Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω μια απορία. Αυτή τη στιγμή κατέχω 2 Xbox One,  το απλό και το X1X. Γίνεται να έχω διαφορετικές ρυθμίσεις στο κάθε ένα;

 π.χ. να έχω στο X1X το Forza 7 με pin στην αρχική σελίδα, ενώ στο απλό xbox one να μην έχω κάνει install το Forza 7 και να μην βλέπω το pin στην αρχική οθόνη;

Βασικά όταν άνοιξα την πρώτη φορά το X1X έκανε mirror τα πάντα από το απλό Χbox, λόγω του λογαριασμού, και ας μην είχα εγκαταστήσει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Darthvader είπε

Παιδιά έχω μια απορία. Αυτή τη στιγμή κατέχω 2 Xbox One,  το απλό και το X1X. Γίνεται να έχω διαφορετικές ρυθμίσεις στο κάθε ένα;

 π.χ. να έχω στο X1X το Forza 7 με pin στην αρχική σελίδα, ενώ στο απλό xbox one να μην έχω κάνει install το Forza 7 και να μην βλέπω το pin στην αρχική οθόνη;

Βασικά όταν άνοιξα την πρώτη φορά το X1X έκανε mirror τα πάντα από το απλό Χbox, λόγω του λογαριασμού, και ας μην είχα εγκαταστήσει τίποτα.

Υπάρχει μια επιλογή στις ρυθμίσεις που λέγεται enable network transfer: Για δοκίμασε να την απενεργοποιήσεις ώστε να μην μεταφέρει games αλλά για τα pins κλπ. αν κάνεις login από τον ίδιο λογαριασμό δεν νομίζω να κάνεις δουλειά - υποτίθεται ότι είναι feature και όχι bug (όπως με λογαριασμούς google κτλ που σου κάνει sync bookmarks κτλ σε άλλο pc/κινητό).

Για μένα κάνε ένα δεύτερο λογαριασμό στο απλό xbox.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mikele13- είπε

Γιατί δεν γράφετε ο παραλήπτης να το λάβει σε πμ παρά το βάζετε φόρα παρτίδα και ψαχνεστε αν το πήρε κάποιος η όχι...

Τι να πω...

Γιατί πολύ απλά σε 5 λεπτά θα έχεις 50 pm για τον κωδικό και αυτή η διαδικασία δεν θα σταματήσει αν δεν περάσουν 1-2 μέρες. Έτσι είναι πιο δίκαιο, όποιος προλάβει, αρκεί να γράφει ότι τον πήρε. Στη δικιά μου περίπτωση βέβαια αυτός που πήρε τον κωδικό δεν έγραψε τίποτα, λάθος και για αυτό είχα γράψει σε Υ.Γ. ότι όποιος το πάρει ας το πει για να μην δοκιμάζουν οι άλλοι τσάμπα. Είπαμε να δώσουμε έναν κωδικό που δεν χρειαζόμαστε, δεν θα απολογηθούμε και για το πως να τον δώσουμε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω 3 κωδικους για το assasin unity.για τα χρονια πολλα και υγεια σε ολους τους καλους ανθρωπους!

Πεφτει ο πρωτος!οποιος τον  παρει ας κανει ενα like να ξερουμε οτι τον τσιμπισε.

 

MDFCC-7PXVK-MTWX2-TXR6G-MHWJZ

Παω να κανω ενα μπανιο και ριχνω και τον δευτερο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Και ο δευτερος και πιο μετα ο τριτος!

7F2TK-DM3TG-PYMHW-DX9QV-KR4RZ

Γεια σου ρε chrisgewrgi κιμπάρη! Το έχω το game αλλά στην θέση σου και εγώ το ίδιο θα έκανα. Μπράβο σου. 

Καλή χρονιά να έχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kaktos77 είπε

Γιατί πολύ απλά σε 5 λεπτά θα έχεις 50 pm για τον κωδικό και αυτή η διαδικασία δεν θα σταματήσει αν δεν περάσουν 1-2 μέρες. Έτσι είναι πιο δίκαιο, όποιος προλάβει, αρκεί να γράφει ότι τον πήρε. Στη δικιά μου περίπτωση βέβαια αυτός που πήρε τον κωδικό δεν έγραψε τίποτα, λάθος και για αυτό είχα γράψει σε Υ.Γ. ότι όποιος το πάρει ας το πει για να μην δοκιμάζουν οι άλλοι τσάμπα. Είπαμε να δώσουμε έναν κωδικό που δεν χρειαζόμαστε, δεν θα απολογηθούμε και για το πως να τον δώσουμε...

Θα λάβει 50 πμ και θα κάθεται μπροστά από έναν υπολογιστή να γράφει δωθηκε κλπ.

Οκ αν δεν έχεις να ασχοληθείς με κάτι άλλο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα ειναι το καλητερο bf που εχω παιξει.μιλαω για το bf5 .το εχει καλη τιμη σημερα το cd keys για οποιον ενδιαφερεται. 

Σχεδον 30.ευρω η deluxe.

https://www.cdkeys.com/xbox-live/games/battlefield-5-deluxe-edition-xbox-one-cd-key

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Για μενα ειναι το καλητερο bf που εχω παιξει.μιλαω για το bf5 .το εχει καλη τιμη σημερα το cd keys για οποιον ενδιαφερεται. 

Σχεδον 30.ευρω η deluxe.

https://www.cdkeys.com/xbox-live/games/battlefield-5-deluxe-edition-xbox-one-cd-key

Το αγόρασα προ ημερών και το παίζω, και ομολογώ ότι μετά από 3 ημέρες το άφησα για κάποια προβλήματα που έχει. 

 

Πρώτον και κυριότερο, το weapon balance του είναι για τα σκυλιά. Τα οπλάκια των medic και assault κάνουν damage και σκοτώνουν Cross map σε αποστάσεις ηλιθια μεγάλες για αυτά τα όπλα, και δεν υπάρχει λόγος να χρησιμοποιείς dmr εκτός αν καμπεριάζεις. Τα x2 scopes δεν έχουν lense flare και οι τυπαδες παίζουν fortnite κάτω από τους θάμνους. Επίσης, τα καλύτερα dmr δεν τα έχει το recon class, το οποίο από μόνο του ακυρώνει το ίδιο το class. 

Τα assignments δεν δουλεύουν σωστά και δεν ξεκλειδώνουν, ούτε γίνονται σωστά track. Χρειάστηκε να παίξω 3 παιχνίδια deathmatch για να μου γράψει τα headshots, και το πιο ενοχλητικό είναι ότι μετράει ένα assignment σε κάθε ματς. Δηλαδή αν το συμπληρώσεις, πρέπει είτε να βγεις για να φορτώσεις το άλλο assignment είτε να το συνεχίσεις μέχρι τέλους για να ξεκινήσεις το επόμενο. 

Grand operations, απλά είναι σπασμένο. Μπορείς στα πρώτα δύο maps να κάνεις defend χωρίς να σου πάρει ούτε μια βάση η επίθεση, και στο τελευταίο map να σε κερδίσει επειδη τον κέρδισε τον γύρο. 

Αυτα και άλλα πολλά μικρά, σε συνδυασμό με την απελπισία που σε πιάνει με τους συμπαίκτες που σε βάζει συνήθως και δεν έχουν ιδέα πως να παίξουν σαν squad, με έκανε να το αφήσω μέχρι να το φτιάξουν με patches. 

Είναι καλό shooter? Αδιαμφισβητητα. Αξίζει τα 30 ευρώ? 100%. Αγοραστε το και παίξτε το campaign ή περιμένετε να το πασάρουν για να το χαρείτε, το Battlefield 1 παίζει καλύτερα αυτή την στιγμή, κι έχει και κόσμο επειδή το έδωσε το Gold πριν από έναν μήνα. 

Επεξ/σία από DarthGRE
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...