Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για πολλους λογικα ειναι απλη απάντηση , επειδη ειμαι νεος στον κοσμο του xbox και λιγο μπερδευτηκα ΄ποιο ειναι το site το αντιστοιχο του ps store https://store.playstation.com/en-gr/home/games στο xbox γιατί μια μπαινω xbox.com μια με παει microsoft μια marketplace! Ευχαριστω! Συγγνωμη εαν ειναι βλακεια ερωτηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, dolcegusto04 είπε

Για πολλους λογικα ειναι απλη απάντηση , επειδη ειμαι νεος στον κοσμο του xbox και λιγο μπερδευτηκα ΄ποιο ειναι το site το αντιστοιχο του ps store https://store.playstation.com/en-gr/home/games στο xbox γιατί μια μπαινω xbox.com μια με παει microsoft μια marketplace! Ευχαριστω! Συγγνωμη εαν ειναι βλακεια ερωτηση!

 

https://www.xbox.com/el-GR/

 

Και στο .com να μπεις θα δει την IP σου και θα σου προτείνει να πας στο Microsoft "ΕΛΛΑΔΑ".

edit: εννοούσα το EN-US/UK κλπ.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

https://www.xbox.com/el-GR/

Και στο .com να μπεις θα δει την IP σου και θα σου προτείνει να πας στο Microsoft "ΕΛΛΑΔΑ".

edit: εννοούσα το EN-US/UK κλπ.

σε ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Ακριβως.ηρθα απο το αντιπαλο στρατοπεδο εδω και καπιους μηνες.και δεν τους αναγνωριζω σε σχεση με οταν μπηκα.οταν πειρα το x πριν λιγο καιρο στο νετ και στο store υπηρχε ακρα του ταφου σιωπη.εδω και λιγο καιρο πεφτουν βροχη απο δηλωσεις και απο κινησεις που αν συνεχισουν ετσι σε 3 χρονια που λεει ο λογος δεν θα υπαρχει η sony.(κακο για μας βεβαια) αλλα φενεται οτι χωνουν το χερι βαθια στην τσεπη και θελουν να δειξουν πια ειναι η ms.αγοραζουν-κλεινουν συμφωνιες στο ενα studio μετα το αλλο λες και ειναι γλυφιτζουρια και μεσα στο game pass ερχονται παιχνιδια σε ρυθμους καταιγιδας και δεν ξερω τι να πρωτοπαιξω.δεν μπορω να φανταστω μολις βγαλουν ολα αυτα τα studio παιχνιδια για την τωρινη η την επομενη κονσολα σε κανα χρονο+ τι εχει να γινει.και φαντασου που θα τα εχουμε ολα απο την πρωτη μερα στο game pass.οπως σιγουρα φενεται στην επομενη γενια θα τριβουμε τα ματια μας. Χρημα με το φτυαρι λες και εβαλαν στο ματι την sony και θελουν να την αφανισουν.

Dtx2uuuWoAAdu2-.jpg

 

"@@ που να ήξερες - τώρα η γραμματέας μου αγοράζει την Ready at Dawn - LOL"

😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Dtx2uuuWoAAdu2-.jpg

"@@ που να ήξερες - τώρα η γραμματέας μου αγοράζει την Ready at Dawn - LOL"

😅

Ενας απο τους λογους που υπονοησα ηχηρη μεταγραφη χθες κι ας προκειται για μεσαιου βεληνεκους στουντιο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, kostiger είπε

Ενας απο τους λογους που υπονοησα ηχηρη μεταγραφη χθες κι ας προκειται για μεσαιου βεληνεκους στουντιο..

 

Με αυτά τα "μεσαίου βεληνικoύς στούντιο" "ανδρώθηκε" η βιομηχανία κάποτε - για αυτό γουστάρω αυτό που κάνει η MS. Ποικιλία παιχνιδιών παράλληλα με το Mouse+Keyboard support στο ένα παιχνίδι πίσω από το άλλο. (BFV-VERMINTIDE 2 κ.α)

 

Με όλες αυτές τις "Winter Arcade" πρωτοβουλίες στην πραγματικότητα ισιώνει την "βιομηχανία" ή μάλλον "προσγειώνει" τον κόσμο λέγοντας του ότι να - και αυτά αυτά είναι παιχνίδια - και είναι πάρα πολύ όμορφα - προτιμήστε τα. Δεν είναι δυνατόν το gaming να είναι κάθε 5~7 χρόνια ή annual rehash νοοτροπία στη οποία έχει ζυμωθεί ο "ανταγωνισμός": Αν δεν είναι ΑΑΑΑ+ - είναι indy οπότε να πάει να γ@@...

Η στούκα έρχεται. Το skip από κάποιον στην E3 είναι απλώς το "καμπακανάκι".

 

Χε - ποιος το περίμενε ότι ο Philτατος θα σώσει το AA gaming όπως φαίνεται...

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

Με αυτά τα "μεσαίου βεληνικoύς στούντιο" "ανδρώθηκε" η βιομηχανία κάποτε - για αυτό γουστάρω αυτό που κάνει η MS. Ποικιλία παιχνιδιών παράλληλα με το Mouse+Keyboard support στο ένα παιχνίδι πίσω από το άλλο. (BFV-VERMINTIDE 2 κ.α)

Με όλες αυτές τις "Winter Arcade" πρωτοβουλίες στην πραγματικότητα ισιώνει την "βιομηχανία" ή μάλλον "προσγειώνει" τον κόσμο λέγοντας του ότι να - και αυτά αυτά είναι παιχνίδια - και είναι πάρα πολύ όμορφα - προτιμήστε τα. Δεν είναι δυνατόν το gaming να είναι κάθε 5~7 χρόνια ή annual rehash νοοτροπία στη οποία έχει ζυμωθεί ο "ανταγωνισμός": Αν δεν είναι ΑΑΑΑ+ - είναι indy οπότε να πάει να γ@@...

Η στούκα έρχεται. Το skip από κάποιον στην E3 είναι απλώς το "καμπακανάκι".

Χε - ποιος το περίμενε ότι ο Philτατος θα σώσει το gaming όπως φαίνεται...

Δεν ξέρω αν διέσωσε τη βιομηχανία, το τμήμα το οποίο υπηρετεί σίγουρα. Ήταν τρομακτικά εσωστρεφής η περιδίνηση στην οποία βρισκόταν το brand μέχρι την ανάληψη των ηνιων από το Φιλ. Ιδωμεν..

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω είμασταν παιδια και τα λεγαμε πριν απο 2 χρονια. Ο σπενσερ ειναι άξιος turn around management executive. Τα καλυτερα για το Μπραντ έρχονται. για να αυτο-κριθω και λιγο , γιατι καμια φορα και εμεις οι γκειμερς σκεφτόμαστε βλακωδως, κατέβασα χτες το Ashen, και ενώ κατέβαινε λεω 6.6 γίγα καμια μαλακια ιντια θα ειναι. Έπαιξα 12 ωρες σερι σε φαση που η γυναικα με ρώτησε αν ειμαι καλα η αν εχω στραβώσει μαζι της και δεν μιλάω δε τρώω δεν παω ουτε wc. Παιχνιδαρα απο τις λίγες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostiger είπε

Δεν ξέρω αν διέσωσε τη βιομηχανία, το τμήμα το οποίο υπηρετεί σίγουρα. Ήταν τρομακτικά εσωστρεφής η περιδίνηση στην οποία βρισκόταν το brand μέχρι την ανάληψη των ηνιων από το Φιλ. Ιδωμεν..

Ναι βρε sorry - το ΑΑ gaming εννοούσα με το ID@XBOX που δίνει την δυνατότητα σε indy studio να μεγαλώσουν - βλακεία έγραψα - δεν εννοούσα το gaming συνολικά, γράψε λάθος το διόρθωσα από πάνω.

 

Ξέρουμε πότε έρχεται το M+K της Razer? Από ότι έχω καταλάβει θα είναι το μόνο που δουλεύει ασύρματα ή χωρίς dongle τουλάχιστον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hexenlord είπε

εδω είμασταν παιδια και τα λεγαμε πριν απο 2 χρονια. Ο σπενσερ ειναι άξιος turn around management executive. Τα καλυτερα για το Μπραντ έρχονται. για να αυτο-κριθω και λιγο , γιατι καμια φορα και εμεις οι γκειμερς σκεφτόμαστε βλακωδως, κατέβασα χτες το Ashen, και ενώ κατέβαινε λεω 6.6 γίγα καμια μαλακια ιντια θα ειναι. Έπαιξα 12 ωρες σερι σε φαση που η γυναικα με ρώτησε αν ειμαι καλα η αν εχω στραβώσει μαζι της και δεν μιλάω δε τρώω δεν παω ουτε wc. Παιχνιδαρα απο τις λίγες. 

τοσο καλο εε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, katman2000 είπε

τοσο καλο εε?

Γιεπ, και ποσο μάλλον που ειναι δωρεάν (νταξει πληρώσαμε τη συνδρομή αλλα και παλι, 30 ευρω για 6 μηνες με τέτοιες παιχνιδαρες ειναι πασατέμπος). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hexenlord είπε

εδω είμασταν παιδια και τα λεγαμε πριν απο 2 χρονια. Ο σπενσερ ειναι άξιος turn around management executive. Τα καλυτερα για το Μπραντ έρχονται. για να αυτο-κριθω και λιγο , γιατι καμια φορα και εμεις οι γκειμερς σκεφτόμαστε βλακωδως, κατέβασα χτες το Ashen, και ενώ κατέβαινε λεω 6.6 γίγα καμια μαλακια ιντια θα ειναι. Έπαιξα 12 ωρες σερι σε φαση που η γυναικα με ρώτησε αν ειμαι καλα η αν εχω στραβώσει μαζι της και δεν μιλάω δε τρώω δεν παω ουτε wc. Παιχνιδαρα απο τις λίγες. 

σε άκουσα και το κατεβάζω τώρα και εγώ........😀

 

μια ερώτηση φίλοι μου, εγώ συνεχίζω να ψάχνω για ένα ζευγάρι ακουστικά+μικρόφωνο.....έχω καταλήξει ότι καλό είναι να συνδέονται με 3.5mm καρφάκι στο χειριστήριο του xbox. Το θέμα είναι ότι όσα ακουστικά έχουν και μικρόφωνο βγάζουν 2 καλώδια-καρφάκια. Λογικά υπάρχει αντάπτορας που παίρνει τα δύο καλώδια-καρφάκια απο τα ακουστικά και τα οδηγεί/συνδέει στην μία είσοδο-καρφάκι του χειριστηρίου του xbox......γίνεται αυτό; έχει κάποιος κάποιο link να δούμε τον αντάπτορα;

Υπάρχουν ακουστικά που έχουν ενσωματωμένη τη δυνατότητα αυτή; δηλ. να έχουν ένα καρφάκι για ακουστικά και μικρόφωνο και να μην μπλέκουμε με αντάπτορες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tempo, δεν ξερω την απαντηση στην ερωτηση σου για ακουστικά , αλλα αν σε παίρνει οικονομικά πηγαινε σε wireless. Εχω τα turtle beach 500x stealth εδω και 4 (σχεδόν ) χρονια στο χβοχ και εχω βρει την υγεια μου. Η ποιότητα ήχου ειναι κορυφαία (7.1), οι μπαταριες κρατάνε 2+ μερες, δεν κουράζουν τα αυτιά γιατι η ποιότητα των πλαστικών ειναι παρα πολυ καλη κοκ. Αν σε παίρνει οικονομικά, trust us (κάποιος παραπανω ειπε πως εχει τα χ800, ακομη καλυτέρα), θα σε αποζημιωσουν μεχρι και στο τελευταίο ευρωλεπτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...