Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; [Part III]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Don't look up , πολυ ευκολα 8+ απο εμενα

Σατιρικο ναι μεν αλλα οσο επρεπε για να σου βγαλει αναλαφρα ολη αυτη την παρακμη ,την αρρωστια ,την ρηχοτητα κ τον παραλογισμο που ειναι παντου κ σε ολα πλεον ,σου τριβει μεσα στην μουρη το ποσο σκλαβοι ειμαστε της "εικονας" μας κ ποσο ολοι προτιμαμε βολικα ψεματα απο το να αντιμετωπισουμε την αληθεια

περνα τα μηνυματα της που ειναι πολλα κ πολυδιαστατα με αβιαστο τροπο ,ισως οχι καλλιτεχνικα αλλα σιγουρα καταφερνει αυτο που θελει

απο τις ελαχιστες ταινιες που δεν δυσανασχετεις με το "παραμυθι" κ αφηνεσαι να απολαμβανεις 

Επεξ/σία από Neural_handshake
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Don't look up.

Την εχω δει 2 φορες με διαφορετικες παρεες. Φοβερη ταινια αλλα και τις 2 φορες δεν μπορουσα να σταματησω να σκεφτομαι το παλιο ρητο που λεει περιπου "ο καπιταλισμος θα σου πουλησει μεχρι και το σχοινί για να τον κρεμασεις".

Αυτη η ταινια (οπως και το Big Short του ιδιου σκηνοθετη) χρηματοδοτηθηκε με πολλα εκατομμύρια με σκοπο και να βγαλει κερδος. Φοβερα εφε, ακριβοπληρωμενοι ηθοποιοι, promotion, κλπ. Και απο οτι φαινεται ηδη ειναι trend.

Δεν υπαρχει πιο meta κατασταση απο το να βλεπει κανεις μια ταινια στην οποια επιστημονες φωναζουν για την επικειμενη καταστροφη του κοσμου ενω ο κοσμος αναλώνεται με το να ασχολειται με τον χωρισμο της ποπ σταρ, με το αν υπαρχει μετεωρητης, με το αν πρεπει να τον καταστρεψουμε η αν πρεπει να τον εκμεταλευτουμε, με το αν ειναι σεξυ ο επιστημονας, κλπ. Και στην συνεχεια να διαβαζει τις ειδησεις στον πραγματικο κοσμο και να βλεπει προειδοποιησεις για κλιματικη αλλαγη, για οικολογικη καταστροφη, για πανδημιες, για τρελες οικονομικες ανισοτητες και στην συνεχεια να σκαει ειδηση με Kardasian και Kanye West πχ (ουτε που ξερω πως λεγεται) και ολοι να ασχολουνται με αυτους.

Να καταληξω λοιπον οτι ειναι αλλη μια ακινδυνη ταινια που θα την δουμε παρεα η μονοι τρωγοντας το αγαπημενο μας σνακ και στην συνεχεια θα πεσουμε για υπνο. Μια βαλβιδα εκτονωσης που θα μας κανει να νιωσουμε προβληματισμενοι και να αγανακτησουμε ανωδυνα. και οι δημιουργοι τους το ξερουν αυτο παρα πολυ καλα.

Επεξ/σία από vste
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Midnight Sky

Σκόπιμα δε λέω πράγματα για τη πλοκή.

Έμαθα τη ταινία επειδή κάπου είδα να τη μνημονεύουν κοντά στο Don't look up. Με 5,6 στο IMDB δε περίμενα πολλά, αλλά λέω δε βαριέσαι υπάρχει και το βελάκι...

Στα γράμματα στην αρχή βλέπω George Clooney - director, οπότε λέω "Να! Ίσως έτσι εξηγείται το 5,6". Έλα όμως που τη βρήκα πολύ καλύτερη με δυνατό σημείο τη σκηνοθεσία, με στοιχεία που ξεχώρισα: την ένταση (τις κατάλληλες στιγμές) & τις σχέσεις χαρακτήρων μεταξύ τους στο ταξίδι τους στη ταινία.

Βρίσκω τη βαθμολογία εντελώς αταίριαστη. Ίσως παίζουν ρόλο οι προσδοκίες για μια ταινία. Ίσως πολύς κόσμος περίμενε κάτι διαφορετικό από αυτό που ήταν η ταινία;

Όπως και να έχει, αν και συνήθως αποφεύγω τα <6 χαίρομαι πολύ που δε το έκανα εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/12/2021 στις 9:12 ΜΜ, Arkin είπε

Ειναι καθαρη σκιαγραφηση της καταντιας του σημερινου ανθρωπου. Η Arianna Grande ειναι ο ορισμος της καταντιας και σε μια παρομοια περιπτωση απλα θα εβγαζε τραγουδι να τραγουδησει την καταντια του ανθρωπου. Αλλοι το εριξαν στο θεο να τους σωσει αλλοι χλευασαν το ολο εγχειρημα με πρωτη την προεδρο επειτα εχουμε την καταντια των δημοσιογραφων. Η ταινια αρχικα και εμενα μου φανηκε κακη μετα το πρωτο 10λεπτο οταν το καλοσκεφτηκα ομως ειναι τοσο επικαιρη που ισως ειναι η πιο αληθινη ταινια των τελευταιων χρονων. Παρομοιες σουρεαλιστικες καταστασεις δεν ζουμε και σημερα με οτι συμβαινει? Προφανως ειχε και ενα τονο παραπανο κωμωδιας αλλα αυτο εγινε για να υπερτονισει την καταντια του ανθρωπινου γενους και οτι ισως καποια στιγμη πρεπει να αλλαξουμε τον πυρηνα γιατι η βλακεια πηγαζει απο το κεφαλι. Dont look up που σημαινει μην κοιταμε πανω περα απο την κυριολεκτικη εννοια εχει και την μεταφορικη εννοια η οποια για μενα σημαινει να μην "κοιταμε τα σοβαρα προβληματα της κοινωνιας μας" σαν να θελει να μας πει μεινετε αμοιβαδες μεχρι να ερθει το τελος. My 2 cents πανω στην ταινια που απο προχθες που την ειδα ακομα σκεφτομαι ποσο επικαιρη ειναι. 

 

Στις 27/12/2021 στις 12:47 ΠΜ, eri77 είπε

Κατά την άποψή μου αξίζει καλύτερο βαθμό. 

Εννοείται ότι δεν υπάρχει κομήτης σε τροχιά προς τήν Γη, παρόλο αυτό όλες η καταστάσεις μοιάζουν πολύ με την σημερινή ζωή, ξεκινώντας από το hashtag #dontlookup.. δυστυχώς παρόμοιο με πολλές θεωρίες πού έχουμε ακούσει σε αυτά τα δύο χρόνια τής πανδημίας 

Don't look up. Μία apocalypse η οποία μιλάει στο τωρινό. 

Η καταπληκτική Meryl Streep παρουσίαση το πώς η κυβέρνηση μετατρέπεται εντελώς σκλάβα τον χορηγών για να έχει στήριξη σε εκλογές. 

Ο Mark Rylance  ( ο χορηγός) είναι κάτι hybrid μεταξύ Mark Zuckerberg, Bill Gates και Steve Jobs. Ικανός να εκμετάλλευση ακόμα και το apocalypse για να κερδίσει χρήματα. 

Η ταινία <<ουρλιάζει >> σε όλους μάς,μία ανθρωπότητα η οποία είναι εξαρτημένη από τής απόψεις τον άλλον, (δεν αφήνει στην άκρη ούτε τα ΜΜΕ) ανίκανοι να επεξεργαστεί τα γεγονότα και στην οποία οι αριθμοί τής οικονομίας έχουν περισσότερο αξία από τήν ίδια τήν αξία της ζωής 

Ένα καλό παράδειγμα δεν είναι και η κλιματική αλλαγή?? 

8,5/10 για μένα 

Δεν έχω καταφέρει ακόμη να ολοκληρώσω την ταινία, έχω δει τα 3/4 της γιατί η παρέα βαρέθηκε και ξεκίνησαν όλοι λίγο πολύ να κοιμούνται ή να παίζουν με τα κινητά τους.

Αυτό που έχω να πω μέχρι στιγμής πριν την δω, είναι ότι το δημιούργημα αυτό είναι ένα μήνυμα που περνάει ταινία και όχι μια ταινία που περνάει μηνύματα. Εκεί είναι που το χάνει και δυστυχώς μπορούμε να ταυτιστούμε μόνο όσα άτομα τα βλέπουμε όλα αυτά ήδη γύρω μας. Οι υπόλοιποι απλά θα βγάλουν το κινητό και δεν τους αδικώ. Το σενάριο είναι απ' τα χειρότερα που έχω δει.
Μία καλή υλοποίηση που μου έρχεται αυτή την στιγμή στο μυαλό δεν είναι ταινία αλλά σειρά. Το Sex Education περνάει τα δικά του μηνύματα αλλά δεν ξεχνάει ότι πρέπει να χτίσει χαρακτήρες που θα δεθεί ο θεατής μαζί τους και εκεί μέσα στο σενάριο σου πετάει κάτι που σε κάνει να προβληματιστείς.

Προς τους mods:

Spoiler

Φτιάξτε ένα θέμα  don't look up και πετάξτε όλα τα σχόλια και τις κριτικές εκεί.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικα με το don't look και οπως θα ελεγε και ο παλιος καλος Μορφεας "Remember ,all I'm offering is the truth" 

το σεναριο δεν ειναι κακο ως βαση ,η σκηνοθεσια απο την αλλη ειναι απλα επαγγελματικη ,δεν ειναι ουτε επμνευσμενη ουτε παθιασμενη ,απλα διεκπαιρεωνει καλα χωρις να προσθετει αλλα ουτε και να αφαιρει απο την ταινια

το συνολικο σατυρικο υφος που επιλεχθηκε ειναι ο ευκολος τροπος να πεις τετοια στεναχωρα και δυσκολα πραγματα χωρις να εξαγριωσεις κ απωθησεις τον θεατη, it's all about money στην τελικη

οσοι τα βλεπουν ολα αυτα ,νομιζω βρισκουν την ταινια αναλαφρα λυτρωτικη ,λεει οσα σκεφτεσαι φωναχτα , οι υπολοιποι προφανως ειτε δεν καταλαβαινουν ειτε δεν θελουν να τους υπενθυμιζονται

Επεξ/σία από Neural_handshake
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://trailers.apple.com/trailers/wb/king-richard/images/poster-large.jpg?lastmod=1

King Richard (2021) - IMDb

Ωραία ταινία με ενδιαφέρον θέμα και εξίσου ενδιαφέρουσα ιστορία. Όταν είχε ξεπεταχτεί το δίδυμο των Williams θυμάμαι και μου έχει μείνει στο μυαλό σχόλιο Έλληνα "δημοσιογράφου" που περιέγραφε τον αγώνα τένις, ότι οι εν λόγω αθλήτριες ήταν ουσιαστικά ένα είδος κατασκευάσματος των Αμερικανών (αναβολικά και τα ρέστα) για να κυριαρχήσουν στον χώρο του γυναικείου τένις. Αυτά έριχναν μια έντονη σκιά πάνω τους. Η ταινία έρχεται να δείξει μια διαφορετική εικόνα των κοριτσιών αυτών, σε νεαρότερη ηλικία, αλλά κυρίως του πατέρα τους και του αγώνα που έκανε αυτός προκειμένου να χτίσει και εν συνεχεία εξασφαλίσει το μέλλον τους. 7/10

Spoiler

Αν και προσωπικά είμαι ενάντια στην ιδέα του να βλέπουν οι γονείς τα παιδιά τους ως επενδύσεις που θα ξελασπώσουν και τους ίδιους, εδώ παρουσιάζεται ένας πατέρας που προσπαθεί να εξασφαλίσει το μέλλον των παιδιών του, μακριά από την εγκληματικότητα των δρόμων. Το γεγονός ότι κρατάει και την Venus μακριά από τους αγώνες μέχρι να εξασφαλιστεί η μόρφωσή της, η οποία θα παίξει τον ρόλο μιας εναλλακτικής διεξόδου σε περίπτωση που δεν τα καταφέρει στο υψηλότερο επίπεδο του τένις, είναι άξιο αναφοράς.

Η ταινία, αλλά πολύ περισσότερο η ίδια η ιστορία, έχει τρελές ομοιότητες με αυτήν του Dangal (2016) - IMDb

https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BMTQ4MzQzMzM2Nl5BMl5BanBnXkFtZTgwMTQ1NzU3MDI@._V1_UY1200_CR113,0,630,1200_AL_.jpg

Αν οι Williams δεν ήταν υπαρκτά πρόσωπα, θα ήμουν απολύτως βέβαιος ότι έχουμε άλλη μια περίπτωση όπου το Χόλιγουντ αντιγράφει μια "ξένη" ταινία για να φτιάξει την δική του έκδοση. Αξίζει να δείτε και τις δύο ταινίες και να ψάξετε ομοιότητες και διαφορές, στις ιστορίες, στα οράματα των πατεράδων, στις διαφορετικές προκλήσεις που πρέπει να αντιμετωπίσουν οι νεαρές κοπέλες στις κοινωνίες που ζουν(οι Venus και Serena ως μαύρες στην Αμερική, οι Geeta και Babita ως κορίτσια στην Ινδία). Πάντως το Dangal είναι κατά την γνώμη μου 1-2 κλικ πιο πάνω ως παραγωγή με εξαιρετική σκηνοθεσία, μουσική, αλλά και περισσότερη ψυχή.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα το Don't look up. Παίζει να είμαι στην μειοψηφία αυτών που δεν τρελάθηκε με την ταινία.6/10 από μένα. Οκ..βγάζει έναν σουρεαλισμό, μια παρωδία της εποχής μας. Αλλά λίγο το γεγονός ότι έχεις 2 ηθοποιούς που παίζουν πολύ σοβαρά και οι υπόλοιποι τελείως ασόβαρα, δεν μπορώ να καταλάβω αν η ταινία είναι σοβαρή ή όχι. Το μήνυμα το καταλαβαίνω αλλά σαν ταινία δεν μου άρεσε. 
Αντιθετως, το Idiocracy είναι πέρα για πέρα παρωδία που και μήνυμα σου περνάει και έχει μια ταυτότητα σαν ταινία λόγω της γελειοτητας. Προσωπικά, το Idiocracy το θεωρώ ανώτερο του Don't look up (και ας παίζουν ονόματα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Midnight Sky , το 5,6 στο imdb συμπιπτει ακριβως με αυτο που ειδα

Μετριο σε ολα ,σκηνοθετικα δεν ειναι κακο αλλα σε καμια περιπτωση κατι ιδιαιτερο ,το story θα μπορουσε σιγουρα να βγαλει κατι καλυτερο παντως,ειχε κατι λιγες η αληθεια στιγμες αμερικανιας ,εφε κλπ decent , πλατιασε μερικες φορες, δεν κορυφωθηκε ποτε παραμενοντας συνεχως ανευρο

το gravity που δεν θεωρουσα τπτ σπουδαιο ,ειναι ευκολα καλυτερο κ βλεπεται πιο ευχαριστα 

Επεξ/σία από Neural_handshake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

The Midnight Sky

Σκόπιμα δε λέω πράγματα για τη πλοκή.

Έμαθα τη ταινία επειδή κάπου είδα να τη μνημονεύουν κοντά στο Don't look up. Με 5,6 στο IMDB δε περίμενα πολλά, αλλά λέω δε βαριέσαι υπάρχει και το βελάκι...

Στα γράμματα στην αρχή βλέπω George Clooney - director, οπότε λέω "Να! Ίσως έτσι εξηγείται το 5,6". Έλα όμως που τη βρήκα πολύ καλύτερη με δυνατό σημείο τη σκηνοθεσία, με στοιχεία που ξεχώρισα: την ένταση (τις κατάλληλες στιγμές) & τις σχέσεις χαρακτήρων μεταξύ τους στο ταξίδι τους στη ταινία.

Βρίσκω τη βαθμολογία εντελώς αταίριαστη. Ίσως παίζουν ρόλο οι προσδοκίες για μια ταινία. Ίσως πολύς κόσμος περίμενε κάτι διαφορετικό από αυτό που ήταν η ταινία;

Όπως και να έχει, αν και συνήθως αποφεύγω τα <6 χαίρομαι πολύ που δε το έκανα εδώ.

το 5.6 ειναι πολυ κολακευτικο φιλε...η ταινια ειναι πατατα ολκης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το οτι το Don't Look Up το κράζει ο way-too-woke-and-liberal Guardian το θεωρώ κακό σημάδι για την ταινία. Υποτίθεται το ίδιο κοινό έχουν τα δυο τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Don't Look Up είναι μια χαρά ταινία.

Αυτό που εκνευρίζει απίστευτα είναι ένα ή μάλλον δύο πράγματα.

- Το πόσο πυροβολημένοι, διεφθαρμένοι, στον κόσμο τους είναι όλοι όσοι κινούνται γύρω από τους πρωταγωνιστές και έχουν την δύναμη να ενημερώσουν και να κινητοποιήσουν τον κόσμο.

- Το πόσο εκνευριστικό και ενοχλητικό είναι να νιώθεις ότι αυτό που βλέπεις στην ταινία,

Spoiler

αυτός ο παραλογισμός, η αγάπη για το κέρδος, η πλήρη απουσία επαφής με την πραγματικότητα αυτών που κυβερνάνε και αυτών που ενημερώνουν, η ευκολία που ο κόσμος γίνεται ένα κοπάδι πρόβατα και κλείνει τα μάτια ακόμα και στο προφανές, επειδή αυτό είναι το κομματικό σύνθημα του δικού του κόμματος,

δεν απέχει πολύ από τον αληθινό κόσμο.

Αυτό το τελευταίο νομίζω καθιστά την ταινία αντιπαθητική. Όχι η σκηνοθεσία ή οι ερμηνείες.

Για μένα είναι για 7+, αλλά ΚΑΙ ΕΓΩ την βρήκα εκνευριστική και ενοχλητική σε αρκετά σημεία. Όχι κακή. Εκνευριστική και ενοχλητική. Εκεί θεωρώ ότι η ταινία έχει καταφέρει να επιτύχει τον σκοπό της.

Επεξ/σία από john_dr
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Colombiana (2011) 6

Ειναι καλο για αυτο που ειναι αλλα μεχρι εκει ,καλα γυρισμενο ,οσο πρεπει γρηγορο για να μην βαριεσαι αλλα κ να μην χανεσαι, το story κλισε αλλα περιεργως δεν ξενιζει ,σκηνοθετικα στεκεται αξιοπρεπως ,μου αρεσε αυτο το τσιμπημα στο saturation των χρωματων

το βλεπεις κ δεν μετανιωνεις τον χρονο σου χωρις να τρελαθεις βεβαια

Επεξ/σία από Neural_handshake
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Neural_handshake είπε

Colombiana (2011) 6

Ειναι καλο για αυτο που ειναι αλλα μεχρι εκει ,καλα γυρισμενο ,οσο πρεπει γρηγορο για να μην βαριεσαι αλλα κ να μην χανεσαι, το story κλισε αλλα περιεργως δεν ξενιζει ,σκηνοθετικα στεκεται αξιοπρεπως ,μου αρεσε αυτο το τσιμπημα στο saturation των χρωματων

το βλεπεις κ δεν μετανιωνεις τον χρονο σου χωρις να τρελαθεις βεβαια

Ωραία ταινία δράσης, αμερικανιά, με την Zoe Saldana να τα βάζει με όλους και όλα. Βλέπεται ευχάριστα με τα απαραίτητα ποπ κορν :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Don't Look up(2021) Netflix

Dont-Look-Up-Posters.jpg

 

Αφού έχω τελειώσει και εγώ πλέον την ταινία την οποία είδα σε 2 μέρη μπορώ να πω ότι απογοητεύτηκα. Η αρχικά μου άποψη δεν άλλαξε ότι είναι μηνύματα που περιέχουν ταινία και όχι το ανάποδο και εκεί είναι που το χάνει. Η ταινία είναι βαρετή και ανούσια στο πρώτο μέρος σοβαρεύει προς το τέλος και γίνεται πιο ενδιαφέρουσα.

Στα θετικά της ταινίας:
- Απ΄τις καλύτερες ερμηνείες που έχω δει όχι μόνο απ' τους πρωταγωνιστές αλλά στο σύνολο των ηθοποιών .

Spoiler

Ειδικά στο δείπνο στο τέλος. Φοβούνται και προσπαθούν να ξεχάσουν ταυτόχρονα και φαίνεται τόσο όμορφα στα πρόσωπα τους.

- Λίγα CGI αλλά είναι όπως πρέπει
- Το κύριο για το οποίο μιλάνε τα μηνύματα! Δεν περιορίζονται μόνο στην σχέση ανθρώπου - επιστήμης - πολιτικής αλλά και τις σχέσεις των ανθρώπων μεταξύ τους.

Στα αρνητικά :

- Το σενάριο δεν κινεί το ενδιαφέρον του θεατή και είναι flat χωρίς ουσιαστικές ανατροπές
- Περιμένεις humor από μια ταινία σαν αυτή αλλά τα αστεία είναι στο σύνολο τος σαχλά
- Μεγάλη διάρκεια και fillers

 

Οδός Ανθρωπιάς 8 (2021) | Netflix
Άλλοι τίτλοι: Huit Rue de l'Humanite | Stuck Together

huit-rue-de-laposhumanite.jpg

Θα πω λιγότερα εδώ. Είναι μία κωμωδία με θέμα τον covid το lockdown και τις ανθρώπινες σχέσεις. Δεν ξεκινάει καλά με λίγα έως καθόλου αστεία. Περνώντας όμως τα 20 λεπτά αλλάζει χαρακτήρα, ξεκινάει να αποκτάει humor και ενδιαφέρον αλλά και συγκινήσεις. Καταφέρνει και εκείνη να περάσει τα δικά της μηνύματα χωρίς απαραίτητα να πιέζει τον θεατή και να ξεχνάει ότι είναι ταινία. Κάποιες ερμηνείες με χαλάνε αλλά σίγουρα αξίζει κάποιος να της προσφέρει μία ευκαιρία
 

Επεξ/σία από manolis940
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Palmer 6,5

Θα μπορουσα να πω αρκετα αρνητικα για την ταινια η οποια δεν συμπιπτει σε πολλα με την αισθητικη μου,δεν θα πω ομως τπτ ,συγκινητικη ιστορια, μου αρεσε το λιτο,τραχυ παιξιμο του τιμπερλεηκ

σε ικανοτερα σκηνοθετικα χερια θα μιλαγαμε για διαμαντι ,να το δειτε 

Επεξ/σία από Neural_handshake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...