Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στο φορουμ,

Επειδή πλησιάζει άδεια στο τέλος του μήνα. Κοιτάω με τον κολλητό να πάμε 3-4 μερούλες ένα ταξίδι. Τι θα προτείνατε για κάτι που και να μας βγει κάπως οικονομικό αλλά ταυτόχρονα να έχουμε πράγμα να δούμε;

Είμαι μεταξύ Πράγας και Βουδαπέστης. Στην πρώτη, από ότι είδα έχει πολλά πράγματα να δεις και να κάνεις. Στην δεύτερη κάπως λιγότερα αλλά βγαίνει ¨τζάμπα¨

Θα προτείνατε και κάποια άλλη επιλογή;

 

Επεξ/σία από BlueBlade
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/3/2022 στις 1:08 ΠΜ, BlueBlade είπε

Καλησπέρα στο φορουμ,

Επειδή πλησιάζει άδεια στο τέλος του μήνα. Κοιτάω με τον κολλητό να πάμε 3-4 μερούλες ένα ταξίδι. Τι θα προτείνατε για κάτι που και να μας βγει κάπως οικονομικό αλλά ταυτόχρονα να έχουμε πράγμα να δούμε;

Είμαι μεταξύ Πράγας και Βουδαπέστης. Στην πρώτη, από ότι είδα έχει πολλά πράγματα να δεις και να κάνεις. Στην δεύτερη κάπως λιγότερα αλλά βγαίνει ¨τζάμπα¨

Θα προτείνατε και κάποια άλλη επιλογή;

 

Η Βουδαπεστη ειναι 60km απο Βιεννη, συνδύασε τα. Προσπαθησε να δεις και Σαλτσμπουργκ. 

Εγω μολις γυρισα απο Ζυρίχη, ωραίο μερος για χαλαρωση, φαγητο, ποτό. 

Επεξ/σία από xgol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, xgol είπε

Η Βουδαπεστη ειναι 60km απο Βιεννη, συνδύασε τα. Προσπαθησε να δεις και Σαλτσμπουργκ. 

Εγω μολις γυρισα απο Ζυρίχη, ωραίο μερος για χαλαρωση, φαγητο, ποτό. 

What???

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, xgol είπε

Η Βουδαπεστη ειναι 60km απο Βιεννη, συνδύασε τα. Προσπαθησε να δεις και Σαλτσμπουργκ. 

Εγω μολις γυρισα απο Ζυρίχη, ωραίο μερος για χαλαρωση, φαγητο, ποτό. 

Η καλύτερα συνδύασε Λονδίνο - Αμστερνταμ ή Βερολίνο που είναι όλες μέσα σε ένα στίχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κλεισει και εγω με την παρεα μου για Βουδαπεστη τελη Απριλη. Αξιζει η μονοημερη στη Βιεννη πιστευετε; Ειναι περιπου ενα 2ωρακι με το τρενο και περιπου ενα 7ωρο-8ωρο περιηγηση στη Βιεννη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι. Το κέντρο της Βιέννης είναι σχετικά μαζεμένο και περπατιέται. Τώρα αν θέλεις να έχεις πιο ολοκληρωμένη άποψη για την πόλη πρέπει να κάνεις διανυκτέρευση. Πάντως έτσι όπως το λες βγαίνει, το έχω κάνει και δεν είναι καθόλου κουραστικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βόρεια Μακεδονια πας με ταυτότητα; Έχω βρει κάποια άρθρα που λένε ότι γίνεται αλλα είναι όλα με ΠΓΔΜ ακόμα. Μεταξύ δύο τρίτων χωρών γίνεται να πας με ταυτότητα; πχ Βουλγαρία-Β. Μ. ; Γιατί από Ρουμανια - Ελλάδα μέσω Τουρκίας με ρώτησαν αν είναι η Τουρκία ο τελικός προορισμός, μόλις είδαν ταυτότητα. 

Με τα διαβατήρια τι παίζει; Βλέπω 3 εργάσιμες, λέω χαλαρά είμαι. Πάω από το τμήμα πρωι, είχαν όλοι ραντεβού(ηταν και ενας χωρίς αλλά δεν ξέρω τι έκανε τελικα). Φεύγω με το σκεπτικό να κλείσω πρώτο ραντεβού την άλλη μέρα. Με τα πολλά βγαζω γραμμη, μου λένε σε ΈΝΑ ΜΗΝΑ το πρώτο διαθεσιμο ραντεβού για αίτηση!!!

Αν στηθεις στο τμήμα λέτε να σε βάζουν; Από ότι είδα τα ραντεβού είναι ανά 15 λεπτά και φαντάζομαι θα πέφτουν πολλές ακυρώσεις. Πόση ώρα θέλει μια αίτηση; Λογικά θα έχουν αρκετά κενά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα τι προτάσεις έχετε για Βουκουρέστι;

Φαγητό,ποτό, αξιοθέατα,τοπικά φαγητά ποτά, τουρ;

Αξίζει τουρ στο κάστρο του Δράκουλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, theo93 είπε

Καλησπέρα τι προτάσεις έχετε για Βουκουρέστι;

Φαγητό,ποτό, αξιοθέατα,τοπικά φαγητά ποτά, τουρ;

Αξίζει τουρ στο κάστρο του Δράκουλα;

Κοίτα και το https://omorfataxidia.gr/travel/alatorychio-salina-turda-sti-roumania-ena-apo-ta-kalytera-touristika-axiotheata-ston-kosmo/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Καλό φαίνεται αλλά είναι λίγο μακριά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να εχει ειπωθει ξανα εδω μεσα αλλα επειδη ειναι πολλες οι σελιδες, μπορειτε να προτεινετε μερη κοντα στην αθηνα μεχρι 2 ωρες πηγαινε με το αμαξι για μονοημερο-διημερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγενης μου θελει να παει στην Γαλλια αεροπορικως.Με ταυτοτητα που χει παρελθει ελαφρως η 15ετια και ειναι ιδια στην φωτογραφια,θα χει θεμα με τις γαλλικες αρχες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/3/2022 στις 3:00 ΜΜ, colombiano747 είπε

μπορει να εχει ειπωθει ξανα εδω μεσα αλλα επειδη ειναι πολλες οι σελιδες, μπορειτε να προτεινετε μερη κοντα στην αθηνα μεχρι 2 ωρες πηγαινε με το αμαξι για μονοημερο-διημερο;

Χαλκίδα, Λουτράκι, Ξυλόκαστρο μου ρθαν πρώτα στο μυαλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα! Έχετε να προτείνετε 2ήμερο από Θεσσαλονίκη για ζευγάρι; Θέλουμε να πάμε σε ορεινό προορισμό για ΣΚ και γενικά έχουμε στερέψει από ιδέες για εκδρομή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...