομάζει το να πάρεις ξεχωριστό ατμόποιητη με μοντακι.βαζεις μπαταρία στο μοντ,βάζεις αντίσταση στον ατμόποιητη,βιδωνεις τον ατμόποιητη πάνω στο μοντ ,βάζεις υγρό κ έφυγες 

 

 

 

 

 

 

Χμμ!! Μ έψησες για ξεχωριστό ατμοποιητή και  mod. 

Ταιριάζουν όλα με όλα ξέρω γω; Θα προτιμούσα τσιγαρίσιες κι όχι πνευμονικές, οπότε, έχεις να μου δώσεις ένα στανταρ ζευγάρι ξέρω γω, που να είναι ποιοτικό και να βρίσκω κι εύκολα αντιστάσεις κλπ κλπ;

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, trelaras22 είπε

 

Χμμ!! Μ έψησες για ξεχωριστό ατμοποιητή και  mod. 

Ταιριάζουν όλα με όλα ξέρω γω; Θα προτιμούσα τσιγαρίσιες κι όχι πνευμονικές, οπότε, έχεις να μου δώσεις ένα στανταρ ζευγάρι ξέρω γω, που να είναι ποιοτικό και να βρίσκω κι εύκολα αντιστάσεις κλπ κλπ;

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Εγώ ξεκίνησα κατευθείαν με kit (mod+ατμοποιητή), γιατί κατάλαβα πως αυτά που παίρνουν κάψουλες είναι πανάκριβες.Οπως και σε άλλα κάποια φθηνά mod, δεν μπορείς να ρυθμίσεις watt, αέρα κλπ , άλλα παίρνουν 1-2 στάνταρ αντιστάσεις, έχουν ενσωματωμένη μπαταρία κλπ.

Στο mod μπορείς να ρυθμίσεις τον αέρα, τα watt, να βάλεις διαφορετικές αντιστάσεις MTL η RDL.

Το θέμα είναι πως ο ατμοποιητής η MTL η RDL θα είναι, εκτός αν πάρεις 2 διαφορετικούς.Εκεί έχεις το πλεονέκτημα πως μπορείς να έχεις 2 διαφορετικά υγρά στον κάθε ατμοποιητή για να μην έχεις κορεσμό γεύσης.

Στο RDL θες μπαταρία τουλάχιστον 21700, η ακόμα και mod με 2 μπαταρίες, αλλά αυτά είναι ογκώδη.Εχεις πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση υγρού και μπαταρίας, δηλαδή περισσότερα έξοδα.

Πήρα αυτό σε μαύρο χρώμα που έχει δέρμα, πχ το γκρί έχει σφουγγάρι και ποτίζει, ότι χειρότερο.Το έχω κάπου 3.5 μήνες, δεν έχω δεί πιο μαζεμένο mod, όμως νομίζω πως δεν παίρνει 21700.Στα 16 watt με αντίσταση 0.8Ω που ατμίζω.δεν με απασχολεί.Πάντως δεν έχω δει πιο μαζεμένο mod, είναι και πολύ πιο ελαφρύ απο το προηγούμενο μοντέλο, λόγω του υλικού (Κράμα ψευδαργύρου εξωτερικά, απο μέσα είναι πλαστικό).Ο ατμοποιητής του είναι κυρίως MTL, αλλά παίρνει  και αντιστάσεις για RDL, εκεί φυσικά αλλάζεις και το drip tip (Επιστόμιο).

https://www.skroutz.gr/s/29457075/Innokin-Coolfire-Z80-Zenith-2-Leather-Black-Box-Mod-Kit-5-5ml.html?from=frequently_bought_together

Εχω πάρει και 1 εξωτερικό φορτιστή και 2 μπαταρίες, θα πάρω και άλλες 2.Εδωσα για όλα κάπου 100€, αλλά εφόσον ήθελα κάθε μήνα για τσιγάρα 50-60€ έχω ήδη κάνει απόσβεση.Δεν είναι ασφαλές να φορτίζεις απευθείας στο mod και καταπονείται.

Μάλλον το δύσκολο είναι να βρείς mod που να μην έχει διαρροή υγρού, εμένα έχει κάθε τόσο και πρέπει να ξεβιδώνω το δαχτυλίδι και να το σκουπίζω, είναι το μόνο που με ενοχλεί.

Αν θες κάτι ανθεκτικό σε πέσιμο, πας πχ σε Aegis σαν αυτό που σου είπε ο προηγούμενος, μόνο μην πάρεις το μοντέλο που έχει πρόβλημα με το ρεύμα, νομίζω το Aegis το μεγάλο.

Δεν γνωρίζω να σου προτείνω κάποιο, όμως αν θες σου στέλνω όμως pm να ρωτήσεις τα παιδιά που ασχολούνται σε forum ατμιστών.Εγώ απο'κεί το είδα, μετά πήγα σε κατάστημα, είδα ότι είχε και διάλεξα αυτό λόγω εμφάνισης.Αυτό όμως δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν καλύτερα και χειρότερα στα 48€ που πήρα αυτό, ίσως ακόμα και σε πιο ακριβά.

Σχετικά με τα υγρά, υπάρχουν τα καπνικά, τα ημικαπνικά, τα γλυκά και τα φρουτώδη.Εγώ κάνω ημικαπνικά, πχ με βανίλια και καραμέλα, φουντούκι κλπ.Για πρώην καπνιστές, προτείνονται καπνικά για αρχή.

Μετά για μισό κόστος περίπου ανάλογα την μίξη, υπάρχουν τα λεγόμενα DIY, τα συμπυκνωμένα αρώματα που προσθέτεις ανάλογα με το ποσοστό αραίωσης του κάθε αρώματος και την PG+VG+νικοτίνη που θέλεις.Μπορεί να πετύχει, μπορεί να πεταχτεί.Για αρχή, ξεκινάς με τον ασφαλή τρόπο, με τα SNV που έχουν έτοιμο άρωμα και απλά προσθέτεις PG+VG+νικοτίνη.

Κάποια στιγμή, θα δοκιμάσω και κανά φρουτώδες, αν και ίσως εκεί χρειάζονται πολλά watt για να αποδώσει το υγρό την μέγιστη γεύση.

 

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...