Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι είχα καμμένη γεύση και μπουκώματα. Εκείνο το vape ήταν με τις μέρες του..

θεωρητικά όχι, το καλύτερο είναι να αλλάζονται τα βαμβάκια δηλαδή οι αντιστάσεις και να πλένεται το vape σε κάθε αλλαγή υγρού με γεύσεις. Στην πράξη όμως μπορείς να το κάνεις αν η αντίσταση είναι και φρέσκια. Γενικά όμως όταν κάνεις ένα υγρό καλό είναι να τελειώσει πριν πας σε άλλο. Δοκίμασε.

Τώρα για τις διαρροές, ίσως βοηθήσει και κάποιος άλλος που να γνωρίζει καλύτερα από μένα το δικό σου vape. Αν και εκτιμώ ότι θα συνεχίσει να έχει διαρροές ακριβώς στο σημείο που περιγράφεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 hour ago, bjj-p said:

επισης, αν θελω να εναλλασω γευσεις υγρων, πρεπει να το κανω με διαφορετικες αντιστασεις ή μπορω στην ιδια οταν τελειωσει το υγρο να βαλω αλλη γευση;

Φυσικά και μπορείς να βάλεις άλλο υγρό με άλλη γεύση χωρίς να αλλάξεις αντίσταση. Απλά για κάποιο διάστημα δεν θα παίρνεις την καθαρή γεύση του νέου υγρού.
Τώρα, αν εκεί που έχεις καπνικό πας και βάλεις φρούτο, ε, θα είναι περίεργη η γεύση.

 

On 26/01/2024 at 12:59, bjj-p said:

Καλησπέρα πολυ νέος στο ατμισμα.  πρωτη φορα. ποτε καταλαβαινω οτι χρειαζεται αλλαγη η αντισταση; την εχω 2 βδομαδες αλλα δεν ατμισμα καθημερινα.

Μην αγχώνεσαι. Θα το βρεις με τον καιρό πότε πρέπει να αλλάξεις την αντίσταση. Ένας καλός μπούσουλας ήταν κάποτε το μία φορά τη βδομάδα ή περίπου 30ml υγρού, αλλά αυτό α) αν ρωτήσεις δέκα ανθρώπους θα σου πουν δέκα διαφορετικές γνώμες β) οι αντιστάσεις που κυκλοφορούν τώρα δεν έχουν σχέση με τις αντιστάσεις που κυκλοφορούσαν τότε.

Να ξέρεις ότι όσο πιο "βρώμικό" είναι το υγρό (περιέχει γλυκαντικά τα οποία αφήνουν κατάλοιπα στις αντιστάσεις) τόσο πιο γρήγορα θα χρειάζεσαι αλλαγή.

Έχε μαζί σου πάντα μια ανταλλακτική και θα είσαι μια χαρά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα

Εχει κανένας αποψη για το συγκεκριμενο eshop https://www.bestvape.gr ? Με βολευει που εχει αποστολη με Βox Νow αλλα βλεπω ειναι λιγο καινουριο , εχει ψωνισει κανεις ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπνίζω εδώ και 1 μήνα περίπου πνευμονικό τσιγάρο κανονικό δεν ξανά έκανα, έχω το aspire zelos 3 μαζί με έναν πνευμονικό ατμοποιητη zforce, θέλω να αναβάθμιση το mod μου ατμιζω στα 80w τι mod μου προτείνετε ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, shooterg είπε

Καπνίζω εδώ και 1 μήνα περίπου πνευμονικό τσιγάρο κανονικό δεν ξανά έκανα, έχω το aspire zelos 3 μαζί με έναν πνευμονικό ατμοποιητη zforce, θέλω να αναβάθμιση το mod μου ατμιζω στα 80w τι mod μου προτείνετε ; 

Καταρχήν θέλεις μονομπαταρο, η διμπαταρο;

1 Διμπαταρο 18650 Geek Vape Box Mod Zeus 200 Z200 200W.

2 Μονομπαταρο 21700 Dovpo Box Mod Spectre 100W.

Τα έχω και τα 2 και τα δουλεύω και είναι πολύ αξιόπιστα με καλά ρεύματα, καλή αυτονομία, και καλή κατασκευή από μέταλλο.

Για ατμοποιητή θα σου πρότεινα Geek Vape Zeus Sub Ohm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, shooterg είπε

Σε ευχαριστώ επέλεξα το πρώτο καθώς είναι και πιο φθηνό και 2μπαταρο

Θα προσέξεις μόνο ένα πράγμα: αυτό έρχεται με προεγκατεστημένη (εμπρός πίσω) προστασία για τις γρατζουνιες. Πρόσεχε μην σου φύγουν διότι μετά γρατζουνιεται εύκολα. Εγώ επειδή μου χάλασαν, πήρα μια τέτοια για κινητά και την έκοψα στην μέση, την έβαλα και ησύχασα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, metd είπε

Θα προσέξεις μόνο ένα πράγμα: αυτό έρχεται με προεγκατεστημένη (εμπρός πίσω) προστασία για τις γρατζουνιες. Πρόσεχε μην σου φύγουν διότι μετά γρατζουνιεται εύκολα. Εγώ επειδή μου χάλασαν, πήρα μια τέτοια για κινητά και την έκοψα στην μέση, την έβαλα και ησύχασα!

Ευχαριστώ Παρα πολύ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/2/2024 στις 8:32 ΜΜ, stelios25us είπε

Καλησπερα

Εχει κανένας αποψη για το συγκεκριμενο eshop https://www.bestvape.gr ? Με βολευει που εχει αποστολη με Βox Νow αλλα βλεπω ειναι λιγο καινουριο , εχει ψωνισει κανεις ?

 

Καλησπέρα, 
παίρνω εγώ από εκεί. Απλά δεν σου στέλνουν έτοιμα τα flavour shot. Τα στέλνουν σε πακέτο με τις νικοτίνες και τι βάσεις, ανάλογα με το τι έχεις επιλέξει μέσα από το flavour shot και τα ενώνεις εσύ. Τα έχουνε υπολογισμένα για να σου βγει ακριβώς.
Επίσης παρατηρώ ότι ενώ σε γεύσεις έχει ποικιλία, σε συσκευές όχι.
Γενικώς πάντως, μια χαρά.

 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, flas_90 είπε

Καλησπέρα, 
παίρνω εγώ από εκεί. Απλά δεν σου στέλνουν έτοιμα τα flavour shot. Τα στέλνουν σε πακέτο με τις νικοτίνες και τι βάσεις, ανάλογα με το τι έχεις επιλέξει μέσα από το flavour shot και τα ενώνεις εσύ. Τα έχουνε υπολογισμένα για να σου βγει ακριβώς.
Επίσης παρατηρώ ότι ενώ σε γεύσεις έχει ποικιλία, σε συσκευές όχι.
Γενικώς πάντως, μια χαρά.

 
 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, flas_90 said:

Απλά δεν σου στέλνουν έτοιμα τα flavour shot. Τα στέλνουν σε πακέτο με τις νικοτίνες και τι βάσεις, ανάλογα με το τι έχεις επιλέξει μέσα από το flavour shot και τα ενώνεις εσύ.

Απαγορεύεται κανονικά να στα στείλουν έτοιμα. Θα θεωρηθεί πώληση έτοιμου υγρού και θα υπόκειται σε ΕΦΚ κάπου στα 6 ευρώ στο 60μελο μπουκάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα στην παρεα

Εχουμε κάποια πρόταση για μαγαζί με τίμιες 18650; Έχω αγοράσει 10 κομμάτια από διαφορά μαγαζιά στην Θεσσαλονίκη και όλες είναι για κλάμματα σε σημείο πλέον που είναι κουραστικό.

ευχαριστω !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, arianos16 είπε

Καλησπέρα στην παρεα

Εχουμε κάποια πρόταση για μαγαζί με τίμιες 18650; Έχω αγοράσει 10 κομμάτια από διαφορά μαγαζιά στην Θεσσαλονίκη και όλες είναι για κλάμματα σε σημείο πλέον που είναι κουραστικό.

ευχαριστω !!

Το discountstore είναι αξιόπιστο με καλες τιμες.Αλλιως nkon nl

Επεξ/σία από the marauder
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, arianos16 said:

Έχω αγοράσει 10 κομμάτια από διαφορά μαγαζιά στην Θεσσαλονίκη και όλες είναι για κλάμματα σε σημείο πλέον που είναι κουραστικό

Όταν λες από διάφορα μαγαζιά εννοείς μαγαζιά με ατμιστικά; Τι μπαταρίες αγόρασες; Πώς τις δουλεύεις; Είναι σίγουρα γνήσιες; Αν πήρες για παράδειγμα 18650 που είναι για φακούς και σηκώνουν μέχρι 10Α στιγμιαία ένταση και τις έβαλες σε ένα 2μπάταρο, ε, λογικό είναι να τις ξελιγώσεις πολύ γρήγορα.

Εγώ αγοράζω τα τελευταία χρόνια VTC6 και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, arianos16 είπε

Καλησπέρα στην παρεα

Εχουμε κάποια πρόταση για μαγαζί με τίμιες 18650; Έχω αγοράσει 10 κομμάτια από διαφορά μαγαζιά στην Θεσσαλονίκη και όλες είναι για κλάμματα σε σημείο πλέον που είναι κουραστικό.

ευχαριστω !!

Πήρα αυτές efest 18650 3000 35A γνήσιες με barcode. Δεν ξέρω τι παίζει με την vct6s λένε είναι της Sony αλλά κυκλοφορούνε πολλές εκδόσεις δύο που είχα αγοράσει ειναι για κλάματα φυσικά έχουν και την μισή  τιμη της efest .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...