Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Μισο γιατι αυτο δεν το καταλαβαινω.θα πληρωσει η ms 20 -50 μιρια ασπουμε να φτιαχτει καποιο παιχνιδι για το xbox και αυτο θα βγει και στο ps?πως θα γινει αυτο;

Εγώ ανέφερα αυτή την πιθανότητα.

Π.χ. πρόσφατη συνέντευξη του Brian Fargo της Inxile που εξαγόρασε η Microsoft.

Αναφέρει:

Spoiler

Αλλάζουν πράγματα τώρα, και αναρωτιέμαι ποια είναι η διαδικασία για να γίνεις μέλος των Microsoft Studios. Γνωρίζω ότι στην παρουσίαση της εξαγοράς αναφέρθηκε ότι «θα λειτουργείτε αυτόνομα» αλλά ας ξεκινήσουμε από το Bard’s Tale 4 που θα έρθει στις κονσόλες, δεν θα έρθει στο Playstation 4;

Brian Fargo: Όχι απαραίτητα. Ακόμα εργαζόμαστε σε διάφορα θέματα, και όπου έχουμε δώσει υποσχέσεις θέλουμε να τις κρατήσουμε. Σε σύντομο χρόνο δεν νομίζω ότι θα αλλάξουν πολλά. Οι άνθρωποι είναι φυσικά σκεπτικοί αλλά διατηρούμε τις ίδιες διευθύνσεις email, διατηρούμε τα ίδια ιατρικά πλάνα, διατηρούμε την ίδια σύνταξη. Αν οι υπάλληλοί μου δεν γνώριζαν για την εξαγορά σχεδόν δεν θα το καταλάβαιναν. Τα πάντα πραγματικά παραμένουν τα ίδια. Υπάρχουν περιπτώσεις εταιρειών που έχουν πληγεί. Έχω δεί εταιρείες να εξαγοράζονται και να διαλύονται σε σύντομο χρονικό διάστημα και δεν γνωρίζω τίνος ήταν το φταίξιμο, ποτέ δε γνωρίζουμε το inside story σωστά;

Θα σας πω τι δεν έχει αλλάξει: Για να επιβιώσουμε πρέπει να φτιάξουμε καλά παιχνίδια. Ή το κοινό θα σε «κλείσει» αν δεν αγοράζει τα προϊόντα σου, ή θεωρητικά η εταιρεία που μας αγόρασε θα σε κλείσει αν δεν φτιάχνεις καλά προϊόντα. Αλλά τώρα έχω περισσότερα εργαλεία από ποτέ στα χέρια μου για να αποτρέψω μια τέτοια περίπτωση. Η τράπουλα έχει στηθεί προς όφελός μας περισσότερο από ποτέ άλλοτε.

Άρα, για να είμαστε συγκεκριμένοι, το Bard’s Tale 4 θα έρθει στο Playstation 4;

Brian Fargo: Έτσι πιστεύω. Ο μόνος λόγος που διστάζω είναι ότι δεν μπορώ να θυμηθώ τι έχουμε υποσχεθεί σχετικά με αυτό. Ξέρω ότι έχουμε πει ότι θα έρθει σε κονσόλες, σε αυτή την περίπτωση υπάρχει ένας αστερίσκος γιατί δεν το έχουμε σκεφτεί πολύ. Αν έχουμε πει συγκεκριμένα ότι θα κυκλοφορήσει στο PS4 θα κυκλοφορήσει στη συγκεκριμένη κονσόλα [η inXile είχε δεσμευτεί σχετικά με αυτό σε παλιότερη συνέντευξη τύπου]. Δεν προσπαθώ να αποφύγω την ερώτησή σας, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ τι είχαμε υποσχεθεί. Η Microsoft έχει πει πως ότι έχουμε υποσχεθεί θα πρέπει να γίνει.

Μια μεγαλύτερη ερώτηση σχετίζεται με το Wasteland 3. Είπατε στην ανακοίνωση για την προσχώρηση στα Microsoft Studios ότι το Wasteland 3 θα παραμείνει ανεπηρέαστο.

Brian Fargo: Σωστά. Αυτό θα κυκλοφορήσει στο PS4. Σίγουρα.

Όλη η συνέντευξη εδώ http://www.xbox365.gr/news/megali-sinenteyksi-tou-brian-fargo-inxile/

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kostiger είπε

Για να μην υπαρξει η παραμικρη παρανοηση ειπα να διευκρινισω..

Ας πετυχουμε τα 4Κ/60 με την επομενη γενια θα ελεγα εγω κ εχουμε πολλα ψωμια να φαμε για το 8Κ. Οι καταναλωτες εννοω, γιατι οι εταιρειες ακονιζουν τα μαχαιρια τους ηδη..

Ακόμα δεν έχει γίνει mainstream το 4Κ οπότε το 8Κ θα αργήσει πάρα πολύ. Οκ σίγουρα θα κάνει την εμφάνισή του σε εμβρυακό στάδιο αλλά τιμολογικά θα είναι απλησίαστο για τη μάζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/11/2018 στις 10:19 ΜΜ, Scorpio_21 είπε

Προσωπικά, eneloop pro. 

Σε μια ανάγκη, τις χρησιμοποιώ κ αλλού. 😁

Oι pro απ όσο ξέρω είναι 2500mah. Πόσες ώρες περίπου σου βγάζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω μετρήσει ακριβώς αλλά άνετα πάνω από 10ωρο. 

Όταν τις φορτίσω ξανά θα το παρατηρήσω και θα σε ενημερώσω ακριβώς. 

Απλά χρειαζεσαι κ ένα σχετικά καλό φορτιστή για να τις φορτίζεις σωστά και να τις εκμεταλλευτείς στο έπακρο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω βολευτεί με τις επαναφορτιζόμενες από το lidl που φέρνει αρκετά συχνά. 

Έχω πάρει και έναν ωραίο φορτιστή που τον έχει σε καλή τιμή και αυτόν αλλά τον έχει διαθέσιμο λίγο πιο σπάνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 1988panos2171 είπε

Κατάλαβα. Νταξει πάνω από 6-7 ώρες για μένα είναι καλά. 

Εδώ 12 ώρες ισχυρίζεται για τις 2x1000mah το Charging Dock μου στο στοιχείο που μπαίνει στο χειριστήριο. Φαντάσου με τις Eneloop Pro. Πας πολύ παραπάνω - πάρα πολύ παραπάνω...

Απλά εγώ από βαρεμάρα για το βγάλε - φόρτισε - βάλε πήγα στο fast food :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

Έπεσα πάνω σε αυτήν την προσφορά για  3 μήνες Xbox Live Gold στα 9,99$ + 1000 V-Bucks στο Fortnite.

https://www.xbox.com/en-us/promotions/gold-offer

Γνωρίζω ότι δεν θα ισχύει στο "1ο account" μιας και έχω ήδη συνδρομή.

Αλλά έχω ένα δεύτερο account που δεν έχω βάλει ποτέ Gold, το οποίο για κάποιο λόγο φαίνεται να ''δανείζεται" τη συνδρομή του 1ου λογαριασμού (δηλαδή μπορώ να μπω κανονικά Online χωρίς να έχω τα παιχνίδια που δίνει τζάμπα)

Το πρόβλημα είναι ότι φαίνεται να ισχύει μόνο για Αμερική αφού στο ελληνικό store κοστίζει 20€.

Οπότε, μπορώ να αλλάξω Region και να το αγοράσω χωρίς πρόβλημα ή υπάρχει περίπτωση Ban;;; (στο 2o Account ή ακόμα και στο 1ο)

Αν ναι, θα έχω πρόβλημα με την αλλαγή νομίσματος ή με την giftcard;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν εξασφαλίσεις ότι το 2o account σου θα μπορεί να πληρώσει στο τοπικό νόμισμα($) δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Το έγραψα κάτι σελίδες πριν αλλά Microsoft Rep σε support ticket που είχα ανοίξει με παρότρυνε να αλλάξω region για να κατεβάσω παιχνίδι. Το ζήτημα είναι με κάποιο τρόπο που λες θα πρέπει να να μπορείς να πληρώσεις σε δολάρια - είτε αγοράζοντας από Amazon gift card και γενικώς funds με μια διεύθυνση US. 

Ξεχωρίστε τα - στο μυαλό σας όμως. Αν θες κάνεις το 2ο Account σου από το Site της MS μόνιμα Αμερική. Δεν έχει όμως καμία σχέση η αλλαγή Region από την κονσόλα. Στην κονσόλα αλλάζεις τόσο γρήγορα όσο ένα restart. Στο MS Αccount οι αλλαγές είναι κλειδωμένες για 6 μήνες αν θυμάμαι καλά.

-----------------------------------------------------

In other news που λέμε: (Καλά αν ισχύει αυτό - αντίο ζωή):

Η Piranha Games (Mechwarrior Online) εξετάζει port του Mechwarrior 5 Mercenaries στο XONE.

 

 
Αναφορά σε κείμενο

On consoles: I think we are interested in consoles, there's a lot going on that I can't really say. I'm going to Seattle on wednesday to visit microsoft and this isn't the first conversation on it. It's a PC game first and foremost, it isn't going to change to suit xbox. It'll be xbox only due to license issues (microsoft owns the license). You look at consoles today, some of the fear in "what that meant" has gone away. They announced mouse and keyboard for xbox games. You can imagine that it'd be the same game but front end would change to support a controller. We're laser focused on shipping in sept, but if some stuff lines up then it's interesting. No for sure but it could work well.

Single Player μέχρι 4 Coop στην βάση του Mechwarrior Online του οποίο ως πρώην βετεράνος σας διαβεβαιώ ότι η αίσθηση και ο ήχος των Mech θα κάνει πολλά σπίτια να τρίξουν και γείτονες να μετακομίζουν.

Πηγή.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Αν εξασφαλίσεις ότι το 2o account σου θα μπορεί να πληρώσει στο τοπικό νόμισμα($) δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Το έγραψα κάτι σελίδες πριν αλλά Microsoft Rep σε support ticket που είχα ανοίξει με παρότρυνε να αλλάξω region για να κατεβάσω παιχνίδι. Το ζήτημα είναι με κάποιο τρόπο που λες θα πρέπει να να μπορείς να πληρώσεις σε δολάρια - είτε αγοράζοντας από Amazon gift card και γενικώς funds με μια διεύθυνση US. 

Ξεχωρίστε τα - στο μυαλό σας όμως. Αν θες κάνεις το 2ο Account σου από το Site της MS μόνιμα Αμερική. Δεν έχει όμως καμία σχέση η αλλαγή Region από την κονσόλα. Στην κονσόλα αλλάζεις τόσο γρήγορα όσο ένα restart. Στο MS Αccount οι αλλαγές είναι κλειδωμένες για 6 μήνες αν θυμάμαι καλά.

-----------------------------------------------------

In other news που λέμε: (Καλά αν ισχύει αυτό - αντίο ζωή):

Η Piranha Games (Mechwarrior Online) εξετάζει port του Mechwarrior 5 Mercenaries στο XONE.

 

Single Player μέχρι 4 Coop στην βάση του Mechwarrior Online του οποίο ως πρώην βετεράνος σας διαβεβαιώ ότι η αίσθηση και ο ήχος των Mech θα κάνει πολλά σπίτια να τρίξουν και γείτονες να μετακομίζουν.

Πηγή.

Να ρωτήσω. 

Τώρα στο Black friday φτιάξαμε έναν κοινό λογαριασμό με έναν φίλο και πήραμε δύο παιχνίδια με gift card από το αμερικανικό store. Τώρα θέλουμε να πάρουμε το Bioshock Collection από το ελληνικό. Δεν υπάρχει τρόπος τώρα να χρησιμοποιήσουμε τον ίδιο λογαριασμό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Να ρωτήσω. 

Τώρα στο Black friday φτιάξαμε έναν κοινό λογαριασμό με έναν φίλο και πήραμε δύο παιχνίδια με gift card από το αμερικανικό store. Τώρα θέλουμε να πάρουμε το Bioshock Collection από το ελληνικό. Δεν υπάρχει τρόπος τώρα να χρησιμοποιήσουμε τον ίδιο λογαριασμό; 

Απλώς αλλάζεις region από την κονσόλα και χρησιμοποιείς Ελληνική κάρτα. Το μόνο θέμα από ότι έχω καταλάβει είναι ότι αν κάνεις (λέμε τώρα) format στην κονσόλα για κάποιον λόγο θα πρέπει να μπεις στα αντίστοιχα Store να κατεβάσεις τα παιχνίδια σου.

Και στο EA ACCESS εμφανίζονται extra games έτσι

;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, kon_28 είπε

Δηλαδή μπορώ να αγοράσω Giftcard σε ευρώ και να την χρησιμοποιήσω στο αμερικό store αλλάζοντας Region;;;

Όχι αυτό σου εξήγησα. Θα σου ζητήσει Αμερικάνικο Payment method.

Για να μην παρεξηγηθώ εδώ δεν ξέρω αν το Paypal π.χ. είναι αποδεκτό για παράδειγμα. Εγώ πάω ορθόδοξα που λέμε από το "Ελληνικό" Store. Αλλά όσες φορές έχω μπει να αγοράσω κάτι από ξένο Store είναι να σαν μην υπήρχε ποτέ η κάρτα που έχω συνδέσει στο MS Account.

Και μιας και μιλάμε για MS Account μπείτε στο xbox.com από PC που γράφετε εδώ (ή και από κινητό) και θα έχετε μεγαλύτερη χρηστικότητα σε αναζήτηση κλπ. Κατεβάστε και το MS Authenticator επίσης. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Το πετάω εδώ και ότι γίνει :P :

 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...