Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, txcellas είπε

Μαζι τα αλλαζεις;

Στηνω αντισταση με βαμβακι, μετα από 4-5 μερες αλλαζω βαμβακι και μετα απο 4-5 μερες ακομα αλλαζω ξανα αντισταση-βαμβακι. Συνολο δηλαδή 8-9 μερες (μαξ) με την ιδια αντισταση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, asemnos είπε

Στηνω αντισταση με βαμβακι, μετα από 4-5 μερες αλλαζω βαμβακι και μετα απο 4-5 μερες ακομα αλλαζω ξανα αντισταση-βαμβακι. Συνολο δηλαδή 8-9 μερες (μαξ) με την ιδια αντισταση.

Εχω φτιαξει και υγρο που καθε μερα ηθελε καθαρισμα η αντισταση,μη ρωτας γιατι εφτιαξα τετοιο υγρο :P .. Εχω φτιαξει που δεν ηθελε αλλαγη ουτε στο 10ημερο αλλα μεσο ορο στις 4-5 μερες αλλαζω και τα 2 μαζι και ας μην ειναι βρωμικο το υγρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Karamol3golas είπε

Εχω φτιαξει και υγρο που καθε μερα ηθελε καθαρισμα η αντισταση,μη ρωτας γιατι εφτιαξα τετοιο υγρο :P .. Εχω φτιαξει που δεν ηθελε αλλαγη ουτε στο 10ημερο αλλα μεσο ορο στις 4-5 μερες αλλαζω και τα 2 μαζι και ας μην ειναι βρωμικο το υγρο..

Ξερω.. εχω φτιαξει υγρο που μετα από λιγες ωρες μου μαυριζε τα παντα μεσα στον ατμοποιητη! Καλα κανεις παντως ανα 4-5 μερες προληπτικα.

Επεξ/σία από asemnos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, θέλω τη βοήθεια σας. Νεούδι στο χώρο του ατμίσματος, οπότε προτείνετε ένα καλό σετάκι για αρχάριο...  Κοιτούσα αυτά τα δύο είναι η αλήθεια:

https://electronicsmoke.gr/product/v9-max-smok-stick-60w-kit-4000mah/

https://electronicsmoke.gr/product/aegis-solo-100w-tc/

Περιμένω μερικές γνώμες, φυσικά δεκτές καλύτερες προτάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Redd_ είπε

Φίλε μου φοβερός. Σε ευχαριστώ πολύ για την ολοκληρωμένη πρόταση. Μου επιτρέπεις να σου κάνω άλλη μια ερώτηση; Ο ατμοποιητής που έβαλες, ταιριάζει με το συγκεκριμένο mod; Δεν έχει μεγάλη διάμετρο;

Mια χαρά, τον έχω πάνω σε Eleaf iStick Pico 75W...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Redd_ είπε

Φίλε μου φοβερός. Σε ευχαριστώ πολύ για την ολοκληρωμένη πρόταση. Μου επιτρέπεις να σου κάνω άλλη μια ερώτηση; Ο ατμοποιητής που έβαλες, ταιριάζει με το συγκεκριμένο mod; Δεν έχει μεγάλη διάμετρο;

Πρέπει να κάνεις τις δοκιμές σου πριν αγοράσεις. Ο ατμοποιητής που σου προτείνει ο φιλος, του οποίου έχω το προγενέστερο μοντέλο, είναι καθαρά τσιγαρίσιος. Αν θες βαθιές, πνευμονικές τζούρες και πολλά ντουμάνια, θα πρέπει να κοιτάξεις κάτι άλλο. Αν θες βέβαια τσιγαρίσιο ατμισμα δεν θα βρεις συνολικά καλύτερο ατμοποιητή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

 Αν θες βέβαια τσιγαρίσιο ατμισμα δεν θα βρεις συνολικά καλύτερο ατμοποιητή. 

κ αυτο παιζει απο το ποσο ενταση κ αρωμα θες γιατι ενας πνευμονικος με κλειστο αερα κ σχετικα τσιγαρισια αντισταση μαλλον ειναι πιο ικανοποιητικος

γενικοτερα δοκιμαζεις κ οχι στα γρηγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/1/2020 στις 10:37 ΜΜ, txcellas είπε

Παιδες σε επισκευασιμο ατμοποιητη ποσο κρατάτε την αντίσταση; βαμβάκι αλλαζω καθε 5 μέρες περίπου. Αντίσταση όμως; 

Αναλογα και την αντισταση πως τη βλεπω στο ματι, μετα το dry burn εγω. Εχει τυχει μετα απο 2 βδομαδες και λογω του υγρου και καλου στησιματος να φαινεται ακομα καλα. Και εχει τυχει με ιδιο συρμα παλι στη 3η μερα που αλλαζω συνηθως βαμβακι να εχει γινει γριζοκιτρινοκαφε το συρμα(=πεταμα με συνοπτικες διαδικασιες). Βαμβακι ανα 3 - 4 μερες, αλλα παντα σε αυτες τις μερες χρησιμοποιω το ιδιο υγρο. Αν αλλαξω υγρο αλλαζω και βαμβακι. Με χειροποιητες εχω ασχοληθει πολυ λιγο αντεξαν ικανοποιητικα με πολυ πολυ προσοχη το μηνα, αλλα απο τσιγκουνια τις κρατησα λιγο παραπάνω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Mια χαρά, τον έχω πάνω σε Eleaf iStick Pico 75W...

Αυτό είναι το προγενέστερο μοντέλο, σωστά; Διαβάζω ότι και τα δύο μοντέλα παίρνουν μέχρι 22mm. Πώς κατάφερες να ταιριάξεις τον 24mm;

Επεξ/σία από Redd_
Προσθήκη ερώτησης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Redd_ είπε

Αυτό είναι το προγενέστερο μοντέλο, σωστά; Διαβάζω ότι και τα δύο μοντέλα παίρνουν μέχρι 22mm. Πώς κατάφερες να ταιριάξεις τον 24mm;

Μέσω https://www.e-cig.gr/hlektronika-tsigara/antalaktika-aksesouar/meri-atmopoihth/atomizer-cooler-510 που έτσι και αλλιώς το χρησιμοποιώ πάντα...

Αν δεν θες το cooler: https://tinyurl.com/ukkfglk

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τι πιστεύετε; Το άτμισμα μπορεί να προκαλεί βλάβες στα ηλεκτρονικά; Πχ αρκετός καπνός που ατμίζω πηγαίνει στις οθόνες(παρόλο που προσπαθώ να μην ρίχνω τον καπνό πάνω τους), υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί πρόβλημα;

Διαβάζω ανάμικτες απόψεις στο νετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, antbyron είπε

Παιδιά τι πιστεύετε; Το άτμισμα μπορεί να προκαλεί βλάβες στα ηλεκτρονικά; Πχ αρκετός καπνός που ατμίζω πηγαίνει στις οθόνες(παρόλο που προσπαθώ να μην ρίχνω τον καπνό πάνω τους), υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί πρόβλημα;

Διαβάζω ανάμικτες απόψεις στο νετ.

Ε ναι με τον καιρό άμα τα πετάς όλα πάνω ναι.Θα μείνει γλυκερίνη στην πλακέτα και θα έχεις θέμα.Για αυτό απέφευγε να φυσάς στο λαπτοπ pc τροφοδοτικά γενικά όπου υπάρχουν ανεμιστήρες εισαγωγής αέρα κλπ κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγόρασα το https://www.3fvape.com/wick-wire-mesh/19382-authentic-vandy-vape-ni80-heating-resistance-wire-28ga-44-ohm-ft-10m-30-feet.html  (πίστευα ότι το νη80 παίζει με έλεγχο θερμοκρασίας) αλλά από ότι βλέπω σε μερικά σιτε που το πουλάνε λένε ότι δεν παίζει με έλεγχο θερμοκρασίας και σε αλλά ότι παίζει κανονικά, τi από τα δύο τελικά ισχύει ??  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...