Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ξέρει κανείς τι ισχύει για Μπρατισλάβα ; Έχω νοσήσεις εντός 3 μηνών . Άλλη μου λένε δεν μπορείς να πας με νοσήσεις θέλει να έχεις και μια δόση εμβολίου άλλη λένε μπορείς . Έχω μπερδευτεί .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

24 λεπτά πριν, Mrsmoke95 είπε

Καλησπέρα ξέρει κανείς τι ισχύει για Μπρατισλάβα ; Έχω νοσήσεις εντός 3 μηνών . Άλλη μου λένε δεν μπορείς να πας με νοσήσεις θέλει να έχεις και μια δόση εμβολίου άλλη λένε μπορείς . Έχω μπερδευτεί .

https://www.dfa.ie/travel/travel-advice/a-z-list-of-countries/slovakia/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γνωρίζω αν αυτό είναι το κατάλληλο νήμα, οπότε με συγχωρείτε προκαταβολικά

είχαμε κλείσει εισιτήρια για Αμπού Ντάμπι 21-25 Δεκεμβρίου αλλά λόγω μίας αναποδιάς δεν θα μπορέσουμε να πάμε

οπότε διαθέτω αυτά τα εισιτήρια σε όποιον ενδιαφέρεται αν ενδιαφέρεται κανείς

τα εισιτήρια είναι 2,  με την wizz και απ' ότι είδα, η αλλαγή ονόματος, είναι δωρεάν

τα άσχημα νέα είναι ότι χρειάζεται pcr για να ταξιδέψεις προς ΗΑΕ, pcr όταν φτάσεις εκεί στο αεροδρόμιο και pcr για την επιστροφή στην Ελλάδα σύμφωνα με τις τελευταίες οδηγίες. 

για περισσότερες λεπτομέρειες ή απορίες μπορείτε να μου στείλετε και προσωπικό μήνυμα

Υ.Γ. για τα εισιτήρια δεν απαιτείται κάποιο αντίτιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, CKSK είπε

δεν γνωρίζω αν αυτό είναι το κατάλληλο νήμα, οπότε με συγχωρείτε προκαταβολικά

είχαμε κλείσει εισιτήρια για Αμπού Ντάμπι 21-25 Δεκεμβρίου αλλά λόγω μίας αναποδιάς δεν θα μπορέσουμε να πάμε

οπότε διαθέτω αυτά τα εισιτήρια σε όποιον ενδιαφέρεται αν ενδιαφέρεται κανείς

τα εισιτήρια είναι 2,  με την wizz και απ' ότι είδα, η αλλαγή ονόματος, είναι δωρεάν

τα άσχημα νέα είναι ότι χρειάζεται pcr για να ταξιδέψεις προς ΗΑΕ, pcr όταν φτάσεις εκεί στο αεροδρόμιο και pcr για την επιστροφή στην Ελλάδα σύμφωνα με τις τελευταίες οδηγίες. 

για περισσότερες λεπτομέρειες ή απορίες μπορείτε να μου στείλετε και προσωπικό μήνυμα

Υ.Γ. για τα εισιτήρια δεν απαιτείται κάποιο αντίτιμο

Αλλαγη ονοματος κοστιζει 90€.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/12/2021 στις 12:56 ΠΜ, CKSK είπε

δεν γνωρίζω αν αυτό είναι το κατάλληλο νήμα, οπότε με συγχωρείτε προκαταβολικά

είχαμε κλείσει εισιτήρια για Αμπού Ντάμπι 21-25 Δεκεμβρίου αλλά λόγω μίας αναποδιάς δεν θα μπορέσουμε να πάμε

οπότε διαθέτω αυτά τα εισιτήρια σε όποιον ενδιαφέρεται αν ενδιαφέρεται κανείς

τα εισιτήρια είναι 2,  με την wizz και απ' ότι είδα, η αλλαγή ονόματος, είναι δωρεάν

τα άσχημα νέα είναι ότι χρειάζεται pcr για να ταξιδέψεις προς ΗΑΕ, pcr όταν φτάσεις εκεί στο αεροδρόμιο και pcr για την επιστροφή στην Ελλάδα σύμφωνα με τις τελευταίες οδηγίες. 

για περισσότερες λεπτομέρειες ή απορίες μπορείτε να μου στείλετε και προσωπικό μήνυμα

Υ.Γ. για τα εισιτήρια δεν απαιτείται κάποιο αντίτιμο

Τα μετρα δεν εχουν αλλαξει απο περυσι. Το μονο που εχεις ν αληρωσεις ειναι το pcr απο Ελλαδα που οι τιμες ξεκινανε απο 40 ευρω, το pcr οταν φτασεις Αμπου Νταμπι ειναι δωρεαν. Επιπλεον δεν υπαρχει πλεον καραντινα στο Αμπου Νταμπι οποτε γινεται να πας Ντουμπαι και με λωφορειο οικονομικοτερα. Στην επιστροφη χρειαζεται ενα pcr 20 ευρω, και οταν φτασεις ελλαδα σου κανουν δωρεαν rapid. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έχετε κάποια πρόταση για Ιωάννινα για το ΠΣΚ της Πρωτοχρονιάς?

Ζευγάρι με αυτοκίνητο, δεν θα ήθελα να το πολυκινήσω γιατί θα έχω ήδη αρκετά χιλιόμετρα. Μέχρι Μέτσοβο ας πούμε ΟΚ.

Έχουμε ξαναπάει παλιότερα αλλά όχι χειμώνα και όχι γιορτές.

Οπότε προτάσεις για φαγητό, καφέ και κυρίως τίποτα ωραίο για αλλαγή του έτους.

"Μπουζούκια" και συναφή δεν ενδιαφέρουν.

Ευχαριστώ πολύ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σήμερα θα ανακοινωθεί πως οι επισκέπτες που μένουν στην χώρα εκτός το τεστ στην είσοδο τους , θα κάνουν τεστ και την 2η και την 4η μέρα . Το ερώτημα μου είναι εγώ αμα πάω εξωτερικό και γυρίσω σαν μόνιμος κάτοικος θα κάνω και εγώ αυτά τα 2 τεστ ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 15/12/2021 at 13:29, ParafronGR said:

Καμιά πρόταση, παίδες, για ΣΚ κοντά στην Αθήνα? Θέλουμε με την κοπέλα μου να πάμε κάπου να δούμε λίγο χιόνι, να χαλαρώσουμε.

Περιμένω τις προτάσεις σας

Αράχωβα όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους θα πάω Βιέννη 31 το απόγευμα . Γνωρίζει κάποιος αμα οι χριστουγενιατικες αγορές είναι ανοιχτές εκείνη την μέρα ; 1,2,3 θα είναι ανοιχτές ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.city-walks.info/Vienna/Christmas-Market.html

Ενημερωτικά (αν σε ενδιαφέρει αλλαγή χρόνου σε εξωτερικό χώρο/πλατείες), από το επίσημο tourist office μου είπαν πως έχουν ακυρωθεί οι εκδηλώσεις. Αλλά κάποια εστιατόρια θα είναι ανοιχτά για ρεβεγιόν, προφανώς με κράτηση.

Επεξ/σία από ribo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/12/2021 στις 9:35 ΠΜ, sbou είπε

Καλημέρα, έχετε κάποια πρόταση για Ιωάννινα για το ΠΣΚ της Πρωτοχρονιάς?

Ζευγάρι με αυτοκίνητο, δεν θα ήθελα να το πολυκινήσω γιατί θα έχω ήδη αρκετά χιλιόμετρα. Μέχρι Μέτσοβο ας πούμε ΟΚ.

Έχουμε ξαναπάει παλιότερα αλλά όχι χειμώνα και όχι γιορτές.

Οπότε προτάσεις για φαγητό, καφέ και κυρίως τίποτα ωραίο για αλλαγή του έτους.

"Μπουζούκια" και συναφή δεν ενδιαφέρουν.

Ευχαριστώ πολύ!

 

πιειτε τσιπουρα, πατε στο νησακι, γυριστε ολο το κεντρο με τα ποδια, ντυθειτε καλα, παρτε ομπρελες αλλα μην τις αφησετε στην εισοδο των μαγαζιων :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...