Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά τι Headset έχετε να προτείνετε μέχρι 60-70ε. επίσης οτιδήποτε με 3.5mm είναι συμβατό? και μια ερώτηση ακόμα, στο controller συνδέονται? δεν είναι για μένα αλλα για τον αδερφό μου και μου λεει οτι εκεί συνδέονται και μου φαίνεται περίεργο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, vaggos88 είπε

παιδιά τι Headset έχετε να προτείνετε μέχρι 60-70ε. επίσης οτιδήποτε με 3.5mm είναι συμβατό? και μια ερώτηση ακόμα, στο controller συνδέονται? δεν είναι για μένα αλλα για τον αδερφό μου και μου λεει οτι εκεί συνδέονται και μου φαίνεται περίεργο

 

Κανένα - εγώ προσωπικά θα έδινα 30 παραπάνω να πάρω τα Turtle Beach Stealth 700x τα οποία είναι ασύρματα πραγματικά χωρίς jack και χωρίς Dongle. Σε αυτήν την κατηγορία τιμής που λες θα πήγαινα σε earbuds κινητού (a.k.a. - δεν έχει νόημα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Κανένα - εγώ προσωπικά θα έδινα 30 παραπάνω να πάρω τα Turtle Beach Stealth 700x τα οποία είναι ασύρματα πραγματικά χωρίς jack και χωρίς Dongle. Σε αυτήν την κατηγορία τιμής που λες θα πήγαινα σε earbuds κινητού (a.k.a. - δεν έχει νόημα).

Hyper X Cloud II ή Χ, ασυζητητί.

 

2 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

Απλώς αλλάζεις region από την κονσόλα και χρησιμοποιείς Ελληνική κάρτα. Το μόνο θέμα από ότι έχω καταλάβει είναι ότι αν κάνεις (λέμε τώρα) format στην κονσόλα για κάποιον λόγο θα πρέπει να μπεις στα αντίστοιχα Store να κατεβάσεις τα παιχνίδια σου.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Και στο EA ACCESS εμφανίζονται extra games έτσι

;) 

Είσαι σίγουρος? Νομίζω οτι μετά θα βρίσκονται έτοιμα στα ready to install.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, DarthGRE είπε

Είσαι σίγουρος? Νομίζω οτι μετά θα βρίσκονται έτοιμα στα ready to install.

Είχα αγοράσει το D&D: Shadows over Mystara από PC όταν βγήκε ως BC. Γυρνάω ευτυχισμένος σπίτι να παίξω αλλά πουθενά το Game. Είχα την απόδειξη αγοράς στο email - κανονικά τα πάντα όλα.

- Κάνω support ticket - μου λέει ο rep υπομονή κάποιες μέρες.

- Ξανακάνω τα ίδια.

- Την Τρίτη φορά δεν μου λέει τα ίδια αλλά με κάνει escalate στο tech team.

Να μην πολυλογώ μου σύστησε άλλαξε region σε UK και κατέβασέ το από εκεί σε μια πολύ ζουμερή gaming συζήτηση. (ΘΕΟΣ ΑΠΛΑ).

Το παιχνίδι από την κονσόλα δεν υπήρξε ποτέ στο store. Ήταν μαλακία της MS που το εμφάνισε στο δικό μας store παρόλο που ήταν region locked UK-US. Το ξέρουν το ζήτημα. Ελπίζω να το φτιάξουν κάποια στιγμή και αυτοί όπως μου είπε το Tech support Tier 2.

Ελπίζω να κατάλαβες.

 

Τα ίδια είχα πάθει και με το παιχνίδι με τις μηχανές από το Gold που δεν ήταν διαθέσιμο στο Store μας - αλλά με αλλαγή store στο UK μια χαρά το κατέβασα. 

Αν θες μπες και δες αυτό το παιχνίδι Warhammer 40k tabletop που εμφανίζεται στο store αλλά δεν είναι διαθέσιμο. Έχουν μπλέξει λίγο τα regions σε locked "μπούτια".

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
syntax error
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Είχα αγοράσει το D&D: Shadows over Mystara από PC όταν βγήκε ως BC. Γυρνάω ευτυχισμένος σπίτι να παίξω αλλά πουθενά το Game. Είχα την απόδειξη αγοράς στο email - κανονικά τα πάντα όλα.

- Κάνω support ticket - μου λέει ο rep υπομονή κάποιες μέρες.

- Ξανακάνω τα ίδια.

- Την Τρίτη φορά δεν μου λέει τα ίδια αλλά με κάνει escalate στο tech team.

Να μην πολυλογώ μου σύστησε άλλαξε region σε UK και κατέβασέ το από εκεί σε μια πολύ ζουμερή gaming συζήτηση. (ΘΕΟΣ ΑΠΛΑ).

Το παιχνίδι από την κονσόλα δεν υπήρξε ποτέ στο store. Ήταν μαλακία της MS που το εμφάνισε στο δικό μας store παρόλο που ήταν region locked UK-US. Το ξέρουν το ζήτημα. Ελπίζω να το φτιάξουν κάποια στιγμή και αυτοί όπως μου είπε το Tech support Tier 2.

Ελπίζω να κατάλαβες.

Τα ίδια είχα πάθει και με το παιχνίδι με τις μηχανές από το Gold που δεν ήταν διαθέσιμο στο Store μας - αλλά με αλλαγή store στο UK μια χαρά το κατέβασα. 

Αν θες μπες και δες αυτό το παιχνίδι Warhammer 40k tabletop που εμφανίζεται στο store αλλά δεν είναι διαθέσιμο. Έχουν μπλέξει λίγο τα regions σε locked "μπούτια".

Μάλιστα. Φαντάζομαι όμως ότι στην συντριπτική πλειοψηφία των παιχνιδιών που είναι διαθέσιμα σε όλα τα regions, δεν θα υπάρχει θέμα. Εγώ δηλαδή είχα αγοράσει το Division από Αργεντινή και μετά που το απεγκατέστησα βρίσκεται μια χαρά στα έτοιμα προς εγκατάσταση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, DarthGRE είπε

Μάλιστα. Φαντάζομαι όμως ότι στην συντριπτική πλειοψηφία των παιχνιδιών που είναι διαθέσιμα σε όλα τα regions, δεν θα υπάρχει θέμα. Εγώ δηλαδή είχα αγοράσει το Division από Αργεντινή και μετά που το απεγκατέστησα βρίσκεται μια χαρά στα έτοιμα προς εγκατάσταση. 

ποιος ο λογος να αγορασεις ενα παιχνιδι απο αργεντινη? κοστος?(απλη περιεργεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

μια βοήθεια βρε παιδιά , γιατί τα έμπλεξα

κατέβασα από το store το fortnite (την δωρεάν έκδοση) πάω να το ξεκινησώ μου 

γράφει ότι

"xbox one is beter with live gold" 

στην συνέχεια βγάζει να διαλέξω τι πακέτο θέλω (πχ μηνας 6,99)

του βάζω No thanks 

και το παιχνίδι δεν ξεκινά , βγάζει 

"login faild

Xbox live gold is required to play Fortnite?

ΜΟΝΟ με live gold το παίζουμε ??

καθε βοήθεια δεκτή :) 

στις άλλες κονσόλες είναι δωρέαν!!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, xristos_2011 είπε

Καλησπέρα

μια βοήθεια βρε παιδιά , γιατί τα έμπλεξα

κατέβασα από το store το fortnite (την δωρεάν έκδοση) πάω να το ξεκινησώ μου 

γράφει ότι

"xbox one is beter with live gold" 

στην συνέχεια βγάζει να διαλέξω τι πακέτο θέλω (πχ μηνας 6,99)

του βάζω No thanks 

και το παιχνίδι δεν ξεκινά , βγάζει 

"login faild

Xbox live gold is required to play Fortnite?

ΜΟΝΟ με live gold το παίζουμε ??

καθε βοήθεια δεκτή :) 

στις άλλες κονσόλες είναι δωρέαν!!!

θες Live gold συνδρομή για οποιοδήποτε online multiplayer. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vaggos88 είπε

θες Live gold συνδρομή για οποιοδήποτε online multiplayer. 

Ευχαριστώ για την απάντηση 

στο ps4  εαν θυμάμαι καλά δεν θέλει όπως και σε Pc  σίγουρα , γιατί το έχω κατεβάσει 

άρα στο xbox πρέπει να τα σκάμε στην ΜS για να πάιζουμε 

ευχαριστώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xristos_2011 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση 

στο ps4  εαν θυμάμαι καλά δεν θέλει όπως και σε Pc  σίγουρα , γιατί το έχω κατεβάσει 

άρα στο xbox πρέπει να τα σκάμε στην ΜS για να πάιζουμε 

ευχαριστώ 

yeap, ms is greedy, ενώ στο ps4 δεν απαιτεί να έχεις ps plus και φυσικά καμιά συνδρομή στο pc

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά αναρωτιέται κάποιος γιατί αν και τεχνολογικα ανώτερη πουλάει λιγότερες κονσόλες 

Βάλε και λίγο τις αποκλειστικοτητες στα παιχνίδια και δένει το γλυκό 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, katman2000 είπε

ποιος ο λογος να αγορασεις ενα παιχνιδι απο αργεντινη? κοστος?(απλη περιεργεια)

Για κάποιον λόγο η gold έκδοση του Division ενώ έκανε εδώ 100 ευρώ εκεί έκανε 42. Θα έλεγα ότι ήταν θέμα πληθωρισμού αλλά αυτό δεν συνέβαινε σε άλλα παιχνίδια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, από την συνδρομή που έχω στο game pass γιατί δεν μπορούν να κάτεβάσουν οι άλλοι χρήστες αλλά μόνο εγώ? Την έχω ως home console εννοείται, αλλά όταν πάνε στο game pass βγάζει ως επιλογή να αγοράσουν τα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, l_kostas είπε

Καλημέρα, από την συνδρομή που έχω στο game pass γιατί δεν μπορούν να κάτεβάσουν οι άλλοι χρήστες αλλά μόνο εγώ? Την έχω ως home console εννοείται, αλλά όταν πάνε στο game pass βγάζει ως επιλογή να αγοράσουν τα παιχνίδια.

πρεπει ο χρηστης που θελει να κατεβασει απο εσενα,να κανει home την κονσολα και οχι εσυ...

υπ'οψιν μεχρι 3 φορες μπορεις να κανεις home την κονσολα σε διαρκεια 12 μηνων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...