Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις ‎5‎/‎5‎/‎2019 στις 1:47 ΜΜ, Baator είπε

Για να το κάνει εισαγωγή από χώρα του εξωτερικού μιλάμε, όχι να το αγοράσει από μαγαζί στο κέντρο της Αθήνας.

Λαθρεμπόριο σημαίνει εισάγεις απαγορευμένο προιόν ή φέρνεις κάτι στα μουλωχτά (ακόμα και κάτι που επιτρέπεται) χωρίς

να πληρώσεις τους ανάλογους φόρους στο τελωνείο.

Αυτήν την στιγμή η εισαγωγή τέτοιας ποσότητας νικοτίνης από ιδιώτη, απαγορεύεται.

Εσύ, αν θέλεις, δίνε συμβουλή στον κόσμο να φέρνει καθαρή νικοτίνη από το εξωτερικό και αφού είσαι σίγουρος για το πως θα την χειριστείς με ασφάλεια,

πες το και σε αυτούς και πάρε την ευθύνη αν κατά λάθος πέσει 1 γραμμάριο κάπου και δεν το πάρουν χαμπάρι.

Τι λαθρεμπόριο και πράσινα άλογα λέει ρε, πραγματικά σε άλλο κόσμο, εδώ απαγόρευσαν να πωλείται η νικοτίνη σε μπουκαλάκια μεγαλύτερα των 10ml και περιεκτικότητας 20mg/ml,

αλλά όλοι μαλάκες είμαστε εδώ μέσα, απλά είναι τα πράγματα ρε κορόιδα, πηγαίνετε στο κέντρο της Αθήνας και πάρτε 100 γραμμάρια (ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ, όχι MG) καθαρής νικοτίνης που δεν ξέρουμε καν για τι χρήση προορίζεται και αραιώστε την. Έλα μωρέ όλα νικοτίνες είναι, αυτοί στην Pink Mule τι βάζουν, κανά τέτοιο θα βάζουν. Τον άλλο τον έξυπνο, γνωστό Αθηναίο έμπορο με κατάστημα ηλ. τσιγάρου, τον συνέλαβαν πριν 10 μέρες επειδή έφερνε νικοτίνη με συγκέντρωση μεγαλύτερη των 20mg/ml, την αραίωνε και την πουλούσε στον κόσμο, αλλά κλάιν, λύσεις υπάρχουν άμα ξέρεις προφανώς.

Σιγά ρε φίλε, δεν πρόκειται και για απασφάλιση βόμβας, έλεος!

Οσο περί απαγορευμένων προϊόντων, φόρων κλπ ασχολίαστα.... 

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

Αν συνεχίσετε τη συζήτηση για απαγορευμένες και επικίνδυνες ουσίες εκτός επιτρεπόμενων ορίων, εκτός από το μάταιο τούτο κόσμο, θα αποχαιρετίσετε και το topic... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/5/2019 στις 3:43 ΠΜ, akpe είπε


Γιατί δεν κοιτάς αυτές που έχει το antitpd; Δεν είναι τόσο σκότωμα οι τιμές, αλλά ακόμα και με τα 250ρια τους βγάζεις αρκετό όγκο υγρού με συγκριτικά χαμηλό κόστος (σε σχέση με τα booster).

Τα έχεις δοκιμάσει τα meganic booster από antitpd για να μας πεις καμιά γνώμη; Από τιμή είναι μια χαρά αν και ακριβά μεταφορικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Neo4 είπε

Τα έχεις δοκιμάσει τα meganic booster από antitpd για να μας πεις καμιά γνώμη; Από τιμή είναι μια χαρά αν και ακριβά μεταφορικά

εγω δεν το ηξερα το σαιτ. ειναι καλές οι βάσεις του? περνάνε κανονικα τελωνειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Neo4 είπε

Τα έχεις δοκιμάσει τα meganic booster από antitpd για να μας πεις καμιά γνώμη; Από τιμή είναι μια χαρά αν και ακριβά μεταφορικά

εχω δοκιμασει την νικοτινη της meganic. και ειναι πολυ καλη.

για την ακριβεια την κανουμε μηνες αρκετα ατομα( τι μηνες , παιζει να εχουμε κλεισει χρονο ++)

η ποιοτητα καλη , η γευση καλη - σε σχεση με pink mule , flavor art  , tottaly wicked και την νικοτινη της φαγκρον που επερνα ειναι στα ιδια επιπεδα. πιο 'καθαρη' και απο την ΑΤΜΟΣ lab πιστευω ειναι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ! Σημασία δεν έχει, όπως αποδεικνύεται, το αν αυτό που γράφεις είναι αληθές ή όχι. Σημασία έχει αν αρέσει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, opera είπε

Μηπως εχει κανεις ενημερωση για το ποτε θα βγει στην αγορα ηλεκτρονικη μπυρα;

αν παρακολουθουσες λιγο youtube θα δεις οτι οι γνωστοι youtubers-reviewers που εχουν τα beta προιοντα μας ενημερωσαν οτι ειναι πολυ καλα και οτι οι εταιριες θα τα βγαλουν προς πωληση στις 30 Φεβρουαριου του 2020

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είμαι καινούργιος στο αθλημα (2 εβδομαδες)

Μετα απο 4-5 μέρες σταμάτησα τα τσιγάρα και εχω μονο ηλεκτρονικό.

Επειδή φεύγω για ταξίδι.. Ξέρετε τι παίζεται με αεροπλάνο ;

Θα εχω πάνω μου υγρα και το μηχάνημα η θα πρέπει να ειναι στη βαλίτσα; Σκέφτομαι να παρω 2 x 10ml μπουκαλάκια μαζι

Thank you

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα υγρα ισχυει οτι και με ολα τα υγρα, νομιζω ειναι 100 ml plus, οποτε με 2Χ10 ml εισαι μια χαρα.

Κατα την πτηση, καλο ειναι να αποφυγεις το ατμισμα, θα στην πουν εφοσον σε παρουν πρεφα.

Στον ελεγχο, ισως χρειαστει να το δειξεις και να περασει απο το μηχανημα.

Επισης μεγαλη προσοχη σε αιχμηρα αντικειμενα, αν τυχον εχεις επισκευασιμο, θα στα πεταξουν ολα τα συμπραγκαλα επισκευης στα σκουπιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gpolic είπε

Παιδιά είμαι καινούργιος στο αθλημα (2 εβδομαδες)

Μετα απο 4-5 μέρες σταμάτησα τα τσιγάρα και εχω μονο ηλεκτρονικό.

Επειδή φεύγω για ταξίδι.. Ξέρετε τι παίζεται με αεροπλάνο ;

Θα εχω πάνω μου υγρα και το μηχάνημα η θα πρέπει να ειναι στη βαλίτσα; Σκέφτομαι να παρω 2 x 10ml μπουκαλάκια μαζι

Thank you

Υγρά στις χειραποσκευές

Κατά τον έλεγχο ασφαλείας του αεροδρομίου:

 

  • Υγρά μέσα σε δοχεία χωρητικότητας έως και 100ml, το κάθε δοχείο. Όλα τα ανάλογα δοχεία θα πρέπει να τοποθετούνται σε διάφανη, επανασφραγιζόμενη πλαστική σακούλα, η οποία θα έχει μέγιστη χωρητικότητα, μέχρι και 1 λίτρο. Κάθε επιβάτης επιτρέπεται να έχει μαζί του μία μόνο κλειστή σακούλα, η οποία θα παραδίδεται ξεχωριστά για περαιτέρω εξέταση, κατά τη διάρκεια του Ελέγχου Χειραποσκευών.
  • Όλα τα υγρά πρέπει να είναι σε συσκευασίες μέγιστης χωρητικότητας 100 ml (3,4 ουγγιές).
  •  Όλα τα υγρά πρέπει να βρίσκονται σε μια ενιαία, διαφανή, επανακλειόμενη σακούλα μέγιστου μεγέθους 20 cm x 20 cm και μέγιστης χωρητικότητας ενός λίτρου.
  •  Πρέπει να μπορείτε να κλείσετε πλήρως τη σακούλα των υγρών και να μπορείτε να την τοποθετήσετε στη χειραποσκευή σας.
  •  Η σακούλα των υγρών πρέπει να αφαιρεθεί από τη χειραποσκευή και να ελεγχθεί ξεχωριστά.
Επεξ/σία από aces
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδιά,

Το μηχάνημα εαν εχει μεσα 2μλ υγρο, και το εχω στο χερι ??  Περναει λογικα αυτο μεσα στο αεροπλανο, ετσι ;

Δεν θέλω να το ατμισω στο αεροπλανο!

 

Μέλλον θα τα βαλω στην βαλίτσα τα μπουκαλακια ετσι οπως μου το λετε.

Δεν εχω επισκευασιμο. Εχω το μηχανηματακι και το υγρό. Αντε να παρω και μια ανταλλακτική αντίσταση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να μην το έχεις γεμάτο με υγρό, αφού δεν θέλεις να ατμίσεις. Από τη διαφορά πίεσης παίζει να σου αδειάσει ο ατμοποιητής στο χέρι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αποφάσισα μετα απο πολυ καιρο να ξαναρχισω το ηλεκτρονικο. Ειχα αυτο το mod https://smok-e.gr/el/διάφορα-kitmod/782-wismec-presa-tc-75w.html  με τον ατμοποιητη Cubis.
Θα ηθελα να μαθω αν εχουν βγει (σιγουρα θα εχουν) πολυ καλυτεροι ατμοποιητες και αν ναι ποιον θα προτεινατε στα 25-30 ευρω για αγορα απο Ελλαδα? Στο μαγαζι της γειτονιας μου προτειναν τον Melo 4, ειναι καλος?

Επεξ/σία από spocky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...