Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ηρθε μυνημα απο ms ενοειτε δεν εχει κανεις τον κωδικο μου και τον αλλαξα.

Ξερει κανεις τι ειναι αυτο το mail?

 

Πιστεύουμε ότι κάποιο άλλο άτομο ίσως να απέκτησε πρόσβαση στο λογαριασμό Microsoft [email protected]. Όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο, ζητούμε να επαληθεύσετε την ταυτότητά σας με μια δοκιμασία ασφάλειας και μετά να αλλάξετε τον κωδικό πρόσβασής σας την επόμενη φορά που θα εισέλθετε. Αν κάποιο άλλο άτομο έχει πρόσβαση στο λογαριασμό σας, έχει τον κωδικό πρόσβασής σας και ίσως να προσπαθεί να αποκτήσει πρόσβαση στις προσωπικές πληροφορίες σας ή να στείλει ανεπιθύμητη αλληλογραφία. Αν δεν έχετε ανακτήσει ήδη το λογαριασμό σας, μπορούμε να σας βοηθήσουμε να το κάνετε τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Μου ηρθε μυνημα απο ms ενοειτε δεν εχει κανεις τον κωδικο μου και τον αλλαξα.

Ξερει κανεις τι ειναι αυτο το mail?

Πιστεύουμε ότι κάποιο άλλο άτομο ίσως να απέκτησε πρόσβαση στο λογαριασμό Microsoft [email protected]. Όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο, ζητούμε να επαληθεύσετε την ταυτότητά σας με μια δοκιμασία ασφάλειας και μετά να αλλάξετε τον κωδικό πρόσβασής σας την επόμενη φορά που θα εισέλθετε. Αν κάποιο άλλο άτομο έχει πρόσβαση στο λογαριασμό σας, έχει τον κωδικό πρόσβασής σας και ίσως να προσπαθεί να αποκτήσει πρόσβαση στις προσωπικές πληροφορίες σας ή να στείλει ανεπιθύμητη αλληλογραφία. Αν δεν έχετε ανακτήσει ήδη το λογαριασμό σας, μπορούμε να σας βοηθήσουμε να το κάνετε τώρα

Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να βάλεις το Microsoft Authenticator app στο κινητό σου αν δεν το έχεις κάνει ήδη και στις ρυθμίσεις του xbox να βάλεις Lock it Down για κάποιον καιρό τουλάχιστον. Το authenticator app δουλεύει και στο xbox όχι μόνο στο website. Δηλαδή πατάς approve και κάνει approve το login σου στην κονσόλα.

Ευτυχώς η MS είναι εγγύηση σε τέτοια θέματα και πιθανότατα γλίτωσες τα χειρότερα...

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Κατι σαν 2 step verification δεν υπαρχει στην ms οπως το ps?

Μα αυτό σου εξήγησα - να ενεργοποιήσεις :)

Μεταξύ μας η MS είχε 2-step αιώνες πριν....
Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Nai το κατεβασα μολις και το ειδα.κατσε να χω το κεφαλι μου ησυχο.πως σκατα βρισκουν τους κωδικους ρε συ.

Λοιπόν για να μην ταλαιπωρείσαι και είναι και λίγο hidden (φταίει και η MS σε αυτό) πήγαινε πρώτα εδώ (προφανώς θα έχει και κάποια metadata δικά μου το link αλλά θα δουλεύει) :

 

https://account.live.com/proofs/manage/additional?mkt=el-GR&refd=account.microsoft.com&refp=security&uaid=c0b240bed0464c159601247d85ea559b

Έχει και SMS Protect αλλά και Authenticator approval.

 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Δηλαδή μπορείς να του δηλώσεις ένα κινητό και να σου στέλνει το νούμερο στο κινητό σου σαν απλό sms μήνυμα όπως γίνεται και στο ps4?

Εγω περασα ασφαλεια οπως λεει ο sir πιο πανω.ναι μολις πηγα να ξαναμπω στο xbox μου ηρθε μηνυμα στο κινητο μεσω του authenticator νομιζω,σε ρωταει η ταδε συσκευη θελει να συνδεθει με το λογαριασμο σου..εγκριση η αποριψη;εχει και κουτακι να κλικαρεις να μη σε ξαναρωτησει γιαυτην την συσκευη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Δηλαδή μπορείς να του δηλώσεις ένα κινητό και να σου στέλνει το νούμερο στο κινητό σου σαν απλό sms μήνυμα όπως γίνεται και στο ps4?

Ναι, είτε σαν sms είτε με email σε δεύτερο λογαριασμό που έχεις δηλώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους παίδες. Εύχομαι το 2019 να μας βρεί το ίδιο ανέμελους ωστε να έχουμε διάθεση και χρόνο να ασχολούμαστε με το χόμπι μας όσο ενεργά το κάνουμε τώρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 hours ago, DarthGRE said:

Το αγόρασα προ ημερών και το παίζω, και ομολογώ ότι μετά από 3 ημέρες το άφησα για κάποια προβλήματα που έχει. 

Πρώτον και κυριότερο, το weapon balance του είναι για τα σκυλιά. Τα οπλάκια των medic και assault κάνουν damage και σκοτώνουν Cross map σε αποστάσεις ηλιθια μεγάλες για αυτά τα όπλα, και δεν υπάρχει λόγος να χρησιμοποιείς dmr εκτός αν καμπεριάζεις. Τα x2 scopes δεν έχουν lense flare και οι τυπαδες παίζουν fortnite κάτω από τους θάμνους. Επίσης, τα καλύτερα dmr δεν τα έχει το recon class, το οποίο από μόνο του ακυρώνει το ίδιο το class. 

Τα assignments δεν δουλεύουν σωστά και δεν ξεκλειδώνουν, ούτε γίνονται σωστά track. Χρειάστηκε να παίξω 3 παιχνίδια deathmatch για να μου γράψει τα headshots, και το πιο ενοχλητικό είναι ότι μετράει ένα assignment σε κάθε ματς. Δηλαδή αν το συμπληρώσεις, πρέπει είτε να βγεις για να φορτώσεις το άλλο assignment είτε να το συνεχίσεις μέχρι τέλους για να ξεκινήσεις το επόμενο. 

Grand operations, απλά είναι σπασμένο. Μπορείς στα πρώτα δύο maps να κάνεις defend χωρίς να σου πάρει ούτε μια βάση η επίθεση, και στο τελευταίο map να σε κερδίσει επειδη τον κέρδισε τον γύρο. 

Αυτα και άλλα πολλά μικρά, σε συνδυασμό με την απελπισία που σε πιάνει με τους συμπαίκτες που σε βάζει συνήθως και δεν έχουν ιδέα πως να παίξουν σαν squad, με έκανε να το αφήσω μέχρι να το φτιάξουν με patches. 

Είναι καλό shooter? Αδιαμφισβητητα. Αξίζει τα 30 ευρώ? 100%. Αγοραστε το και παίξτε το campaign ή περιμένετε να το πασάρουν για να το χαρείτε, το Battlefield 1 παίζει καλύτερα αυτή την στιγμή, κι έχει και κόσμο επειδή το έδωσε το Gold πριν από έναν μήνα. 

Πραγματικα απογοήτευση το BF5. Νομίζω το έχω ξαναπεί πάντως πως αν θέλετε να δοκιμάσετε ένα πολύ καλό Online shooter Δείτε το Ghost Recon Wildlands. 

Επεξ/σία από privateer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, DarthGRE είπε

Το αγόρασα προ ημερών και το παίζω, και ομολογώ ότι μετά από 3 ημέρες το άφησα για κάποια προβλήματα που έχει. 

Πρώτον και κυριότερο, το weapon balance του είναι για τα σκυλιά. Τα οπλάκια των medic και assault κάνουν damage και σκοτώνουν Cross map σε αποστάσεις ηλιθια μεγάλες για αυτά τα όπλα, και δεν υπάρχει λόγος να χρησιμοποιείς dmr εκτός αν καμπεριάζεις. Τα x2 scopes δεν έχουν lense flare και οι τυπαδες παίζουν fortnite κάτω από τους θάμνους. Επίσης, τα καλύτερα dmr δεν τα έχει το recon class, το οποίο από μόνο του ακυρώνει το ίδιο το class. 

Τα assignments δεν δουλεύουν σωστά και δεν ξεκλειδώνουν, ούτε γίνονται σωστά track. Χρειάστηκε να παίξω 3 παιχνίδια deathmatch για να μου γράψει τα headshots, και το πιο ενοχλητικό είναι ότι μετράει ένα assignment σε κάθε ματς. Δηλαδή αν το συμπληρώσεις, πρέπει είτε να βγεις για να φορτώσεις το άλλο assignment είτε να το συνεχίσεις μέχρι τέλους για να ξεκινήσεις το επόμενο. 

Grand operations, απλά είναι σπασμένο. Μπορείς στα πρώτα δύο maps να κάνεις defend χωρίς να σου πάρει ούτε μια βάση η επίθεση, και στο τελευταίο map να σε κερδίσει επειδη τον κέρδισε τον γύρο. 

Αυτα και άλλα πολλά μικρά, σε συνδυασμό με την απελπισία που σε πιάνει με τους συμπαίκτες που σε βάζει συνήθως και δεν έχουν ιδέα πως να παίξουν σαν squad, με έκανε να το αφήσω μέχρι να το φτιάξουν με patches. 

Είναι καλό shooter? Αδιαμφισβητητα. Αξίζει τα 30 ευρώ? 100%. Αγοραστε το και παίξτε το campaign ή περιμένετε να το πασάρουν για να το χαρείτε, το Battlefield 1 παίζει καλύτερα αυτή την στιγμή, κι έχει και κόσμο επειδή το έδωσε το Gold πριν από έναν μήνα. 

με βάζεις σε σκέψεις φίλε μου.....υπολόγιζα το battlefield 5 ως την επόμενη αγορά μου...

με δεδομένο ότι το παιχνίδι πρέπει να έχει θέμα τον Β παγκόσμιο πόλεμο τι άλλες προτάσεις έχουμε στο xbox?

το call of duty wwii έχει προβλήματα; είναι πλέον αρκετά παλιό και σκέφτομαι αν θα υπάρχει κόσμος στο online του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ρε παιδια γιατι με διασκεδαζει παρα πολυ το bf5 deathmatch που παιζω;και εχω και το bf1 που μολις κατεβασα το 5 ουτε το ξαναπαιξα.μαρεσει παρα πολυ σε σχεση με το 1.

Και ακομα πιο πολυ σε σχεση με το blαck ops 4 που εχω

Τα οπλα που κοβουν και μακρια τον assasin medic δεν με ενοχλουν γιατι και στην πραγματικοτητα σε τετια αποσταση αν σε πετυχουν θα σε κανουν κουμποτρυπες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και πως ακριβώς ενεργοποιούμε την δυνατότητα 2 step verification αλλά μόνο με sms στο κινητό χωρίς εφαρμογές ή κάτι άλλο.

 

Και θα σου έρχεται ο 2 step verification code κάθε φορά που ανοίγεις το xbox one και συνδέεται στον λογαριασμό σου?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...