Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλο με καίει ο ατμοποιητης και άλλο καίει ο ατμοποιητης. Ενας ατμοποιητης με σωστη ροη ποτε δεν θα σε καψει.

Αν δεν εχει σωστη τροφοδοσία η τα watt σου ειναι πολυ ψηλά και δεν προλαβαινει να τροφοδοτήσει παίρνεις καμμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 hours ago, TheGreenManalishi said:

Τραγικό μόνο και μόνο που σε νέο ατμιστή έδωσαν τόσο αεράτο ατμοποιητή και όχι mtl..

Δεν συμφωνώ απαραίτητα. Ξέρω ατμιστές οι οποίοι ξεκίνησαν με αεράτους και παρέμειναν εκεί.

11 hours ago, Neo said:

Άλλο με καίει ο ατμοποιητης και άλλο καίει ο ατμοποιητης. Ενας ατμοποιητης με σωστη ροη ποτε δεν θα σε καψει.

Αν δεν εχει σωστη τροφοδοσία η τα watt σου ειναι πολυ ψηλά και δεν προλαβαινει να τροφοδοτήσει παίρνεις καμμενο.

Εννοεί ανεβάζει θερμοκρασία λόγω chain vaping. Δεν παίρνει καμμένο. Πολύ λογικό από έναν ατμοποιητή ο οποίος φτιάχτηκε ουσιαστικά για restricted lung.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 26/5/2023 στις 6:38 ΜΜ, lasithi12 είπε

επειδή φένεσαι έμπειρος τι θα συνιστουσες απο εργαλεία για να κανουμε τα δικά μας υγρά;

πχ δοχειακια συριγγες κλπ

επίσης ένα λινκ για τα boost νικοτήνης;

επίσης πως υπολογίζουμε πόση γλυκερίνη εξτρα θέλει; πχ στα 12 mg νικοτήνης η στα 10mg!

https://liquidnicotinewholesalers.com/recipe/

Στις 18/9/2023 στις 7:03 ΜΜ, georgemvg είπε

Ειπα να δοκιμάσω και εγω και να μην το κόψω μαχαιρι. Πήρα το aspire flexus q που μου αρεσε και εχει και ρυθμιση watt.

Απο το alter ego πηρα ενα υγρο tobacco το οποιο περαν οτι μου εκαψε το λαιμο, μυριζει και λίγο περιεργα, κατι σα μουχλα, ποδαριλα. Καταλαβα οτι ειναι το υγρο της εταιριας. Οι αλλες "επωνυμες" εταιριες χωρις αρωματα, εχουν καλυτερο αποτελεσμα;

Υπάρχει καποιο που μοιαζει πραγματικα με τσιγαρο;

Ο λαιμος με καιει γιατι είναι αρχη ή γιατι φταιει το υγρο;

Έχω βάλει τα λιγότερα watt και τα πολλά ohm αντισταση.

Μήπως καίγεται το βαμβάκι της αντίστασης ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα, επειδη ψαχνομαι για αγορα ηλεκτρονικου τσιγαρου,και σαν ασχετος με το αντικειμενο,πιο μαγαζι θα μου προτεινατε για την αγορα συσκευης σαν καλυτερο/πιο αξιοπιστο?Η ακομα καλυτερα,ποια συσκευη ειναι vfm,χωρις να ξεφυγουμε σε μεγεθος,αλλα και τιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, jkidd13 said:

Kαλησπερα, επειδη ψαχνομαι για αγορα ηλεκτρονικου τσιγαρου,και σαν ασχετος με το αντικειμενο,πιο μαγαζι θα μου προτεινατε για την αγορα συσκευης σαν καλυτερο/πιο αξιοπιστο?Η ακομα καλυτερα,ποια συσκευη ειναι vfm,χωρις να ξεφυγουμε σε μεγεθος,αλλα και τιμη?

καλησπέρα .

Aποψη μου , ξεκινα με κάτι εύκολο .

Θα σου πρότεινα το pod της aspire Flexus Peak  ειναι και για mtl (σφιχτο )ατμισμα αλλα και για RDL(ημιπνευμονικο -πιο αερατο ατμισμα ) .

20 ευρω εχει και δινει και δυο αντιστασεις μεσα .

Οι αντιστασεις οταν θα χρειαστει να αγορασεις εχουν περιπου στα 2.60 ευρω ..

Ειναι παρα πολυ αξιοπιστες (δινουν τρομερα ωραια γευση ) και εχουν αντοχη ,αν φυσικα εχουν υγρο και δεν ξεχνας να τις ποτισεις ....

Το τανκ του παιρνει 3ml υγρου (δικο σου υγρο ).

Μπορεις να δεις αντιστοιχα video στο YouTube και να δεις και πως δουλευει η συσκευη .

Τωρα απο μαγαζια ειναι ολα σχεδον αξιοπιστα και δεν θελω να κανω διαφημιση .

Μην μπλεξεις απο την αρχη σε επισκευασιμους ατμοποιητες ....

Δουλεψε podaki με τα δικα σου υγρα αρχικα και μετα σιγα σιγα αρχιζεις το ψαξιμο για κατι καλυτερο ...

Καλή αρχή :)

Επεξ/σία από naeg15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα. Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια καλά ηλεκτρονικά τσιγάρα χωρις διαρροές κτλ. Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ψάχνω  συνδυασμό pod και υγρού που να μοιάζουν όσο το δυνατόν περισσότερο σε disposables οπως elf bars και lost mary. Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/12/2023 at 21:22, tzitzikas2 said:

Καλησπέρα. Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια καλά ηλεκτρονικά τσιγάρα χωρις διαρροές κτλ. Ευχαριστώ 

Ανάλογα το τι ψάχνεις. Σε στυλ pod ας πούμε; Αν ναι κοίτα το Luxe XR Max. Πολύ καλή μπαταρία και τεράστια ποικιλία αντιστάσεων. Τώρα αν ψάχνεις κάτι ποιο απλό δες το Flexus Stick της Aspire ή το Vaporesso Eco Nano.

2 hours ago, parlapipas25 said:

Καλησπέρα ψάχνω  συνδυασμό pod και υγρού που να μοιάζουν όσο το δυνατόν περισσότερο σε disposables οπως elf bars και lost mary. Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο;

Θες αρχικά μια καλή συσκευή. Ανάλογα και το τι λεφτά έχεις να διαθέσεις. Δοκίμασε κάτι σε Vaporesso Xros 3 Mini από συσκευή για αρχή που είναι πολύ καλή. Τώρα από υγρό ανάλογα το τι γεύση ψάχνεις. Από ότι έχω διαβάσει τα S-elf Juice είναι αρκετά καλά. Elfliq αν βρεις Ελλάδα (δεν νομίζω να κυκλοφορούν επίσημα), Dinner Lady ίσως και Just Juice (μερικά από το πίσω μέρος του μυαλού μου). Απλά κατά πάσα πιθανότητα θα χρειαστείς υγρό με νικοτίνη αλάτων. Δοκίμασε πρώτα σε 10ml (Dinner Lady, Just Juice υπάρχουν στάνταρ σε νικοτίνη αλάτων 10ml έτοιμα) και βλέπεις μετά.

Απλά αν περιμένεις η γεύση να είναι ίδια θα απογοητευτείς πολύ. Τα μιας χρήσης έχουν σχεδιαστεί για αυτόν τον σκοπό. Να είναι μια και έξω. Είναι γεμάτα γλυκαντικά για να είναι έντονη η γεύση γιατί αλλιώς θα ήταν άτονα. Αλλιώς πας σε προγεμισμένα και την βρίσκεις εκεί ( Παράδειγμα: Η Steam Train βγάζει σίγουρα με νομίζω 14 γεύσεις και η Aspire σίγουρα μερικές γεύσεις για το Vilter Pod και σίγουρο θα υπάρχουν πολλοί στην αγορά)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, w95chris είπε

Ανάλογα το τι ψάχνεις. Σε στυλ pod ας πούμε; Αν ναι κοίτα το Luxe XR Max. Πολύ καλή μπαταρία και τεράστια ποικιλία αντιστάσεων. Τώρα αν ψάχνεις κάτι ποιο απλό δες το Flexus Stick της Aspire ή το Vaporesso Eco Nano.

Θες αρχικά μια καλή συσκευή. Ανάλογα και το τι λεφτά έχεις να διαθέσεις. Δοκίμασε κάτι σε Vaporesso Xros 3 Mini από συσκευή για αρχή που είναι πολύ καλή. Τώρα από υγρό ανάλογα το τι γεύση ψάχνεις. Από ότι έχω διαβάσει τα S-elf Juice είναι αρκετά καλά. Elfliq αν βρεις Ελλάδα (δεν νομίζω να κυκλοφορούν επίσημα), Dinner Lady ίσως και Just Juice (μερικά από το πίσω μέρος του μυαλού μου). Απλά κατά πάσα πιθανότητα θα χρειαστείς υγρό με νικοτίνη αλάτων. Δοκίμασε πρώτα σε 10ml (Dinner Lady, Just Juice υπάρχουν στάνταρ σε νικοτίνη αλάτων 10ml έτοιμα) και βλέπεις μετά.

Απλά αν περιμένεις η γεύση να είναι ίδια θα απογοητευτείς πολύ. Τα μιας χρήσης έχουν σχεδιαστεί για αυτόν τον σκοπό. Να είναι μια και έξω. Είναι γεμάτα γλυκαντικά για να είναι έντονη η γεύση γιατί αλλιώς θα ήταν άτονα. Αλλιώς πας σε προγεμισμένα και την βρίσκεις εκεί ( Παράδειγμα: Η Steam Train βγάζει σίγουρα με νομίζω 14 γεύσεις και η Aspire σίγουρα μερικές γεύσεις για το Vilter Pod και σίγουρο θα υπάρχουν πολλοί στην αγορά)

Το vilter το έχω. Μου αρέσει που παίρνει χάρτινα επιστόμια. Για το xros mini 3 έχω ακούσει λόγια. Λες να δω διαφορά από το vilter;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, parlapipas25 said:

Το vilter το έχω. Μου αρέσει που παίρνει χάρτινα επιστόμια. Για το xros mini 3 έχω ακούσει λόγια. Λες να δω διαφορά από το vilter;

Είναι πιο δυνατό. Το Vilter είναι καθαρά για τζούρα όσο πιο κοντά στο τσιγάρο. Ειδικά με το φίλτρο. Καλό αλλά μέχρι εκεί. Στις συσκευές και στα υγρά είναι η άποψη του καθενός. Εσένα μπορεί να σου αρέσει το Vilter σε άλλον να μη θέλει να το βλέπει. Γνώμη μου είναι να δοκιμάζεις συσκευές με ποικιλία αντιστάσεων (από 2 και πάνω) για να βρεις την τζούρα σου. Όσο για διαρροές, άμα το προσέχεις δεν χάνει κανένα (εκτός από μερικές εξαιρέσεις). Από την άλλη αν κάνεις μια τζούρα τώρα και μετά το παρατάς για κανένα μήνα, λογικό να χάνει υγρά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες θελω να φτιαξω ενα σωστο υγρο για να ατμιζω να μην  τρεχω με τα 10μελα ολη την ωρα.Πηρα booster nic pink mule πηρα pg vg και flavour shots.Θελω να φτιαξω ενα υγρο με τουλαχιστον 16 mg νικοτινη και να εχει και ωραια γευση απ το flavour.Αυτα που που πηρα πχ το bombo reserve εχει 20 ml στo μπουκαλακι των 60.Ολο αυτο το αρωμα χρησιμευει δηλαδη εκει μεσα θα φτιαξω το μειγμα.Ενα σωστο βιντεακι δεν εχω δει ολο 3 και 6 αρια φτιαχνουν.Ειμαι χρονια καπνιστης και θελω να το πεταξω.πειτε μου καποιος εμπειρος πως θα φτιαξω αυτο το μειγμα σωστο στα calculator με μπερδευει πολυ.Πρεπει να μειωσω το αρωμα για να γινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παίδες !

Ας με βοηθήσει κάποιος γιατί όλο πάω και καπνίζω με αυτά και με εκείνα:


Έχω το innokin Kroma-R: https://www.skroutz.gr/s/27516462/Innokin-Kroma-R-Zlide-Kit-Black-Box-Mod-4ml.html

Ότι αντίσταση κ να βάλω (0.8 ή δεκαεξάρα) βρωμίζει ξερω εγώ την 2η-3η μέρα λίγο και αν συνεχίσω ύστερα μυρίζει εντελώς. Νομίζω γίνεται όταν αδειάσει πρώτη φορά. Πόσες μέρες θα πρέπει να κρατάει με μία λίγο αυξημένη χρήση;;

Επίσης σχετικά με τα watt:

Όταν παίρνω αντίσταση 0.8 μου λένε να βάζω τα watt στο 15, αλλα γίνονται εκρήξεις και αναγκαστικά το έχω πιο χαμηλά. Άσε που μου καίγονται όταν έχω πολλά watt.. (είναι αυτές οι βουλγάρικες που μεταπωλούνται για όποιον ξέρει)..  ή όταν κάνω συνέχεια τζούρες παραζεστένεται... 

Τώρα δοκίμασα 16άρα (μου είπανε 10-14 watt την βάζουμε)  και την έχω στο κάτω άκρο: 10 watt και πηγαίνει ωραία . Πιο πάνω έκανε εκρήξεις και με έκαιγε, πέταγε καμένο υγρό στο χείλι...  Αλλα πάλι μου ψιλοβρώμησε σε 2 μέρες χρήσης. Υποτίθεται δεν κάνει να το ατμίζουμε καθόλου όταν μυρίζει.

Υποτίθεται η λογική είναι ότι όταν έχεις χαμηλό watt, Μένει μέσα στην αντίσταση υγρό που αργεί να καεί και για αυτό σου έρχεται υγρό... Αλλα απο την εμπειρία μου δεν είναι έτσι... 

Με νιώθει κάποιος;;;; :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Cmg__ είπε

Γειά σας παίδες !

Ας με βοηθήσει κάποιος γιατί όλο πάω και καπνίζω με αυτά και με εκείνα:


Έχω το innokin Kroma-R: https://www.skroutz.gr/s/27516462/Innokin-Kroma-R-Zlide-Kit-Black-Box-Mod-4ml.html

Ότι αντίσταση κ να βάλω (0.8 ή δεκαεξάρα) βρωμίζει ξερω εγώ την 2η-3η μέρα λίγο και αν συνεχίσω ύστερα μυρίζει εντελώς. Νομίζω γίνεται όταν αδειάσει πρώτη φορά. Πόσες μέρες θα πρέπει να κρατάει με μία λίγο αυξημένη χρήση;;

Επίσης σχετικά με τα watt:

Όταν παίρνω αντίσταση 0.8 μου λένε να βάζω τα watt στο 15, αλλα γίνονται εκρήξεις και αναγκαστικά το έχω πιο χαμηλά. Άσε που μου καίγονται όταν έχω πολλά watt.. (είναι αυτές οι βουλγάρικες που μεταπωλούνται για όποιον ξέρει)..  ή όταν κάνω συνέχεια τζούρες παραζεστένεται... 

Τώρα δοκίμασα 16άρα (μου είπανε 10-14 watt την βάζουμε)  και την έχω στο κάτω άκρο: 10 watt και πηγαίνει ωραία . Πιο πάνω έκανε εκρήξεις και με έκαιγε, πέταγε καμένο υγρό στο χείλι...  Αλλα πάλι μου ψιλοβρώμησε σε 2 μέρες χρήσης. Υποτίθεται δεν κάνει να το ατμίζουμε καθόλου όταν μυρίζει.

Υποτίθεται η λογική είναι ότι όταν έχεις χαμηλό watt, Μένει μέσα στην αντίσταση υγρό που αργεί να καεί και για αυτό σου έρχεται υγρό... Αλλα απο την εμπειρία μου δεν είναι έτσι... 

Με νιώθει κάποιος;;;; :P 

Καλημερα οι αντιστασεις που αγοραζεις δεν γραφουν πανω τα watt που παιζουν ? εκει να τα βαζεις στην συσκευη σου .Μηπως ολα σου τα θεματα εχουν να κανουν με την προελευση των αντιστασεων {δεν ηξερα οτι υπαρχουν και βουλγαρικες } οταν βαζεις αντισταση στην συσκευη σου την αφηνεις κανα 10λεπτο να ποτισει καλα ? για να μην παιρνεις γευση καμενου.

Οταν ατμιζεις γλυκες γευσεις αφηνουν πιο γρηγορα καταλοιπα σε σχεση με φρουτενιες γευσεις.Εγω μαξ τις αντιστασεις τις κραταω 7με 9 μερες .

Εν κατακλειδι μηπως να παρεις γνησιες αντιστασεις να δεις πως θα παει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, nek46 είπε

Καλημερα οι αντιστασεις που αγοραζεις δεν γραφουν πανω τα watt που παιζουν ? εκει να τα βαζεις στην συσκευη σου .Μηπως ολα σου τα θεματα εχουν να κανουν με την προελευση των αντιστασεων {δεν ηξερα οτι υπαρχουν και βουλγαρικες } οταν βαζεις αντισταση στην συσκευη σου την αφηνεις κανα 10λεπτο να ποτισει καλα ? για να μην παιρνεις γευση καμενου.

Οταν ατμιζεις γλυκες γευσεις αφηνουν πιο γρηγορα καταλοιπα σε σχεση με φρουτενιες γευσεις.Εγω μαξ τις αντιστασεις τις κραταω 7με 9 μερες .

Εν κατακλειδι μηπως να παρεις γνησιες αντιστασεις να δεις πως θα παει.

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

ναι οι 0.8 λένε πάνω 15-18 w αλλα απο τν εμπειρία μου μου φαίνονται πολλά, επειδή κάνει τσαφ πετάει υγρό και κάποιες φορές καίγονται γρήγορα. Η μάρκα είναι Z-coil.

Μήπως έχεις να προτείνεις αυθεντικές; Κανα λίνκ; Ποιες είναι, δεν ήξερα ότι έχει κ αυθεντικές!

ναι τις ποτίζω πρώτα και τις αφήνω 5-10 λεπτά. τις ποτίζω και απο πανω 5 σταγόνες και πλάγια στις τρυπουλες

Υγρό παίρνω την καπνική Ursula. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Cmg__ said:

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

ναι οι 0.8 λένε πάνω 15-18 w αλλα απο τν εμπειρία μου μου φαίνονται πολλά, επειδή κάνει τσαφ πετάει υγρό και κάποιες φορές καίγονται γρήγορα. Η μάρκα είναι Z-coil.

Μήπως έχεις να προτείνεις αυθεντικές; Κανα λίνκ; Ποιες είναι, δεν ήξερα ότι έχει κ αυθεντικές!

ναι τις ποτίζω πρώτα και τις αφήνω 5-10 λεπτά. τις ποτίζω και απο πανω 5 σταγόνες και πλάγια στις τρυπουλες

Υγρό παίρνω την καπνική Ursula. 

Εδώ και χρόνια αγοράζω αυτές από εδώ που μου κρατάνε πάνω από μήνα (ή 7 με 10 μέρες έκαστος) και παίζω με 14.5watt.

Επίσης δεν περιμένουμε να αδειάσει τελείως για να ξαναγεμίσουμε αλλά γεμίζουμε όταν είναι στη μέση/προς το τέλος για να αποφύγουμε να στεγνώσει το βαμβάκι και αρπάξει.(το λέω just in case)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...