Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια ερωτηση,

αγοραζει κανεις ετοιμο υγρο 10mg νικοτινης?

ποσο κοστιζει τα 10-50-100ml?

θελω να δωσω υγρο σε ενα φιλο και θελω να του δωσω σχετικα πιο φτηνα, αλλα να μην μπω και μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

gamer, τωρα κατι μας ειπες...

απο χιλιαδες καλες συνταγες εσυ θες απλα μια?

πες κατι πιο συγκεκριμενο, καπνικο? γλυκιζον? πουροειδες? ζαχαροπλαστειο? οπωροκηπευτικα? για χαλαρωση σπιτι? για εξω μπαρακι κλπ?

και εχει χιλιαδες κατηγοριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tornado είπε

μια ερωτηση,

αγοραζει κανεις ετοιμο υγρο 10mg νικοτινης?

ποσο κοστιζει τα 10-50-100ml?

θελω να δωσω υγρο σε ενα φιλο και θελω να του δωσω σχετικα πιο φτηνα, αλλα να μην μπω και μεσα.

Εγώ τσάμπα θα το 'δινα.

Τι πάει να πει έτοιμο υγρό πόσο να το πουλήσω, ένα άρωμα tpa να πάρω με 3 ευρώ και μια βάση, έφτιαξα 100ml υγρού. Πόσο να το πουλήσω;

Μπορώ να αγοράσω και 10 10μελάκια με 6 ευρώ το ένα, δεν σημαίνει όμως πως τα 100ml υγρού κάνουν 60 ευρώ.

Ένα καλό s&v 60μελο πόσο να σου βγει; Κι' ας είναι και με 10άρα νικοτίνη. Ένα 25άρι μαξ; Πόσο να το πουλήσεις σε φίλο;

Αν μιλάμε για ένα απλό άρωμα, ακόμα χειρότερα. Και όλα αυτά αν μιλάμε για 100ml, τώρα αν θες να του πουλήσεις 10 και 20ml από το υγρό που έχεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω κάποιες απορίες σχετικά με τους επισκευάσιμους ατμοποιητές. Έχω αγοράσει έναν RDA (το GeekVape Baron) απλά δε ξέρω πολλά.Έχω δει βίντεο και ξέρω να το φτιάχνω απλά με τις αντιστάσεις δε ξέρω τι παίζει όσο αναφορά τα Ωμ. Δηλαδή έχω αγοράσει ένα κουτάκι διάφορες έτοιμες (γιατί να φτιάχνω μόνος μου δε ξέρω αφού είμαι τελείως αρχάριος) και δε ξέρω στα πόσα Watt να τρέχω την κάθε αντίσταση. (πχ θέλω να χρησιμοποιήσω την 0,36Ohm στα πόσα Watt το τρέχω). Να αναφέρω επίσης ότι το Mod που έχω είναι το Aegis (με τη μονή μπαταρία) και τόσο καιρό απλά χρησιμοποιούσα τις αντιστάσεις μέχρι στο σημείο που έλεγε (πχ 50-100W και το έβαζα στα 80W).


Συγγνώμη αν ρωτάω κάτι ανόητο αλλά είμαι τελείως αρχάριος σε αυτά και ουσιαστικά δε ξέρω τίποτα
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, w95chris είπε

Παιδιά έχω κάποιες απορίες σχετικά με τους επισκευάσιμους ατμοποιητές. Έχω αγοράσει έναν RDA (το GeekVape Baron) απλά δε ξέρω πολλά.Έχω δει βίντεο και ξέρω να το φτιάχνω απλά με τις αντιστάσεις δε ξέρω τι παίζει όσο αναφορά τα Ωμ. Δηλαδή έχω αγοράσει ένα κουτάκι διάφορες έτοιμες (γιατί να φτιάχνω μόνος μου δε ξέρω αφού είμαι τελείως αρχάριος) και δε ξέρω στα πόσα Watt να τρέχω την κάθε αντίσταση. (πχ θέλω να χρησιμοποιήσω την 0,36Ohm στα πόσα Watt το τρέχω). Να αναφέρω επίσης ότι το Mod που έχω είναι το Aegis (με τη μονή μπαταρία) και τόσο καιρό απλά χρησιμοποιούσα τις αντιστάσεις μέχρι στο σημείο που έλεγε (πχ 50-100W και το έβαζα στα 80W).


Συγγνώμη αν ρωτάω κάτι ανόητο αλλά είμαι τελείως αρχάριος σε αυτά και ουσιαστικά δε ξέρω τίποτα
 

Κάνε πειράματα. Δεν υπάρχει στάνταρ. Παίζει ρόλο πόσο αεράτος είναι ο ατμοποιητής, από τι υλικό είναι φτιαγμένη η αντίσταση, τι είδους είναι, απλή, clapton, κτλ.

Ξεκίνα από χαμηλά και σιγά σιγά ανέβαινε αν δεις ότι δεν αποδίδει. Θα το καταλάβεις εύκολα που δουλεύει η καθεμιά ιδανικά.

Και αν μπερδεύεσαι με τα watt, δούλεψε με volt. Ξεκίνα π.χ. με 3.6 volt και αν δεις δεν γίνεται δουλειά, ανέβα σιγά σιγά.

Πίνακας που να λέει τα τάδε ωμ δουλεύουν στα τάδε βατ δεν υπάρχει γιατί ακριβώς δεν είναι στάνταρ. Αλλού δουλεύει μια αντίσταση από kanthal, αλλού μια από ni80, αλλού μια απλή, αλλού μια

dual fused clapton, κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/3/2019 στις 11:51 ΜΜ, Karamol3golas είπε

Παιζει κανενας με μηχανικα να δωσει καμαι ιδεα για build?Αυτη τη στιγμη παιζω με το staple της coilology που βγαινει κοντα στα 0.12 στις 5 σπειρες και δινει πολυ πονο,αλλα θα θελα να δω και τιποτα αλλο

Δοκιμασε χειροποιητες alien,framed staple alien η και framed staple. Απο 0.11 εως και 0.14 που παιζω εγω ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει

Στις 23/3/2019 στις 11:51 ΜΜ, Karamol3golas είπε

 

Επεξ/σία από kataramenos32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Baator είπε

Κάνε πειράματα. Δεν υπάρχει στάνταρ. Παίζει ρόλο πόσο αεράτος είναι ο ατμοποιητής, από τι υλικό είναι φτιαγμένη η αντίσταση, τι είδους είναι, απλή, clapton, κτλ.

Ξεκίνα από χαμηλά και σιγά σιγά ανέβαινε αν δεις ότι δεν αποδίδει. Θα το καταλάβεις εύκολα που δουλεύει η καθεμιά ιδανικά.

Και αν μπερδεύεσαι με τα watt, δούλεψε με volt. Ξεκίνα π.χ. με 3.6 volt και αν δεις δεν γίνεται δουλειά, ανέβα σιγά σιγά.

Πίνακας που να λέει τα τάδε ωμ δουλεύουν στα τάδε βατ δεν υπάρχει γιατί ακριβώς δεν είναι στάνταρ. Αλλού δουλεύει μια αντίσταση από kanthal, αλλού μια από ni80, αλλού μια απλή, αλλού μια

dual fused clapton, κτλ.

Απλά επειδή έχω διαβάσει ότι αν δεν ξέρεις  πως να το χειριστείςμπορεί να κάνεις ζημιά στην μπαταρία και εννοώ μόνιμη δηλαδή να υπάρξει κίνδυνος να τα τινάξει (στην κυριολεξία και μεταφορικά)

Αν δεν υπάρχει τέτοιος κίνδυνος δεν έχω κανένα θέμα να πειραματίζομαι γιατί το χειρότερο που θα συμβεί είναι να κάψει το βαμβάκι (αν δε κάνω λάθος δηλαδή)

Επίσης αντιστάσεις κάθε πότε αλλάζεις στα επισκευάσιμα; Εννοώ το σύρμα γιατί το βαμβάκι καίγεται κάποια στιγμή και το πετάς 

Επεξ/σία από w95chris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, w95chris είπε

Απλά επειδή έχω διαβάσει ότι αν δεν ξέρεις  πως να το χειριστείςμπορεί να κάνεις ζημιά στην μπαταρία και εννοώ μόνιμη δηλαδή να υπάρξει κίνδυνος να τα τινάξει (στην κυριολεξία και μεταφορικά)

Αν δεν υπάρχει τέτοιος κίνδυνος δεν έχω κανένα θέμα να πειραματίζομαι γιατί το χειρότερο που θα συμβεί είναι να κάψει το βαμβάκι (αν δε κάνω λάθος δηλαδή)

Επίσης αντιστάσεις κάθε πότε αλλάζεις στα επισκευάσιμα; Εννοώ το σύρμα γιατί το βαμβάκι καίγεται κάποια στιγμή και το πετάς 

Θα το ψάξω να τις βρω και θα τις αγοράσω

Ευχαριστώ για τη συμβουλή και τη βοήθεια

Η απάντηση του kataramenos32 δεν πήγαινε σε σένα, σε άλλον απάντησε.

Κανένας κίνδυνος δεν υπάρχει με το μοντάκι που έχεις, ούτε καν να κάψεις το βαμβάκι αν ξεκινήσεις από χαμηλά και δεν του κοπανήσεις 100 βατ με την μία.

Αυτά είναι για άλλες συσκευές και δεν έχει να κάνει καν με την αντίσταση, αν έχεις καλές μπαταρίες δεν φοβάσαι τίποτα.

Αν έχεις μηχανικά μοντάκια και μπαταρίες της κακιάς ώρας γίνονται αυτά που λες.

Ξεκίνα με 3.6 volt και ανέβαινε και δεν φοβάσαι τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Baator είπε

Η απάντηση του kataramenos32 δεν πήγαινε σε σένα, σε άλλον απάντησε.

Κανένας κίνδυνος δεν υπάρχει με το μοντάκι που έχεις, ούτε καν να κάψεις το βαμβάκι αν ξεκινήσεις από χαμηλά και δεν του κοπανήσεις 100 βατ με την μία.

Αυτά είναι για άλλες συσκευές και δεν έχει να κάνει καν με την αντίσταση, αν έχεις καλές μπαταρίες δεν φοβάσαι τίποτα.

Αν έχεις μηχανικά μοντάκια και μπαταρίες της κακιάς ώρας γίνονται αυτά που λες.

Ξεκίνα με 3.6 volt και ανέβαινε και δεν φοβάσαι τίποτα.

Ναι το πρόσεξα τώρα. Από κινητό ήμουν και επειδή απάντησα κάπως γρήγορα δε το κοίταξα πολύ

Οκ θα το δοκιμάσω όπως είπες και θα δω πως θα πάει. Όπως και να έχει ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Baator είπε

Εγώ τσάμπα θα το 'δινα.

Τι πάει να πει έτοιμο υγρό πόσο να το πουλήσω, ένα άρωμα tpa να πάρω με 3 ευρώ και μια βάση, έφτιαξα 100ml υγρού. Πόσο να το πουλήσω;

Μπορώ να αγοράσω και 10 10μελάκια με 6 ευρώ το ένα, δεν σημαίνει όμως πως τα 100ml υγρού κάνουν 60 ευρώ.

Ένα καλό s&v 60μελο πόσο να σου βγει; Κι' ας είναι και με 10άρα νικοτίνη. Ένα 25άρι μαξ; Πόσο να το πουλήσεις σε φίλο;

Αν μιλάμε για ένα απλό άρωμα, ακόμα χειρότερα. Και όλα αυτά αν μιλάμε για 100ml, τώρα αν θες να του πουλήσεις 10 και 20ml από το υγρό που έχεις...

καταρχην ειναι 4 τα αρωματα και οχι 1.

Τελικα λες 25 ευρω τα 100 ml?

 

Καλα κανεις δεν παιρνει ετοιμο αρωμα στα 10 mg?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια 3 ερωτησεις.

1) Καταρχην θελω λιγο βοηθεια με τα mod pico της eleaf

Επειδη βλεπω πολλα μοντελα, δεν ξερω ποιο ειναι το νεοτερο. Θελω να κουμπωσω πανω του τον ατμοποιητη zlide.

Να παω σε αυτον εδω ή υπαρχει κατι νεοτερο?

2) Εφοσον παρω το pico, για την φορτιση της μπαταριας πρεπει να παρω ξεχωριστο φορτιστη που φορτιζει μπαταριες 18650 ή μπορω να συνδεσω κατευθείαν το pico με καποιον φορτιστη που χρησιμοποιουσα σε mod με ενσωματωμενη μπαταρια?

3) Μια αλλη επιλογη σε μπαταρια που εχω στα υποψιν ειναι το OBS Cube.

Σε ποιο μου προτεινετε να παω? Σε cube ή pico?

Και αν υπαρχει και καποια αλλη προταση ευχαριστως να την ακουσω.

Επεξ/σία από crom251
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

συγνωμη παιδια αλλα εχω την απορια αφου την νικοτινη την αγοραζουν τα καταστηματα χονδρικης γυρω στα 40-60 ευρω το λιτρο τα 80 mg γιατι μας πηδανε και μας πουλανε τα 10mg 10μλ ?Πως και δεν εχει βρεθει ενας να πουλαει την νικοτινη 10μλ ξερω γω 1ευρω 60 λεπτα που και παλι πολλαπλασιο κερδος θα εχει?

εκανα λιγο τις πραξεις χονδρικη τους βγαινει 9 λεπτα(στην χειροτερη) η bulk ποσοτητα 10ml 10 mg

το ατμισμα ειχε και τον χαρακτηρα της οικονομιας περα απο ολα.Ξαφνικα με την νεα αγορα εχει διαμορφωθει μια κατασταση πνευμονικους ατμοποιητες που καταπινουν τα υγρα.Τα 60-100 μλ shake and vape να πωλουνται στα 10-20 ευρω αναλογα το τι ψαγμενο θα παρεις και εχει καταντησει να συμφερει να το ξαναγυρισεις στο καπνισμα πλεον

Επεξ/σία από chrisxkar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, kataramenos32 είπε

Δοκιμασε χειροποιητες alien,framed staple alien η και framed staple. Απο 0.11 εως και 0.14 που παιζω εγω ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει

Απλα επειδη ειμαι λιγο ψειρας και αναλογα το υγρο μπορει να αλλαξω αντισταση καθε 3 μερες,δεν θα θελα ετοιμες οποτε ρωταω περισσοτερο για καρουλι..Στις χειροποιητες θα παω μονο αν βρεθουν τα χρηματα να παρω τρυπανια κλπ που θελει :P.

@crom251 Αυτο ειναι το πιο καινουριο pico,και σε σχεση με τα 2 καλυτερα αυτο γιατι εχει ξεχωριστη μπαταρια,οποτε και να χαλασει αλλαζεις μονο μπαταρια..Μπροεις να το φορτισεις απο φορτιστη κινητου αλλα δεν προτεινεται,εκτος αν εισαι οικονοκιμα στενα και θες να παρεις φορτιστη πιο μετα,αν και για 1 μπαταρια(η πες για 2) βρισκεις καλο φορτιστη με 15 ευρω..

 

@JTRGamer http://e-liquid-recipes.com/recipe/1355494/V-Relax αυτο ειναι ημικαπνικο με καφε και βανιλια,ισως σου αρεσει,αλλα ψαχνεις πολυ δυσκολο προφιλ,ο καφες δυσκολα βγαινει καλος..

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...