Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά κι από μένα.

Ατμίζω πολλά χρόνια, κάνω κυρίως υγρά της Nobacco. Ήρθε όμως η ώρα να αλλάξω και να πάω σε κάτι πιο οικονομικό, δηλαδή σε DYI φάση.

Αν και έχω δοκιμάσει αρκετά υγρά, δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο με το Tobacco Echo, το οποίο ουσιαστικά είναι ένα καπνικό υγρό, το οποίο όμως αφήνει γλυκιά επίγευση στο τέλος. Όσα δοκίμασα, είτε γλύκιζαν απίστευτα, είτε ήταν πολύ καπνικά.

Έχει κάποιος κάποια πρόταση; Ιδανικά αν έχει κάνει το συγκεκριμένο υγρό; Να πω πως το έχω μεν πιπίλα, αλλά ατμίζω πολύ χαμηλά (15-17W me Innokin Zenith).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 ώρες πριν, arkoudos είπε

Γεια χαρά κι από μένα.

Ατμίζω πολλά χρόνια, κάνω κυρίως υγρά της Nobacco. Ήρθε όμως η ώρα να αλλάξω και να πάω σε κάτι πιο οικονομικό, δηλαδή σε DYI φάση.

Αν και έχω δοκιμάσει αρκετά υγρά, δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο με το Tobacco Echo, το οποίο ουσιαστικά είναι ένα καπνικό υγρό, το οποίο όμως αφήνει γλυκιά επίγευση στο τέλος. Όσα δοκίμασα, είτε γλύκιζαν απίστευτα, είτε ήταν πολύ καπνικά.

Έχει κάποιος κάποια πρόταση; Ιδανικά αν έχει κάνει το συγκεκριμένο υγρό; Να πω πως το έχω μεν πιπίλα, αλλά ατμίζω πολύ χαμηλά (15-17W me Innokin Zenith).

Προσφατα δοκιμασα το Steam Train LA Wild Tobacco,σχετικα φθηνο,στο 10ημερο εμενα μου αρεσε αρκετα,και μπορει να εχει καραμελα αλλα ο καπνος του μου φανηκε αρκετα εντονος οποτε δεν νομιζω να σου φανει πολυ γλυκο..Τις αντιστασεις τις χαλαει σε μετριο ρυθμο,αλλα δεν νομιζω να υπαρχει καποιο καπνικο με γλυκια επιγευση που δεν τις χαλαει..Ο καθενας ειναι με τα γουστα του,μπορει ενα υγρο να αρεσει και στους δυο,και ενα αλλο να αρεσει μονο στον ενα,κυριως trial and error ειναι τα υγρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θελω να κανω δωρο ενα starter kit για τσιγαρισια τζουρα(κανει το απλο το pod αλλα θελει να παει σε ηλεκτρονικο) αλλα δεν εχω ιδεα γιατι κανω πνευμονικο εχετε καμια προταση?

Επεξ/σία από dalan2007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, dalan2007 είπε

θελω να κανω δωρο ενα starter kit για τσιγαρισια τζουρα(κανει το απλο το pod αλλα θελει να παει σε ηλεκτρονικο) αλλα δεν εχω ιδεα γιατι κανω πνευμονικο εχετε καμια προταση?

Θα πρότεινα να πας σε Kroma Z (ενσωματωμένη μπαταρία 3000mAh) ή στο Coolfire Z80 σετ με τον Zenith II (αποσπώμενη μπαταρία 18650)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, w95chris είπε

Θα πρότεινα να πας σε Kroma Z (ενσωματωμένη μπαταρία 3000mAh) ή στο Coolfire Z80 σετ με τον Zenith II (αποσπώμενη μπαταρία 18650)

+1 για το KromaZ. Από διάφορα mod που δούλευα ναυτιλους το πήρα πριν 2 μήνες και είναι εκπληκτικό. Τρομερή διάρκεια μπαταρίας και σωστη γεύση.

Ελαφρύ στο χέρι και όμορφο.

Φθηνές αντιστάσεις και αν θες παίρνει και mod και βιδωνεις οποίον ατμοποιητη θες.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/4/2022 στις 4:27 ΜΜ, dalan2007 είπε

θελω να κανω δωρο ενα starter kit για τσιγαρισια τζουρα(κανει το απλο το pod αλλα θελει να παει σε ηλεκτρονικο) αλλα δεν εχω ιδεα γιατι κανω πνευμονικο εχετε καμια προταση?

Kοιτα και το DotΑΙΟ απο DotMod. Το εχω 2 χρονια και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Εκτος απο τις δικες του αντιστασεις παιρνει και του ναυτιλου, οποτε εχεις πολλες επιλογες. Πανεμορφο, κατα την γνωμη μου, μικρες διστασεις και αξιοπιστο. Βεβαια κοστιζει γυρω στα 100 ευρω αλλα υπαρχει και η εκδοση DotAio SE που ειναι στα μισα χρηματα περιπου.

Υπαρχει και η δευτερη version που εχει οθονη αλλα ειναι πιο ακριβη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Γνωρίζει κάποιος γιατί εκτός από το myBlu, τα άλλα Disposable (πχ dinner lady, Nasty air fix κτλ) δεν πωλούνται στα περίπτερα αλλά μόνο σε κάποια ειδικά καταστήματα?

Ευχαριστώ πολύ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, VASS07 είπε

Καλησπέρα σε όλους! Γνωρίζει κάποιος γιατί εκτός από το myBlu, τα άλλα Disposable (πχ dinner lady, Nasty air fix κτλ) δεν πωλούνται στα περίπτερα αλλά μόνο σε κάποια ειδικά καταστήματα?

Ευχαριστώ πολύ!

 

Άλλες συμφωνίες, άλλοι προμηθευτές. Εξάλλου στα τύπου MyBlu σου δίνουν και χρήματα να τα διαφημίσεις πέρα από προμήθειες ανά πώληση (αν δε κάνω λάθος δηλαδή). Στα υπόλοιπα, τα αγοράζεις και ότι πουλήσεις βγάζεις

Επεξ/σία από w95chris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, VASS07 είπε

Καλησπέρα σε όλους! Γνωρίζει κάποιος γιατί εκτός από το myBlu, τα άλλα Disposable (πχ dinner lady, Nasty air fix κτλ) δεν πωλούνται στα περίπτερα αλλά μόνο σε κάποια ειδικά καταστήματα?

Ευχαριστώ πολύ!

 

Λόγο προμηθευτών, τα myBlu τα προμηθεύει imperial tabacco (drum,davidoff κλπ) οπότε μαζί με τα τσιγάρα παίρνουν και αυτά. Αυτοί που προμηθεύουν ατμιστικά δεν θα κυνηγήσουν περίπτερο και ο περιπτεράς δεν θα το επιδιώξει γιατί δε πιστεύει ότι θα έχει κέρδος. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος νόμος γιατί έχω δεί σε περίπτερα (πολύ λίγα) disposable pods και κάποια υγρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά,

Έχει κανείς δοκιμάσει το vuse epen(https://www.vuse.com/gr/el/shop-devices/vuse-epen-devices) ?

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια από 2 διαφορετικές πηγές και σκέφτομαι να το δοκιμάσω. Παρακαλώ βοηθήστε με :) 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panospet23 είπε

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά,

Έχει κανείς δοκιμάσει το vuse epen(https://www.vuse.com/gr/el/shop-devices/vuse-epen-devices) ?

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια από 2 διαφορετικές πηγές και σκέφτομαι να το δοκιμάσω. Παρακαλώ βοηθήστε με :) 

Ευχαριστώ

Ναι εγώ το έχω δοκιμάσει. Καλό είναι. Σαν γεύση και χτύπημα στο λαιμό.

Από γεύσεις, τη φράουλα και το Nutty Tobacco δεν έχω δοκιμάσει μόνο. Η βανίλια ήταν έτσι και έτσι, το blended tobacco σου αφήνει μια ήπια γεύση καπνού (όχι τόσο βαρύ σαν γεύση), το μάνγκο ωραίο αν και θα το προτιμούσα λίγο δροσερό, η μέντα κλασική γεύση αλλά όχι φουλ δροσερή σαν άλλες.
Το Wild Berries περισσότερο σαν φρούτα του δάσους μου θύμισε αλλά κατά τα άλλα καλούτσικο

Για 2€ την συσκευή και 5,50€ το πακέτο με κάψουλες δεν το λες και τρομερό ποσό για μια δοκιμή ακόμα και αν δε σου αρέσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόσφατα έχασα το modακι μου (dotAio) και επειδή δεν ήθελα να δώσω τόσα χρήματα ξανά, αποφάσισα να πάω σε άλλη κατηγορία, σε ένα pod. Πήρα το Aspire AVP Cube και μπορώ να πω ότι με έχει εντυπωσιάσει.

Ωραία γεύση και ποσότητα ατμού (ανάλογα τις ρυθμίσεις), πολύ όμορφο, μαζεμένο, σχετικα γρήγορη φορτιση και με αρκετά καλή αυτονομία αν και έχει ενσωματωμένη μπαταρία. Με βγάζει εύκολα την μέρα με την χρήση που του κάνω. Ουτε dry hit, ουτε διαρροες μεχρι στιγμης.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα νέος στον χώρο, ψάχνω κάτι οικονομικό για αρχή οπότε κοιτάω κυρίως kit και βρίσκομαι ανάμεσα σε δύο το kroma z της innokin και το voopoo drag X. Ανάμεσα σε αυτά πιο θεωρείται είναι ανώτερο? Εάν έχετε να προτείνετε και κάποιο άλλο ευχαρίστως, ακόμη και μεταχειρισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...