Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 hour ago, MauroPaltoudias said:

Σωστή πρόταση, πώς το παρελειψα άραγε; 

Offtopic : πού είσαι ακριβώς; (Ρίκια εδώ!)

Εξοχικο Γαργαλιανους, οποτε στα ιδια μερη εχουμε παει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναζητώ ξενοδοχείο (οχι πολυ ακριβο) για ζευγάρι (νεόνυμφοι) στην Αθήνα για 3 διανυκτερεύσεις

Επιθυμία του ζευγαριού να εχει μεγάλο διπλό κρεβάτι και μπανιέρα ή υδρομασαζ πολυ μεγάλη (για 2 άτομα)

Ξερει κανεις καποιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ταξιδεύω συχνά και εσωτερικό και εξωτερικό . Ψάχνω εδώ και 1 χρόνο για ένα καλό backpack roll top και δεν μπορώ να βρω . Ψάχνω στο Ίντερνετ και σε μαγαζιά και τίποτα . Θέλω ν είναι roll top έτσι ώστε όταν θέλω να βάλω και αλλά να μεγαλώνει . 
Έχετε κάποιο στα υπόψη σας ; 
θελω απλά να είναι ανθεκτικό και roll top και βέβαια για διαστάσεις αεροπλάνου . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα,

Την άλλη βδομάδα πάω Βιέννη για 6 μέρες. Καμία πρόταση; Κάτι που πρέπει να ξέρω; Μαγαζιά και αξιοθέατα τα έχω ψάξει και ξέρω πάνω κάτω που να πάω. Κάθε συμβουλή όμως δεκτή! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/2/2022 στις 7:22 ΠΜ, MauroPaltoudias είπε

Σωστή πρόταση, πώς το παρελειψα άραγε; 

Offtopic : πού είσαι ακριβώς; (Ρίκια εδώ!)

Επίσης αφού οι συντοπίτες μου πρότειναν το Βρωμονερι, να προσθέσω πως έχει δυο παραλίες εκεί, το Λιμανάκι και τα λουτρά. Το Λιμανάκι είναι λίγο χάλια με πέτρες και φύκια μέσα, ιδανικό για πολύ μικρά παιδιά όμως. Απο την αλλη πλευρά είναι ελαφρώς πιο ευχάριστη, συνήθως έχει λιγότερο κόσμο.

Σε καμια απο τις δυο δεν έχει ξαπλώστρες, στο Λιμανάκι ενίοτε έχει καντίνα για κάνα μεζέ. Και στα δυο θα βρεις ιαματικές πηγές αν είσαι τυχερός και δεν έχουν στερέψει.

Spoiler

Αν μαζευτουμε πολλοί Τριφύλιοι μας βλέπω για insomnia μπάνιο στο Μάτι χαχαχα...

 

Επεξ/σία από subdee
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, subdee είπε

Αν μαζευτουμε πολλοί Τριφύλιοι μας βλέπω για insomnia μπάνιο στο Μάτι χαχαχα...

Μα στο Μάτι είναι το σπίτι μου 😉 Για την ακρίβεια μεταξύ κοτσίδα και Τσέχου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/2/2022 στις 12:39 ΜΜ, Vkngs είπε

Παιδιά καλησπέρα,

Την άλλη βδομάδα πάω Βιέννη για 6 μέρες. Καμία πρόταση; Κάτι που πρέπει να ξέρω; Μαγαζιά και αξιοθέατα τα έχω ψάξει και ξέρω πάνω κάτω που να πάω. Κάθε συμβουλή όμως δεκτή! 

Πολλες μερες αποκλειστικα για την Βιεννη. Κοιτα για σαλτσμπουργκ και κοντινους προορισμους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/2/2022 στις 1:39 ΜΜ, Vkngs είπε

Παιδιά καλησπέρα,

Την άλλη βδομάδα πάω Βιέννη για 6 μέρες. Καμία πρόταση; Κάτι που πρέπει να ξέρω; Μαγαζιά και αξιοθέατα τα έχω ψάξει και ξέρω πάνω κάτω που να πάω. Κάθε συμβουλή όμως δεκτή! 

Όπως πολύ σωστά είπε και ο από πάνω, είναι πολλές οι μέρες μόνο για Βιέννη. Αν θες να ξεφύγεις μια μέρα, μπορείς να πας στη Bratislava πολύ εύκολα και γρήγορα. Μια ώρα μακριά είναι είτε με τρένο είτε με αυτοκίνητο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, Αθηνα Θεσσαλονικη με τρένο, αξίζει σε σχεση με το ΚΤΕλ ? Εννοω οτι αν το τρενο σταματαει  να αλλαξει μηχανη κλπ βγαινει ιδιος ο χρονος ταξιδιου σε σχεση με το ΚΤελ? Απο τιμή βλεπω το τρενο πιο ακριβο (λογικο) . Στο τρενο μπορεις να σηκωνεσαι που και που? Για ιντερσιτυ βεβαια ( το κόκκινο για οσους θυμουνται και οχι μουντζουρη μπλε :P :lol:  Ξερω οτι εχουν αλλα χρωματα πια)

Επεξ/σία από panosno1com
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/2/2022 στις 12:25 ΠΜ, panosno1com είπε

Παιδιά, Αθηνα Θεσσαλονικη με τρένο, αξίζει σε σχεση με το ΚΤΕλ ? Εννοω οτι αν το τρενο σταματαει  να αλλαξει μηχανη κλπ βγαινει ιδιος ο χρονος ταξιδιου σε σχεση με το ΚΤελ? Απο τιμή βλεπω το τρενο πιο ακριβο (λογικο) . Στο τρενο μπορεις να σηκωνεσαι που και που? Για ιντερσιτυ βεβαια ( το κόκκινο για οσους θυμουνται και οχι μουντζουρη μπλε :P :lol:  Ξερω οτι εχουν αλλα χρωματα πια)

Δεν έχουν καμία σχέση, από τότε που άνοιξαν τα τούνελ είναι αρκετά μειωμένος ο χρόνος.

Το Θεσσαλονίκη - Αθήνα νομίζω πως είναι 4 ώρες και κάτι ενώ με ΚΤΕΛ κοντά στις 6.

Επίσης δεν υπάρχει πλέον καρβουνάρης :P

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ερώτηση απο εμένα τώρα :P 

Έκλεισα ένα 3ήμερο 11-14 για Βουκουρέστι, πιστεύετε είναι επικίνδυνο-περίεργο λόγω μεγάλης εισροής κόσμου με την όλη κατάσταση στην Ουκρανία;

Μήπως να το ακύρωνα ή να πάω και να δω εκεί πως θα είναι; :P

Επεξ/σία από theo93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, theo93 είπε

Δεν έχουν καμία σχέση, από τότε που άνοιξαν τα τούνελ είναι αρκετά μειωμένος ο χρόνος.

Το Θεσσαλονίκη - Αθήνα νομίζω πως είναι 4 ώρες και κάτι ενώ με ΚΤΕΛ κοντά στις 6.

Επίσης δεν υπάρχει πλέον καρβουνάρης :P

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ερώτηση απο εμένα τώρα :P 

Έκλεισα ένα 3ήμερο 11-14 για Βουκουρέστι, πιστεύετε είναι επικίνδυνο-περίεργο λόγω μεγάλης εισροής κόσμου με την όλη κατάσταση στην Ουκρανία;

Μήπως να το ακύρωνα ή να πάω και να δω εκεί πως θα είναι; :P

Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα χωρίς να το σκεφτώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...