Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, 1988panos2171 είπε

Tην ένταση από το μενού της οθόνης την τσέκαρες;

Τα ηχεία με jack δε συνδέονται στο PC; Αν πάρεις αυτό το βύσμα και το βάλεις στην οθόνη (χωρίς τον μετατροπέα) πάλι δεν έχεις ήχο;

Λύθηκε.Δεν είχα ενεργοποιήσει τη ρύθμιση στο xbox.Σόρρυ παιδιά για την αναστάτωση και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.Να είστε καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος κι εγώ του xbox one s από σήμερα θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο manual on line που να εξηγεί τι κάνουν τα κουμπάκια στην πρόσοψη της κονσόλας καθώς και επάνω στο τηλεχειριστήριο γιατί δεν βρήκα κάποιο επεξηγηματικό βιβλιαράκι μέσα στη συσκευασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, czarjuly είπε

Κάτοχος κι εγώ του xbox one s από σήμερα θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο manual on line που να εξηγεί τι κάνουν τα κουμπάκια στην πρόσοψη της κονσόλας καθώς και επάνω στο τηλεχειριστήριο γιατί δεν βρήκα κάποιο επεξηγηματικό βιβλιαράκι μέσα στη συσκευασία.

δεν ειπε ποτε κανενας ελληνας :D  περα απο την πλακα ομως https://support.xbox.com/en-GB/browse/xbox-one/console/Setup

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, katman2000 είπε

δεν ειπε ποτε κανενας ελληνας :D  περα απο την πλακα ομως https://support.xbox.com/en-GB/browse/xbox-one/console/Setup

Αυτό το μαύρο το κουμπάκι δίπλα από την θύρα υπερύθρων ξέρουμε τι κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, katman2000 είπε

Πρέπει να σε πληρώνει η Microsoft για το support που κάνεις εδώ :P

Πάντως χαίρομαι - από ότι καταλαβαίνω από το forum εδώ - πρέπει να πουλάει η κονσόλα. Πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα το s με το x στο netflix full hd εχουν καποια διαφορα;;Το s το υποστηριζει απροβληματιστα;;Θ αντεξει τα επομενα χρονια μεχρι το 2021 που το θελει ενας φιλος;;Καρτα xbox gold για οn line τα ελληνικα καταστηματα δε φερνουν;;Netflix με wifi θα παιζει;;Το fifa μεχρι το 21 θα μπορει να το παιξει καλα;;Παντα για full hd εννοω.Γνωριζω οτι ερχεται νεα κονσολα το 20 αλλα δε εχει σκοπο να αλλαξει το 20 θελει να παει μεχρι το 21.Το χ πιστευουμε οτι ειναι η καλυτερη λυση.Περιμενω τη γνωμη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, johnmayson είπε

Καλημερα το s με το x στο netflix full hd εχουν καποια διαφορα;;Το s το υποστηριζει απροβληματιστα;;Θ αντεξει τα επομενα χρονια μεχρι το 2021 που το θελει ενας φιλος;;Καρτα xbox gold για οn line τα ελληνικα καταστηματα δε φερνουν;;Netflix με wifi θα παιζει;;Το fifa μεχρι το 21 θα μπορει να το παιξει καλα;;Παντα για full hd εννοω.Γνωριζω οτι ερχεται νεα κονσολα το 20 αλλα δε εχει σκοπο να αλλαξει το 20 θελει να παει μεχρι το 21.Το χ πιστευουμε οτι ειναι η καλυτερη λυση.Περιμενω τη γνωμη σας.

Όχι. Ναι. Ναι. Φέρνουν. Ναι. Ναι. 

7 λεπτά πριν, leo066 είπε

EA Access για ένα μήνα με 1.99 στο cdkeys

Ο,τι πρέπει για να μου βγει φθηνότερα το Anthem 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις σε ελληνικο καταστημα καρτες gold δε βρηκαμε σε κανενα.Το fifa 21 μας φαινεται παραξενο να μπορει να τρεξει καλα σε s διοτι ειναι ποιο αδυναμη κονσολα και απλως θα το παιζει διεκπεραιωτικα.Η αποφαση του η θα παρει χ η δε θα παρει τιποτα.Η καταναλωση ρευματος στο χ ποσο ειναι περιπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα! Έχω το xbox one s και το kinect για το xbox one ! Θέλω να το συνδέσω στο one s και έχω βρει κάτι ανταπτορες από το ebay! Απλώς στην περιγραφή διάβασα σχεδόν σε όλες τις αγγελίες ότι λένε power adapter! Μπορεί να μου πει κάποιος αν είναι αυτό που χρειάζομαι ή κάποιο άλλο; Αφήνω και ένα λινκ της αγγελίας:  https://www.ebay.com/itm/PC-Power-Adapter-For-Microsoft-Xbox-One-S-X-Kinect-2-0-Sensor-Windows10-Hot/183319705774?hash=item2aaeb4b8ae:m:mu_6QfwYCVNQxBWJKC_D5pg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, johnmayson said:

Εμεις σε ελληνικο καταστημα καρτες gold δε βρηκαμε σε κανενα.Το fifa 21 μας φαινεται παραξενο να μπορει να τρεξει καλα σε s διοτι ειναι ποιο αδυναμη κονσολα και απλως θα το παιζει διεκπεραιωτικα.Η αποφαση του η θα παρει χ η δε θα παρει τιποτα.Η καταναλωση ρευματος στο χ ποσο ειναι περιπου;

Να αγορασετε από το ίντερνετ. Πιο φθηνά είναι. Κατω απο 40€ η ετήσια

 

Ας παίξει το 19 και το 20 και για το 21 βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, DarthGRE είπε

Ο,τι πρέπει για να μου βγει φθηνότερα το Anthem 👍

Έχουν πει τίποτα σχετικό? Γιατί τα παιχνίδια της μπαίνουν καθυστερημένα στο rotation στο EA Access.

4 ώρες πριν, alzhko είπε

Καλησπέρα στην ομάδα! Έχω το xbox one s και το kinect για το xbox one ! Θέλω να το συνδέσω στο one s και έχω βρει κάτι ανταπτορες από το ebay! Απλώς στην περιγραφή διάβασα σχεδόν σε όλες τις αγγελίες ότι λένε power adapter! Μπορεί να μου πει κάποιος αν είναι αυτό που χρειάζομαι ή κάποιο άλλο; Αφήνω και ένα λινκ της αγγελίας:  https://www.ebay.com/itm/PC-Power-Adapter-For-Microsoft-Xbox-One-S-X-Kinect-2-0-Sensor-Windows10-Hot/183319705774?hash=item2aaeb4b8ae:m:mu_6QfwYCVNQxBWJKC_D5pg

Εσύ δεν θες την τροφοδοσία του αλλά τον μετατροπέα για να μπαίνει σε θύρα usb στο xbox αν κατάλαβα καλά - δηλαδή κάτι τέτοιο: https://www.amazon.com/Xbox-Kinect-Adapter-One-Windows-10/dp/B01GVE4YB4

Από το site της MS (είναι discontinued λέει) - θα σου στοιχίσει ακριβά αν βρεις:

 https://www.microsoft.com/en-us/p/kinect-adapter-for-xbox-one-s-and-windows-pc/933z2vkmthcs?ocid=AID681541_aff_7593_159229&tduid=(ir__hoce06dxzhjk1hyelljojz90zf2xhj2twfx2v1pc00)(7593)(159229)()(UUwpUdUnU42370)&irgwc=1&irclickid=_hoce06dxzhjk1hyelljojz90zf2xhj2twfx2v1pc00&activetab=pivot%3aoverviewtab

 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Έχουν πει τίποτα σχετικό? Γιατί τα παιχνίδια της μπαίνουν καθυστερημένα στο rotation στο EA Access.

Αστοχία μου που δεν ανέπτυξα το σκεπτικό γιαυι μπορεί να μπερδέψω τον κοσμο:

Αν είσαι μέλος του EA Access έχεις μια έκπτωση 10% σε όποιο παιχνίδι της ΕΑ αγοράσεις. ήδη στην Αμερική η τιμή πέφτει στα $53, κι έχω σκοπό να το τιμήσω καθώς σε άλλες χώρες δεν συμφέρει με τις gift cards ειτε λόγω κακής πώλησης ισοτιμίας με ευρώ είτε επειδή δεν μπορείς να πάρεις κάρτες ακριβώς ισόποσες με την ανά χώρα τιμή και σου μένουν funds στο χέρι. 

Α ρε MS μας έκοψες τα VPN και μας κατάντησες ρακοσυλλεκτες να ψάχνουμε κάρτες και καρτουλες. 

4 ώρες πριν, johnmayson είπε

Εμεις σε ελληνικο καταστημα καρτες gold δε βρηκαμε σε κανενα.Το fifa 21 μας φαινεται παραξενο να μπορει να τρεξει καλα σε s διοτι ειναι ποιο αδυναμη κονσολα και απλως θα το παιζει διεκπεραιωτικα.Η αποφαση του η θα παρει χ η δε θα παρει τιποτα.Η καταναλωση ρευματος στο χ ποσο ειναι περιπου;

Στα Public έχει σίγουρα και πολλές. Όσον αφορά το FIFA 21, είναι ένα πρόβλημα που ο φίλος σου αν έχει, θα το έχει σε δύο χρόνια. Τα υπάρχοντα FIFA καθώς και το επόμενο θα τρέχουν απροβληματιστα στο S, απλά σε χαμηλότερη ανάλυση από το Χ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...