Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντος το x ρε παιδια ειναι μηχανημα καλο.δεν μπορω να φανταστω πως θα δειχνουν τα επομενα.ηρθε προχθες φιλος που εχει ps4 pro συνδεμενο σε qled και μου λεει για βαλε να παιξω μια black ops 4 στο x να τα συγκρινω.το εχω συνδεμενο σε μια sony xf9005.μολις του το βαλα εμεινε με ανοιχτο το στομα.μαλακα μου λεει πως δειχνει ετσι αυτο το πραμα.εμεινε καγκελο.αν δεν ηταν στα σκαρια να βγουν καινουργιες κονσολες θα ειχε κανει την εναλλαγη.

Του βαζω και μια bf5 μετα μιας και ειναι shooterakias πετυχε και την πιστα μεσα στο χωριο με τα πρασινα χωραφια κτλπ και μου λεει νταξει μλκα με σκισες τωρα..το ξερα μου λεει οτι το pro ειναι μουφα 4κ.

Φιλε του λεω ειναι μηχανημα δυνατο.

Ωστοσο 90% των gamer δεν ξερουν τι ειναι το game pass.το ακουνε το ακουνε και δεν ξερουν τι ειναι.μολις του εδειξα τα free παιχνιδια που δινει νομιζε οτι τον δουλευω.εφαγε γερο χαστουκι.

Αν ειχε κανει ενα αλλο ξεκινημα η microsoft με το xbox και κινουνταν οπως κινουνται τους τελευταιους μηνες τωρα θα μιλουσαμε για την τοπ κονσολα με τα αποκλειστικα της τα μεα της τα σεα της.πιστευω στην επομενη γενια θα δουμε πολλα πραγματα.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off to a good start που λενε και στο χωριο μου...

 

Εννοειται οτι στην επομενη γενια θα αλλαξει το τοπιο. Θα υπαρξει εντονοτερος ανταγωνισμος, ειναι δεδομενο. Η Σονυ βεβαια εχει βαλει γερες βασεις με πολυ δυνατα αποκλειστικα που ειναι ηδη διαθεσιμα, αν ομως διανοηθουν να κανουν καμια μαλακια του τυπου οτι δεν θα υποστηριζει Backwards Compatibility το ps5, προβλεπω να εχουνε λιγουρες. Ο Φιλ θα τους περιμενει με ανοιχτες αγκαλες..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρουν ότι μπήκε στην ζούλα και το Life is Strange: Before the Storm στο Game Pass. Εγώ το έχω ήδη οπότε δεν μπορώ να επιβεβαιώσω - αλλά όποιος ενδιαφέρεται δεν χάνει και τίποτα να δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Αναφέρουν ότι μπήκε στην ζούλα και το Life is Strange: Before the Storm στο Game Pass. Εγώ το έχω ήδη οπότε δεν μπορώ να επιβεβαιώσω - αλλά όποιος ενδιαφέρεται δεν χάνει και τίποτα να δοκιμάσει.

nai μπηκε

 

zz.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αν και πριν λίγες μέρες το είχα αγοράσει 5€. Γενικά το game pass αξίζει και με το παραπάνω και ειδικά όταν το δίνει 1€ εκεί και αν αξίζει και με το παραπάνω διότι μπορείς να δοκιμάσεις κάποια παιχνίδια και μετά αν θες τα αγοράσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταφερε καποιος να παρει το assassins creed odyssey απο Αργεντινη? Και αν ναι πως? Γιατι βλεπω εχει την gold edition 18 ευρω, θυμαμαι παλια ειχα παρει το division με vpn αλλα πρεπει να εχουνε καταργησει αυτη την μεθοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, nikolees είπε

Καλησπέρα,έχει βγει κάποια  προσφορά το one s ή x τώρα τελευταία; Αξίζει η διαφορά στα χρήματα μεταξύ των δύο;

Καλησπέρα έχουν βγει πολλές για το s! Σήμερα αγόρασα το xbox one s με δύο χειριστήρια και 1 παιχνίδι (gears of wars 4) στα 215! Επίσης έχει μια προσφορά κονσόλα ένα χειριστήριο και 1 παιχνίδι ( είναι κάποια συγκεκριμένα όπως forza horizon κα) στην ίδια τιμή! Για την Χ που έχω δει λίγο την βρήκα  στα 479€ 

Επεξ/σία από alzhko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, nikolees είπε

Καλησπέρα,έχει βγει κάποια  προσφορά το one s ή x τώρα τελευταία; Αξίζει η διαφορά στα χρήματα μεταξύ των δύο;

Για τις προσφορές - είναι πολλές ακόμα και ισχύουν αυτά που λέει ο φίλος Alzhko από πάνω.

Οι διαφορές μεταξύ τους είναι αποκαλυπτικές και δυσανάλογα μεγαλύτερες όσον αφορά το δεύτερο σκέλος της ερώτησης σου. Διπλάσια χρήματα μεν περίπου (οι προσφορές θολώνουν το τοπίο) αλλά τετραπλάσιες και βάλε επιδόσεις (σε pixel) - άρα παίζει ρόλο και η τηλεόραση που θα έχεις το σύστημα όπως και στα PC αγοράζεις με γνώμονα το monitor που έχεις.

Τόσο αργά στην γενιά δεν ξέρω αν έχει νόημα να πάρεις S. Αρχίζει και ζορίζεται πολύ άσχημα στα τελευταία games (π.χ. RDR2).

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια.ειχα ενα θεμα σημερα με το xbox one s και θα ηθελα να ρωτησω εαν ειναι σοβαρο.το ειχα συνδεσει πριν κατι μερες να κανω κατι ενημερωσεις τις εκανα και το εκλεισα με full shutdown και επειτα εβγαλα την πριζα.σημερα ειπα να το συνδεσω παλι και να παιξω κανα halo αλλα ειχα ενα θεμα.οταν το συνδεσα και το εβαλα στην πριζα ακουσα εναν πολυ μικρο θορυβο απο τον τροφοδοτικο.το εβγαλα ξανα απο την πριζα πριν το κανω start για να δω εαν θα τον ξαναακουσω και δεν τον ακουσα,τοτε ειπα να πατησω το κουμπι στο xbox για να παιξω αλλα δεν ανοιγε .επειτα ξαναεβγαλα την πριζα και την ξαναεβαλα και ακουσα παλι αυτον τον μικρο θορυβο.πατησα το start και ανοιξε κανονικα.εχετε ιδεα γιατι συνεβει αυτο μηπως.ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xarisis12 είπε

καλησπερα παιδια.ειχα ενα θεμα σημερα με το xbox one s και θα ηθελα να ρωτησω εαν ειναι σοβαρο.το ειχα συνδεσει πριν κατι μερες να κανω κατι ενημερωσεις τις εκανα και το εκλεισα με full shutdown και επειτα εβγαλα την πριζα.σημερα ειπα να το συνδεσω παλι και να παιξω κανα halo αλλα ειχα ενα θεμα.οταν το συνδεσα και το εβαλα στην πριζα ακουσα εναν πολυ μικρο θορυβο απο τον τροφοδοτικο.το εβγαλα ξανα απο την πριζα πριν το κανω start για να δω εαν θα τον ξαναακουσω και δεν τον ακουσα,τοτε ειπα να πατησω το κουμπι στο xbox για να παιξω αλλα δεν ανοιγε .επειτα ξαναεβγαλα την πριζα και την ξαναεβαλα και ακουσα παλι αυτον τον μικρο θορυβο.πατησα το start και ανοιξε κανονικα.εχετε ιδεα γιατι συνεβει αυτο μηπως.ευχαριστω προκαταβολικα

Η ενσωματωμένη προστασία υπέρτασης @ work. Υποθέτω άκουσες ένα τζιζ-τζιζ -τζιζ.

Μια χαρά είναι το xbox σου. Το ίδιο μου έχει συμβεί και εμένα όσες φορές το έβγαλα από την πρίζα για το φυσήξω με blower.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sir_Teraflop είπε

Η ενσωματωμένη προστασία υπέρτασης @ work. Υποθέτω άκουσες ένα τζιζ-τζιζ -τζιζ.

Μια χαρά είναι το xbox σου. Το ίδιο μου έχει συμβεί και εμένα όσες φορές το έβγαλα από την πρίζα για το φυσήξω με blower.

οχι τσιζ.ακουσα κατι απο το τροφοδοτικο του xbox σε φαση σαν να μπηκε σε λειτουργια πολυ φυ.σιολογικο δηλαδη.αυτο που με προβληματισε ηταν οτι οταν το εβγαλα απο την πριζα την πρωτη φορα και το ξαναεβαλα δεν εκανε αυτον τον θορυβο και στην συνεχεια δεν ανοιγε κιολας.σαν να μην περναγε ρευμα δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xarisis12 είπε

οχι τσιζ.ακουσα κατι απο το τροφοδοτικο του xbox σε φαση σαν να μπηκε σε λειτουργια πολυ φυ.σιολογικο δηλαδη.αυτο που με προβληματισε ηταν οτι οταν το εβγαλα απο την πριζα την πρωτη φορα και το ξαναεβαλα δεν εκανε αυτον τον θορυβο και στην συνεχεια δεν ανοιγε κιολας.σαν να μην περναγε ρευμα δηλαδη

Όταν ξαναέβαλες την πρίζα δεν είναι φυσιολογικό να ανοίξει και να ακούσεις ανεμιστήρα. Και πάλι θεωρώ ότι ήταν η προστασία του που απέτρεψε το startup - προφανώς για να αποτρέψει κάποια πιθανή υπέρταση. Μην ξεχνάς ότι έχει ενσωματωμένη προστασία και μάλιστα τέτοια που δεν λειτουργεί σωστά όπως αναφέρει η MS με άλλες προστασίες (π.χ πολύπριζα και τέτοια).

Εν τέλει ένα τροφοδοτικό ή δουλεύει ή δεν δουλεύει. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχείς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αποτι ειδα σε αργεντινικο δεν γινετε γιατι δεν εχουνε gift cards, εχει δοκιμασει καποιος με Βραζιλιανικο απο εδω? https://www.seagm.com/xbox-live-gift-cards-brazil
Μπορει να απαντησει καποιος γιατι θελω να παω να παρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...