Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, gpolic είπε

Ευχαριστω παιδιά,

Το μηχάνημα εαν εχει μεσα 2μλ υγρο, και το εχω στο χερι ??  Περναει λογικα αυτο μεσα στο αεροπλανο, ετσι ;

Δεν θέλω να το ατμισω στο αεροπλανο!

Μέλλον θα τα βαλω στην βαλίτσα τα μπουκαλακια ετσι οπως μου το λετε.

Δεν εχω επισκευασιμο. Εχω το μηχανηματακι και το υγρό. Αντε να παρω και μια ανταλλακτική αντίσταση.

20 ώρες πριν, akpe είπε

Καλύτερα να μην το έχεις γεμάτο με υγρό, αφού δεν θέλεις να ατμίσεις. Από τη διαφορά πίεσης παίζει να σου αδειάσει ο ατμοποιητής στο χέρι. 

ακριβως αυτο οπως και να εχεις τοποθετημενο αναποδα τον ατμοποιητη (αν ειναι εφικτο) γιατι η πιεση στο αεροπλανο πιεζει το υγρο να εχει διαρροη.Οσο λιγοτερο γεμισμενο τοσο καλυτερο για το αεροπλανο

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ωραια, παιδια ευχαριστώ για τις συμβουλές.

Λογικά θα το αδειάσω το τανκ πριν μπω μέσα, για καλό και για κακό. Καλό μου ταξιδι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/5/2019 στις 12:18 ΜΜ, spocky είπε

Αποφάσισα μετα απο πολυ καιρο να ξαναρχισω το ηλεκτρονικο. Ειχα αυτο το mod https://smok-e.gr/el/διάφορα-kitmod/782-wismec-presa-tc-75w.html  με τον ατμοποιητη Cubis.
Θα ηθελα να μαθω αν εχουν βγει (σιγουρα θα εχουν) πολυ καλυτεροι ατμοποιητες και αν ναι ποιον θα προτεινατε στα 25-30 ευρω για αγορα απο Ελλαδα? Στο μαγαζι της γειτονιας μου προτειναν τον Melo 4, ειναι καλος?

Να φανταστω θελεις τσιγαρισιο(σφιχτη τζουρα) ετσι;Δες για τον zlide της innokin και μακρια απο melo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, leftis95 είπε

Για 100% VG vaping έχετε να προτείνετε κάποιο καλό starter kit ή combo mod-coil? Δεν με ενδιαφέρουν επιδόσεις, battery life και τέτοια. Κάτι basic ψάχνω.

100% vg δυσκολο γιατι το αρωμα ειναι σε pg,αν εννοεις full vg τοτε αναλογα,αν φτιαχνεις δικα σου υγρα με 90-95% vg δυσκολο να παιξει καλα σε κατι εκτος απο rda και καποιους rta..Αν εννοεις να συμπληρωνεις μονο vg σε shake and vape τοτε το vg θα ειναι γυρω στο 70% που τα περισσοτερα το αντεχουν ανετα..Αν εισαι στην 1η κατηγορια δεν θα σε βολεψει καποιο κιτ με ετοιμες αντιστασεις..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για 100% (ή μάλλον όπως είπε ο Karamol3golas γύρω στο 90%) VG δύσκολο να σε καλύψει κάτι basic. Οι περισσότεροι θα έχουν πρόβλημα τροφοδοσίας, αφού υγρό με τόσο υψηλή περιεκτικότητα σε VG είναι παχύρρευστο και οι περισσότεροι ατμοποιητές θα βγάζουν καμένο γιατί δεν θα προλαβαίνει να ποτίζει την αντίσταση. Από την εμπειρία μου, εργοστασιακοί που έχω δοκιμάσει και δεν είχαν πρόβλημα είναι οι TFV8, TFV10, και Aspire Revvo (τους πρώτους δυο δεν τους λες και basic όμως). Στάνταρ υπάρχουν και άλλοι, αλλά είναι λίγο trial & error το θέμα. Εναλλακτικά κοιτάς σε RDA ή, ίσως (το ίσως πάλι λόγω ρευστότητας) σε RTA.

Προσωπική μου πρόταση: Αν θες οπωσδήποτε >90% VG και θες πνευμονική τζούρα δοκίμασε κιτ με τον Aspire Revvo, με αυτόν έπαιζα περίπου στο 90% VG χωρίς κανένα πρόβλημα, αν βρεις την έκδοση στα 4ml ακόμα καλύτερα. Αλλιώς πας προς Innokin Zenith/Zlide ή Aspire Nautilus 2S (τον Tigon δεν τον έχω χρησιμοποιήσει για να κρίνω) αλλά πιθανότατα θα πρέπει να κατέβεις τουλάχιστον στο 80% VG για να είσαι σίγουρος πως δεν θα έχεις θέμα τροφοδοσίας.

Επεξ/σία από akpe
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, HALF EVIL said:

Ένας ατμοποιητής σαν τον Smok baby beast  για πνευμονικές με καλό ντουμάνι ?? 

Aspire Revvo, Aspire Nepho, αν τυχόν βρεις τον πρώτο στα 4ml τον θεωρώ ελαφρώς καλύτερο σε γεύση και ατμό. Απλά θέλει τρόπο το γέμισμα του, θέλει πλαστικό μπουκαλάκι με αρκετά μεγάλη μύτη ώστε να πιέζει το έμβολο και να γεμίζει χωρίς να ξεβιδώνεις το καπάκι του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys εχετε να προτινετε επαληθευμενα καταστηματα ελλαδα για γνησιες 18650 μπαταριες?

τσεκαρα το e-fakos.gr που εχει τισ vtc5a που θελω αλλα δεν μπορω να ειμαι 100% sure οτι ειναι γνησιες απο φωτος
θενξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καμμια γνωμη για το nobacco isson?..το σκεφτομαι λογω μικρου μεγεθους και της βασικης μπαταριας που ειναι εκτος του τσιγαρου(πιο ασφαλες)

https://www.nobacco.gr/el/shop/nobacco-issonb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kadaz είπε

guys εχετε να προτινετε επαληθευμενα καταστηματα ελλαδα για γνησιες 18650 μπαταριες?

τσεκαρα το e-fakos.gr που εχει τισ vtc5a που θελω αλλα δεν μπορω να ειμαι 100% sure οτι ειναι γνησιες απο φωτος
θενξ

https://www.discountstore.gr/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Kadaz είπε

ωραιος, 100% legit λες?

Ναι. Μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στο vaping.gr όπου θα διαπιστώσεις ότι πάρα πολλοι έχουν πάρει από το discount χωρίς θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Metoo είπε

Ναι. Μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στο vaping.gr όπου θα διαπιστώσεις ότι πάρα πολλοι έχουν πάρει από το discount χωρίς θέμα.

θενξ μαν. Ναι προσπαθησα αλλα δε με αφηνε να μπω στο θεμα και βαριομουν να κανω λογαριασμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...