Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα,

Αρχάριος εδώ, εχω μια ερώτηση.

Πήρα το Aspire Oby, γενικά σαν αίσθηση μου άρεσει, αλλά νομίζω δε μου αρέσουν τα συγκεκριμένα υγρά που πήρα.

Πως μπορώ να το αδειάσω? Μπορώ να το πλύνω αυτό το δοχείο με την αντίσταση ?

Γενικά στα καταστήματα μπορείς να δοκιμάσεις γεύσεις η αγοράζουμε και ότι μας κάτσει ? 🤔

(παραπάνω από μια ερωτήσεις τελικά, sorry πιθανότατα έχουν απαντηθεί ξανά) 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/6/2023 στις 6:57 ΜΜ, Christos_Tz είπε

εχω φαει ολον τον κοσμο και δεν βρισκω...ψαχνω ανταλλακτικα γυαλακια για τον Gear RTA....εχει κανειs υποψιν του που μπορω να βρω..?

τα τζαμακια ειναι ψιλο generic αν βρεις εναν ατμοποιητη που εχει ιδιο υψος και φαρδος κατα πασα πιθανοτητα θα κανει και το τζαμακι του.Παρηγγειλε δυο τρια φθηνα διαφορετικα και δοκιμασε τα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/6/2023 στις 6:57 ΜΜ, Christos_Tz είπε

εχω φαει ολον τον κοσμο και δεν βρισκω...ψαχνω ανταλλακτικα γυαλακια για τον Gear RTA....εχει κανειs υποψιν του που μπορω να βρω..?

Κάνε ένα τηλέφωνο στο Vape Experts, μπας και ξέρουν αν σου κάνει από κανέναν άλλον και έχουν.

12 ώρες πριν, athan είπε

Γενικά στα καταστήματα μπορείς να δοκιμάσεις γεύσεις η αγοράζουμε και ότι μας κάτσει ? 🤔

Με τον κόβιντ, πολλά καταστήματα έβγαλαν τα δοκιμαστήρια που είχαν (αν και άσχετα με τον κόβιντ, τυπικά είναι παράνομο αλλά μεγάλη κουβέντα αυτό). Κάποιοι τα έχουν ξαναφέρει, κάποιοι όχι.

Αυτό που κάνω εγώ, είναι ρίχνω μια σταγόνα από το υγρό στο χέρι μου και το δοκιμάζω έτσι. Με αυτό τον τρόπο καταλαβαίνω πολύ καλύτερα τη γεύση ενός υγρού από το να το δοκιμάσω σε ένα τυχαίο ατμοποιητή που δεν θα έχει καμία σχέση με τον δικό μου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα επιστροφη παλι στο ατμισμα και αυτη τη στιγμη εχω το drag 3 που πρεπει να παρει ποδι γιατι το καπακι των μπαταριων τα εχει φτυσει απο την αρχη και το εχω με ταινια. ειμαι στην αναζητηση νεου mod και νεων μπαταριων μιας και οι vtc6 δεν βγαζουν ουτε μιαμιση μερα σε τσιγαρισιο ατμοποιητη. ακουω τις γνωμες σας. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, geoliol said:

καλησπερα επιστροφη παλι στο ατμισμα και αυτη τη στιγμη εχω το drag 3 που πρεπει να παρει ποδι γιατι το καπακι των μπαταριων τα εχει φτυσει απο την αρχη και το εχω με ταινια. ειμαι στην αναζητηση νεου mod και νεων μπαταριων μιας και οι vtc6 δεν βγαζουν ουτε μιαμιση μερα σε τσιγαρισιο ατμοποιητη. ακουω τις γνωμες σας. ευχαριστω

Δες από Lost Vape το Thelema Quest. Με μαγνητικό καπάκι είναι και πολύ καλή διαχείρηση ρεύματος. Όσο για τις μπαταρίες, δυστυχώς κυκλοφορούν πολλές απομιμήσεις SONY (και όχι μόνο) και πολύ πιθανόν να έπεσες σε μαϊμού μπαταρίες (εκτός αν τις έχεις καιρό).
Προσωπικά χρησιμοποιώ Molicel και συγκεκριμένα τις P26A (2600mAh έχουν αλλά υπάρχουν και οι P28A με 2800mAh) οι οποίες έχουν τρομερή απόδοση ακόμα και προς το τέλος. Πιο πριν χρησιμοποιούσα NiteCore αλλά οι τιμές που έχουν τις κάνουν απλησίαστες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 14/06/2023 at 11:38, chrisxkar said:

τα τζαμακια ειναι ψιλο generic αν βρεις εναν ατμοποιητη που εχει ιδιο υψος και φαρδος κατα πασα πιθανοτητα θα κανει και το τζαμακι του.Παρηγγειλε δυο τρια φθηνα διαφορετικα και δοκιμασε τα

ολα οκ..παραγγελεια απο Ali(china)..μια 5αδα σε τιμη χωμα και τελειωσε η υποθεση...αναμονη κανα μηνα και για να ερθουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/6/2023 στις 2:32 ΜΜ, geoliol είπε

καλησπερα επιστροφη παλι στο ατμισμα και αυτη τη στιγμη εχω το drag 3 που πρεπει να παρει ποδι γιατι το καπακι των μπαταριων τα εχει φτυσει απο την αρχη και το εχω με ταινια. ειμαι στην αναζητηση νεου mod και νεων μπαταριων μιας και οι vtc6 δεν βγαζουν ουτε μιαμιση μερα σε τσιγαρισιο ατμοποιητη. ακουω τις γνωμες σας. ευχαριστω

https://atmi-zo.gr/el/geekvape/3599-3747-geekvape-l200-aegis-legend-2-box-mod-200w.html                          

https://www.discountstore.gr/shop/mpataries/mpataries-li-ion-18650-26650-37/18650/molicel-inr18650-p28a-2800mah-35a/  
/
https://www.discountstore.gr/shop/mpataries/mpataries-li-ion-18650-26650-37/18650/molicel-inr18650-p28b-2800mah-40a/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Υπάρχει πουθενά κανένας κωδικός προσφοράς Myblu? Έχω ένα σκασμό κάψουλες και δεν έχω συσκευή, οπότε η προσφορά στα 15 ευρώ με δώρο κάψουλες μου είναι άχρηστη. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα σας!

Χρησιμοποιω τον geek vape Z MTL ατμοποιητη με ετοιμα υγρα (μπισκοτα,βαφλες κτλπ γευσεις) χωρις νικοτινη, θελω να δοκιμασω το steampunk antoinette 120ml μπουκαλακι που εχει 30ml υγρου. Εχω παρει και βασεις, μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει για τη σωστη αναλογια PG/VG που πρεπει να βαλω μεσα? Απο οτι καταλαβα πρεπει να συμπληρωσω 90ml βασης αλλα τι ποσοστο ακριβως για mtl ατμοποιητη? Εψαξα να βρω οδηγιες για το συγκεκριμενο υγρο και δεν βρισκω αναλογιες. Ουτε στο μπουκαλακι επανω βλεπω τιποτα, λεει μονο "30ml αρωμα".
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/7/2023 στις 7:20 ΠΜ, corr8 είπε

Καλημερα σας!

Χρησιμοποιω τον geek vape Z MTL ατμοποιητη με ετοιμα υγρα (μπισκοτα,βαφλες κτλπ γευσεις) χωρις νικοτινη, θελω να δοκιμασω το steampunk antoinette 120ml μπουκαλακι που εχει 30ml υγρου. Εχω παρει και βασεις, μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει για τη σωστη αναλογια PG/VG που πρεπει να βαλω μεσα? Απο οτι καταλαβα πρεπει να συμπληρωσω 90ml βασης αλλα τι ποσοστο ακριβως για mtl ατμοποιητη? Εψαξα να βρω οδηγιες για το συγκεκριμενο υγρο και δεν βρισκω αναλογιες. Ουτε στο μπουκαλακι επανω βλεπω τιποτα, λεει μονο "30ml αρωμα".
 

50:50 VG: PG για συσκευές (MTL)

αυτα καταφερα να βρω ελπιζω να βοηθησα

Screenshot 2023-07-08 155650.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 07/07/2023 at 07:20, corr8 said:

Καλημερα σας!

Χρησιμοποιω τον geek vape Z MTL ατμοποιητη με ετοιμα υγρα (μπισκοτα,βαφλες κτλπ γευσεις) χωρις νικοτινη, θελω να δοκιμασω το steampunk antoinette 120ml μπουκαλακι που εχει 30ml υγρου. Εχω παρει και βασεις, μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει για τη σωστη αναλογια PG/VG που πρεπει να βαλω μεσα? Απο οτι καταλαβα πρεπει να συμπληρωσω 90ml βασης αλλα τι ποσοστο ακριβως για mtl ατμοποιητη? Εψαξα να βρω οδηγιες για το συγκεκριμενο υγρο και δεν βρισκω αναλογιες. Ουτε στο μπουκαλακι επανω βλεπω τιποτα, λεει μονο "30ml αρωμα".
 

Το καλύτερο βέβαια θα ήταν να βάλεις ελάχιστο PG (προπυλενογλυκόλη) δηλαδή κάπου στα 10-12ml γιατί λόγω ζέστης επηρεάζεται η ρευστότητα του υγρού. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να γίνεται πιο λεπτόρρευστο το υγρό και αν το έχεις ήδη 50-50 θα είναι σαν σούπα.

Για παράδειγμα, εγώ θα το έκανα 60-40 (VG-PG), άρα θα έβαζα 78ml VG και τα υπόλοιπα 12ml PG. Να θυμάσαι ότι το άρωμα που έχει το κάθε υγρό το μετράς σαν PG

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/7/2023 στις 7:20 ΠΜ, corr8 είπε

Καλημερα σας!

Χρησιμοποιω τον geek vape Z MTL ατμοποιητη με ετοιμα υγρα (μπισκοτα,βαφλες κτλπ γευσεις) χωρις νικοτινη, θελω να δοκιμασω το steampunk antoinette 120ml μπουκαλακι που εχει 30ml υγρου. Εχω παρει και βασεις, μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει για τη σωστη αναλογια PG/VG που πρεπει να βαλω μεσα? Απο οτι καταλαβα πρεπει να συμπληρωσω 90ml βασης αλλα τι ποσοστο ακριβως για mtl ατμοποιητη? Εψαξα να βρω οδηγιες για το συγκεκριμενο υγρο και δεν βρισκω αναλογιες. Ουτε στο μπουκαλακι επανω βλεπω τιποτα, λεει μονο "30ml αρωμα".
 

https://e-liquid-recipes.com/create

snapshot_e-liquid-recipes.com_1688909008376.png

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, w95chris είπε

Το καλύτερο βέβαια θα ήταν να βάλεις ελάχιστο PG (προπυλενογλυκόλη) δηλαδή κάπου στα 10-12ml γιατί λόγω ζέστης επηρεάζεται η ρευστότητα του υγρού. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να γίνεται πιο λεπτόρρευστο το υγρό και αν το έχεις ήδη 50-50 θα είναι σαν σούπα.

Για παράδειγμα, εγώ θα το έκανα 60-40 (VG-PG), άρα θα έβαζα 78ml VG και τα υπόλοιπα 12ml PG. Να θυμάσαι ότι το άρωμα που έχει το κάθε υγρό το μετράς σαν PG

Ευχαριστω πολυ! Θα δοκιμασω αυτη την αναλογια και θα πειραματιστω και με ενα αλλο flavor που πηρα (θα το χωρισω σε 2 αντι για ενα για να κανω δοκιμες) να βαλω ακομη πιο λιγο PG. 😀
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα

Αξιζει να ασχοληθεις με υγρα flavor  περασμενης ημερομηνιας .Βρηκα σε ενα μαγαζι

σε πολυ χαμηλη τιμη τι λετε θα υπαρχει θεμα στο ατμισμα?

ευχαριστω για τον χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...