Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Locke_John είπε

Για Ελλάδα υποτίθεται χρειάζεσαι στμπκηρωμςνο έγγραφο Plf, εμένα χθες δε μ το ζήτησαν. Μόνο Ευρωπαϊκό πιστοποιητικο εμβολιασμού 

Γίνεται ν πεταξεις όρθιος δλδ ;!?! 

Εχει και χειρολαβές,δεν τις εχεις δει;

Πληρώνεις την επιλογή θεσης.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, Locke_John είπε

haha, άξιζε (για εμένα).

Γαλλική εκδοχή της δικής μας "πατσάς", με μπόλικο ζουμί δλδ, κοκκινιστό όμως. Το λένε "trip". αρκετά πικάντικο, χωρίς το χαρακτηριστικό "άρωμα" της δικής μας εκδοχής.

Για ν μείνουμε λίγο εντός topic, πιστεύω καλά συσκευασμένο, σφραγισμένο κ περιτυλιγμένο, σε παραδοτέο σάκο, θα το επέτρεπαν. σε τσάντα εντός της καμπίνας αεροπλάνου, δε νομίζω. Δε ρώτησα πάντως σχετικά στα αεροδρόμια.

Tripes, όντως αξίζει 😄 κι έχουν πολλούς τρόπους που τα μαγειρεύουν. Σε παραδοτέα βαλίτσα δε θα είχες κανένα θέμα να το πάρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 22/09/2021 at 13:59, Locke_John said:

1 ακόμα ερώτηση:

Στην Γαλλία,  είναι καλή ιδέα η χρήση χρεωστικών ελλην. καρτών (Alpha bank κ Εθνικής), ή καλύτερα πληρωμή με μετρητά για αποφυγή πιθανών προμηθειών χρέωσης κάρτας;

δεν υπαρχει προμηθεια.εχουν ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, zmaskos said:

Καλημέρα, την τετάρτη παω  και γυρίζω αυθημερόν Βουλγαρια. Θα χρειαστει PLF  για την επιστροφή μου στην Ελλάδα;

οσο ξερω οτι βγαινεις για μια ημερα δεν αλλαζει κατι.αλλωστε το Plf θα σου ερθει σε ενα λεπτο στο email.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, poulinos είπε

οσο ξερω οτι βγαινεις για μια ημερα δεν αλλαζει κατι.αλλωστε το Plf θα σου ερθει σε ενα λεπτο στο email.

ευχαριστω! το βγαζω για να το εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, zmaskos said:

ευχαριστω! το βγαζω για να το εχω

Καλυτερα να το εχεις και να μην χρειαστει παρα να μην το εχεις.αλλα οπως ειπα βγαινεις εξωτερικο ασχετο οτι πας αυθημερον.οσοι ερχονται απο εξωτερικο θα περασουν απο τις πυλες που ελεγχουν τα plf no matter what.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ταξιδέψουμε 2 άτομα για Ιταλία. Έκανα PLF αλλά δεν είδα δυνατότητα να προσθέσω το 2ο άτομο στο δικό μου.
Πρέπει να κάνω νέο PLF από νέο λογαριασμό;
Μιλάμε για το EU PLF στο app.euplf.eu

 

**EDIT
τελικά βρήκα την επιλογή. Στην καρτέλα Before you begin έχει επιλογή please check if you are traveling as a member of a group.

Επεξ/σία από kSiS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα ταξιδακι πελοπονησο και εσκαγα ιδια μερα και εκλεινα τα δωματια. Οκ ειναι εκτος σαιζον και ειναι λογικο να βρισκεις, αλλα πραγματικα με γλιτωσε απο πολυ αγχος να κλεινω απο ιντερνετ αρκετο καιρο πριν. Αναρωτιεμαι αν το ιδιο μπορει να παιξει και μες στο καλοκαιρι η θα πρεπει να εισια κωλοφαρδος να βρισκεις κατι ελευθερι και σε νορμαλ τιμες

Νορμαλ για μενα ειναι 40-50 δεδομενου οτι γυρναω διαφορετικα μερη και θελω απλα κατι να κοιμαμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, therock είπε

Εκανα ταξιδακι πελοπονησο και εσκαγα ιδια μερα και εκλεινα τα δωματια. Οκ ειναι εκτος σαιζον και ειναι λογικο να βρισκεις, αλλα πραγματικα με γλιτωσε απο πολυ αγχος να κλεινω απο ιντερνετ αρκετο καιρο πριν. Αναρωτιεμαι αν το ιδιο μπορει να παιξει και μες στο καλοκαιρι η θα πρεπει να εισια κωλοφαρδος να βρισκεις κατι ελευθερι και σε νορμαλ τιμες

Νορμαλ για μενα ειναι 40-50 δεδομενου οτι γυρναω διαφορετικα μερη και θελω απλα κατι να κοιμαμαι

Έχω κάνει ακριβώς το ίδιο τέλη Ιουλίου με μέσα Αυγούστου πριν 6 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα . Μόνο στη Μονεμβασιά είχα κλείσει για τις 3 πρώτες ημέρες . Μετά Καλαμάτα Ζαχάρω Ναύπλιο έκλεινα 1-2 ημέρες πριν φτάσω κ έβρισκα πολλά δωμάτια σε νοτμαλ τιμές . Το 40-50 βέβαια είναι αρκετά χαμηλά κ ίσως σε βολέψουν κ κάποια κάμπινγκ στη περιοχή που είναι πολλά κ καλά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας!

Οποίος έχει απορίες σχετικά με ταξίδια προς την Ρωσία, ιδιαίτερα Μόσχα, Βολγκογκραντ, Αγια Πετρούπολη, μπορεί να μου στείλει μήνυμα ή να κάνει reply εδώ και θα κάνω ότι μπορώ για να τον βοηθήσω! 

Επίσης έχω και αναλυτικό topic στο TripAdvisor με το πιο πρόσφατο ταξίδι μου στην Ρωσία που ίσως σας φανεί χρήσιμο.

https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g298484-i718-k13692747-My_dream_trip_report_from_Russia_Moscow-Moscow_Central_Russia.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, CaMp3on είπε

Παιδιά έχετε να προτείνετε καλό φαγητό στο Καστράκι-καλαμπάκα; Αν αξίζει πάω και Τρίκαλα!

καλάμι στο Καστράκι. 

Επεξ/σία από djcat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω,   θα πάμε Ουγγαρία και δεν μπορώ να καταλάβω αν πρέπει να κάνουμε κάτι άλλο πέρα από το χαρτί εμβολιασμού για να είμαστε οκ , δηλαδή αυτό το plf απ ότι κατάλαβα χρειάζεται μόνο όταν θα γυρίσουμε από εκεί,  στο να πάμε είμαστε οκ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...