Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 minutes ago, nek46 said:

Καλημερα

Αξιζει να ασχοληθεις με υγρα flavor  περασμενης ημερομηνιας .Βρηκα σε ενα μαγαζι

σε πολυ χαμηλη τιμη τι λετε θα υπαρχει θεμα στο ατμισμα?

ευχαριστω για τον χρονο σας.

Εξαρτάται. Γενικώς, όχι, δεν θα έχεις θέμα.

Αν έχουν λήξει πρόσφατα, και εννοούμε ακόμα και 1 χρόνο πριν, δεν θα καταλάβεις τίποτα.

Άμα είναι τίποτα 6 ετών και φαίνονται ότι έχουν μαυρίσει, κτλ., η γεύση τους θα είναι ψιλοαηδία και δεν θα ατμίζεται, θα ναι σαν χώμα.

Άμα είναι συμπυκνωμένο άρωμα, ειδικά κάποιες γεύσεις που είναι σκούρες (σοκολάτες, κτλ.), πιο εύκολα "χαλάει", αν είναι SNV και φαίνεται νορμάλ, κατά 99% δεν θα καταλάβεις τίποτα.

Έχω κάνει άπειρα λίτρα από ληγμένα και ακόμα εδώ είμαι, γενικά δεν θα το πρότεινα, ειδικά για μεγάλο διάστημα, αλλά δεν έχεις θέμα. Τα μόνα που μπορώ να πω ότι με χάλασαν ήταν κάτι αρώματα που φαινόντουσαν και εμφανισιακά ότι είναι για τα σκουπίδια και περισσότερο ως πείραμα τα έκανα, αλλά μιλάμε να έχουν λήξει εδώ και 6-7 χρόνια. Ε, αυτά δεν ατμίζονται, το καταλαβαίνεις από την πρώτη τζούρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

26 λεπτά πριν, Baator είπε

Εξαρτάται. Γενικώς, όχι, δεν θα έχεις θέμα.

Αν έχουν λήξει πρόσφατα, και εννοούμε ακόμα και 1 χρόνο πριν, δεν θα καταλάβεις τίποτα.

Άμα είναι τίποτα 6 ετών και φαίνονται ότι έχουν μαυρίσει, κτλ., η γεύση τους θα είναι ψιλοαηδία και δεν θα ατμίζεται, θα ναι σαν χώμα.

Άμα είναι συμπυκνωμένο άρωμα, ειδικά κάποιες γεύσεις που είναι σκούρες (σοκολάτες, κτλ.), πιο εύκολα "χαλάει", αν είναι SNV και φαίνεται νορμάλ, κατά 99% δεν θα καταλάβεις τίποτα.

Έχω κάνει άπειρα λίτρα από ληγμένα και ακόμα εδώ είμαι, γενικά δεν θα το πρότεινα, ειδικά για μεγάλο διάστημα, αλλά δεν έχεις θέμα. Τα μόνα που μπορώ να πω ότι με χάλασαν ήταν κάτι αρώματα που φαινόντουσαν και εμφανισιακά ότι είναι για τα σκουπίδια και περισσότερο ως πείραμα τα έκανα, αλλά μιλάμε να έχουν λήξει εδώ και 6-7 χρόνια. Ε, αυτά δεν ατμίζονται, το καταλαβαίνεις από την πρώτη τζούρα.

Απο natura ειναι , εγω ατμιζω φρουτα και που και που καμια γλυκια γευση .

θα παω να παρω κανα 2 γευσεις θα τσεκαρω και ημερομηνια και βλεπουμε

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, nek46 said:

Απο natura ειναι , εγω ατμιζω φρουτα και που και που καμια γλυκια γευση .

θα παω να παρω κανα 2 γευσεις θα τσεκαρω και ημερομηνια και βλεπουμε

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.👍

Το παν στα υγρά είναι η συνθήκες αποθήκευσης και όχι η ημερομηνία, με εξαίρεση κάποιων συνταγών που "παρά ωριμάζουν" με τον καιρό και χαλάει (ή γίνεται καλύτερη) η γεύση τους. Αν τα τρώει ο ήλιος και σε 1 εβδομάδα μπορεί να "χαλάσουν". Δεν κινδυνεύεις απλά η γεύση τους θα είναι χάλια και θα τα πετάξεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, nek46 said:

Καλημερα

Αξιζει να ασχοληθεις με υγρα flavor  περασμενης ημερομηνιας .Βρηκα σε ενα μαγαζι

σε πολυ χαμηλη τιμη τι λετε θα υπαρχει θεμα στο ατμισμα?

ευχαριστω για τον χρονο σας.

Θεωρητικά, δεν υπάρχει κάτι που να γίνεται επικίνδυνο μόλις παρέλθει η ημερομηνία λήξης του. Επιπρόσθετα, οι ημερομηνίες που έχουν τα υγρά είναι Best Before και όχι Expiration Date. Εν ολίγοις, ο κατασκευαστής μπορεί να εγγυηθεί ότι μέχρι εκείνη την ημερομηνία, το υγρό θα έχει όλα τα χαρακτηριστικά που πρέπει να έχει όπως όταν βγήκε στην αγορά.

Από εκεί και πέρα, είναι δική σου απόφαση. Προφανώς δεν μπορεί να σου πει κανείς "ναι πάρτο άφοβα", καταλαβαίνεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Baator Καλησπερα φιλε , πηρα 2 γευσεις ηταν 2 μηνες πισω , ειχαν  βεβαια

και καποιες που οπως ειπες ηταν αθλιες στο ματι και πιθανων χρονια πισω

Αυτα τα ολιγα.  Καλη συνεχεια σε ολους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αυτή την στιγμή είμαι με ένα απλό podακι aspire vilter και αυτό το υγρό με μπισκοτο γευση και καλα , αλλα δεν τρελενομαι…

Σκεφτόμουν μήπως έκανα την αναβάθμιση σε mod με έναν ατμόποιητη nautilus 3 , θα είχα διαφορά στην γεύση; ακουω πολλούς που λενε η μερα με την νυχτα και αλλοι που λενε οτι δεν θα καταλαβω διαφορα στην πραξη ...

η πρώτα να βρω το υγρό μου και μετά να κοιτάξω για αναβάθμιση; και να κρατησω τα χρηματα?

κατα τα αλλα σκεφτομουν το κιτ με το zelos x και τον nautilus 3 κοντα στο 50ρικο , υπαρχει κατι καλυτερο κοντα σε αυτα τα χρηματα αντε και 10-20 παραπανω?

366090330_2254725011398146_946479005488683011_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα την αναβάθμιση και μετά το υγρό !

Με vilter είναι η σύζυγος και εγώ με ναυτιλο 3 παλιότερα και πλέον 2+χρονια kromaZ. Καπνίζουμε το ίδιο υγρό και έχει τεράστια διαφορά. 
Κανε την αναβάθμιση σου και δες την διάφορες της γεύσης και μετά θα εκτιμήσεις σωστά το οποίο υγρό διαλέξεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, δοκίμασα πρόσφατα το vuse go creamy tobacco που είναι μιας χρήσης και ξετρελαθηκα με τη γεύση. Μου άρεσε πάρα πολύ αλλά δε συμφέρει να δίνεις 7ευρω με διάρκεια 1 το πολύ 1,5 μέρα. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάτι παρόμοιο σε snv;;; Έχω φάει πραγματικά κόλλημα και δε το βγάζει και σε podακι προγεμισμενο που κάνουν 6ευρω οι δύο κάψουλες... Παρακαλώ τα φώτα σας!!!!🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, tweety2022 said:

Κανείς;;;;;

Από ό,τι διαβάζω, το Creamy Tobacco είναι καπνός καραμέλα βανίλια. Κλασικό προφίλ RY4. Ακριβώς το ίδιο δεν θα βρεις, αλλά αν πας σε ένα μαγαζί και ζητήσεις να δοκιμάσεις RY4 υγρά όλο και κάτι θα βρεις που να σου αρέσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, tweety2022 said:

Κανείς;;;;;

Θες μια γεύση με ένταση για να μπει σε pod.  Πήγαινε σε Steampunk από την RY4 σειρά για παράδειγμα ή μπορείς να δοκιμάσεις κάποιο Bombo που είναι καλή εταιρία. Υπάρχει και το Tribeca της Halo σε αυτό το προφίλ ή αν θυμάμαι καλά και το Last Call από Steam Train είναι περίπου ίδιο προφίλ (με αρκετή γλυκάδα βέβαια).

Εφόσον μπήκες στα μιας χρήσης και κόλλησες με αυτά, δύο επιλογές έχεις:

1) Δοκιμάζεις μέχρι να βρεις ένα υγρό που σε καλύπτει αποδέχοντας πως δεν θα είναι η ίδια γεύση (ούτε καν ίδια ένταση).

2)Δοκιμάζεις όσα δοκιμάσεις, αποφασίζεις πως κανένα υγρό δεν είναι αρκετά κοντά σε αυτό που θες και συνεχίζεις τα Disposables.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα. 

Θελω να ξαναξεκινησω ηλεκτρονικο, το ειχα κοψει γιατι σε καποιες φασεις το ενιωθα πιο ανθυγιεινο απο το τσιγαρο.

(πολυ πιθανο να ειναι λαθος η αισθηση μου, να εκανα λαθη στη χρηση κλπ)

Δεν με ενδιαφερει να μου "εγγυηθει" καποιος αν ειναι υγιεινο, ξερω οτι δεν ειναι, εχουμε καταλληξει ομως 100% στο συμπερασμα οτι ειναι λιγοτερο ανθυγιεινο απο το τσιγαρο? Ολες αυτες οι ουσιες, γευσεις, χημικα κλπ, μου δημιουργουν αμφιβολιες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, GIOVINCO said:

Καλησπερα. 

Θελω να ξαναξεκινησω ηλεκτρονικο, το ειχα κοψει γιατι σε καποιες φασεις το ενιωθα πιο ανθυγιεινο απο το τσιγαρο.

(πολυ πιθανο να ειναι λαθος η αισθηση μου, να εκανα λαθη στη χρηση κλπ)

Δεν με ενδιαφερει να μου "εγγυηθει" καποιος αν ειναι υγιεινο, ξερω οτι δεν ειναι, εχουμε καταλληξει ομως 100% στο συμπερασμα οτι ειναι λιγοτερο ανθυγιεινο απο το τσιγαρο? Ολες αυτες οι ουσιες, γευσεις, χημικα κλπ, μου δημιουργουν αμφιβολιες. 

Καλησπέρα,
σύμφωνα με τα ως τώρα δεδομένα είναι πιο ασφαλές (όχι ακινδυνο, ούτε υγιεινο, ακίνδυνος και υγιεινος είναι μόνο ο αέρας του βουνού που λένε και στο χωριό) από το συμβατικό τσιγάρο με την προϋπόθεση ότι γίνεται ορθή χρήση.

Με τον όρο ορθή χρήση αναφέρομαι

  • αντικατάσταση αντιστάσεων (7 μέρες max και σε κάποια υγρά ίσως θέλει και πιο συχνή),
  • Στο εμπόριο υπάρχουν αντιστάσεις διαφόρων μετάλλων και κάθε μέταλλο θέλει διαφορετική χρήση οπότε πρέπει να ενημερωθείς τι θα κάνεις και τι όχι
  • χρήση υγρών-νικοτινης τα οποία είναι ελεγμένα και οχι παραεισαγωγες κλπ
  • προσοχη στη μπαταριες
  • χρήση όταν υπάρχει ανάγκη για τσιγάρο και όχι 24/7 στο στόμα

Αυτό που προτείνω σε όσους θέλουν να κόψουν το κάπνισμα (και πλέον το κανω και εγώ) είναι συσκευές τύπου pod όπως το Aspire Oby Jet τα οποία είναι έτοιμη κάψουλα με αντίσταση που τη γεμίζεις και την αλλάζεις ανά 3-5 μέρες. Αν θες να πας σε επισκευάσιμους και σε ιδιοκατασκευές υγρών οφείλεις να γνωρίζεις πολύ καλά περί μετάλλων και υγρών γιατί αν κάνεις ότι νά ναι μπορεί να γίνει πιο επικίνδυνο απο το τσιγάρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...