Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, chrisxkar είπε

συγνωμη παιδια αλλα εχω την απορια αφου την νικοτινη την αγοραζουν τα καταστηματα χονδρικης γυρω στα 40-60 ευρω το λιτρο τα 80 mg γιατι μας πηδανε και μας πουλανε τα 10mg 10μλ ?Πως και δεν εχει βρεθει ενας να πουλαει την νικοτινη 10μλ ξερω γω 1ευρω 60 λεπτα που και παλι πολλαπλασιο κερδος θα εχει?

εκανα λιγο τις πραξεις χονδρικη τους βγαινει 9 λεπτα(στην χειροτερη) η bulk ποσοτητα 10ml 10 mg

το ατμισμα ειχε και τον χαρακτηρα της οικονομιας περα απο ολα.Ξαφνικα με την νεα αγορα εχει διαμορφωθει μια κατασταση πνευμονικους ατμοποιητες που καταπινουν τα υγρα.Τα 60-100 μλ shake and vape να πωλουνται στα 10-20 ευρω αναλογα το τι ψαγμενο θα παρεις και εχει καταντησει να συμφερει να το ξαναγυρισεις στο καπνισμα πλεον

Δεν πάει έτσι, δεν είναι αυτές οι τιμές.

Τα 10μελα boosters νικοτίνης έρχονται ως 10μελα boosters, δεν φέρνει ο χονδρέμπορας λίτρα κατοστάρας και την σπάει μόνος του.

Και το 10μελο μπουστεράκι δεν βγαίνει σε καμιά περίπτωση 9 σεντς. Σκέψου μόνο το πλαστικό το μπουκαλάκι το άδειο, η ετικέτα, τα μεταφορικά για να ρθει Ελλάδα, τελωνεία, κτλ. Γιατί φυσικά και πληρώνεις τελωνείο και ειδικό φόρο κατανάλωσης για το μπουστεράκι μιας και είναι καπνικό προιόν. Να του βγει του (μεγάλου) χονδρέμπορα 80-90 λεπτά το μπουστεράκι, χονδρική πόσο θα το πουλήσει; 1.5-2 ευρώ.

Το μικρό το μαγαζί μετά που αγοράζει από τον χονδρέμπορα, πόσο να το πουλήσει; 4 ευρώ.

Ο χονδρέμπορας γιατί δεν το πουλάει λιανική 1.5 ευρώ; Γιατί θα καταστρέψει την χονδρική του, κυριολεκτικά δεν θα αγοράζει κανείς και θα γίνει και το μαύρο πρόβατο της αγοράς, θα απομονωθεί εντελώς από τα άλλα καταστήματα που τα έχει ανάγκη γιατί παίρνει πράγματα από αυτούς. 

Το μικρό το μαγαζί γιατί δεν το πουλάει 2.5 το μπούστερ αν το αγοράζει 2 ευρώ; Πάλι κέρδος θα έχει. Γιατί δεν αξίζει να ρισκάρει τα λεφτά του για τόσο μικρό κέρδος, συν το ότι μέσα στο κόστος του προιόντος μπαίνουν 1002 πράγματα, δεν είναι απλά "τόσο το αγοράζω, και 10 σεντς πάνω να το πουλήσω κέρδος θα έχω". Το ρεύμα του, το ενοίκιο του, τους υπαλλήλους του, τα τα τα, ποιος θα τα πληρώσει; Η σωστή κοστολόγηση ενός προιόντος είναι τεράστια υπόθεση.

Αν μπορούσαν τα καταστήματα να φέρνουν λίτρα 100άρας π.χ. νικοτίνης και να την σπάνε σε 10μελα, ίσως να έβγαινε φτηνότερα τελικά στον καταναλωτή, αλλά απ' ό,τι ξέρω, ακόμα και για τα μαγαζιά είναι παράνομη αυτή η τακτική. Έτοιμα μπούστερ μόνο μπορούν να φέρνουν και να πουλάνε. Και πάλι λέω ΙΣΩΣ, πάλι θα έπρεπε  να αγοράσεις άδεια μπουκάλια, να φτιάξεις ετικέτες και να έχεις και υπαλλήλους να γεμίζουν και να κολλάνε όλη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, crom251 είπε

Πειτε καμια προταση για καμια καλη μπαταρια 18650 για το pico. Και για κανενα φορτιστη.

Αν ειναι ευκολο βαλτε και κανενα link.

https://www.discountstore.gr/shop/mpataries/mpataries-li-ion-18650-26650-37/18650/bataria-samsung-inr18650-30q-3000mah-nom-flat-top/

έχω πάρει 4 , άψογες όλες ακόμα και μετά από 2+ χρόνια χρήσης ( με σωστή φόρτιση και αποφόρτιση )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Χρόνια καπνιστής στριφτου, σκέφτομαι να το γυρίσω στο ηλεκτρονικό γιατί βλέπω ότι οι αντοχές μου πλέον είναι σε πολύ κακό επίπεδο και έχω ξενερώσει..

Έχω ατμισει από φίλους και έχω θέμα με βήχα και πονόλαιμο σε σημείο φαριγγιτηδας. Κατέληξα από την μικρή έρευνα που έκανα ότι ευθύνεται το pg. Οπότε σκέφτομαι να κάνω κάποιο υγρό 80vg 20pg ή και σκέτο Vg με χαμηλή ή και καθόλου νικοτίνη..

Για αυτή την χρήση, έχετε να μου προτείνετε κάποιο kit? Γίνετε χαμός και δεν βγάζω άκρη.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις νικοτίνη νομιζω οτι δεν θα καταλαβαινεις κυριολεκτικα τιποτα. Για μενα μν κανεις το λαθος να ξεκινήσεις με μηδενικη νικοτίνη. Ενα 6ρι ειναι καλη αρχη.

Θα προτεινα να μν κανεις τσιγγουνια και παρεις κατι απλο και φτηνο αλλα κατι καλο ωστε να μν χρειαστει να ξαναπαρεις αργότερα αλλο και ξαναδωσεις λεφτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, txcellas είπε

Χωρις νικοτίνη νομιζω οτι δεν θα καταλαβαινεις κυριολεκτικα τιποτα. Για μενα μν κανεις το λαθος να ξεκινήσεις με μηδενικη νικοτίνη. Ενα 6ρι ειναι καλη αρχη.

Θα προτεινα να μν κανεις τσιγγουνια και παρεις κατι απλο και φτηνο αλλα κατι καλο ωστε να μν χρειαστει να ξαναπαρεις αργότερα αλλο και ξαναδωσεις λεφτα.

Και εγώ αυτό έχω σκοπό να κάνω, να πάρω κάτι καλό. Ένα φιλαράκι μου έχει το smok x-priv prism και το πουλάει, αλλά διαβάζω ότι έχει τρελή κατανάλωση ο ατμοποιητης, επίσης τα Review του είναι πολύ ανάμεικτα (του ατμοποιητη tfv12 prince), στα ελληνικά βίντεο λένε τα καλύτερα, έξω όχι και τόσο. Επίσης η αντίσταση κοστίζει γύρω στα 10 ευρώ.. 

Καμιά πρόταση για κιτακι? 

 

Επεξ/σία από Unboxing Lab
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς ολα εχουν μεγαλη καταναλωση. Γι αυτο επέλεξα ενα μηχανικό μοντακι να μν πολυ ασχολουμαι. Βεβαια χανω απειρα σε γευση απο αλλους που εχουν μοντακια καλα αλλα σε καταναλωση ειμαι κυριος. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, txcellas είπε

Χωρις νικοτίνη νομιζω οτι δεν θα καταλαβαινεις κυριολεκτικα τιποτα. Για μενα μν κανεις το λαθος να ξεκινήσεις με μηδενικη νικοτίνη. Ενα 6ρι ειναι καλη αρχη.

Θα προτεινα να μν κανεις τσιγγουνια και παρεις κατι απλο και φτηνο αλλα κατι καλο ωστε να μν χρειαστει να ξαναπαρεις αργότερα αλλο και ξαναδωσεις λεφτα.

Ατμιζω απο το 2010, στο αραιo και στη ζουλα στο ενδιαμεσο υπηρξαν και φορες που εκανα πισογυρισμα στο τσιγαρο, απο χθες ειμαι με μηδενικη νικοτινη με κυριαρχο στοχο να ευχαριστιεμαι το ατμισμα πολυ περισοτερο απο πριν, γιατι? ρωτω και απαντω.

Γιατι πλεον δεν θα οριζει η νικοτινη την αναγκη μου να ατμισω, γιατι πλεον δεν θα ατμιζω για να καλυψω την αναγκη του εθισμου απο νικοτινη αλλα απο ευχαριστηση, και το κυριοτερο απο ολα αν μου χαλασει το ηλεκτρονικο στη μεση του πουθενα δε θα παω περιπτερο, δε θα τρεχω να βρω υγρα μπουκαλακια ατμοποιητες και δεν θα εχω panic attack απο την ελλειψη νικοτινης στο αιμα μου.

Αυτος ειναι ο δικος μου στοχος, και η δικια μου γνωμη για αυτους που σκοπευουν να ατμιζουν ακομη και για παντα νικοτινουχα υγρα ειναι πως μπορει να μη βαζεις τις 4000 ουσιες του τσιγαρου μεσα στον οργανισμο σου αλλα δε παυεις να εισαι για μια ζωη εξαρτημενος και δεσμευμενος σε μια ουσια που λεγεται νικοτινη, προσωπικα προτιμω να χαιρομαι τη καθε στιγμη της ζωης ελευθερα χωρις να φυλακιζει ''κατι'' το μυαλο μου και τη ψυχοσυνθεση μου λιγο ή πολυ, day 2 λοιπον και συνεχιζουμε.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Ατμιζω απο το 2010, στο αραιo και στη ζουλα στο ενδιαμεσο υπηρξαν και φορες που εκανα πισογυρισμα στο τσιγαρο, απο χθες ειμαι με μηδενικη νικοτινη με κυριαρχο στοχο να ευχαριστιεμαι το ατμισμα πολυ περισοτερο απο πριν, γιατι? ρωτω και απαντω.

Γιατι πλεον δεν θα οριζει η νικοτινη την αναγκη μου να ατμισω, γιατι πλεον δεν θα ατμιζω για να καλυψω την αναγκη του εθισμου απο νικοτινη αλλα απο ευχαριστηση, και το κυριοτερο απο ολα αν μου χαλασει το ηλεκτρονικο στη μεση του πουθενα δε θα παω περιπτερο, δε θα τρεχω να βρω υγρα μπουκαλακια ατμοποιητες και δεν θα εχω panic attack απο την ελλειψη νικοτινης στο αιμα μου.

Αυτος ειναι ο δικος μου στοχος, και η δικια μου γνωμη για αυτους που σκοπευουν να ατμιζουν ακομη και για παντα νικοτινουχα υγρα ειναι πως μπορει να μη βαζεις τις 4000 ουσιες του τσιγαρου μεσα στον οργανισμο σου αλλα δε παυεις να εισαι για μια ζωη εξαρτημενος και δεσμευμενος σε μια ουσια που λεγεται νικοτινη, προσωπικα προτιμω να χαιρομαι τη καθε στιγμη της ζωης ελευθερα χωρις να φυλακιζει ''κατι'' το μυαλο μου και τη ψυχοσυνθεση μου λιγο ή πολυ, day 2 λοιπον και συνεχιζουμε.

Που κολλανε ολα αυτα; Θα ξεκινησει να κανει ηλεκτρονικο χωρις νικοτίνη και θα την παλεψει; Απο το 2010 αν ατμιζεις καλα εκανες και σταματησες την νικοτίνη. Σου πηρε λιγο καιρο..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, txcellas είπε

Που κολλανε ολα αυτα; Θα ξεκινησει να κανει ηλεκτρονικο χωρις νικοτίνη και θα την παλεψει; Απο το 2010 αν ατμιζεις καλα εκανες και σταματησες την νικοτίνη. Σου πηρε λιγο καιρο..

Μια χαρα κολλανε αν διαβασεις λιγο προσεκτικα που το παω, δεν ανεφερα ολοι οι καπνιστες να ξεκινησουν το ατμισμα με μηδενικη νικοτινη, χρονια πολλα αν ηταν ετσι θα γυρνουσαμε στο τσιγαρο ''χθες'', εκφραζω τη γνωμη μου σχετικα με την ομαδα των ατμιστων που ευελπιστουν ή σκοπευουν να ατμιζουν για παντα νικοτινουχα και πως το βλεπω εγω.

Δλδ καλο κατα τη γνωμη μου θα ηταν ο καθενας να κανει τη προσπαθεια του με στοχο καποια στιγμη να πεσει και εν τελη να μηδενισει ή γιατι οχι και να κοψει, τωρα αν υπαρχουν και ατομα που εχουν το ψυχικο σθενος να πανε σε μηδενικη νωριτερα απο τα 10 χρονια που πηγα εγω (οπου καπνιζα 4 πακετα την ημερα(25αρια), ισως και 5 καποιες φορες μαζι με πουρακια - 1 καπνο (25αρι τοτε) μια με μιαμιση μερα) ή ποσο μαλλον με τη πρωτη αν και δυσκολο εως ακατορθωτο τοτε ΜΠΡΑΒΟ τους.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως προσπαθω εδω και καιρο να ριξω απο το 3.5 νικοτίνη  στο 1 και οταν το καταφερνω συνεχώς ειμαι με το η.τ. στο χερι.

Δεν ξερω ποιο απο τα 2 ειναι καλυτερο. Να εχεις λιγη νικοτίνη και να ατμιζεις 5 φορες την ημερα η μηδενικη και να κανεις 50;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, txcellas είπε

Εγω πάντως προσπαθω εδω και καιρο να ριξω απο το 3.5 νικοτίνη  στο 1 και οταν το καταφερνω συνεχώς ειμαι με το η.τ. στο χερι.

Δεν ξερω ποιο απο τα 2 ειναι καλυτερο. Να εχεις λιγη νικοτίνη και να ατμιζεις 5 φορες την ημερα η μηδενικη και να κανεις 50;

Αν εισαι σε πρωιμο σταδιο ή αν δε το εχεις παρει ακομα αποφαση ενοειται καλυτερο ειναι να εχεις νικοτινη και να κανεις λιγα ml απο το να εχεις 0 και να κανεις ''1 λιτρο'' υγρο, παν μετρον αριστον, αυτο εσυ θα το δεις και θα το καταλαβεις στον δικο σου οργανισμο.

Oταν ομως και αν ερθει η στιγμη εκεινη που θα σου βαρεσει το καμπανακι και θα πεις ωπα πρεπει να μηδενισω, φτανει, εκει ναι θελωντας και μη θα φας τις φρικες σου οπως τρωω εγω 2 μερες τωρα ισως ατμισεις και αρκετα παραπανω αλλα μολης φυγει ο πρωτος μηνας και φυγει και η εξαρτηση, εκει ειναι το καλυτερο συναισθημα γιατι παιζεις εσυ μπαλιτσα αν με πιανεις τι ενοω, θα αφηνεις το ηλεκτρονικο στο τραπεζι και θα ξεχνας οτι ατμιζεις, το εχω κανει στο παρελθον ηδη μια φορα και ηταν ετσι ακριβως ;) 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Unboxing Lab είπε

Και εγώ αυτό έχω σκοπό να κάνω, να πάρω κάτι καλό. Ένα φιλαράκι μου έχει το smok x-priv prism και το πουλάει, αλλά διαβάζω ότι έχει τρελή κατανάλωση ο ατμοποιητης, επίσης τα Review του είναι πολύ ανάμεικτα (του ατμοποιητη tfv12 prince), στα ελληνικά βίντεο λένε τα καλύτερα, έξω όχι και τόσο. Επίσης η αντίσταση κοστίζει γύρω στα 10 ευρώ.. 

Καμιά πρόταση για κιτακι? 

Μακριά από Smok μοντάκια. Ο ατμοποιητής καλός είναι αλλά όχι για αρχάριο, όχι επειδή είναι δύσκολος σε κάτι, απλά είναι για άλλη φάση, όχι για πρώτος ατμοποιητής σε κάποιον που πάει τώρα να κόψει το τσιγάρο.

Ατμοποιητή πάρε τον Innokin Zlide. Mod έχεις άπειρες επιλογές, με τα περισσότερα θα κάνεις την δουλειά σου.

Εγώ κάτι μικρό θα πρότεινα, π.χ. ένα Pico X. Πάρε και ένα ζευγάρι καλές μπαταρίες και τέλος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Baator είπε

Ατμοποιητή πάρε τον Innokin Zlide. Mod έχεις άπειρες επιλογές, με τα περισσότερα θα κάνεις την δουλειά σου.

Εγώ κάτι μικρό θα πρότεινα, π.χ. ένα Pico X. Πάρε και ένα ζευγάρι καλές μπαταρίες και τέλος.

Επειδη σε zlide θα παω και εγω και ψαχνω για mod.

Pico X προτεινεις ή Pico 25 (δεν ξερω αν εχουν καποια ουσιαστικη διαφορα εκτος απο τις διαστασεις)?

Αν μπορεις γραψε και καμια προταση για μπαταρια 18650 και κανενα φορτιστη.

Thanks εκ των προτερων...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, crom251 είπε

Πειτε καμια προταση για καμια καλη μπαταρια 18650 για το pico. Και για κανενα φορτιστη.

Αν ειναι ευκολο βαλτε και κανενα link.

Μπαταρία https://www.skroutz.gr/s/11668420/Sony-Konion-18650-3120mAh-1-τμχ.html
 
Φορτιστής: https://www.skroutz.gr/s/8864431/XTAR-MC1-Plus.html ( ή  https://www.skroutz.gr/s/15658874/XTAR-MC2-Plus.html )
 

22 λεπτά πριν, crom251 είπε

Επειδη σε zlide θα παω και εγω και ψαχνω για mod.

Pico X προτεινεις ή Pico 25 (δεν ξερω αν εχουν καποια ουσιαστικη διαφορα εκτος απο τις διαστασεις)?

Αν μπορεις γραψε και καμια προταση για μπαταρια 18650 και κανενα φορτιστη.

Thanks εκ των προτερων...

pico 25 απο εμένα,  για να έχεις δυνατότητα να βάλεις και ατμοπ. μεγαλύτερο απο d22 . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...