Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να την κάνουν home, με τον λογαριασμό που έχει την συνδρομή.

πχ εγώ πληρώνω Game Pass και Live, και δηλώνω ως Home κονσόλα, το Xbox του τσαμπατζή του φίλου μου για να κατεβάζει και αυτός ότι παιχνίδια έχω.

στο δικό μου xbox μπαίνω απλά με auto sign in.

 

Δεν κατάλαβα αν εννοείς ότι όλοι χρήστες είναι στο ίδιο σπίτι, στην ίδια κονσόλα. 

Εκεί θα πρέπει να την κάνεις Home και λογικά θα βλέπει τα παιχνίδια όποιοσδήποτε κάνει sign in

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, k_dinos είπε

να την κάνουν home, με τον λογαριασμό που έχει την συνδρομή.

πχ εγώ πληρώνω Game Pass και Live, και δηλώνω ως Home κονσόλα, το Xbox του τσαμπατζή του φίλου μου για να κατεβάζει και αυτός ότι παιχνίδια έχω.

στο δικό μου xbox μπαίνω απλά με auto sign in.

Δεν κατάλαβα αν εννοείς ότι όλοι χρήστες είναι στο ίδιο σπίτι, στην ίδια κονσόλα. 

Εκεί θα πρέπει να την κάνεις Home και λογικά θα βλέπει τα παιχνίδια όποιοσδήποτε κάνει sign in

ο φίλος σου μπορεί να κατεβάζει με το δικό του προφίλ ή πρέπει να συνδέεται κάθε φορά με το δικό σου για να ξεκινήσει το download?

Εγώ αυτό δεν μπορώ να κάνω.

Επεξ/σία από l_kostas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν οι αλλοι χρηστες ειναι εκτος σπιτιου σε αλλη κονσολα,κανεις αυτο που σου εγραψα.

αν ειναι στο ιδιο σπιτι στην ιδια κονσολα,αν κανεις εσυ home μπορουν και οι αλλοι να κατεβασουν.

δεν θυμαμαι αν πρεπει να τους προσθεσεις σαν family...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mikele13- είπε

αν οι αλλοι χρηστες ειναι εκτος σπιτιου σε αλλη κονσολα,κανεις αυτο που σου εγραψα.

αν ειναι στο ιδιο σπιτι στην ιδια κονσολα,αν κανεις εσυ home μπορουν και οι αλλοι να κατεβασουν.

δεν θυμαμαι αν πρεπει να τους προσθεσεις σαν family...

Η περίπτωση είναι αντίστοιχη με του @k_dinos αφού έχω δύο κονσόλες (μία home και μία όχι).

Σε αυτή που είναι home οι άλλοι χρήστες δεν μπορούν να κατεβάσουν από το game pass παρά μόνο αν μπω από το προφίλ μου.

Family δεν έχω δοκιμάσει να τους κάνω, ίσως φταίει αυτό..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, l_kostas είπε

ο φίλος σου μπορεί να κατεβάζει με το δικό του προφίλ ή πρέπει να συνδέεται κάθε φορά με το δικό σου για να ξεκινήσει το download?

Όχι, καθαρά με το δικό του.

Για την ακρίβεια, δεν ξέρει καν τους κωδικούς μου, τους είχα βάλει μια φορά εγώ όταν του σέταρα την κονσόλα του ώς home δικιά μου.

Ότι ισχύει με τα τα αγορασμένα και τα gold, ισχύει και με το game pass.

Αυτό που δεν θυμάμαι, είναι αν τα παιχνίδια τα είχα κατεβάσει και εγώ πρώτα από το δικό μου xbox. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Αυτό που δεν θυμάμαι, είναι αν τα παιχνίδια τα είχα κατεβάσει και εγώ πρώτα από το δικό μου xbox. 

Αυτό το έχω κάνει ήδη αν υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται.. Τον έχεις κάνει add σαν family?

Θα ξανακάνω μια δοκιμή το απόγευμα μήπως κάνω κάτι λάθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, l_kostas είπε

Αυτό το έχω κάνει ήδη αν υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται.. Τον έχεις κάνει add σαν family?

Θα ξανακάνω μια δοκιμή το απόγευμα μήπως κάνω κάτι λάθος..

Όχι, δεν θυμάμαι να τον έκανα family..

Πως το βλέπουμε αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αλλο νεο στουντιο στα σκαρια;

 

Κατι μου λεει οτι θα ειναι ηχηρη η μεταγραφη αν επιβεβαιωθει..

 

https://gamingbolt.com/microsoft-in-advanced-talks-with-studio-that-worked-with-playstation-rumour

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να έχω λιγότερα ms ping?Πάντα στο bf1 πιάνω 110ms δηλαδή 2 μπάρες ενώ όλοι οι άλλοι έχουν 20 30 40 50.Μπορώ κάποιος να το φτιάξω αυτό?Στο speedtest που έκανα από το κιν μου βγάζει ότι πιάνω 42ms και 6mbps.Ευχαριστω πολύ όποιον ξέρει.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, GReeZ είπε

Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να έχω λιγότερα ms ping?Πάντα στο bf1 πιάνω 110ms δηλαδή 2 μπάρες ενώ όλοι οι άλλοι έχουν 20 30 40 50.Μπορώ κάποιος να το φτιάξω αυτό?Στο speedtest που έκανα από το κιν μου βγάζει ότι πιάνω 42ms και 6mbps.Ευχαριστω πολύ όποιον ξέρει.:)

ειναι φυσιολογικο αυτο γιατι στο speedtest τεσταρει servers που ειναι κοντα σου απο κει και περα το μονο που μπορεις να κανεις ειναι fastpath στην συνδεση, σε μενα βοηθαει και ενα ρεσταρτ στο ρουτερ που και που 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, l_kostas είπε

Αυτό το έχω κάνει ήδη αν υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται.. Τον έχεις κάνει add σαν family?

Θα ξανακάνω μια δοκιμή το απόγευμα μήπως κάνω κάτι λάθος..

 

3 ώρες πριν, k_dinos είπε

Όχι, δεν θυμάμαι να τον έκανα family..

Πως το βλέπουμε αυτό?

 

Παιδιά δεν χρειάζεται family ή τίποτα άλλο πέραν από το αυτός που θα μοιράσει συνδρομές να κάνει Home την κονσόλα του άλλου. Το family είναι για parental controls. 

Αυτό που σας συμβαίνει είναι bug που μου είχε τύχει και εμένα όταν ήθελα να μοιράσω αντίστοιχα συνδρομές σε συγγενικό μου πρόσωπο. Δοκιμάστε restart τις κονσόλες - βάλτε βγάλτε τα xbox (τα Home) από το internet - clear cache - τον συνδυασμό κουμπιών που κάνει refresh το store από το My Games & Apps (δεν τον θυμάμαι απ'έξω είναι συνδυασμός LT+RT + X ή Y ή LB+RB+X ή Y κάτι τέτοιο πάντως στο αντίστοιχο μενού). Επίσης ένα login - logout στην κονσόλα που έχει κάνει Home αυτός που διαμοιράζει είναι και αυτό επιθυμητό (εγώ έτσι το έλυσα αλλά έδωσα κωδικό μιας και είναι πολύ συγγενικό μου πρόσωπο).

Το ξέρατε επίσης ότι όταν πετύχει - που θα πετύχει αυτός που διαμοιράζει μπορεί ακόμα να σβήσει και τον λογαριασμό του από την κονσόλα που έκανε Home και να λειτουργεί το game sharing κανονικά.

Επίσης αυτός που διαμοιράζει από PC (xbox.com/el) μπορεί να επιλέξει σε ποια κονσόλα θα εγκαταστήσει κάτι. Βέβαια κάτι τέτοιο,  εμένα ίσως μου το εμφανίζει γιατί έχω δηλώσει και τις δύο κονσόλες στο δικό μου account - οπότε μην το πάρετε ως πανάκεια το τελευταίο. 

Μοιράζομαι game pass - ea access - gold - digital games έτσι.

Ελπίζω να βοήθησα - έστω και λίγο.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο game pass προστεθηκε και το mutant year zero.το εχω ξεκινησει σημερα το απογευμα.αν και δεν παιζω ποτε τετια παιχνιδια φενεται καταπληκτικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πειτε μου την γνωμη σας αν θελετε:

Λοιπον εχω ps4 και σκεφτομαι να αγορασω xbox one s μονο για κανα ονλαιν στο halo και το gears of war. Game passes κλπ δεν με συγκινουν.

Θυμιζουν αυτα τα δυο παιχνιδια τιποτα απο τις χρυσες τους εποχες στο 360? Ειναι γενικα το ιδιο υφος ή τους εχουν πεταξει τα ματια; Κοσμο ονλαιν μαζευουν ή εχουν ξεχαστει;

Αλλα παιχνιδια αποκλειστικά που να ειναι must play ή/και να εχουν εκπληκτικο online υπαρχουν; Εκτος του Forza!

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Για πειτε μου την γνωμη σας αν θελετε:

Λοιπον εχω ps4 και σκεφτομαι να αγορασω xbox one s μονο για κανα ονλαιν στο halo και το gears of war. Game passes κλπ δεν με συγκινουν.

Θυμιζουν αυτα τα δυο παιχνιδια τιποτα απο τις χρυσες τους εποχες στο 360? Ειναι γενικα το ιδιο υφος ή τους εχουν πεταξει τα ματια; Κοσμο ονλαιν μαζευουν ή εχουν ξεχαστει;

Αλλα παιχνιδια αποκλειστικά που να ειναι must play ή/και να εχουν εκπληκτικο online υπαρχουν; Εκτος του Forza!

Ευχαριστω!

με ονλαιν δεν ασχολουμαι αλλα σου προτεινω το quantum break που ειναι παιχνιδαρα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...