Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/4/2019 στις 6:26 ΜΜ, nrkmaiden είπε

Τον θες να σφυγγεις μαγουλα σφιχτο?

Μερικοι καλοι ειναι Ehpro True , hastur mini ,  1928

τωρα ξερεις υποκειμενικο ειναι αυτο ο μπερσεκερ δεν μου φαινεται τοσο σφιχτος εναν παρομοιο θα ηθελα.Δοκιμασα αρκετους πνευμονικους και παντα γυρνουσα σε mtl στο τελος.Τους εχεις δοκιμασει αυτους?Ρωταω για θεματα διαροων κτλ

 

εντιτ: ωρε φιλε ο cthulu τι γελειο στομιο εχει λες και θα ρουφιξεις φρεντο εσπρεσο

14 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Καλησπερα και καλο Πασχα, θα ηθελα τη βοηθεια σας, αγορασα σημερα μια vg της chemco με 99.8 καθαροτητα για ιδιοκατασκευες και πανω λεει οτι ληγει στις 19/6/2020, ο φαρμακοποιος μου ειπε οτι υπαρχει πιθανοτητα οταν ανοιχτει να παει στο 6μηνο γιατι μετα θα αλλοιωθει, δλδ μολης την ανοιξω και περασει 6μηνο πρεπει να τη πεταξω χωρις να την εχω τελειωσει ολη πρεπει να τη πεταξω? 😞 

Το ιδιο ισχυει και για τη pg? 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Γενικα απο οτι ειδα ψαχνοντας πως οταν λεμε οτι ληγει επιρρεαζει την γευση (σε βασεις που ειναι σε σκιερο μερος και δεν τις βαραει ο ηλιος παντα) μπορει να ειναι πιο ηπεια η γευση η ισως να τσιμπαει λιγο και μπορει να παρει ενα πολυ βαθυ καραμελομελο χρωμα αλλα δεν παθαινεις κατι οποτε δεν υπαρχει κανενας λογος να την πεταξεις

Στις 18/4/2019 στις 11:49 ΜΜ, crom251 είπε

Επειδη σε zlide θα παω και εγω και ψαχνω για mod.

Pico X προτεινεις ή Pico 25 (δεν ξερω αν εχουν καποια ουσιαστικη διαφορα εκτος απο τις διαστασεις)?

Αν μπορεις γραψε και καμια προταση για μπαταρια 18650 και κανενα φορτιστη.

Thanks εκ των προτερων...

εγω θα προτινα τον Χ γιατι ουσιαστικα ειναι update του πικο χωρις πολλες αλλαγες αρα φανταζομαι οτι ειναι εγγυημενο πως δεν θα εχει θεματα.Τωρα για φορτιστη αν δεν θες να εχεις δευτερη μπαταρια δεν νομιζω να χρειαζεται να τον παρεις απο την αρχη μπορεις να το φορτιζεις με usb.

Ακουγα διαφορα -οχι δεν δινει σωστα ρευματα το usb- θα χαλασεις την μπαταρια -θα βραχυκυκλωσει- κανεις μαλακιες αφου στο ιντερνετ λενε ολοι φορτιστη...

Εγω εκ του αποτελεσματος σε καποια φαση ειχα δυο μοντακια το reuleaux και το πικο  αγορασα μαζι μπαταριες και για τα δυο το πικο το φορτιζα μονο με usb δυο χρονια μετα η μπαταρια ξεκινησε να κλαταρει και να αντεχει στο μισο αλλα το ιδιο εγινε και με το reuleaux που το φορτιζα με τον nitecore.

Οποτε παρε μονο αν τον χρειαζεσαι οχι για αλλους λογους

Επεξ/σία από chrisxkar
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 ώρες πριν, Baator είπε

 

Από 'κει και πέρα, μια απορία: Με τι ατμίζετε ρε παιδιά και σας πάει χρόνια ολόκληρα μια βάση του 1 κιλού; Εγώ γιατί θέλω μία τον μήνα;

Είσαι πολύ μερακλης ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, chrisxkar είπε

Γενικα απο οτι ειδα ψαχνοντας πως οταν λεμε οτι ληγει επιρρεαζει την γευση (σε βασεις που ειναι σε σκιερο μερος και δεν τις βαραει ο ηλιος παντα) μπορει να ειναι πιο ηπεια η γευση η ισως να τσιμπαει λιγο και μπορει να παρει ενα πολυ βαθυ καραμελομελο χρωμα αλλα δεν παθαινεις κατι οποτε δεν υπαρχει κανενας λογος να την πεταξεις

Της εχω σε χώρο χωρις θερμανση και μεσα σε τσαντα για να μη τη βλεπει το φως και να μην επηρεαζεται απο την εξωτερικη θερμοκρασια, πιστευεις πως θα ηταν καλυτερο να τη διατηρω σε ψυγειο ή ειναι υπερβολικο, για σκετη βαση vg-pg αναφερομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Της εχω σε χώρο χωρις θερμανση και μεσα σε τσαντα για να μη τη βλεπει το φως και να μην επηρεαζεται απο την εξωτερικη θερμοκρασια, πιστευεις πως θα ηταν καλυτερο να τη διατηρω σε ψυγειο ή ειναι υπερβολικο, για σκετη βαση vg-pg αναφερομαι.

Εγω την εχω κατω απο τον νεροχυτη στο ντουλαπι.. ασχετα που δε καθετε εκει μεσα πανω απο 2-3 μηνες

 

Εκτος της εμφανισης , μαζευει μετα απο μερικες τζουρες υγρο και το ρουφας καλαμακι. Μπορω να καταλαβω τη ηθελαν να κανουν με το επιστομιο αυτο αλλα απετυχαν σε ολους τους τομεις :P :P

Στις 25/4/2019 στις 9:44 ΠΜ, chrisxkar είπε

εντιτ: ωρε φιλε ο cthulu τι γελειο στομιο εχει λες και θα ρουφιξεις φρεντο εσπρεσο

Επεξ/σία από nrkmaiden
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2019 στις 7:17 ΜΜ, giorgosmcmc είπε

Της εχω σε χώρο χωρις θερμανση και μεσα σε τσαντα για να μη τη βλεπει το φως και να μην επηρεαζεται απο την εξωτερικη θερμοκρασια, πιστευεις πως θα ηταν καλυτερο να τη διατηρω σε ψυγειο ή ειναι υπερβολικο, για σκετη βαση vg-pg αναφερομαι.

οχι ρε ενταξει υπερβολη,λογικα θα ηταν καλυτερο αλλα και παλι να εχεις γαλα χυμο και διπλα την βαση ειναι καπως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και χρονια πολλα.

Ατμιζω κανα 2 χρονια με διαφορα μοντακια. Τον ιανουαριο εχασα ενα alien με ατμοποιητη melo 4 και απο τοτε χρησιμοποιώ ενα μοντακι που δεν με εξυπηρετει.

 

Θελω βοηθεια στο να παρω ενα καινουριο μοντακι μεχρι 60-70 ευρω μαζι με ατμοποιητη (κιτ). Αντιστασεις εργοσταστασιακες κυριως. 

Το βασικο που με ενδιαφερει ειναι να ειναι 2 μπαταρο και οσο πιο μικρο γινεται και κομψο. Δεν ασχολούμαι με το φτιαξιμο των αντιστασεων γι αυτο ψαχνω κατι αξιοπιστο και χιλιοχρησιμοποιημενο.

Αν εχετε κατι να προτεινετε.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.. Υπάρχει κάποιος κάτοχος του ηλεκτρονικού mod pulse squonk 80w να με διαφωτίσει πως γίνεται το κλείδωμα της αντίστασης για να μπορέσεις να το δουλέψεις με Temperatur control? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειαζομαι τη βοηθεια σας, επειδη εκανα τεραστια μ@#$%ια για να μη πεταξω τζαμπα υγρο που αφησα σε ωριμανση πανω απο μηνα για να δεσει το αρωμα, μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε ποσα mg νικοτινης θα εχω στο τελικο μειγμα, αν προσθεσω 5 ml νικοτινης των 20 mg μεσα σε σκετη βαση των 70 ml χωρις νικοτινη? (συνολο 75 ml)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Χρειαζομαι τη βοηθεια σας, επειδη εκανα τεραστια μ@#$%ια για να μη πεταξω τζαμπα υγρο που αφησα σε ωριμανση πανω απο μηνα για να δεσει το αρωμα, μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε ποσα mg νικοτινης θα εχω στο τελικο μειγμα, αν προσθεσω 5 ml νικοτινης των 20 mg μεσα σε σκετη βαση των 70 ml χωρις νικοτινη? (συνολο 75 ml)

5x20=100mg νικοτίνης σε 75ml υγρού, άρα 100/75=1.33mg/ml.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bρήκα αυτήν: https://www.fishersci.ca/shop/products/l-nicotine-99-acros-organics-4/ac181421000 98 € τα 100 gr στη Γερμανία... Να την αγοράσω? Αυτή τι είναι, 1.0150άρα (Density 1.0150g/mL)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lazaoy είπε

Bρήκα αυτήν: https://www.fishersci.ca/shop/products/l-nicotine-99-acros-organics-4/ac181421000 98 € τα 100 gr στη Γερμανία... Να την αγοράσω? Αυτή τι είναι, 1.0150άρα (Density 1.0150g/mL)?

Φιλε ειναι 1000αρα,ειναι υπερβολικα δυνατη..Ισοδυναμει με 500 μπουστερακια αν τα μαθηματικα μου ειναι σωστα..Εκτος του οτι ειναι παρα πολυ και θα χαλασει,ειναι και επικινδυνη..Τωρα το nicotine-l δεν ξερω τι διαφορα εχει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

99% καθαρή νικοτίνη; Μιλάμε για περιεκτικότητα δηλαδή κοντά στα 1000mg/ml; Δεν ξέρω καν αν μπορείς σαν ιδιώτης να τη φέρεις.

Δεν ξέρω αν αξίζει για άτμισμα, αν είναι άοσμη και άγευστη, αλλά σχετικά με νικοτίνη σε τόσο μεγάλη περιεκτικότητα το έχουμε ξανασυζητήσει. Το γράφω απλά σε περίπτωση που δεν το ξέρεις, no offence meant. Ο χειρισμός της θέλει πολλή προσοχή και πρέπει να ξέρεις ακριβώς τι κάνεις. Πρόκειται για μια άκρως τοξική ουσία που απορροφάται άμεσα από το δέρμα. Με τέτοια περιεκτικότητα λίγες σταγόνες να πέσουν στο χέρι σου θα έχεις μεγάλο θέμα. Όχι απλά ζαλάδα λιποθυμίες και τέτοια, μιλάμε για νοσοκομείο και αν προλάβεις... Οπότε γάντια, μακριά μανίκια, μάσκα για μάτια και στόμα, κάθε μέσο προστασίας, όσο γελοίο και να ακούγεται. Σκέψου κάτι σαν να χειρίζεσαι καθαρό δηλητήριο, γιατί αυτό ακριβώς είναι.

Εννοείται αυτό ισχύει σε κάθε περιεκτικότητα πάνω από λίγα mg/ml, αλλά άλλο η 50ρα και η 100ρα και άλλο η 500ρα και η 1000ρα. 

Γιατί δεν κοιτάς αυτές που έχει το antitpd; Δεν είναι τόσο σκότωμα οι τιμές, αλλά ακόμα και με τα 250ρια τους βγάζεις αρκετό όγκο υγρού με συγκριτικά χαμηλό κόστος (σε σχέση με τα booster). Από την άλλη, αν έχεις γνωστό φαρμακοποιό εδώ, ρώτησε τον μήπως μπορεί να σου βρει εκείνος 1000ρα και να σου φτιάξει βάση στο ποσοστό που ατμίζεις.

On 02/05/2019 at 13:15, giorgosmcmc said:

Χρειαζομαι τη βοηθεια σας, επειδη εκανα τεραστια μ@#$%ια για να μη πεταξω τζαμπα υγρο που αφησα σε ωριμανση πανω απο μηνα για να δεσει το αρωμα, μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε ποσα mg νικοτινης θα εχω στο τελικο μειγμα, αν προσθεσω 5 ml νικοτινης των 20 mg μεσα σε σκετη βαση των 70 ml χωρις νικοτινη? (συνολο 75 ml)

Γενικά για τέτοιους υπολογισμούς χρησιμοποιώ αυτή την εφαρμογή για υπολογιστή: http://www.ejuice.breaktru.com/
Έχει και υπολογιστή νικοτίνης όπου βάζεις αυτά που θες και σου βγάζει την περιεκτικότητα του τελικού υγρού.

Επεξ/σία από akpe
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαρή νικοτίνη είναι το αποπάνω, 100gr, 500 boosterάκια δηλαδή.

Εννοείται ότι δεν την πλησιάζεις ούτε για πλάκα:

1. Πρώτα απ' όλα δεν ξέρουμε αν κάνει καν για ηλ. τσιγάρο ή αν προορίζεται για φυτοφάρμακα, κτλ.

2. Ακόμα και με γάντια και μάσκες, κτλ., δεν την πλησίαζα ούτε στα 10 μέτρα, ΜΙΑ απροσεξία χρειάζεται να γίνει και αντίο μάταιε κόσμε.

3. Είναι καθαρό και καραμπινάτο λαθρεμπόριο. 

4. Την τιμή της την είδες; (300$).

 

Η μόνη λύση για κάποιον για να γλυτώσει τα boosters είναι το antitpd που αναφέρθηκε, με την γνώση φυσικά ότι παρανομείς καθώς η εισαγωγή νικοτίνης απαγορεύεται.

Zenith/Zlide και υπομονή παλικάρια, μικρές τζουρίτσες! 😂

Τώρα που θα απαγορευτούν και αρώματα/s&v έχει να πέσει τρελό γέλιο, εμείς το ξεχάσαμε, αλλά το κράτος δεν το ξέχασε, έρχεται σε κανά τρίμηνο η νέα νομοθεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Baator είπε

Καθαρή νικοτίνη είναι το αποπάνω, 100gr, 500 boosterάκια δηλαδή.

Εννοείται ότι δεν την πλησιάζεις ούτε για πλάκα:

1. Πρώτα απ' όλα δεν ξέρουμε αν κάνει καν για ηλ. τσιγάρο ή αν προορίζεται για φυτοφάρμακα, κτλ.

2. Ακόμα και με γάντια και μάσκες, κτλ., δεν την πλησίαζα ούτε στα 10 μέτρα, ΜΙΑ απροσεξία χρειάζεται να γίνει και αντίο μάταιε κόσμε.

3. Είναι καθαρό και καραμπινάτο λαθρεμπόριο. 

4. Την τιμή της την είδες; (300$).

Η μόνη λύση για κάποιον για να γλυτώσει τα boosters είναι το antitpd που αναφέρθηκε, με την γνώση φυσικά ότι παρανομείς καθώς η εισαγωγή νικοτίνης απαγορεύεται.

Zenith/Zlide και υπομονή παλικάρια, μικρές τζουρίτσες! 😂

Τώρα που θα απαγορευτούν και αρώματα/s&v έχει να πέσει τρελό γέλιο, εμείς το ξεχάσαμε, αλλά το κράτος δεν το ξέχασε, έρχεται σε κανά τρίμηνο η νέα νομοθεσία.

Εχω αγοράσει ένα τέτοιο μπουκαλάκι τον Οκτώβριο του 2018 από μεγάλο μαγαζί στο κέντρο της Αθήνας (τι λαθρεμπόρια και παραμύθια με πράσινους δράκους), φυσικά απευθύνεται όχι στον καθένα αλλά σε αυτούς που ξέρουν ακριβώς τι αγοράζουν και πως θα επεξεργαστούν με ασφάλεια αυτό που αγόρασαν...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Εχω αγοράσει ένα τέτοιο μπουκαλάκι τον Οκτώβριο του 2018 από μεγάλο μαγαζί στο κέντρο της Αθήνας (τι λαθρεμπόρια και παραμύθια με πράσινους δράκους), φυσικά απευθύνεται όχι στον καθένα αλλά σε αυτούς που ξέρουν ακριβώς τι αγοράζουν και πως θα επεξεργαστούν με ασφάλεια αυτό που αγόρασαν...

Για να το κάνει εισαγωγή από χώρα του εξωτερικού μιλάμε, όχι να το αγοράσει από μαγαζί στο κέντρο της Αθήνας.

Λαθρεμπόριο σημαίνει εισάγεις απαγορευμένο προιόν ή φέρνεις κάτι στα μουλωχτά (ακόμα και κάτι που επιτρέπεται) χωρίς

να πληρώσεις τους ανάλογους φόρους στο τελωνείο.

Αυτήν την στιγμή η εισαγωγή τέτοιας ποσότητας νικοτίνης από ιδιώτη, απαγορεύεται.

Εσύ, αν θέλεις, δίνε συμβουλή στον κόσμο να φέρνει καθαρή νικοτίνη από το εξωτερικό και αφού είσαι σίγουρος για το πως θα την χειριστείς με ασφάλεια,

πες το και σε αυτούς και πάρε την ευθύνη αν κατά λάθος πέσει 1 γραμμάριο κάπου και δεν το πάρουν χαμπάρι.

 

Τι λαθρεμπόριο και πράσινα άλογα λέει ρε, πραγματικά σε άλλο κόσμο, εδώ απαγόρευσαν να πωλείται η νικοτίνη σε μπουκαλάκια μεγαλύτερα των 10ml και περιεκτικότητας 20mg/ml,

αλλά όλοι μαλάκες είμαστε εδώ μέσα, απλά είναι τα πράγματα ρε κορόιδα, πηγαίνετε στο κέντρο της Αθήνας και πάρτε 100 γραμμάρια (ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ, όχι MG) καθαρής νικοτίνης που δεν ξέρουμε καν για τι χρήση προορίζεται και αραιώστε την. Έλα μωρέ όλα νικοτίνες είναι, αυτοί στην Pink Mule τι βάζουν, κανά τέτοιο θα βάζουν. Τον άλλο τον έξυπνο, γνωστό Αθηναίο έμπορο με κατάστημα ηλ. τσιγάρου, τον συνέλαβαν πριν 10 μέρες επειδή έφερνε νικοτίνη με συγκέντρωση μεγαλύτερη των 20mg/ml, την αραίωνε και την πουλούσε στον κόσμο, αλλά κλάιν, λύσεις υπάρχουν άμα ξέρεις προφανώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...