Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 minutes ago, tempo said:

σε άκουσα και το κατεβάζω τώρα και εγώ........😀

μια ερώτηση φίλοι μου, εγώ συνεχίζω να ψάχνω για ένα ζευγάρι ακουστικά+μικρόφωνο.....έχω καταλήξει ότι καλό είναι να συνδέονται με 3.5mm καρφάκι στο χειριστήριο του xbox. Το θέμα είναι ότι όσα ακουστικά έχουν και μικρόφωνο βγάζουν 2 καλώδια-καρφάκια. Λογικά υπάρχει αντάπτορας που παίρνει τα δύο καλώδια-καρφάκια απο τα ακουστικά και τα οδηγεί/συνδέει στην μία είσοδο-καρφάκι του χειριστηρίου του xbox......γίνεται αυτό; έχει κάποιος κάποιο link να δούμε τον αντάπτορα;

Υπάρχουν ακουστικά που έχουν ενσωματωμένη τη δυνατότητα αυτή; δηλ. να έχουν ένα καρφάκι για ακουστικά και μικρόφωνο και να μην μπλέκουμε με αντάπτορες;

 

Δες εδώ για αντάπτορα. 

 

https://www.skroutz.gr/c/699/metatropeis-adaptors/f/728394/Male-Female.html?keyphrase=Mini+jack

 

Αλλιώς σίγουρα θα υπάρχουν και ακουστικά που έχουν ένα όπως είναι των κινητών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω εχω τα elite 800x αλλα σας ζηλευω που μπορειτε να παιξεται με αυτα στα αυτια.πραγματικα αλλη εμπειρια.σε καθε game.μπορει να παιξεις καποιο game που δεν θα παιζες,μονο για τον ηχο.αλλα δεν μπορω.νομιζω οτι κτυπανε τηλεφωνα οτι βαρανε κουδουνια,οτι καποιος εχει ερθει σπιτι και δεν του ανοιγω.τα πιτσιρικια νομιζω οτι μου μιλανε και εγω δεν απανταω.θριλερ μιλαμε.οποτε πιο πολυ τα φοραει ο πιτσιρικας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tempo είπε

σε άκουσα και το κατεβάζω τώρα και εγώ........😀

μια ερώτηση φίλοι μου, εγώ συνεχίζω να ψάχνω για ένα ζευγάρι ακουστικά+μικρόφωνο.....έχω καταλήξει ότι καλό είναι να συνδέονται με 3.5mm καρφάκι στο χειριστήριο του xbox. Το θέμα είναι ότι όσα ακουστικά έχουν και μικρόφωνο βγάζουν 2 καλώδια-καρφάκια. Λογικά υπάρχει αντάπτορας που παίρνει τα δύο καλώδια-καρφάκια απο τα ακουστικά και τα οδηγεί/συνδέει στην μία είσοδο-καρφάκι του χειριστηρίου του xbox......γίνεται αυτό; έχει κάποιος κάποιο link να δούμε τον αντάπτορα;

Υπάρχουν ακουστικά που έχουν ενσωματωμένη τη δυνατότητα αυτή; δηλ. να έχουν ένα καρφάκι για ακουστικά και μικρόφωνο και να μην μπλέκουμε με αντάπτορες;

Ναι το καλύτερο είναι με καρφί πολλά ακουστικά με usb δεν τα υποστηρίζεις από όσο ξέρω και δοκίμασα το xbox one για αυτό καλύτερα να κοιτάξεις κάτι σε καρφί η κάτι σε usb και καρφί πχ cloud 2 

Ναι υπάρχει 3.5 sound splitter και έχει παντού σχεδόν eshop σε μαγαζί όπως skroutz η από ebay amazon κτλ και είναι πολύ οικονομικά από 70 λεπτά βρίσκεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχω το εξής θέμα. Θέλω να κατεβασω το black sto X από το store, αλλά δεν μ αφήνει, λέει ότι δεν γίνεται στην χώρα μας κ κάτι τέτοια. Υπάρχει κάποιος τρόπος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@paulkwst

Θα πρέπει να το αγοράσεις από άλλο Store Region - δεν είναι διαθέσιμο στο δικό μας παρόλο που το κάνει list (και είναι κάτι που θα πρέπει να το κοιτάξει η MS)....

Εγώ το κατέβασα μέσω EA ACCESS και πάλι χρειάστηκε να αλλάξω Region στην κονσόλα αν θυμάμαι καλά.

6 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Εγω εχω τα elite 800x αλλα σας ζηλευω που μπορειτε να παιξεται με αυτα στα αυτια.πραγματικα αλλη εμπειρια.σε καθε game.μπορει να παιξεις καποιο game που δεν θα παιζες,μονο για τον ηχο.αλλα δεν μπορω.νομιζω οτι κτυπανε τηλεφωνα οτι βαρανε κουδουνια,οτι καποιος εχει ερθει σπιτι και δεν του ανοιγω.τα πιτσιρικια νομιζω οτι μου μιλανε και εγω δεν απανταω.θριλερ μιλαμε.οποτε πιο πολυ τα φοραει ο πιτσιρικας.

 

Αυτά πως συνδέονται - έχουν κάποιο wireless receiver/dock από ότι είδα - χρειάζονται και USB και Οptical σύνδεση ταυτόχρονα ή αρκεί η USB?

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

@paulkwst

Θα πρέπει να το αγοράσεις από άλλο Store Region - δεν είναι διαθέσιμο στο δικό μας παρόλο που το κάνει list (και είναι κάτι που θα πρέπει να το κοιτάξει η MS)....

Εγώ το κατέβασα μέσω EA ACCESS και πάλι χρειάστηκε να αλλάξω Region στην κονσόλα αν θυμάμαι καλά.

Αυτά πως συνδέονται - έχουν κάποιο wireless receiver/dock από ότι είδα - χρειάζονται και USB και Οptical σύνδεση ταυτόχρονα ή αρκεί η USB?

Το dock το εχω συνδεμενο με usb και optical ναι.δεν τα εχω δοκιμασει με σκετο usb.αν θες τους ριχνω μια ματια.και βασικα θελω να τους ριξω μια ματια αν παιζουν οπουδηποτε αλλου με σκετο usb...στο dock  απλα τα ακουμπας και φορτιζουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά στο xbox από το usb θα παίρνουν ρεύμα μόνο και η optical θα φροντίζει για τον ήχο. Από μπαταρία πως πάνε? Ενσωματωμένη ή αλλάζεις εσύ μπαταρίες - και (sorry για το πρήξιμο) το atmos του X το υποστηρίζουν?

Είμαι μεταξύ αυτού και του 700x για αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απο το usb παιρνει μονο ρευμα.οποτε σε αλλη συσκευη μονο με 3.5μμ η με optical.αλλα εχει και usb πανω στα ακουστικα που δεν το εχω δοκιμασει.η μπαταρια ειναι ενσωματωμενη και κραταει πανω απο 10 ωρες συνεχες παιχνιδι.atmos και sonic τα υποστηριζει αλλα το δικο του surround και η τεχνολογια  7.1 που χρισημοποιει ειναι ανωτερο για τα συγκεκριμενα headset.ριξε μια ματια εδω.

https://support.turtlebeach.com/hc/en-us/articles/115000298294-Elite-800X-Windows-Sonic-Surround-Sound?mobile_site=true

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

@paulkwst

Θα πρέπει να το αγοράσεις από άλλο Store Region - δεν είναι διαθέσιμο στο δικό μας παρόλο που το κάνει list (και είναι κάτι που θα πρέπει να το κοιτάξει η MS)....

Εγώ το κατέβασα μέσω EA ACCESS και πάλι χρειάστηκε να αλλάξω Region στην κονσόλα αν θυμάμαι καλά.

Αυτά πως συνδέονται - έχουν κάποιο wireless receiver/dock από ότι είδα - χρειάζονται και USB και Οptical σύνδεση ταυτόχρονα ή αρκεί η USB?

Ξέρεις πως να αλλάξω Region? Επηρεάζει κάτι αυτό αν το αφήσω έτσι μετά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το Xbox One Play & κιτ φόρτισης το παίρνω με κλειστά τα μάτια;

Είμαι νέος χρήστης και τώρα μου τέλειωσαν οι μπαταρίες οπότε έψαξα για kit φόρτισης και μου έβγαλε το official.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, teoqq είπε

Παιδιά το Xbox One Play & κιτ φόρτισης το παίρνω με κλειστά τα μάτια;

Είμαι νέος χρήστης και τώρα μου τέλειωσαν οι μπαταρίες οπότε έψαξα για kit φόρτισης και μου έβγαλε το official.

Eναλλακτικα φορτιστη και επαναφορτιζομενες μπαταριες θα σου προτεινα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, teoqq είπε

Παιδιά το Xbox One Play & κιτ φόρτισης το παίρνω με κλειστά τα μάτια;

Είμαι νέος χρήστης και τώρα μου τέλειωσαν οι μπαταρίες οπότε έψαξα για kit φόρτισης και μου έβγαλε το official.

Εγω το πηρα και μου εχει λυσει τα χερια. Στα 20€ το βρηκα. Απο το να αλλαζεις καθε τοσο μπαταριες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, teoqq είπε

Παιδιά το Xbox One Play & κιτ φόρτισης το παίρνω με κλειστά τα μάτια;

Είμαι νέος χρήστης και τώρα μου τέλειωσαν οι μπαταρίες οπότε έψαξα για kit φόρτισης και μου έβγαλε το official.

Με μάτια ερμητικά κλειστά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα charging dock είναι πολύ πιο απλό στην χρήση (δεν εμπλέκονται καλώδια κλπ) και ο χώρος που πιάνει - αξίζει τον χώρο που πιάνει. Δεν χρειάζονται καλώδια, φορτιστές τίποτα...

Ότι προτιμάει ο καθένας φυσικά.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, teoqq είπε

Παιδιά το Xbox One Play & κιτ φόρτισης το παίρνω με κλειστά τα μάτια;

Είμαι νέος χρήστης και τώρα μου τέλειωσαν οι μπαταρίες οπότε έψαξα για kit φόρτισης και μου έβγαλε το official.

Εγώ προσωπικά δεν θα στο πρότεινα γιατί όσες φορές έχω πάρει το επίσημο κιτ φορτιστής της Microsoft μαζί με 1 ή 2 μπαταρίες μέσα στο 6μηνο οι μπαταρίες έβγαιναν of με αποτέλεσμα να πρέπει να πάρω άλλες ή να φορτίζω τις κλασικες ΑΑ μπαταρίες που παίρνει ο μοχλός αφού και πολύ περισσότερο καιρό κρατάνε και πολύ πιο γρήγορα φορτιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...